У Гостомелі відбудували дім для 300 людей, який росіянизруйнували на початку повномасштабного вторгнення. Роботи розпочали в березні 2023 року.
Про це повідомив голова Київської ОДА Руслан Кравченко.
«Обсяг виконаних робіт колосальний: повністю відновили 9 квартир, стіни та внутрішні перегородки, відремонтували під’їзди та місця загального користування, утеплили горище, облаштували нову покрівлю з вентиляцією та водостоками, замінили вікна, двері, балкони, де була потреба, відремонтували квартири», — зазначає Руслан Кравченко.
У рамках програми UNITED24 Київщина відновлює 18 багатоквартирних будинків. Голова Київської ОДА вказує, що додому зможуть повернутися понад 4 тисячи людей, які через російських окупантів втратили свої оселі. Наразі відбудували чотири багатоквартирні будинки.
Нагадаємо, що українці зможуть використати сертифікат єВідновлення для оплати першого внеску за житло.
Університети третього віку — це соціальні освітні ініціативи для літніх людей, які допомагають їм навчатися, спілкуватися та підтримувати активний спосіб життя.
Про це повідомляє Конгрес місцевих та регіональних влад.
Фото: Конгрес місцевих та регіональних влад
Основні напрямки
Навчання, зокрема історії України, психології, інформатики.
Фізична активність (скандинавська ходьба).
Соціальна підтримка та інтеграція в сучасне суспільство.
На сьогодні в області працюють 7 університетів у Білоцерківській, Обухівській, Переяславській, Вишгородській, Макарівській, Броварській та Іванківській громадах.
Ці університети допомагають людям похилого віку залишатися активними та соціально інтегрованими, надаючи їм нові знання та можливості для розвитку.
Нагадаємо, що іноземні благодійники залучили 1,75 мільярда доларів для підтримки українських фермерів.
З 01 жовтня 2024 року неповнолітні мешканці України можуть отримати безоплатну психологічну допомогу онлайн у рамках естонсько-українського сервісу «Спокій» (spokiy.ee). За замовченням проєкт доступний і для дорослих.
Про це повідомляє прес-служба організаторів.
Деталі про ініціативу
Для дітей до 14 років є важлива умова: вони мають відвідувати консультацію в супроводі законних представників (один із батьків чи опікунів, брат/сестра, бабуся/дідусь тощо). У разі відсутності дорослого з дитиною до 14 років, консультація все одно відбудеться і дитині допоможуть, АЛЕ жодних рекомендацій із подальшого лікування без дозволу дорослих надано не буде.
Підлітки, старші 14 років можуть отримати допомогу самостійно.
«Від початку «Спокій» — сервіс для надання психологічної допомоги дорослим. З реалізацією проєкту ми зрозуміли, що запит на підтримку неповнолітніх не менший: дуже багато дітей живуть у реаліях війни. І мова не лише про бойові дії як такі: вимушене переміщення, зміна ролі батьків, втрати у родині, та інші стреси — діти потребують підтримки та допомоги»,— зазначає координаторка проєкту Леся Кондратюк.
Необхідно пройтианонімний опитувальникдля оцінювання психологічного стану. Відповіді на всі питання займуть близько 15 хвилин.
Вінрозроблений науковим комітетом естонської клініки DocuMental і базується на вимогах Міжнародної класифікації хвороб (МКХ-10). Результати анкети самооцінки можуть бути корисні просто як інформація про свій стан, а також допоможуть системі краще підібрати лікаря.
Після цього кроку ви можете зареєструватися та приєднатися до відеоконсультації в обраний час.
Тривалість одної консультації — 30–60 хвилин. Для запису на консультації користувачі мають поділитися персональними даними: вони надійно зберігаються на платформі, і лише обраний лікар матиме до них доступ.
Нагадаємо, як отримати безоплатну психологічну допомогу в Києві: адреси й графіки прийомів.
Вже з 12 жовтня в Києві знову працюватиме Лабіринт медіаграмотності «НЕ ВІРРР — ПЕРЕВІРР» —перший та єдиний в Україні проєкт такого формату, який допомагає українцям та українкам підняти рівень стійкості до дезінформації та пропаганди, що є надважливою навичкою в умовах повномасштабної війни.
Лабіринт можна буде відвідати щодня з 12 по 20 жовтня 2024 року на Контрактовій площі у м. Київ, розклад роботи: з 11.00 до 20.00 год.Вхід для всіх відвідувачів та відвідувачок безкоштовний.
Як повідомлялося раніше, 17 жовтня буде проведено національний тест з медіаграмотності, де українці та українки зможуть перевірити, наскільки вони стійкі до маніпуляцій та дезінформації. Кияни та киянки, а також гості столиці, мають унікальну нагоду підготуватися до тесту, завітавши до Лабіринту медіаграмотності «НЕ ВІРРР — ПЕРЕВІРР».
Фото: USAIDФото: USAID
Про проєкт
Лабіринт медіаграмотності «НЕ ВІРРР — ПЕРЕВІРР» створено в межах програми USAID «Мріємо та діємо», що виконується IREX.
Лабіринт — це мобільна конструкція 10*10 кв.м., яка складається з 12 кімнат, кожна з яких присвячена одній з тем медіаграмотності. Інформаційний шум, клікбейт, маніпуляції, пропаганда, тролі та боти, стереотипи та популізм — всі ці речі постійно втручаються в життя українців. Тож інформаційна та медійна грамотність вже давно не модний тренд, а важлива навичка ХХІ століття, яку потрібно опанувати і молоді, і дорослим.
Саме тому Лабіринт побудовано в інтерактивному форматі. Мандруючи кімнатами, учасники та учасниці дізнаються, що середній час, який людина проводить у соціальних мережах за все своє життя складає 6 років та 8 місяців.
За цей час можна: 32 рази злітати на місяць і назад, 32 рази піднятися на Еверест або ж 93 000 рази вигуляти свого собаку. Окрім цього, відвідувачі зможуть:
навчитися орієнтуватися в потоці інформації і мислити критично;
дізнатись, як розрізняти факти та судження;
навчитися протидіяти маніпуляціям та пропаганді;
виявляти ботів та тролів, щоб не вестися на їхні провокації;
розібратися, як працюють алгоритми соціальних мереж.
Фото: USAIDФото: USAIDФото: USAID
До слова, це четвертий візит Лабіринту медіаграмотності до Києва, раніше він вже зустрічав гостей на Контрактовій площі. Лабіринт відвідав і інші куточки нашої країни, зокрема Львів, Житомир, Вінницю, Черкаси та інші міста. За час роботи проєкту з 2021 року, до Лабіринту завітало більше 25 000 відвідувачів та відвідувачок.
Нагадаємо, що у Києві відкрили нову триповерхову книгарню (ФОТО).
Коментарі