Суспільство
У Франківську відкривають перший в країні музей спорту
В Івано-Франківську відкриють перший в Україні музеЙ спорту. В експозиції – світлини, форми, спортінвентар та здобуті нагороди іменитих українців, йдеться у повідомленні 24 каналу.
Перший в Україні музей спорту відкривають у Івано-Франківську на базі крайової організації фізкультурно-спортивного товариства Україна.
Чим дивуватимуть?
Приклади експонатів, які вже є у музеї:
- халат Андрій Фетчука, в якому він виходив на фінал Олімпійських ігор,
- кімоно призера олімпіади Романа Гонтюка,
- парадна форма Тетяни Ляхович – учасниці 3 олімпіад,
- майки Романа Вірстюка, який брав участь у 3 олімпіадах.
Особливі експонати
Кожен з експонатів – не просто трофей, а пам’ятна сторінка у житті спортсмена. Наприклад, чотириразовий чемпіон світу з кікбоксингу Віталій Мерінов віддав музею власний пояс.
“Найбільші емоції – це тоді, коли ти стоїш на п’єдесталі і піднімається прапор України, звучить гімн – ти пишаєшся тим, що є громадянином цієї країни. Ти пишаєшся тим, що завдяки твоїм заслугам піднімається прапор. Ці враження не можна передати словами”, – розповів чотириразовий чемпіон світу з кікбоксингу Віталій Мерінов.
Особливості музею
В музею буде дві головні особливості:
- Як кажуть засновники, в музеї не буде жодних табличок “не торкатися руками”. Кожен охочий зможе взяти до рук кубок чи приміряти боксерські рукавички.
- Музей буде слугувати і місцем для зустрічей, пресконференцій, обговорень. Відвідувачі особисто зможуть познайомитися та поспілкуватися з видатними спортсменами.
“Це не просто експозиція. Тут будуть пресконференції, зустрічі зі спортсменами. Тут будуть обговорення величезної кількості деталей складних змагальних ситуацій. Тобто це платформа для розвитку у чомусь науково-дослідного спорту”, – наголосив голова Івано-Франківської крайової організації ФСТ Україна Олександр Фотуйма.
Офіційне відкриття першого в Україні музею спорту заплановане на 30 червня.
Фото: galka.if.ua
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі