Суспільство
У Чернівцях встановили пам’ятник письменнику і композитору Сидору Воробкевичу
У Чернівцях перед центральним корпусом Національного університету імені Юрія Федьковича встановили пам’ятник письменнику і композитору Сидору Воробкевичу.
Про це повідомив у фейсбуці заступник міського голови Василь Зазуляк.
Скульптура виготовлена з бронзи і встановлена у сквері біля центрального корпусу ЧНУ. Її виготовили за кошти будівельна компанія Водограй.
Зазначається, що відтепер містяни та туристи зможуть дізнатися більше про видатного буковинця завдяки QR-коду, який розміщений поруч із памʼятником.
Дивіться відео: Героїчний командир десантників зі Львівщини б’ється за Луганщину
Постать Воробкевича виготовлена у повний зріст, він тримає книгу в руках.
«Таким є бачення скульптора, пам’ятник має бути серед людей, бо Воробкевич жив серед людей, тому пам’ятник контактний», — сказав Василь Зазуляк.
Робота над пам’ятником тривала впродовж чотирьох місяців. Проєкт створив львівський скульптор Степан Федорин. За перемогу у конкурсі він отримав 70 тисяч гривень премії. Автор розмістив скульптуру на перетині пішохідних шляхів – так перехожі можуть з ним взаємодіяти.
Також до пам’ятника додадуть підсвітку. Біля підніжжя є два QR-коди, які можна буде відсканувати і прочитати про Сидора Воробкевича українською та англійською мовами. Над інформацією з QR-кодів ще працюють, каже Зазуляк.
Про Сидора Воробкевича
Сидір Воробкевич – український письменник, композитор, музично-культурний діяч, православний священник, педагог, художник, письменник, редактор часописів Буковини, автор творів, темою яких було історичне минуле українського народу. Один із засновників «Українського Народного Дому в Чернівцях».
Читайте також: Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»
Воробкевич є одним із найпопулярніших українських драматургів та театральних композиторів другої половини XIX століття. Сидір Воробкевич вивчав музику в професора Віденської консерваторії, а коли відкрився університет у Чернівцях, сам викладав музику для студентів. За словами Івана Франка, Сидір Воробкевич був одним з «перших жайворонків нової весни нашого народного відродження».
Нагадаємо, у Грузії відкрили пам’ятник Герою України Олександру Мацієвському.
Також в Ужгороді з’явилась інсталяція, присвячена жертвам антикомуністичної революції 1968 року.
Фото: Василь Зазуляк.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі