Суспільство
У Чернігові встановили 100 напівпідземних контейнерів для сміття
У 2019 році у Чернігові встановили 100 напівпідземних контейнерів для роздільного сміття. Проєкт реалізувала житомирська компанія Elkoplast-Україна, передає ecotown.com.ua з посиланням на Times.Zt.
Які їхні переваги?
У напівпідземних контейнерах вміщається максимум 1 тонна сміття, тому для вилучення відходів не знадобиться важкий кран. Для вивозу такого сміття фірма пропонує спеціально оснащену машину МАЗ вартістю у 3,5 млн грн. Ця машина за раз забирає вміст двох баків, тобто близько 2 тонни сміття.
“Один напівпідземний контейнер замінює три звичайних, – наголошують у Elkoplast-Україна. – Він нейтралізує неприємні запахи навколо себе, а також закриває тваринам та людям без постійного місця проживання доступ до відходів – як результат сміття не розкидається”.
Де встановлять у Житомирі?
У Житомирі напівпідземні контейнери для роздільного збору відходів планують встановити в мікрорайоні Сурина гора (Малікова).
«Декілька років тому ми розробили проєкт впровадження напівпідземних контейнерів на Малікова, – пояснив представник житомирської компанії Elkoplast-Україна. – Однак через брак фінансування міська рада тоді його відклала».
Житлово-комунальна комісія також розглядала варіант підземних контейнерів, однак відхилила його через значно вищу вартість і проблеми з обслуговуванням взимку: така система буде блокуватися через сніг, лід та намерзання.
Члени комісії одноголосно проголосували, щоб винести рекомендацію для розгляду питання на сесії Житомирської міської ради.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі