Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
17 17

Суспільство

У Чернігові відкриють текстильну фабрику на 150 працівників

Опубліковано

У Чернігові на території колишньої фабрики обробки вовни готується до відкриття нове виробництво, розраховане на 150 найманих працівників. Підприємство вироблятиме тканини, повідомляють у міській раді.

Вклали вже 53 мільйони гривень

Інвестором є київське ТОВ “Текстиль-Контакт”, яке вже має у Чернігові швейне виробництво  – “ТК-Стиль”. Але якщо швейних підприємств в Україні сотні, то саме текстильних – одиниці.

Минулого року інвестиції в це нове виробництво склали майже 53 мільйони гривень, планується вкласти до кінця 2019 року ще порядку 100 мільйонів. Термін окупності інвестицій, за песимістичними прогнозами, 7-8 років, але будуть намагатися наростити обсяг виробництва та повернути їх раніше.

Читайте також: Матір трьох дітей заснувала на Херсонщині фабрику килимів

Нове підприємство – відокремлений підрозділ “Виробниче об’єднання ТК-Чернігів” – вироблятиме готову бавовняну тканину з вже зітканої. Сировина з Узбекистану та Білорусі. У Чернігові її оброблятимуть і фарбуватимуть, а також зможуть наносити на тканину спеціальні захисні плівки. Такі потрібні, наприклад, для армійського спецодягу.

Приміщення інвестори придбали занедбаним, із непрацюючим обладнанням. Приводити до ладу почали рік тому. Частину машин і механізмів фахівці перебрали і полагодили, зараз вони запущені в тестовому режимі. Окрім того, за словами власника, на підприємство ось-ось надійде вісім вантажівок з італійськими виробничими лініями.

Читайте також: У Франківську запускають нове виробництво складових до автомобілів Skoda

Разом з верстатами монтуватимуться й сучасні системи вентиляції, які теж вже закуплені. Повітря буде подаватися в цехи та виводитися на дах, а також очищатися.

Обіцяють 9 тисяч гривень зарплати

За словами директора нового підприємства Володимира Ярмоленка, зараз у роботах із налагодження обладнання задіяні 24 працівники. Зарплата прогнозується на рівні 9 тисяч гривень. Набирати кадри будуть поетапно, ближче до літа планують довести кількість працюючих до 150 осіб.

“Якщо 150 працівників і заробітна плата 9 тисяч, то місто очікує 200 тисяч гривень надходжень  податків у місцевий бюджет. Тому це є важливим. Я ще раз хочу сказати, що бачу перспективу відновлення, відродження легкої промисловості, яка в нашому місті була досить високорозвиненою”, -зазначили у міській раді.

Шиють військову форму для НАТО

Зараз на іншому підприємстві інвестора “ТК-Стиль” 125 працівників, з яких 75 швачок, і набирають ще. Шиють великими партіями верхній одяг – піджаки, пальто, брюки. Працюють виключно на давальницькій сировині, всю продукцію віддають замовникам, які переважно зарубіжні – наприклад, зараз вони з Німеччини і Франції. Причому це не мас-маркет, а більш дорогі бренди. Також, приміром, минулого року фабрика виготовила військову форму для країн НАТО – 5 тисяч комплектів.

Читайте також: Чернігівська фабрика пошиє 5 тисяч пальт для офіцерів НАТО

За словами директора «ТК-Стиль» Світлани Тітової-Толстік, середній вік швачок – 45 років, але підприємство останнім часом поповнилося й молоддю, яку вчили професії самі. Зарплата залежить від виробітку, середня – 7 тис. грн. Також підприємство забезпечує безкоштовним обідом, спецодягом, готове надати кімнати в гуртожитку.


Суспільство

У Львові створили мапу з місцями, де квітнуть сакури, магнолії та інші рослини

Опубліковано

У Львові розробили інтерактивну мапу, на якій можна знайти актуальні місця цвітіння квітів та дерев. «Квіткову карту Львова» створили в управлінні туризму спільно з управлінням екології міста.

Про це повідомили у Lviv Travel.

Мапа містить понад 50 локацій по всьому місту, які постійно оновлюють. Користувачі зможуть знайти місця цвітіння тюльпанів, сакур, магнолій, слив, груш Шантаклер тощо.

«Львів на весні особливо чудовий. Ми хочемо, щоб спостереження за цвітінням квітів та дерев стало додатковою можливістю для львів’ян та гостей міста, наповнитися позитивними енергією та емоціями. Карта допоможе скласти індивідуальний маршрут квітковим Львовом, відвідати маловідомі локації та ще краще познайомитися з містом», — розповіла начальниця управління туризму Львова Христина Лебедь. 

Мапу можна переглянути за посиланням.

Читайте також: Два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч грн призових

Фото: «Квіткова карта Львова»

Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).

Фото обкладинки: сайт Lviv Travel

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» модернізувала електричку для маршруту Київ – Чернігів (ФОТО)

Опубліковано

«Укрзалізниця» завершила капітальну модернізацію електропоїзда ЕД9М, який у 2021 році відставили від експлуатації через пожежу. Потяг курсуватиме між Києвом та Черніговом.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Як оновили електричку

Ремонт розпочали в січні 2025 року, і він тривав трохи більше ніж два місяці. Роботи проводили на власних виробничих потужностях компанії. Оновлений електропоїзд обладнали:

  • пандусами;
  • інклюзивними вбиральнями;
  • місцями для людей з інвалідністю;
  • кріпленнями для велосипедів;
  • камерами відеоспостереженням;
  • навігацією шрифтом Брайля;
  • зарядними портами Type-C і USB.

Читайте також: «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів

У кабіні машиніста встановили новий ергономічний пульт керування, кондиціонер і мікрохвильову піч. Окрему увагу приділили безпеці: відеокамери виводять зображення на екран у кабіні, зокрема й із зони струмоприймача, що дозволятиме оперативно реагувати на нестандартні ситуації.

Де курсуватиме потяг

Електропоїзд складається з восьми вагонів і вміщує 792 пасажири. Незабаром він курсуватиме за маршрутом Київ – Чернігів – Київ. Натомість руховий склад цього напрямку передадуть на приміський маршрут Київ – Ніжин, де також продовжують оновлення транспорту.

Завдяки цьому між Києвом та Ніжином їздитимуть п’ять модернізованих потягів. Загалом на маршруті курсує дев’ять електричок.

Нагадаємо, що два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч гривень призових.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

До Дня сміху коміки «Підпільного стендапу» зібрали 250 тисяч грн для військових

Опубліковано

Учасники «Підпільного стендапу» 1 квітня провели благодійний стрим, який тривав понад три з половиною години. Під час трансляції коміки збирали гроші на пікапи для спецпідрозділу НГУ «Атей».

Стрим відбувся на ютуб-каналі «Підпільного стендапу».

Як пройшов стрим

На трансляції виступили відомі українські коміки та знаменитості, зокрема Василь Байдак, Дядя Жора, Ницо Потворно, Саша Гонтар, Роман Міщеряков, Ганна Кочегура, Юрій Коломієць та інші. Під час стриму гості жартували, виконували завдання та розігрували мініатюри.

Мета благодійної трансляції

Під час благодійного стриму українці задонатили на пікапи для військових понад 250 тисяч гривень. Загальна мета збору — 500 тисяч гривень. Долучитися до нього можна за посиланням.

Підрозділ спеціального призначення «Атей» сформували два роки тому під командуванням Євгена Безсмертного. Бійці «Атей» брали участь у бойових діях на Донеччині, Харківщині, Запоріжжі та інших ділянках фронту. Наразі підрозділ проходить перепідготовку та комплектування задля розширення до роти спецпризначення.

Читайте також: Перо з фільмів Антоніо Лукіча продали за півмільйона гривень: кошти передали на ППО (ФОТО)

Про «Підпільний Стендап»

«Підпільний Стендап» — одне з найбільших об’єднань стендап-коміків в Україні, яке почали формувати у 2015 році. Щомісяця стендапери проводять близько ста концертів. Обʼєднання створює такі проєкти:

  • «Майже Інтелектуальне Шоу»;
  • «Підпільні Розгони»;
  • «Підпільний Кіноклуб»;
  • «Підпільний подскаст» та інші.

Нагадаємо, що «Підпільний Стендап» запустив нове шоу про книжки: першим гостем став Макс Кідрук.

Фото обкладинки: ютуб-канал «Підпільного стендапу»

Читати далі

Шопочитати

Суспільство23 години тому

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті...

Суспільство2 дні тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня «СпівДії заради Дітей»...

Технології6 днів тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...

Технології1 тиждень тому

Ці роботи можуть розмінувати Україну за 10 років. Як українські розробники створили «ЗМІЙ»

Розробників з Rovertech об’єднала війна, а тікток допоміг зустрітися. Усі довкола казали, що їхній задум...