Суспільство
У Черкасах волонтери розчистили дно Дніпра
Волонтери громадської організації “Об’єднання підводних мисливців та рибалок Черкащини” зібрали 20 мішків зі сміттям та 20 шин під час очищення дна Дніпра.
Про це повідомляє видання Suspilne.media.
Мета
Зі слів організатора заходу Іллі Слободяника, такі заходи проводять, щоб привернути увагу громадськості до забруднення водойм.
Мета акції – показати, як люди засмічують водойми.
Перед зануренням учасники акції одягли костюм для пірнань зимового типу. З-під води подавали сміття тим, хто на березі.
Волонтери спільно з поліцією
До прибирання долучилися і працівники водної поліції. Працював водолаз від поліції. Він спеціально приїхав з Києва, щоб допомогти активістам по очисткі дна річки.
Мішки зі знайденим сміттям підводні мисливці підіймали нагору. Серед знахідок – чайники, подушки, пляшки, шини та пластик.
Читайте також: В Україні створили пристрій, що розділяє пластик для переробки
Проблема забруднення Дніпра
Проблема засмічення річки нині гостро стоїть перед екологами.
У першу суботу липня відзначається Міжнародний день Дніпра – однієї з найспокійніших і величавих рівнинних річок, яка займає третє місце в Європі за довжиною і площею басейну (після Волги і Дунаю).
Читайте також: На Вінниччині розпочали вкладати тротуарну плитку зі сміття
Свято відзначається з 1995 року на території трьох країн – України, Росії та Білорусії, які перетинає Дніпро.
Нагадаємо, у Святошинському районі Києва триває ремонт парку “Совки”. Як повідомляють комунальники, територія змінюється до невпізання.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі