Фастфуд-мережа KFC відкрила свій перший ресторан у Білій Церкві — це вже 62-й заклад мережі в Україні. Новий простір на 275 м² пропонує комфортні умови для відвідувачів: 78 посадкових місць, п’ять кіосків самообслуговування, літню терасу на 48 місць і фотозону для створення яскравих спогадів.
Ресторан пристосований для маломобільних відвідувачів — обладнаний пандусами та має широкий вхід. Також у закладі діють ініціативи зі зменшення використання пластику, що підкреслює екологічну відповідальність мережі.
В інтер’єрі панують панорамні вікна та українські акценти, що додають особливого затишку. Ресторан працює щодня з 08:00 до 22:30 за адресою: вулиця Ярослава Мудрого, 1.
Нагадаємо, що «Нова пошта» запускає кур’єрську доставку в Нідерландах.
Фінляндія та Україна 12 листопада підписали Рамкову угоду щодо тих проєктів, які фінансують за програмою Фінсько-українського інвестиційного фонду.
Про це повідомили у Міністерстві фінансів України.
Умови домовленостей
В рамках Угоди на 2025 рік заплановане надання кредитів на суму до 50 мільйонів євро. Надалі сторони укладатимуть відповідні кредитні договори для визначення обсягу, термінів та умов надання позик.
Як відзначили в міністерстві, на грантовій основі нададуть суму не менше за 35% загальної вартості. Це забезпечить пільгові умови фінансування.
Документ підписали міністр фінансів України Сергій Марченко та міністр зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії Вілле Тавіо.
Міністр Вілле Тавіо сказав, що головними сферами для інвестицій та відбудови стануть:
енергетика;
освіта;
інфраструктура;
цифрові технології;
сільське господарство.
Підтримка від Фінляндії
За даними Міністерства фінансів, Від початку повномасштабного вторгнення пряма бюджетна підтримка Фінляндії становить понад 36 мільйонів доларів грантового фінансування.
Раніше ми писали, що Україна та Фінляндія утворили коаліцію для створення сучасної системи укриттів
Нагадаємо, що на Київщині працюють 11 когенераційних електростанцій: фахівці встановлять ще 33.
За програмою «Врожай» перші 14 аграріїв отримали 44 рукави, кожен з яких може вмістити до 200 тонн зерна.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Розподіл рукавів для зберігання зерна
Учасниками проєкту могли стати аграрії з Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей.
«Після ретельного розгляду та перевірки заявок відповідно до критеріїв програми було відібрано 1 978 фермерів, які обробляють до 1 000 гектарів землі, та 306 фермерів із земельними ділянками від 1 000 до 10 0000 гектарів. Загалом Продовольча та сільськогосподарська організація ООН надасть сім тисяч зернових рукавів малим і середнім фермерським господарствам із земельним банком до 1 000 гектарів», — сказав очільник міністерства Віталій Коваль.
Як повідомив Віталій Коваль, інвентар розподілятимуть протягом наступних тижнів, аби встигнути передати обладнання до початку зими.
Організатори проєкту
Загалом українці подали 2 550 заявок у межах спільного проєкту Мінагрополітики, Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, програми «Врожай» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та за фінансової підтримки урядів Канади, Японії, австралійської благодійної організації Minderoo Foundation та Сполучених Штатів Америки через USAID.
Нагадаємо, що ЄС виділяє 64 мільйони євро на впровадження реформи шкільного харчування в Україні.
Окрім цих 11 установок потужністю 23 МВт, у Київській області встановлять ще 33 подібних електростанцій, які додадуть 80 МВт у систему.
Про це повідомив очільник Київської ОВА Руслан Кравченко.
«У громадах Київщини активно облаштовуємо когенераційні установки — сучасні рішення, що забезпечують стале енергопостачання та розвиток розподіленої генерації. Це не лише про технології, а про посилення нашої енергетичної незалежності, що особливо важливо в умовах постійних обстрілів та загрози з боку агресора», — зазначив Руслан Кравченко.
Очільник адміністрації розповів, що в області загалом визначили 89 локацій, де можна розмістити обладнання когенерації. Щодо 33 установок у КОВА підписали меморандуми з громадами та інвесторами. Їх встановлять в 11 громадах області.
Він також розповів, що в одній громаді Київщини встановили обладнання потужністю 1,5 МВт електроенергії та 1,8 МВт теплової енергії. Установка зможе забезпечити теплом і електрикою понад 100 багатоквартирних будинків, 24 бюджетні установи та низку гуртожитків. Якщо обладнання буде виробляти більше енергії, аніж її можуть спожити, то віддаватиме її в загальну мережу.
Нагадаємо, що в Києві встановили першу міні-ТЕЦ потужністю 1,5 МВт: замовлено ще пʼятнадцять.
Коментарі