Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Баку презентували україномовний аудіогід на єдиному у світі танкерному музеї

Опубліковано

У столиці Азербайджанської Республіки місті Баку запустили перший україномовний аудіогід у музеї-танкері. Це вже 101-й об’єкт за кордоном, де відвідувачі можуть слухати екскурсії українською.

Про це повідомляють у Міністерстві закордонних справ України.

Фото: МЗС

Проєкт презентували міністр закордонних справ України Андрій Сибіга разом із дружиною Тетяною Сибігою — засновницею Асоціації «Подружжя українських дипломатів» — та командою посольства України. Головна мета — зробити українську мову впізнаваною за межами країни й активніше залучати її у світовий культурний простір.

Читайте також: У Чернівцях на залізничному вокзалі для ветеранів та гостей міста зіграли виставу.

Про музей

Танкер-музей Surakhani — колишнє судно, що протягом десятиліть працювало на Каспії. Його переобладнали на інноваційний музей. Тут розповідають про морську інженерію, азербайджанську нафтову промисловість та історію регіону. Цей танкер, що раніше курсував Каспійським морем, тепер приймає туристів і пропонує їм екскурсії на десятках мов світу. 

Сьогодні українською можна почути історії не лише у Баку. Вона звучить у Версалі, Шенбрунні, Сансусі та Шарлоттенбурзі. Мовою гідів розповідають про палаци, замки та королівські резиденції у Франції, Австрії, Німеччині, Угорщині, Литві та Великій Британії.

Відтепер мовну підтримку українською інтегрували також у туристичний транспорт: автобусні маршрути почали працювати українською мовою в Аргентині, Мексиці, Норвегії, Данії, Португалії, Литві та Греції, а човникові тури — у Фінляндії та Данії.

Українськомовні гіди доступні у визначних духовних і культурних місцях, зокрема в:

  • соборі Саграда Фамілія в Барселоні;
  • мечеті шейха Заїда в Абу-Дабі;
  • національному парку Гьореме в Каппадокії;
  • музеї-заповіднику «Гобустан» в Азербайджані.

Окремий напрям проєкту — художні галереї. Першою з них стала віденська Альбертіна, за нею — десятки музеїв у Європі, Азії та за океаном.

Нагадаємо, що у світі запрацював сотий український аудіогід. Його відкрили в Музеї апартеїду в Південно-Африканській Республіці.

Суспільство

Уперше в історії України: «Мед мінних полів» здобув «золото» фестивалю «Каннські леви»

Опубліковано

«Мед мінних полів» від Saatchi & Saatchi Ukraine за підтримки Міністерства закордонних справ України, агропромислової компанії Kernel і в кооперації з Dronarium Ukraine отримав золоту нагороду Cannes Lions 2025. Це перша «золота» статуетка для України на одному з найпрестижніших фестивалів креативності.

Про це повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга.

Проєкт привертає увагу до проблеми замінування в Україні і покликаний залучити міжнародну допомогу для розмінування територій.

«Український контекст завжди унікальний. Наша публічна дипломатія вкотре доводить, що вона може набувати абсолютно нових сенсів і форматів заради великої мети», — зазначив Сибіга.

Читайте також: Митці з України здобули низку нагород на міжнародному фестивалі анімації у Франції

Про фестиваль

Cannes Lions — щорічний міжнародний фестиваль креативності, який відбувається в місті Канни з 1954 року. Це один із найпрестижніших заходів у галузі реклами та креативних комунікацій, що збирає професіоналів з усіх куточків світу. У межах фестивалю проводяться конкурси в численних категоріях, а переможці отримують відомі статуетки «Лева» за найінноваційніші та найвпливовіші проєкти.

Нагадаємо, що українське шоу «Холостяк» із Тереном отримало нагороду «Каннських левів».

Фото: фейсбук-сторінка Андрія Сибіги

Читати далі

Суспільство

Рятувальники знайшли п’ятирічного Кирила, якого шукали в лісі понад три доби (ВІДЕО)

Опубліковано

21 червня о 05:54 рятувальники виявили 5-річного Кирила, який залишався у лісі понад три доби. Хлопчика знайшли завдяки дрону Спеціального авіаційного загону ДСНС.

Про це повідомили в ДСНС Івано-Франківщини.

Кирило зник увечері 17 червня в лісовому масиві поблизу села Троїця на Коломийщині. Пошуки тривали цілодобово: до операції долучилися рятувальники з чотирьох областей — Львівської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької, а також курсанти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.

Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)

Поліціянти, військові, волонтери та місцеві жителі шукали хлопчика на площі понад 5,5 тисячі гектарів, доповнювали пошук дрони (8 902 гектари) та водолази (12 водойм на 7 700 м² і 155 гектарів прибережної зони).

На місці працював міжвідомчий штаб і психолог ДСНС, який підтримував родину Кирила під час пошуків. Хлопчик живи, його передали медикам.

Нагадаємо, що у Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Івано-Франківщини

Читати далі

Суспільство

У Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду

Опубліковано

У Києві знайшли собаку, який урятував свого господаря Олексія під час обвалу під’їзду 17 червня. У той день пес Річард злякався удару ракети та змусив хлопця бігти за ним. Завдяки цьому Олексій покинув місце, де обвалився його під’їзд.

Про це повідомила Катерина Лісова, бабуся хлопця.

Як розповіла жінка у фейсбуці, її онук поїхав на пошуки чотирилапого у Київ, до місця свого зруйнованого житла. Разом із собою Олексій взяв і молодшого брата. Хлопці домовилися розділитися для пошуків Річі.

Поки брати їхали в район, де загубився чотирилапий, бабусі Катерині небайдужі надіслали фото собаки, схожого на Річарда.

«Скинула знімок Олексію, і він, побачивши його, відразу з радістю закричав: «Мі-і-і-й!..». Тож відразу побігли удвох з братом у напрямку гаражного кооперативу «Ветеран» на Берестейській», — переповідає Катерина Лісова. Жінка зауважила, що це досить далеко від місця зникнення Річарда.

Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)

Того ж вечора Олексій разом зі своїм другом-рятівником поїхали до мами в Коростень. Там на них чекала вся родина.

«Це саме той момент, коли навіть гіркі думки про втрату житла відступили на задній план. І це, напевно, зрозуміло. Інакше б не відгукнулось стільки людей на цю дивовижну подію. В українців є щось особливе в їхньому характері: на фоні стількох втрат, жертв вони не перестають бути Людьми. В будь-якій ситуації», — описує Катерина вдячність тим, хто відгукнувся на прохання допомоги у пошуках.

Нагадуємо, що у Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Катерини Лісової

Читати далі