Суспільство
Туристів підніматимуть на повітряній кулі над старовинним замком України
У Мукачеві запускають нову туристичну атракцію — підйом на повітряній кулі на 100-метрову висоту над замком “Паланок”. Про це повідомив мукачівський гід Максим Адаменко у Facebook, інформує Укрінформ.
“Нова атракція в Мукачеві — підйом повітряною кулею над замком Паланок! Куля злітатиме з поля поруч з Мукачівським замком на відстані 300 м від фортеці. Підніматимуть туристів на висоту 100 м, відтак яскраві краєвиди і враження гарантовані. Тривалість польоту — 10 хвилин”, – йдеться в повідомленні.
Польоти над Паланком відбуватимуться за сприятливої погоди (із врахуванням вітрової ситуації). Якщо погода не дозволить піднятися в призначену дату, квитки діятимуть наступного разу.
Підніматимуть над Мукачівським замком по 2-3 особи, максимальна загальна вага пасажирів – 190 кг.
Замок Паланок (Мукачівський замок)
Замок є унікальним зразком середньовічної фортифікаційної архітектури, з поєднанням різних стилів.
Замком володів Трансільванський князь Юрій І Ракоці з правом успадкування. Князі династії Ракоці перетворили замок у столицю свого князівства і володіли ним до 1711 року.
У 1649 р. в замку побували посланці гетьмана Богдана Хмельницького, які вели переговори з Юрієм II Ракоці про спільні дії проти Польщі.
Нагадаємо, з висоти пташиного польоту показали Тараканівський форт, та які таємниці приховує містечко-привид на Рівненщині.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі