Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Цей збір, цей збір мені щоночі сниться». Це гумористи, які своєю креативністю допомагають українському війську 

Опубліковано

Сміх продовжує життя, а українцям життя продовжують наші військові, які стримують ворога на фронті. Аби допомогти захисникам це робити, цивільні українці намагаються всіма доступними методами забезпечити їх необхідним. Серед цих методів є й гумор. Коміки роблять креативні відео, збирають мільйони на військо чи йдуть пішки сотні кілометрів заради донатів на ЗСУ.

До Всесвітнього дня сміху ШоТам підготували добірку гумористів, які допомагають українським військовим. 

Василь Байдак

«Крізь сон, крізь сон донат на РЕБ несеться…» — часом не ці слова звучали у вашій голові протягом березня? Все завдяки колабі Василя Байдака та Степана Гіги під пісню «Цей сон, цей сон». Завдяки креативу гумориста й відомого співака вдалося зібрати 7 мільйонів гривень на РЕБи, пікапи та дрони для кількох батальйонів ЗСУ.

«Я дуже вдячний Степану Гізі за те, що дозволив безсмертний хіт перетворити на донатний трек, який захистить і допоможе нашим військовим долати ворога», — написав Василь Байдак у своєму Instagram.

Василь не вперше перетворює українські та світові хіти на спосіб заохочення для донатів. «Просто скинь донат» — мелодія, яку наспівував увесь інтернет у жовтні 2022 року завдяки кліпу Василя Байдака, який зняв його в Києві на Щекавиці. Рецепт успішно закритого збору такий: взяти дуже відому пісню, переробити її на гумористичний мотив, додати кумедне відео й отримувати тисячі поширень і донатів на банку. Тоді вдалося зібрати понад 700 тисяч гривень на антидронову рушницю, рації та дрони. 

Наступним хітом Байдака стали пісні «Треба бус», «Піду втоплюся» та «Він чекає донати», завдяки яким вдалося зібрати майже 10 мільйонів гривень. Заради донатів для допомоги війську гуморист використовує не тільки творчість, але й жертвує власним волоссям! Вперше заради донатів Байдак підстригся на свій день народження 2023 року. Як сам написав, це була його найдорожча стрижка, яка вартувала майже 2 мільйони гривень. 

А на свій день народження цього року Василь запустив «Кудлатий збір» — зробив голосування про те, стригтися йому чи ні, та відкрив дві банки, аби люди голосували. За кілька днів Байдак організував великий аукціон з концертом. У результаті вдалося зібрати понад 3 мільйони гривень. Ще один спосіб допомагати війську — благодійні стендап-тури Україною та Європою. У грудні за сольний стендап-тур під назвою «Довільно-Хаотичне» гуморист зібрав понад 5 мільйонів гривень для ЗСУ.

У 2023 році Василь Байдак з коміками Антоном Тимошенко, Олегом Свищем, Славою Кедром і співаком Володимиром Дантесом з’єдналися в музичному гурті Badstreet Boys, аби «вразити всіх своїм вокалом, стилем та Олегом». Завдяки креативу гумористи збирають мільйони гривень для підтримки війська. До речі, стендап-комік Антон Тимошенко увійшов до списку «30 до 30» від журналу Forbes як гуморист, який «збирає тисячі людей в залах та мільйони гривень для ЗСУ в турах Україною та Європою».

Тарас Стадницький і команда «VIP. Тернопіль»

Гуморист зі Львова та його команда від початку повномасштабного вторгнення допомагають українським захисникам, збираючи донати на власних концертах Україною. Також Тарас Стадницький започаткував ініціативу «Моя кава для ЗСУ» та закликає своїх читачів до неї долучатися. Її мета — «пригостити» захисників вартістю своєї кави та подякувати за можливість її пити у відносно безпечному місці. 

А ще Тарас ділиться зі своїми читачами історіями до кави, мотивуючи тих донатити. Гуморист вже розповів про те, як у дитинстві прислуговував у церкві, про артистів, які приїжджали до нього в село з концертами, та як його вигнали з роботи в день народження доньки.

Нещодавно «VIP. Тернопіль» зняли благодійний кліп «Вір в ЗСУ» на своєму YouTube-каналі. «Це пісня-донат, всі кошти з переглядів відео будуть використані для покупки авто для наших героїв», — йдеться в описі під відео. «Вір у ЗСУ, допомагай, нашу перемогу наближай, в банку донат заряджай, бавовни насіння засівай», — закликають гумористи в пісні. За три тижні вона зібрала більше 318 тисяч переглядів.

Гумористичний проєкт «Леви на Джипі»

У перший день повномасштабної війни гумористи YouTube-проєкту «Леви на Джипі» створили благодійний фонд для допомоги українським захисникам. Гумористи забезпечують військових автівками, дронами, старлінками, планшетами, тепловізорами та раціями.

Андрій Лузан, Роман Щербан, Микола Зирянов, Валентин Міхієнко та Даша Кубік їздять у тури українськими містами, влаштовують благодійні концерти й аукціони для підтримки війська. Також гумористи часто самі везуть автівки на Донеччину. 

У серпні минулого року голова фонду Андрій Лузан провів 24 години в лісі зі стримером Мішею Лебігою. За стрим вдалося зібрати 1 425 297 гривень, які перевели на рахунок програми «Нам тут жити» з розмінування українських земель від фонду «Повернись живим». 

Під час інтерв’ю проєкту «Розмова» Микола Зирянов продав брендову футболку фонду за 150 тисяч гривень. Понад 215 тисяч гривень донатів-привітань за свій день народження на рахунок фонду перевела Даша Кубік. А Роман Щербан влаштував персональну виставку колажів і завдяки кільком лотам поповнив скарбничку фонду на майже 62 тисячі гривень.

У листопаді фонд запустив «Марафон донатів» — читачі щодня донатили суму, яка дорівнювала поточній даті. Крайній креативний збір гумористів — спільний кліп новоствореного гурту «The Вуса» на пісню «О панно, Інно» зі співаком Артемом Пивоваровим, за допомогою якого вдалося зібрати понад 3 мільйони на потреби різних підрозділів ЗСУ. 

Стример Міша Лебіга

Це, мабуть, перший українець, який закриває мільйонні збори завдяки стримам на платформі Twich. Від цього хлопця в соцмережах можна почути «Ви найкращі, пацьомав вас» і водночас добірну порцію лайки на адресу підписників. 

Завдяки донатам зі стримів Михайло Лебіга купує та возить з друзями на фронт джипи й дрони. А в липні минулого року під час благодійного ефіру Михайло встановив рекорд, зібравши за сім годин стриму понад 8 мільйонів гривень на безпілотники для ГУР.

Наприкінці літа Михайло, який швидко став популярним, ледь не став кандидатом у президенти України. Жарт про голосування «за Лебіговича» перетворився на 20 мільйонів гривень від «виборців» для ЗСУ. Про це стример розповів у власному блозі в Instagram

Марк Куцевалов

Це блогер, комік і стендапер, який пішки пройшов від географічного центру Європи в селі Ділове на Закарпатті до центру України — села Мар’янівки, що на Черкащині. У жовтні минулого року всі, хто знав про цю історію, могли спостерігати захопливе реаліті-шоу на сторінці гумориста в Іnstagram. Хлопець йшов 62 дні та навіть повертався на точку старту після 400 подоланих кілометрів, адже не отримав на банку потрібну кількість донатів. Його метою було зібрати якомога більше донатів на машини для розмінування. Результат походу — понад 9 мільйонів гривень.

Гуморист лежав усю добу в центрі Рахова на ліжку, підібрав собачку, яку назвав Трініті, залишався на ніч у неординарних людей і намагався допомогти своєму щирому фану з Рахова Міші. 

Це не перший благодійний похід Марка. Влітку 2022 року він ішов від Чорного моря, зокрема, міста Чорноморськ Одеської області, до Говерли. Тоді за 18 днів та 850 кілометрів пішки гуморист зібрав майже 3 мільйони гривень на машини швидкої допомоги. 

Наприкінці 2022 року Марк поставив собі нову ціль — зібрати до Нового року 2 мільйони гривень за похід пішки від Києва до Херсона для облаштування в Херсоні пунктів обігріву. Тоді гумористу вдалося зібрати навіть більше, ніж він планував.

А кого з українських гумористів, які допомагають військовим, знаєте ви? Напишіть у коментарях.

Усі фото в матеріалі з соцмереж гумористів.

Суспільство

«Укрзалізниця» запустила офіційні канали для пасажирів приміського сполучення

Опубліковано

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.

Про це повідомили в УЗ.

Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:

  • затримки поїздів;
  • призначення нових поїздів.
  • модернізацію рухомого складу;
  • тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
  • інші важливі новини приміського сполучення.

В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.

Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.

Фото обкладинки: RailGallery

Читати далі

Суспільство

У Криму відбулася масштабна акція «Жовтої стрічки» (ФОТО)

Опубліковано

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.

Про це повідомили в «Жовтій стрічці».

У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:

«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».

Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя

Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).

Фото: телеграм-канал руху

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути

Опубліковано

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.

Про це повідомили в УЗ.

Як відновити квитки

  1. Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
  2. Натиснути на банер на головній сторінці.
  3. Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
  4. Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.

Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.

Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix

Про кібератаку на «Укрзалізницю»

23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня. 

Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Шопочитати

Економіка і бізнес22 години тому

Їй казали: «Ти не зможеш». Підприємиця з інвалідністю отримала 5 грантів і створила косметичний бренд

У 13 років їй діагностували хворобу хребта, виявили вкорочення ноги та ураження центральної нервової системи....

Суспільство3 дні тому

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті...

Суспільство4 дні тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня «СпівДії заради Дітей»...

Технології1 тиждень тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...