Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

“Це не смішно, це армія”: презентували фільм про військовий гумор

Опубліковано

До Дня Героїв у Києві презентували фільм про військовий гумор “Нам своє робить”. Кінострічка розповідає, як гумор на війні підтримує стійкість та впертість захисників і захисниць через чотири теми жартів: воєнний побут, “паперова” армія, бойові курйози та тварини на війні.

У фільмі взяли участь бійці з 17-ї окремої танкової бригади, медичної служби Інтернаціонального легіону, Групи Тора та Групи Молота. Різні ділянки фронту, різні підрозділи, різні спеціальності та досвід — але спільне розуміння, що саме гумор допомагає переживати найбільші навантаження та триматися стійко та вперто. 

“Ми в команді Українського ветеранського фонду пишаємось тим, що вдалось підтримати реалізацію такого потужного фільму. Наші захисники й захисниці щодня доводять свою нереальну крутість. Й тепер цивільні глядачі зможуть побачити, хто, як та в яких умовах тримає фронт. Сподіваюсь, це ще більше підвищить повагу та довіру до наших ветеранів”, — каже Руслана Величко-Трифонюк, виконуюча обов’язки Виконавчої директорки Українського ветеранського фонду.

Кінострічку презентували в у Києві, в кінотеатрі Жовтень. На події були військові, які знялись у фільму, журналісти та посадовці. 

“Я вдячний продюсеру Сергію Малярчуку за ідею та створення фільму DocNoteFilms, за участі Вавилон’13. Бо показати війну, жартуючи — це мистецтво. Але і війна без жартів — не війна. Як і кожен жарт — це своєрідне мистецтво. І тоді ти живеш, можеш відчувати, реагувати і реготати. Навіть в непідходящий момент. Тож, всім нам приємного перегляду і щирих емоцій”, — каже Олександр Порхун, виконуючий обов’язки міністра у справах ветеранів.

Продюсер фільму, Сергій Малярчук — ветеран. Він один із переможців конкурсної програми “Варто” від Українського ветеранського фонду. Завдяки отриманому фінансуванню йому вдалось реалізувати створення кінострічки “Нам своє робить”.

“Ми живемо в такий час, що тема війни і військових присутня всюди – і в культурі, і в кіно зокрема. Ми не можемо від неї відгороджуватися чи ігнорувати її. Тому важливо зараз підтримувати ветеранів, бо без військових культури б у нас зараз не було”, — наголосив Сергій Малярчук, продюсер фільму.  

Наприкінці 2023 року команда DocNoteFilms проїхала тисячі кілометрів, питаючи військових: чи можна жартувати на війні? 

“Ми знімаємо війну з 2014-го. Тоді, особливо в умовах маневреної війни з купою проблем та невідомості, ми побачили в усіх українцях на фронті одну спільну рису – гумор. Це міг бути окоп в Пісках перед вивіскою “Донецьк” або блокпост на межі областей: влучно жартували і там, і там. За роки війни жарти не раз допомагали навіть нам у складних фронтових ситуаціях. Гумор знімає напруженість, згладжує конфлікти, допомагає відрефлексувати важкі події. Тож фільм “Нам своє робить” — це наша спроба дослідити за допомогою кіномови цю унікальну здатність українців, яка, можливо, в чомусь і є й нашою зброєю”, — каже Костянтин Кляцкін, режисер фільму.

Проєкт реалізовано студією DocNoteFilms за участі об’єднання Вавилон’13, завдяки конкурсу з фінансування ветеранського бізнесу “Варто”, який проводить Український ветеранський фонд.

Суспільство

Перепризначення пільг та субсидій: кому необхідно оновити дані у Пенсійному фонді

Опубліковано

Мешканцям тимчасово окупованих територій та територій активних бойових дій для перепризначення субсидій та пільг потрібно звернутися до органів Пенсійного фонду України.

Про це повідомила пресслужба Пенсійного фонду України. 

«Тим одержувачам житлових субсидії та пільг, які станом на 24 лютого 2022 року проживали або проживають на тимчасово окупованих територіях або територіях активних бойових дій та з початку повномасштабної агресії не звертались за перепризначенням субсидії або пільги, для продовження отримання виплат із 1 липня 2024 року потрібно звернутись до органу Пенсійного фонду України із відповідною заявою та документами», – йдеться в повідомленні.

Ця вимога виникла у зв’язку із завершенням періоду дії окремого порядку виплати субсидій та пільг, визначеного постановою Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 року №215.

Читайте також: Громадські організації, які працюють з молоддю можуть отримати грошову допомогу: як взяти участь

У Фонді нагадують, що звернутися до них можна або через сервісні центри ПФУ, або через уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, або через центри надання адміністративних послуг.

Також документи приймають поштовим відправленням на адресу органу Фонду і онлайн – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний застосунок «Пенсійний фонд» або через портал «Дія».

Пенсійний фонд зазначає, що цільова аудиторія послуги отримає відповідне нагадування у розділі «Мої повідомлення» на порталі електронних послуг ПФУ.

Нагадаємо, у Львові хірурги зі США безоплатно оперуватимуть постраждалих від війни з важкими травмами.

Фото: з відкритих джерел

Читати далі

Суспільство

Наші захисники показали відбиття танкового штурму ворога

Опубліковано

Бійці 33-ї окремої механізованої бригади знищили три ворожих танки й пошкодили ще два.

Відео бою оприлюднили 24 червня Сухопутні війська ЗСУ.

Рано-вранці вороги спробували атакувати українські позиції. Додатковий захист, РЕБ і мангали не врятували російську техніку від уражень.

Зокрема, ефективно відпрацювали наші оператори ПТРК — поцілили 5 одиниць техніки. Недобиту броню остаточно зупинили скиди дронів. Окупанти, які намагалися зайняти наші позиції яскраво згоріли на полі бою.

Читайте також: У «Резерв+» створять відеоуроки та тести, які допоможуть підготуватися до служби в ЗСУ

Наші бійці змогли знищити:

  • 3 танки
  • 1 БМП

Пошкодили:

  • 2 танки

Феєричне відео за посиланням.

Нагадаємо, Сили оборони показали роботу своєї артилерії біля Часового Яру.

Читати далі

Суспільство

На Закарпатті обласний театр вперше показав виставу для людей з порушеннями зору та слуху

Опубліковано

Закарпатський академічний музично-драматичний театр уперше показав виставу для людей з порушеннями зору та слуху.

Про це повідомляє Закарпатський академічний Музично-Драматичний театр.

“Ми вперше показали виставу для людей з порушеннями зору та слуху. Сурдоперекладачка Наталія Булеца транслювала все через жестову мову. А глядач з порушеннями зору мав можливість почути виставу завдяки нашій колезі Діані Фуско, яка транслювала йому все через спеціальні навушники, пояснюючи, що відбувається на сцені”, – йдеться в повідомленні. 

У театрі підкреслили, що це дуже важливий для театру досвід, адже такими кроками театр наближається до більшого кола людей, які хочуть його відвідати і відчути.

Читайте також: В Україні запустили е-Карту послуг для ветеранів

Нагадаємо, у «Дії» з’являться свідоцтва про шлюб, розлучення та зміну імені.

Фото: Закарпатський театр

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство21 годину тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

Суспільство6 днів тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство2 тижні тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

РЕКЛАМА: