Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Це мої діти, як їх кинути?». П’ять історій порятунку тварин під час війни

Партнерський матеріал

Опубліковано

За час війни українці вразили світ не лише своєю хоробрістю та стійкістю, а й добрими серцями. Люди, покидаючи свої домівки, евакуювались інколи зовсім без речей, але з тваринами, яких вивозили з-під обстрілів. Представниці зоозахисної організації «Відкриті клітки Україна» зібрали п’ять дивовижних історій порятунку тварин під час війни.

Хлопець, який вивів з «Ірпінського пекла» двох корів

Київська область понад місяць була окупована російськими загарбниками. Багато людей були вимушені рятуватися, залишаючи все, навіть своїх тварин. Андрій Михайлов відмовився евакуюватися з міста автобусом, адже не хотів лишати своїх корову та бичка. 

Чоловік наважився вивести тварин з-під Ірпеня самотужки. Разом з ними Андрій подолав понад 100 кілометрів та дістався пішки сусідньої області. Шлях до Житомирщини зайняв у чоловіка та тварин тиждень. 

Чоловік врятував двох корів, пройшовши разом із тваринами100 кілометрів
Фото: Ольга Кийко / Facebook

Дорогою їх підібрала вантажівка, а волонтери допомогли знайти прихисток. Андрій говорить, що не пробачив би собі, якби залишив тварин, адже разом з ними рятувався від обстрілів окупантів.

«Це б яким я був падлюкою, якби я кинув тварин. Як би я дивився в дзеркало, в очі інших людей? Просто, як кажуть, це моя робота, моя відповідальність», – розповів чоловік у розмові з журналістами.

Сестри, які евакуювали понад 40 тварин

Дві сестри з Києва під час війни змогли вивезти за кордон 47 тварин благодійного фонду «Хочу кота». Ольга та Євгенія Драч перевезли чотирилапих спочатку до Львова, потім до Польщі, а кінцевим пунктом подорожі стала Німеччина. 

Знайти машину в Києві жінкам було непросто, на її пошуки було витрачено 4 дні. Ольга та Євгенія подолали складний шлях: їхали з котами у вантажівці, стояли на кордоні, власноруч заносили та виносили переноски з тваринами загальною вагою близько 250 кілограмів та годували чотирилапих до четвертої ранку. У Німеччині до тварин приїхали ветеринарні лікарі, оглянули їх та вакцинували. Деяких котів вже забрали в сім’ї, де про них піклуються.

Женя Драч - волонтерка, яка рятувала тварин
Фото: Женя Драч / Instagram

«Усе це – завдяки великій кількості неймовірних людей. На кожному кроці нам допомагали, рятували, знаходили, пакували, вивантажували, завантажували, перевозили, зігрівали, годували. Українці, поляки та німці. Ці люди – справжні янголи та феї», – написала згодом Євгенія Драч.

Дівчина, що врятувала з Ірпеня собак з інвалідністю

Світлина Насті Тихої разом із собаками вразила не лише українців, а й увесь світ. Разом із чоловіком та небайдужими людьми Настя врятувала від смерті 24 тварини, частина з яких була з інвалідністю. 

З початком бойових дій дівчина з родиною опинилася в ізоляції в Ірпені. Попри всі труднощі вона продовжувала дбати про своїх підопічних, яких мала на перетримці. Також Настя забирала до себе тварин, яких покинули власники. Піти без собак родина не могла, тому наважилися залишити місто разом з ними. 

«Наважувалися довго, а потім просто за 15 хвилин зібралися та пішли. Хіба це героїзм? Вони – мої діти, мої зайчики. Як їх кинеш? У нас навіть думок про це не було», – розповідає Настя, яка не взяла з собою жодних особистих речей, тільки ліки для тварин. 

Волонтерка Настя Тиха, яка врятувала тварин з Ірпеня
Фото: Christopher Occhicone / Instagram

Шлях був складний, дівчина навіть зламала палець, оскільки тварини тягнули її назад додому. Підопічні Насті були налякані обстрілами, тому три кілометри вони йшли близько трьох годин. 

«Собаки упиралися. Спершу намагалися втекти назад додому. Але у нас є одна собака – найбільша. Я її тримала, а вона їх вела. Дуже нею пишаюся. Інакше мені довелося б тягнути всіх самій», – каже дівчина.

Зрештою, на допомогу дівчині прийшов незнайомий хлопець та територіальна оборона. Попри всі труднощі, Настя змогла вивести собак у безпечне місце.

Родина, яка пережила окупацію разом зі своїми тваринами

Домашній притулок «ЗооДім» Марини Грицик розташований на Чернігівщині. 24 лютого на територію села, де проживає Марина з родиною, заїхали танки окупантів. У двір жінки прилітали уламки снарядів, тварини дуже нервували. 

Окупацію родина пережила складно, вони були вимушені ховатися в підвалі. Щойно обстріли припинялися, Марина з чоловіком вибігали з укриття та перевіряли, чи все гаразд із їхніми підопічними. На жаль, серця маленьких кроликів не витримали постійних вибухів, і тварини померли. 

Кінь
Фото: suspilne.media

Одного дня біля дому родини вибухнув танк, коні злякалися гучного звуку й полум’я, вибили огорожу та втекли. Марина разом з чоловіком сіли на мотоцикл і попри обстріли поїхали за тваринами, та через небезпеку були вимушені повернутися. Марина дуже переймалася за коней, оскільки раніше врятувала їх від смерті на кінних фермах. На щастя, тварини все ж повернулися додому самостійно. Зараз родина займається відбудовою ферми.

Пенсіонерка, яка вивезла з Сєвєродонецька 21 тварину

Заради своїх 17 котів та 4 собак Віра Михайлівна трималася в Сєвєродонецьку до останнього. Жінка не хотіла кидати тварин, тому довгий час не залишала місто. 

Пані Віра разом з чоловіком завжди любили котів та собак, забирали безпритульних чотирилапих з вулиці, лікували їх та стерилізували. На жаль, наприкінці 2021-го чоловіка Віри Михайлівни не стало, а потім жінку спіткало ще одне горе – почалася війна. Будинок родини агресори обстрілювали «Градами», у подвір’я прилітали снаряди та міни. 

Читайте також: Врятував сотні тварин в Ірпені та Бучі. Як актор Олексій Суровцев став «Бородатою котомамусею»

Знайома радила пані Вірі випустити тварин та тікати, але жінка лишалася зі своїми улюбленцями під обстрілами два місяці. Спочатку Вірі Михайлівні вдавалося виходити з дому, щоб погодувати котів та собак, які жили на дачі. Втім, у квітні ситуація погіршилася: російські військові почали гатити по місту без упину. Тварини були виснажені, адже жили в постійному стресі.

Фото тварин пенсіонерки з Сєвєродонецька
Фото: rubryka.com.

Допомога жінці прийшла від волонтерів – ті оплатили перевізника, який забрав котів та собак. Віра Михайлівна евакуювала не лише своїх підопічних, а й сусідських тварин. Усіх їх за сім годин доставили до Дніпра. Небайдужі люди допомогли знайти для пані Віри та її тварин будинок, принесли необхідні речі. Хоча зараз жінка з улюбленцями знаходяться у безпеці, вона досі переймається за чотирилапих, які залишилися у Сєвєродонецьку.

Це лише п’ять історій, але за війну їх зібралося тисячі. Від бойових дій постраждали як фермерські, так і домашні тварини. Вони гинуть від обстрілів, нестачі їжі, води, їх покидають власники. Волонтери та небайдужі українці об’єднуються та продовжують рятувати життя. 

Не будьте байдужими до тварин. Будь-яка ваша допомога – неоціненна. Доєднуйтеся до місцевих притулків та допомагайте з їх відбудовою чи піклуванням про чотирилапих, підтримуйте фінансово зоозахисні організації. Разом ми зможемо швидше досягти перемоги.

Авторка статті: Настя Рашевська, представниця ГО «Відкриті клітки Україна».

Суспільство

42,1% українських МСБ відзначають брак кваліфікованих працівників: Netpeak Group надає в паблік курси для навчання та адаптації співробітників

Опубліковано

Хмарна LMS-платформа АcademyOcean (частина Netpeak Group), надасть українським компаніям безкоштовний доступ до 10 курсів з онбордингу та навчання спеціалістів Netpeak Group. Ця ініціатива має на меті допомогти українському бізнесу покращити адаптацію нових співробітників.

Дослідження стану та потреб бізнесу в умовах війни, опубліковане на порталі Дія.Бізнес, показало, що майже половина представників МСБ (малого та середнього бізнесу) (44,5%) очікує на зростання штату у 2024 році. 83,3% респондентів вважають, що людські ресурси є ключовими для післявоєнного відновлення компанії. Водночас, 42,1% опитаних МСБ відзначають відсутність достатньої кількості кваліфікованих працівників фактором, який заважає бізнесу відновлюватися, а 33,5% планують інвестувати у розвиток персоналу в 2024 році.

«Кількість запитів до нас від українського бізнесу на навчання та адаптацію співробітників зросла втричі, з початку 2024, порівнюючи з 2022 роком. Ми віримо у стійкість українського бізнесу і готові допомогти йому стати ще сильнішим. Безкоштовний доступ до навчальних матеріалів Netpeak Group — наш спосіб допомогти українським компаніям продовжувати розвиватися, навчатися та досягати успіху у цих складних умовах», — зазначає Володимир Поло, CEO AcademyOcean. 
Читайте також: Стрічка «Білий янгол – кінець Мар’їнки» отримала золоту нагороду та Гран-прі

В Netpeak Group вирішили надати безкоштовний доступ до своїх внутрішніх курсів навчання та адаптації, для того, щоб підтримати український бізнес. Внутрішнє навчання Netpeak Group на базі AcademyOcean містить Академію онбордингу та офбордингу, а також 8 окремих курсів – академія чіткості, ділового листування, робота з Google Drive, робота з Google Docs та Google Таблицями, робота з Telegram та Slack, академія Time management та курс відкритої комунікації.

За допомогою LMS платформи компанії можуть створювати та редагувати навчальні матеріали, налаштувати навчання під свої потреби та цілі, відстежувати прогрес своїх співробітників та отримувати детальну аналітику щодо їхнього навчання, а також запускати регулярну перевірку знань та атестацію, використовуючи штучний інтелект.

У 2023 році Netpeak Group стала лідером за наймом фахівців за версією DOU, відкривши вісім нових проєктів. Хмарна LMS-платформа (навчальна платформа) AcademyOcean з 2017 року допомагає групі IT-компаній адаптувати нових співробітників.


«Завдяки навчальним матеріалам на базі AcademyOcean, Netpeak Group економить 60% часу HR-менеджерів та кураторів щомісяця, а навчання пройшли вже 5 960 співробітників групи IT-компаній за останні 5 років», додає Андрій Бизов, Head of Marketing AcademyOcean.

Команда AcademyOcean працює в 7 країнах, платформою користуються клієнти на 5 континентах, а кількість учнів налічує 600 000. Серед українських бізнесів LMS використовують такі компанії, як: Intertop, OLX, Samsonite, Miraton, Ajax, Work.ua, Делві та інші.

Щоб отримати безкоштовний доступ до навчання Netpeak Group, українські компанії можуть залишити запит за посиланням.

Нагадаємо, військові журналісти можуть виграти 7 тисяч євро.

Фото: LB

Читати далі

Суспільство

Мешканці Чернівецької області зможуть отримати одноразову грошову виплату: хто у списку

Опубліковано

Окрема категорія жителів Чернівецької області зможуть отримати разову грошову допомогу до Дня Незалежності України. Допомогу можна отримати від двох до трьох тисяч, залежно від категорії до якої ви відноситеся.

Про це повідомляє Чернівецька ОВА.

Хто може отримати допомогу

1)люди з інвалідністю внаслідок війни та колишніх малолітніх (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язнів концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнаних людьми з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

  • I групи – 3,1 тис. грн;
  • II групи – 2,9 тис. грн;
  • III групи – 2,7 тис. грн;

2)учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності та колишніх неповнолітніх (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язнів концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітей, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їх батьків – 1 тис. грн;

Читайте також: На Львівщині збудують спортивно-рекреаційний центр для військових

3) особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 3,1 тис. грн;

4) члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, статус яким установлено згідно з пунктом 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, дружин (чоловіків) померлих людей з інвалідністю внаслідок війни, які не одружилися вдруге, дружин (чоловіків) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя людьми з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге – 650 грн;

5) учасники війни та колишніх в’язнів концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, осіб, яких було насильно вивезено на примусові роботи, дітей партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 450 грн.

Що відомо про допомогу

“Порядок здійснення разової грошової виплати до Дня Незалежності України, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2023 № 1396. Розміри разової грошової виплати до Дня Незалежності України, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”, у 2024 році, встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 02.04.2024 № 369”, – пояснили в ОВА.

Нагадаємо, скоро в Дії зʼявиться функція онлайн-шлюбу.

Фото: Уніан

Читати далі

Суспільство

10 українських серіалів на Netflix: про історію, про кохання та про війну

Опубліковано

ШоТам пропонує нашим читачам зануритися в захоплюючі історії, які розкривають багатство національної спадщини та сучасні реалії України. Від емоційних драм до неймовірних комедій – ці українські серіали на Netflix обов’язково зацікавлять вас та залишать яскраві враження.

“І будуть люди” реж. Аркадий Непиталюк

Опис:
Серіал “І будуть люди” знятий за однойменним романом Анатолія Дімарова. Виробництвом займалася компанія FILM.UA на замовлення Міністерства культури та інформаційної політики України і телеканалу СТБ. Він складається з 12 серій, кожна з яких розповідає про окремого персонажа. У центрі сюжету – історичні події, що відбуваються в Україні на початку XX століття і показують життя звичайних селян.

Подивитися можна тут.

“Перші дні” реж. Олексій Єсаков

Опис:
Серіал-антологія розповідає про життя українців під час російського вторгнення. Кожна серія показує окрему історію, таку як життя Ольги з дітьми, Максима у зоопарку, пригоди німця Клауса в Києві та хлопчика Єгора. Герої прагнуть врятувати себе та своїх близьких і зберегти віру в перемогу, незважаючи на російську агресії.

Подивитися можна тут.

“Я – Надія” реж. Артем Кобзан і Андрій Віштак

Опис:
У серіалі героїня, що мешкає в регіоні, де тривають бойові дії, відмовляється від евакуації і залишається в місті, щоб допомогти цивільним та військовим, які потребують невідкладної медичної допомоги.

Автори, Артем Кобзан і Андрій Віштак, засновуючись на реальних подіях, створили сюжет за історією 22-річної фельдшерки Анни Андрющенко, яка працювала у харківському Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф протягом всього періоду війни.

Подивитися можна тут.

“Спіймати Кайдаша” реж. Олександр Тіменко

Опис:
“Спіймати Кайдаша” – український телесеріал у форматі 12 серій, що базується на повісті Івана Нечуя-Левицького “Кайдашева сім’я”. Дія серіалу розгортається хронологічно з 2005 по 2014 рік, охоплюючи десятиріччя незалежної України. Сценаристкою та виконавчою продюсеркою проєкту є Наталка Ворожбит.

Подивитися можна тут.

“Хазяїн” реж. Тарас Ткаченко

Опис:
Цей фільм створено за мотивами класичної соціальної комедії відомого українського письменника Івана Карпенка-Карого. Він пропонує оригінальний погляд на вічний конфлікт між батьками та дітьми.

Головна героїня, Соня, повертається додому після навчання у Гарварді і виявляє багато неприємних речей про роботу свого батька. Захоплена любов’ю і повагою до своїх батьків, вона спочатку уникає конфліктів. Однак, в кінці кінців, вона стикається з ними напряму, борючись за справедливість. Конфлікт з її батьком, Терентієм Пузиром, поглиблюється також через те, що Соня відмовляється прийняти нареченого, якого для неї обрали без її згоди.

Подивитися можна тут.

“Скажені сусіди” реж. Олег Борщівський

Опис:
У маленькому містечку Яблунівці раптово з’являється Тарас Блащиковський, заклятий ворог Василя Середюка. Тарас стає новим чоловіком сусідки Оксани і, відповідно, виступає як новий “скажений” сусід Середюка. Він з радістю нагадує про шкільні жарти над Середюком, і старі образи переростають у новий конфлікт, в який втягуються всі навколо.

Подивитися можна тут.

“Слуга народу” реж. Олексій Кирющенко

Опис:
“Слуга народу” – український телесеріал, створений “Студією Квартал 95”. Головну роль сільського вчителя Василя Голобородька виконує нинішній президент України Володимир Зеленський.

Серіал став лауреатом численних кінопремій у США, Німеччині та Південній Кореї. Стрімінговий сервіс Netflix викупив права на показ у 2016 році.

Подивитися можна тут.

“Новенька” реж. Павло Мащенко та Максим Гуленко

Опис:
“Новенька” – це молодіжна детективна мелодрама, де йдеться про музику, сильне кохання та складні проблеми, які далекі від дитячих.

Головна героїня, Віра, – звичайна старшокласниця з бідної сім’ї. Щоб допомогти своєму братові, вона приймає секретне завдання від поліції. Віру переводять навчатися до елітної школи в Києві, де навчаються діти з багатих родин.

Згідно з сюжетом, поліція підозрює найпопулярнішого учня школи у торгівлі наркотиками, і Віра отримує завдання стежити за цим хлопцем та повідомляти про все старшому лейтенанту Лисенку. Прибувши в школу, дівчина опиняється в центрі заплутаних детективних інтриг та шкільних конфліктів.

Подивитися можна тут.

“Секс, Інста і ЗНО” реж. Антонія Лукіч

Опис:
Дія відбувається у звичайній вінницькій школі, де четверо друзів та їхні близькі приятелі стикаються з підлітковими труднощами, такими як відносини між хлопцями та дівчатами, і готуються до майбутніх іспитів. Одночасно наближаються вибори, де учні мають обрати президента школи. Між ними розгортається недитяча конкуренція, а головні претендентки здається готові на будь-що заради перемоги.

Подивитися можна тут.

“Мама” реж. Тарас Ткаченко

Опис:
“Мама” – це восьмисерійна драма, що розповідає про події на окупованому Донбасі у 2014 році. Це вражаюча історія про Ніну Петрівну, жительку Житомира, яка відправила свого єдиного сина, Василя, на війну. Відомості про його долю приходять через полон, і жінка відправляється на пошуки сина у ворожому тилу. На цьому шляху вона зіштовхується з розчаруванням, страхом і відчаєм, а також з небезпекою, аби врятувати свого сина від полону.

Подивитися можна тут.

Читати далі