Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Це 10 брендів прикрас в традиційному українському стилі

Опубліковано

Щоб щодня відчувати зв’язок з українською культурою, можна додати у свої образи навіть одну прикрасу. Коралі, керамічне намисто чи стрічковий ґердан — обирайте те, що подобається найбільше, або ж створюйте власні поєднання.

ШоТам зібрали для вас 10 брендів прикрас, що відтворюють давні зразки або ж творять сучасні, не забуваючи про наші традиції.

Коралівна

Де купити: інстаграм

Коралі на дві низки можна придбати за 2150 гривень, а намисто з гірського кришталю, селеніту та латунного хрестика — за 3000 гривень. Також можна купити баламути, вироби з венеційки, дукачі, зґарди.

«Моя філософія проста. Я хочу, щоб ви носили коралі щодня. Без особливого приводу. Не чекаючи на свято. Так, вкраплюючи частинку української культури в буденність, з часом ми обов‘язково відродимо нашу ідентичність». 

ВидимоНевидимо

Де купити: інстаграм, сайт

Це майстерня українського традиційного золотарства, що виготовляє намиста, сережки й дукачі. Замість монет російської імперії в дукачах виготовили власний дизайн з деревом життя. Такий дукач обійдеться у 2000 гривень, а сережки-пташечки з латуні — 1300.

«Ми завжди прагнемо поєднати витворені віками ідеали прекрасного й особисті бажання кожного замовника. Як результат — маленькими кроками та великими зусиллями формується сучасне лице давнього й великого народу». 

Творча майстерня Олени Мазурок

Де купити: інстаграм

Майстерня пропонує авторські намиста. Також там проводять різноманітні майстер-класи, де можна самому навчитися виготовляти прикраси. В асортименті є дукачі, керамічні намиста, сережки, латунні перстені та лускавки (намисто з дутого скла). Кожен виріб особливий: намисто з сучасної венеційки можна придбати за 8000 гривень, а перстені з латуні — від 550 гривень.

«Я тішуся своїм набутком, оглядаю його, горджуся та розумію всю цінність цих речей. Особливе місце займають ті речі, котрі мені передалися в спадок, і це далеко не намиста, не корал, лускавки чи дукачі. У моєї бабці не було намист з лускавок, зате вони є у мене й будуть у моєї доньки. Ми самі зараз формуємо цю скриню скарбів, щоб нести відповідальність та світлість цих традицій», — каже майстриня.

Майстер Василь Білоножко

Де купити: інстаграм, фейсбук

Майстер з Черкащини виготовляє сережки, дукачі та різноманітні елементи для намист, які можна використовувати для створення власних прикрас — хрести, намистини тощо. Вироби майстерні відтворюють традиційні прикраси українців. Дукач-ягнусок (з медальйоном у формі серця) можна придбати за 3200 гривень, а комплект з дукача й сережок-пташечок — за 3600 гривень.

ККрамничка

Де купити: інстаграм

У крамничці співпрацюють з майстринями з бісероплетіння, гончарем і майстром-мосяжником, тож тут можна придбати силянки, стрічкові ґердани, керамічні намиста, зґарди тощо. Бойківська силянка обійдеться у 2000 гривень, а керамічні чорні коралі — у 750 гривень.

«Географічне розташування України та її природні багатства сприяли розвитку великої кількості ремесел. Усі наші майстри — з різних куточків України. Завдяки вам вони можуть творити, продовжувати свою справу, передавати знання та навички новому поколінню майстрів». 

Майстерня Пацьорки

Де купити: інстаграм

Це проєкт майстрині з Житомира Марини Василенко. Вона виготовляє прикраси ручної роботи з кераміки, перламутру, скла тощо. Додає й металеві підвіси та намистини. Наприклад, намисто з авантюрину та кришталю з підвісом коштує 1850 гривень, а чокер з шунгіту (гірська порода чорного кольору) з тризубом — 600. Його можуть приміряти й чоловіки.

ROOTS

Де купити: інстаграм, сайт

Бренд прикрас створила фольклористка Ярина Дронь, тож тут ви знайдете відтворені етнографічні зразки сережок, перстенів і намист. За 2500 гривень можна придбати перстень зі срібла з жадеїтом, який створили за зразком зі Східного Поділля, а за 3400 гривень — коралове намисто на три низки.

«Прикраси ROOTS — це поєднання історичної правдивості й актуального нині мінімалізму. Це вишуканість у лаконічному дизайні, що витриманий століттями. Це багатство, яке Ви захочете передати в спадок. Це твоя заново відкрита унікальність». 

Oksana Boriychuk

Де купити: інстаграм, сайт

В асортименті бренду можна знайти намиста з керамічних намистин, дармовиси, зґарди, браслети та сережки. Часто вони об’єднані в колекції — до Різдва, Великодня тощо. Наприклад, намисто «Дзвінка коляда» можна придбати за 3400 гривень, а сережки «Зелений гай» — за 980 гривень. 

«Більшість виробів унікальні чи створені в лімітованій кількості. Проте ми також створюємо цілісні колекції, основними акцентами яких є виготовлені в нашій майстерні намистини з білої глини з авторським розписом. Також використовуємо натуральне каміння, венеційське скло, авторські зґарди та добірну фурнітуру». 

Катерина

Де купити: інстаграм

Майстриня створює бісерні прикраси: силянки, ґердани, намиста за авторськими чи відтвореними схемами. Також вона вигадала квіткові браслети-манжети з бісеру — такі можна купити за 1000 гривень за штуку. Стрічковий ґердан з підвісами коштуватиме від 1700 гривень. Працює майстриня й під замовлення.

Prylavok

Де купити: інстаграм

У крамниці пропонують авторські прикраси з поєднанням традицій і сучасності. Тут можна придбати котильони-брошки за 1500 гривень, заколки з бісером — за 1200 гривень, а стрічкові ґердани, які можна носити і як прикрасу для волосся — від 1800-2000 гривень. 

«Наші прикраси — це не просто аксесуари. Це розкіш, яка відображає вашу неповторну особистість». 

Суспільство

Жінки-підприємці отримають $15 тисяч від уряду: як це зробити

Опубліковано

Програма «Створюй!» надає можливість українським жінкам отримати до 15 тисяч доларів для розвитку або відкриття власного бізнесу. Загальний бюджет програми складає 1 мільйон гривень і спрямований на підтримку малого та середнього бізнесу в галузі переробки та виробництва.

Про це повідомляє Кабінет міністрів.

Вимоги до учасників

Участь у програмі можуть взяти:

  • Підприємства (ФОП, ТОВ або приватні підприємства), де частка участі жінок перевищує 50%.
  • Бізнеси, зареєстровані та діючі в Україні.
  • Підприємства, що працюють у галузі виробництва або переробки.
  • Підприємниці, які не здійснюють діяльність на тимчасово окупованих територіях.
  • Підприємниці, які не мають заборгованостей перед державним бюджетом і не притягнені до кримінальної відповідальності за корупцію.
  • Бізнес має бути офіційно зареєстрованим і працювати.

Читати також: У Київській області пошкоджені будинки відновлюють за допомогою конструктора фасадів: фото

Необхідні документи

Для отримання гранту потрібно надати:

  • Установчі документи ФОП, ТОВ або приватного підприємства.
  • Додаткові документи (у разі потреби).

Процес подання заявки

  1. Заповнення форми на сайті програми: Подача заявки здійснюється шляхом заповнення форми на офіційному сайті програми до 31 липня.
  2. Відбір кандидаток: Після подачі заявки кандидатки проходять відбір.
  3. Другий тур: Обрані кандидатки потрапляють до другого туру, де потрібно буде подати детальний план розвитку бізнесу та необхідні документи.

Використання грантових коштів

Отримані кошти можна витратити на:

  • Придбання, доставку та монтаж виробничого обладнання.
  • Купівлю програмного забезпечення.
  • Навчання (не більше 30% гранту).

Нагадаємо, що розпочалися зйомки серіалу «Прикордонники», про українських захисників.

Фото: bisc.org.ua.

Читати далі

Суспільство

У Київській області пошкоджені будинки відновлюють за допомогою конструктора фасадів: фото

Опубліковано

У Бучі на Київщині розпочато відновлення пошкоджених російськими обстрілами «хрущовок» та «панельок» за допомогою конструктора фасадів, розробленого архітекторами студії Gurtom.

Про це повідомила співзасновниця студії Катерина Оначук.

Минулого року до архітектурної студії звернулися мешканці Бучі з проханням відновити житлові будинки, постраждалі від обстрілів. Через велику кількість пошкоджених будівель архітектори шукали рішення, яке можна було б застосувати до більшості з них. Так виникла ідея конструктора фасадів, що дозволяє створювати різні комбінації фасадів.

«Ми буквально розклали фасад на елементи, з яких у подальшому можна було збирати різні комбінації фасадів», — зазначає Оначук.

Читати також: Українські інженери оновили карту бойових дій DeepStateMap до версії 2.0

Комбінаторика фасадних елементів

Конструктор фасадів включає різні варіанти виконання всіх складових частин фасаду: вікон, балконів, вхідних груп, кондиціонерів тощо. Також передбачено кілька варіантів утеплювача, кольору та рельєфу тинькування. Комбінуючи ці елементи, архітектори створили готові рішення для фасадів типових будинків, що підлягають відновленню. Ці рішення стали частиною нового дизайн-коду Бучі, який активно використовують під час відбудови міста.

Етапи відновлювальних робіт

Наразі відновлювальні роботи ведуться на вулицях Склозаводській, Нове Шосе, Яблунській та інших. Використовуючи напрацьовані рішення, архітектори впевнені, що вони можуть урізноманітнити архітектуру фасадів не тільки у Бучі, але й в інших містах.

Нагадаємо, що «Укрпошта» відкрила сучасний логістичний термінал в Одесі.

Фото: Катерина Оначук.

Читати далі

Суспільство

Українці отримають безкоштовні послуги з ментального здоров’я: де та як

Опубліковано

У складні часи війни турбота про ментальне здоров’я стає важливою складовою підтримки українців. Ці послуги надають лікарі первинної ланки, заклади екстреної та спеціальної меддопомоги, мобільні мультидисциплінарні команди та служби психологічної підтримки, вартість яких оплачує Національна служба здоров’я України (НСЗУ).

Кабінет Міністрів України опублікував рекомендації щодо отримання безоплатних послуг з охорони ментального здоров’я на всіх рівнях медичної допомоги.

Де можна отримати безплатні послуги з охорони ментального здоров’я?

Сімейний лікар

  • Пройдіть діагностику психічного стану.
  • Отримайте поради та скерування до іншого спеціаліста.

Амбулаторне лікування

  • Самостійно зверніться до фахівця медзакладу, що має договір із НСЗУ.
  • Направлення не потрібне.

Стаціонарне лікування

  • Спеціалізовані заклади надають безплатні послуги, включаючи психіатричний огляд, індивідуальний план лікування й реабілітації, проведення психодіагностичних тестів та контроль за станом пацієнта.
  • Направлення не потрібне.

Читати також: Розпочалися зйомки серіалу «Прикордонники» про українських захисників

Мобільні мультидисциплінарні команди

  • Виїжджають до пацієнта при медичних стаціонарах.
  • Для виклику потрібне направлення від сімейного лікаря або психіатра.
  • Контакти лікарень, де працюють мобільні психіатричні команди, можна дізнатися в контакт-центрі НСЗУ за номером 16-77.

Служба психологічної підтримки

  • Якщо немає можливості звернутися до лікаря, зателефонуйте на лінію психологічної допомоги.
  • Перелік номерів служб психологічної підтримки доступний за посиланням.

Як отримати допомогу?

  • Перший крок — зверніться до свого сімейного лікаря, який надасть первинну допомогу та скерування до спеціалістів, якщо це необхідно.
  • У разі потреби в амбулаторному чи стаціонарному лікуванні, ви можете самостійно звернутися до відповідних медичних закладів без направлення.
  • Для виклику мобільних команд необхідно мати направлення від сімейного лікаря або психіатра.
  • У випадку неможливості особистого звернення скористайтесь телефоном психологічної допомоги.

Нагадаємо, що українська піаністка Наталя Пасічник отримала премію Global Music Awards.

Фото: Полтавська районна військова адміністрація.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

10 000 горнят на мрію. Гончар з Хмельниччини повернувся з війни та будує майстерню, щоб допомагати військовим

Після повернення з фронту гончар Микола Величко в той же день подався до своєї майстерні...

Суспільство3 дні тому

«Не бійтеся бути тим, ким ви є»: 10 питань ЛГБТ-військовим про службу в армії, ставлення колег, війну та мрії

Українська армія завжди стояла на варті незалежності та суверенітету нашої країни, захищаючи її кордони і...

Суспільство5 днів тому

Робить тільки те, що приносить задоволення: як викладачка стала блогеркою після понад 20 років роботи в університеті

Під час розмови з цією жінкою мені захотілося дістати з полиці художню книгу та скоріше...

Суспільство1 тиждень тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

РЕКЛАМА: