

Суспільство
Три київські компанії пересадили співробітників на байки. Навіщо це їм?
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
“Я раніше чого такий злий був? Бо у мене велосипеда не було!”. У багатьох київських офісах працівники задоволені, бо їздять на роботу на велосипедах, а працедавці створюють для цього всі умови. У Києві є навіть конкурс “Велопрацедавець року“, який організовує U-Cycle (ГО “Асоціація велосипедистів Києва”).
Конкурс відзначає найбільш зручні для користувачів велосипеда офіси і заохочує роботодавців створювати для співробітників та клієнтів умови, які дають змогу приїжджати в офіс велосипедом. А ми поспілкувались з учасниками конкурсу минулих років, які їздять на роботу “з вітерцем” без заторів та заповнених маршруток, і дізнались про всі переваги роверів.

Владислав Ткачук
Менеджер з маркетингу ІТ-компанії GlobalLogic
Компанія GlobalLogic стала переможцем конкурсу “Велопрацедавець” у 2010 році. Владислав стверджує, що одне з головних завдань компанії – прагнення створити максимально комфортні умови для всіх спеціалістів. Якщо потрібно – то і обладнати інфраструктуру для велосипедів.
“Ми бачимо, що багато українських ІТ-спеціалістів люблять їздити на велосипедах. І у них для цього різні причини: турбота про навколишнє середовище чи власне здоров’я, економія часу пересування по місту. Ми намагаємось враховувати потреби наших співробітників, адже для нас головне – здорові, щасливі працівники. Тому створили необхідні умови:

- Офіси облаштовані велопарковками, де люди абсолютно безпечно зможуть залишити свій транспорт і піти на роботу;
- У всіх офісах є душові, якими люди можуть скористатись, коли приїжджають в офіс;
- У нас офіс працює 24 на 7. Тому люди можуть приїжджати і виїжджати у будь-який зручний для них час.

Андрій Тодоров
Менеджер з маркетингу БЦ Іллінський на Подолі
Бізнес-центр “Іллінський” брав участь у конкурсі “Велопрацедавець” у 2014-2018 роках.
“У нас є підземний паркінг та дві велопарковки. Також облаштували душові і поставили шкафчики для зберігання особистих речей. Ми надаємо такий безкоштовний сервіс для наших працівників і клієнтів. Був попит – зробили парковки. І додатково розробили веломаршрут на роботу та карту з велоінфраструктурою поруч. Перш за все, турбуємось про те, щоб люди могли зручно добиратись додому”
Андрій розповів, що поставити велопарковки – недорого. Їм це обійшлось у 2-8 тисяч гривень, душова кімната з необхідних обладнанням – у 100 тисяч гривень.

Олександр Ружицький
Партнер юридичної компанії EVERLEGAL
Компанія EVERLEGAL перемогла у конкурсі “Велопрацедавець” у 2017 році як компанія, що має найкомфортніші умови для співробітників-велосипедистів. Офіс юридичної фірми має велопарковку з відеоспостереженням, вечірнім освітленням, а також душ. Компанія придбала і забрендувала корпоративні велосипеди, якими можуть користуватися працівники і гості фірми у будь-який час. Наразі у велопарку компанії – 6 велосипедів.
“Ми заохочуємо наших працівників користуватись велосипедами і часто організовуємо спільні велопоїздки за 30 км від Києва. Ми робимо це з різних причин: турбота про екологію, спосіб життя, користь для здоров’я, вигідність у порівнянні із використанням автомобіля. Ми завжди жартуємо з усіх, хто приєднується до нас у команду, що одне з питань для співбесіди “чи вмієте ви їздити на велосипеді”. І навіть коли отримуємо резюме, то студенти пишуть це у своїх навичках”.
Олександр розповів, як бізнес може заощадити, використовуючи ровери:
- Велосипед замінює автомобіль і таксі – безкоштовно. Тому немає додаткових витрат;
- Поїздки на велосипеді завжди передбачувані по часу. Наприклад, потрібно поїхати кудись у суд, де дорога займає 20 хвилин туди і назад. Але через затори цей час не можна контролювати. Це витрати, бо, за словами Олександра, якщо оплата погодинна, то працедавець же не буде платити, якщо робітник сидить у заторі.
- Це здоров’я. Якщо щодня їздити на велосипеді, людина менше хворіє і краще працює.
“Спочатку не всі співробітники розділяли нашу велоініціативу. Хтось підходив до цього скептично, пізніше це починало подобатись, а потім ставали залежними. Ми створили комфортні умови в офісі, але взяли недорогі велосипеди, щоб не було ризику втратити велику суму, якщо транспорт вкрадуть. Один велосипед у нас коштує до 10 тисяч гривень. Я думаю, що за 20-30 тисяч гривень кожний офіс може створити власний велопарк”.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Бойовий пес на прізвисько Вася, який щоб не залишатися у полоні полоні окупантів, відгриз собі лапу, поїхав на реабілітацію до Польщі.
Про це повідомила у фейсбуці волонтерка Анастасія Заверуха.
Пес породи Кане-Корсо кілька років «служив» на фронті разом із українськими розвідниками у зоні проведення ООС на Донбасі. Одного разу. За місяць до повномасштабного вторгнення, він зник.
Тоді морпіхи почали пошуки свого хвостатого побратима, і підняли дрон, щоб обстежити місцевість. Так і з’ясувалося, що Вася потрапив у пастку, заплутавшись прямо перед окопами бойовиків в дроті.
Розвідники все одно планували вночі йти на евакуацію собаки, але не встигли… Вася прийшов сам, відгризши собі лапу.
Дивіться відео: Як з-під Соледара дивом врятували від загибелі чотирилапого захисника

Тоді собаці надали медичну допомогу і перевезли до Тернополя, до батьків одного з бійців.
А потім про долю пса-морпіха дізналися небайдужі люди у Польщі. Заводчики кане-корсо, ветеринари, протезисти й просто пересічні громадяни зібрали гроші, щоб Васі розробили й виготовили спеціальний карбоновий протез із динамічною стопою.
Перевезли Васю до Польщі на лікування та підготовку до протезування. Нині пес готується до встановлення протезу.

«Хто пам’ятає нашого Ваську-морпіха, так от, зараз завдяки Katarzyna Kate і її невтомній команді він знаходиться в Польщі на фізіотерапії і адаптації до протеза, який організували наші найкращі сусіди!», — написала у фейсбуці тернополянка Анастасія Заверуха.

Фото: facebook.com/asya.zav.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Україна отримала від Європейського Фонду Миру вантажівки-позашляховики, повідомили на фейсбук-сторінці Генерального штабу ЗСУ.
Загалом в Україні прибули:
- 13 нових вантажівок для транспортування військових;
- 94 вантажівок;
- 50 машин швидкої.
Зазначається, що ЄС продовжить підтримувати Україну стільки, скільки буде необхідно. У цьому запевнив Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.
Дивіться відео: 98-річний тенісист із Харкова зібрав пів мільйона доларів на допомогу українцям
Нагадаємо, військові 14-ї ОМБр ім. князя Романа Великого отримали від рівненських волонтерів евакуаційний автомобіль, обладнаний всім необхідним для перевезення поранених.
Також ми повідомляли, як працівники культури на Житомирщині концертами зібрали ₴150 тис. на авто для ЗСУ.
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українські артилеристи на східному напрямку знищили дві ворожі «Гвоздики» 2С1.
Відео опублікували на фейсбук-сторінці 45-ї окремої артилерійської бригади ЗСУ.
«Ходити до чужого саду з букетом із двох гвоздик погана прикмета», — жартома написали наші захисники.
Читайте також: Задонатити чи купити облігації? А може, кинути на депозит? Що робити з грошима під час війни – пояснює фінансова консультантка
Відзначимо, що 2С1 «Гвоздика» — це радянська 122-мм самохідна артилерійська установка на базі шасі МТ-ЛБ, яка призначена для знищення живої сили, артилерійських батарей, дзотів, а також для забезпечення проходів в мінних полях та польових загородженнях.
Про бригаду
45-та окрема артилерійська бригада — підрозділ ракетних військ та артилерії Сухопутних військ ЗСУ. Бригада створена у 2014 році у складі корпусу резерву. З початком повномасштабної збройної агресії бригада приступила до виконання бойових завдань у зоні активних бойових дій.
Нагадаємо, Січеславські десантники на Луганщині перетворили на металобрухт танк і вантажівку окупантів.
Також ШоТам розповідав, як вінницькі волонтери налагодили виробництво «Градів» на пікапах.
Фото: facebook.com/45oabr.