Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Три київські компанії пересадили співробітників на байки. Навіщо це їм?

Опубліковано

“Я раніше чого такий злий був? Бо у мене велосипеда не було!”. У багатьох київських офісах працівники задоволені, бо їздять на роботу на велосипедах, а працедавці створюють для цього всі умови. У Києві є навіть конкурс “Велопрацедавець року“, який організовує U-Cycle (ГО “Асоціація велосипедистів Києва”). 

Конкурс відзначає найбільш зручні для користувачів велосипеда офіси і заохочує роботодавців створювати для співробітників та клієнтів умови, які дають змогу приїжджати в офіс велосипедом. А ми поспілкувались з учасниками конкурсу минулих років, які їздять на роботу “з вітерцем” без заторів та заповнених маршруток, і дізнались про всі переваги роверів.

 <strong>Владислав Ткачук</strong> ” width=”250″/></div><div class=

Владислав Ткачук

Менеджер з маркетингу ІТ-компанії GlobalLogic

Компанія GlobalLogic стала переможцем конкурсу “Велопрацедавець” у 2010 році. Владислав стверджує, що одне з головних завдань компанії – прагнення створити максимально комфортні умови для всіх спеціалістів. Якщо потрібно – то і обладнати інфраструктуру для велосипедів.

“Ми бачимо, що багато українських ІТ-спеціалістів люблять їздити на велосипедах. І у них для цього різні причини: турбота про навколишнє середовище чи власне здоров’я, економія часу пересування по місту. Ми намагаємось враховувати потреби наших співробітників, адже для нас головне – здорові, щасливі працівники.  Тому створили необхідні умови:

  • Офіси облаштовані велопарковками, де люди абсолютно безпечно зможуть залишити свій транспорт і піти на роботу;
  • У всіх офісах є душові, якими люди можуть скористатись, коли приїжджають в офіс; 
  • У нас офіс працює 24 на 7. Тому люди можуть приїжджати і виїжджати у будь-який зручний для них час. 
 <strong>Андрій Тодоров</strong> ” width=”250″/></div><div class=

Андрій Тодоров

Менеджер з маркетингу БЦ Іллінський на Подолі

Бізнес-центр “Іллінський” брав участь у конкурсі “Велопрацедавець” у 2014-2018 роках.

“У нас є підземний паркінг та дві велопарковки. Також облаштували душові і поставили шкафчики для зберігання особистих речей. Ми надаємо такий безкоштовний сервіс для наших працівників і клієнтів. Був попит – зробили парковки. І додатково розробили веломаршрут на роботу та карту з велоінфраструктурою поруч. Перш за все, турбуємось про те, щоб люди могли зручно добиратись додому”

Андрій розповів, що поставити велопарковки – недорого. Їм це обійшлось у 2-8 тисяч гривень, душова кімната з необхідних обладнанням – у 100 тисяч гривень. 

 <strong>Олександр Ружицький</strong>” width=”250″/></div><div class=

Олександр Ружицький

Партнер юридичної компанії EVERLEGAL

Компанія EVERLEGAL перемогла у конкурсі “Велопрацедавець” у 2017 році як компанія, що має найкомфортніші умови для співробітників-велосипедистів. Офіс юридичної фірми має велопарковку з відеоспостереженням, вечірнім освітленням, а також душ. Компанія придбала і забрендувала корпоративні велосипеди, якими можуть користуватися працівники і гості фірми у будь-який час. Наразі у велопарку компанії – 6 велосипедів.

“Ми заохочуємо наших працівників користуватись велосипедами і часто організовуємо спільні велопоїздки за 30 км від Києва. Ми робимо це з різних причин: турбота про екологію, спосіб життя, користь для здоров’я, вигідність у порівнянні із використанням автомобіля. Ми завжди жартуємо з усіх, хто приєднується до нас у команду, що одне з питань для співбесіди  “чи вмієте ви їздити на велосипеді”. І навіть коли отримуємо резюме, то студенти пишуть це у своїх навичках”.

Олександр розповів, як бізнес може заощадити, використовуючи ровери:

  • Велосипед замінює автомобіль і таксі – безкоштовно. Тому немає додаткових витрат;
  • Поїздки на велосипеді завжди передбачувані по часу. Наприклад, потрібно поїхати кудись у суд, де дорога займає 20 хвилин туди і назад. Але через затори цей час не можна контролювати. Це витрати, бо, за словами Олександра, якщо оплата погодинна, то працедавець же не буде платити, якщо робітник сидить у заторі. 
  • Це здоров’я. Якщо щодня їздити на велосипеді, людина менше хворіє і краще працює.

“Спочатку не всі співробітники розділяли нашу велоініціативу. Хтось підходив до цього скептично, пізніше це починало подобатись, а потім ставали залежними. Ми створили комфортні умови в офісі, але взяли недорогі велосипеди, щоб не було ризику втратити велику суму, якщо транспорт вкрадуть. Один велосипед у нас коштує до 10 тисяч гривень. Я думаю, що за 20-30 тисяч гривень кожний офіс може створити власний велопарк”.

Суспільство

ЮНЕСКО підтримує Україну: нова програма культурного розвитку

Опубліковано

У штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) в Парижі під час 219-ї сесії ухвалили рішення про дії та програму надзвичайної допомоги Україні.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

«Відтепер генеральний директор ЮНЕСКО здійснюватиме активний моніторинг ситуації в Україні в її міжнародно визнаних кордонах з метою забезпечення безпосередньої участі ЮНЕСКО у заходах для відновлення України в рамках мандата організації», – йдеться в повідомленні. 

Рішенням, зокрема, передбачено здійснення генеральним директором активного моніторингу ЮНЕСКО ситуації після підриву Росією дамби Каховської ГЕС. Результатом моніторингу має стати підготовка плану дій для подолання негативних наслідків для навколишнього середовища у зв’язку з цим екоцидом.

Читайте також: В Україні врятували від злочинців цінний артефакт

Своєю чергою директор із стратегічного планування секретаріату ЮНЕСКО

мобілізувала понад 66 млн дол. для допомоги Україні. 

У МКІП зауважили, що делегації Великої Британії, США, Іспанії, Австрії, Австралії, Франції, Литви, Японії, Італії, Словаччини, Ісландії, Чехії, Німеччини, Чилі, Польщі та Ірландії висловили підтримку суверенітету та територіальній цілісності України у міжнародно визнаних кордонах України, засудили російську агресію й злочини Росії проти культурної спадщини, системи освіти, сектору науки України. 

Крім того, делегати засудили викрадення Росією українських дітей, а також руйнування дамби Каховської ГЕС.

Делегації підтвердили готовність продовжувати фінансову підтримку програм ЮНЕСКО для України в окремих сферах, зокрема для захисту об’єктів культурної спадщини в Одесі, Києві, Львові та інших містах, та закликали організацію продовжувати мобілізувати ресурси для відновлення сфер мандата ЮНЕСКО в Україні. 

Заява групи друзів України в ЮНЕСКО на підтримку України з суворим засудженням російської агресії була оголошена делегацією Великої Британії від імені 44 держав.

Своєю чергою делегація України при ЮНЕСКО у виступі підкреслила важливість надзвичайної допомоги Україні для відновлення сфер мандата організації, які зазнали шкоди внаслідок російської військової агресії. 

«Українці вкотре наголосили, що цілями російських ракетних атак є електростанції, телекомунікації, звичайні житлові будинки та громадський транспорт, тобто цивільна інфраструктура», – зауважили в МКІП.

Нагадаємо, у Великій Британії інженери компанії Evolve Dynamics працюють над розробкою технології, яка може допомогти українським розвідувальним дронам протистояти російським засобами радіоелектронної боротьби.

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Читати далі

Суспільство

У Києві з’явився новий мурал

Опубліковано

У Києві з’явився новий мурал від художниці Фуллен, якій раніше забороняли створювати в столиці.

Про це повідомляє видання “Ти Київ”

Художник Самій Кучерявий з команди Євгенії Фуллен працював над цією роботою, що зображує Михайла Грушевського на вулиці Михайла Котельникова, 51.

Читайте також: В Україні розробили бойовий ШІ-модуль Wolly з дистанційним керуванням

Попри тимчасову заборону на створення нових муралів у Києві, Фуллен висловила намір створити ще один стінопис із Залужним у Подільському районі та мурал, присвячений загиблому Герою Дмитру Коцюбайлу, відомому як “Да Вінчі”.

Поки невідомо, яка буде реакція столичної влади на ці проєкти.

Нагадаємо, у Польщі видали поетичну збірку військової поетеси.

Фото: Ти Київ

Читати далі

Суспільство

У Польщі видали поетичну збірку військової поетеси

Опубліковано

У польському видавництві KIT Stowarzyszenie Żywych Poetów видали переклад поетичної збірки “KOŁO WOJNY” військової і поетки Ярини Чорногуз. 

Про це повідомила поетеса на своїй сторінці у Facebook.

Дякую Радеку Вишневському за увагу до моїх текстів та за довгу й ретельну роботу з виданням. Дякую перекладачці і поетці Анеті Камінській за витончену й уважну роботу з перекладом. Давала багато пояснень військових термінів, до яких Анета знаходила польські відповідники“, — написала вона.

Придбати збірку можна за посиланням.

В Україні збірка “Як вигинається воєнне коло” вийшла 2020 року у видавництві “Фоліо”.

“Це збірка поезій про світ людини з країни, яка завжди вела оборонну війну, аби існувати незалежно. Авторка зустріла цю війну на одному з вигинів її кола як волонтер-медик, а пізніше обрала шлях військової. І незважаючи на біль втрати, відчула, що саме на війні можна зустріти справжність, якої більше ніде немає…” — йдеться в анотації.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки розпочало роботу над інструктивно-методичними рекомендаціями з впровадження технологій штучного інтелекту в закладах загальної середньої освіти.

Фото: Ярини Чорногуз

Читати далі