

Суспільство
Три київські компанії пересадили співробітників на байки. Навіщо це їм?
“Я раніше чого такий злий був? Бо у мене велосипеда не було!”. У багатьох київських офісах працівники задоволені, бо їздять на роботу на велосипедах, а працедавці створюють для цього всі умови. У Києві є навіть конкурс “Велопрацедавець року“, який організовує U-Cycle (ГО “Асоціація велосипедистів Києва”).
Конкурс відзначає найбільш зручні для користувачів велосипеда офіси і заохочує роботодавців створювати для співробітників та клієнтів умови, які дають змогу приїжджати в офіс велосипедом. А ми поспілкувались з учасниками конкурсу минулих років, які їздять на роботу “з вітерцем” без заторів та заповнених маршруток, і дізнались про всі переваги роверів.

Владислав Ткачук
Менеджер з маркетингу ІТ-компанії GlobalLogic
Компанія GlobalLogic стала переможцем конкурсу “Велопрацедавець” у 2010 році. Владислав стверджує, що одне з головних завдань компанії – прагнення створити максимально комфортні умови для всіх спеціалістів. Якщо потрібно – то і обладнати інфраструктуру для велосипедів.
“Ми бачимо, що багато українських ІТ-спеціалістів люблять їздити на велосипедах. І у них для цього різні причини: турбота про навколишнє середовище чи власне здоров’я, економія часу пересування по місту. Ми намагаємось враховувати потреби наших співробітників, адже для нас головне – здорові, щасливі працівники. Тому створили необхідні умови:

- Офіси облаштовані велопарковками, де люди абсолютно безпечно зможуть залишити свій транспорт і піти на роботу;
- У всіх офісах є душові, якими люди можуть скористатись, коли приїжджають в офіс;
- У нас офіс працює 24 на 7. Тому люди можуть приїжджати і виїжджати у будь-який зручний для них час.

Андрій Тодоров
Менеджер з маркетингу БЦ Іллінський на Подолі
Бізнес-центр “Іллінський” брав участь у конкурсі “Велопрацедавець” у 2014-2018 роках.
“У нас є підземний паркінг та дві велопарковки. Також облаштували душові і поставили шкафчики для зберігання особистих речей. Ми надаємо такий безкоштовний сервіс для наших працівників і клієнтів. Був попит – зробили парковки. І додатково розробили веломаршрут на роботу та карту з велоінфраструктурою поруч. Перш за все, турбуємось про те, щоб люди могли зручно добиратись додому”
Андрій розповів, що поставити велопарковки – недорого. Їм це обійшлось у 2-8 тисяч гривень, душова кімната з необхідних обладнанням – у 100 тисяч гривень.

Олександр Ружицький
Партнер юридичної компанії EVERLEGAL
Компанія EVERLEGAL перемогла у конкурсі “Велопрацедавець” у 2017 році як компанія, що має найкомфортніші умови для співробітників-велосипедистів. Офіс юридичної фірми має велопарковку з відеоспостереженням, вечірнім освітленням, а також душ. Компанія придбала і забрендувала корпоративні велосипеди, якими можуть користуватися працівники і гості фірми у будь-який час. Наразі у велопарку компанії – 6 велосипедів.
“Ми заохочуємо наших працівників користуватись велосипедами і часто організовуємо спільні велопоїздки за 30 км від Києва. Ми робимо це з різних причин: турбота про екологію, спосіб життя, користь для здоров’я, вигідність у порівнянні із використанням автомобіля. Ми завжди жартуємо з усіх, хто приєднується до нас у команду, що одне з питань для співбесіди “чи вмієте ви їздити на велосипеді”. І навіть коли отримуємо резюме, то студенти пишуть це у своїх навичках”.
Олександр розповів, як бізнес може заощадити, використовуючи ровери:
- Велосипед замінює автомобіль і таксі – безкоштовно. Тому немає додаткових витрат;
- Поїздки на велосипеді завжди передбачувані по часу. Наприклад, потрібно поїхати кудись у суд, де дорога займає 20 хвилин туди і назад. Але через затори цей час не можна контролювати. Це витрати, бо, за словами Олександра, якщо оплата погодинна, то працедавець же не буде платити, якщо робітник сидить у заторі.
- Це здоров’я. Якщо щодня їздити на велосипеді, людина менше хворіє і краще працює.
“Спочатку не всі співробітники розділяли нашу велоініціативу. Хтось підходив до цього скептично, пізніше це починало подобатись, а потім ставали залежними. Ми створили комфортні умови в офісі, але взяли недорогі велосипеди, щоб не було ризику втратити велику суму, якщо транспорт вкрадуть. Один велосипед у нас коштує до 10 тисяч гривень. Я думаю, що за 20-30 тисяч гривень кожний офіс може створити власний велопарк”.
Суспільство

Наталія Комаренко — волонтерка з Києва, яка з 2014 року допомагає українським військовим та підтримує дітей з інвалідністю. Вона є засновницею фонду «З теплом у серці», який цьогоріч здобув відзнаку «Варті» від «Нової пошти».
Про це повідомили в «Новій пошті».
Заснування власного фонду
Поштовхом до створення власного фонду став особистий досвід — середня дитина Наталії має рідкісне генетичне захворювання. Організація «З теплом у серці» стала платформою для взаємодії батьків, обміну досвідом і підтримки дітей.
Спочатку фонд проводив невеликі безплатні заходи для дітей: походи до кав’ярень, зоопарків, кінотеатрів тощо. З часом спільнота розрослась — нині вона об’єднує понад 1500 родин. Учасники отримують гуманітарну підтримку, консультації, можливість спілкуватися й організовувати спільні активності.
Щоденна допомога армії
З початком війни у 2014 році Наталія долучилась до допомоги армії. Сьогодні вона щоденно займається волонтерською логістикою: закуповує, збирає та відправляє техніку, обладнання, автівки та інші необхідні речі для військових.
«Волонтером бути непросто. Я щоранку подумки кидаю цю справу, а вдень вже викладаю допис про збір чи пошук необхідного. Я роблю це для тих, хто мене захищає. Для тих, хто пише теплі слова подяки. Хоча дякувати маємо ми», — розповіла Наталія Комаренко.
Упродовж останніх трьох років вона організувала збори на різні потреби: від засобів особистої гігієни до FPV-дронів, зарядних станцій і акумуляторів для техніки. Підтримку надсилають не лише українці, а й друзі з-за кордону, зокрема волонтери з Ірландії, які передали п’ять машин швидкої допомоги та сім інших автівок.

Читайте також: Учасники забігу MHP Run4Victory зібрали понад 700 тисяч грн на дрони для фронту
Комунікація з військовими
Наталія підтримує зв’язок із військовими переважно онлайн, але також приїжджає на вокзали, коли бійці вирушають на фронт чи повертаються з нього. Вона каже, що в такі моменти простий контакт, присутність і кілька слів підтримки мають велике значення.
«Мені пишуть — потяг о 22-й, чи могла б приїхати? Звісно, я приїду. Розумію, що їм у цей час треба підтримка. Тому я кидаю все й лечу. Людина їде на війну або щойно звідти. Наші захисники мають відчувати, що вони не самі», — поділилася Наталія.
Найскладнішими залишаються випадки, коли вона дізнається про загибель адресата вже після відправки посилки. У таких ситуаціях волонтерка переадресовує допомогу іншим.

Як справляється з навантаженням
Волонтерка розповіла, що емоційне виснаження трапляється регулярно. Іноді її підтримують самі військові: один із них переказав 25 тисяч гривень і сам закрив збір для своєї бригади. Також вона додала, що одного разу отримала переказ на 60 тисяч гривень від анонімного відправника. Тоді Наталія закрила кілька зборів.
Щоб відновити ресурс, Наталія разом з іншими мамами дітей з інвалідністю організовує «перезавантаження» — короткі поїздки, прогулянки, неформальні зустрічі.
Попри всі труднощі, вона продовжує допомагати, виховує трьох дітей і розвиває фонд, який став точкою опори для багатьох українських родин.
Читайте також: Майстриня з Харкова допомогла покинутим котам на понад 250 тисяч гривень
Отримання відзнаки «Варті»
Цьогоріч фонд «З теплом у серці» отримав відзнаку «Варті» від «Нової пошти» в номінації «Допомога людям з інвалідністю». Переможців обрали шляхом відкритого голосування та за обсягами перевезень. Фонд Наталії за 2024 рік відправив 240 тонн гуманітарного вантажу, скориставшись безоплатними послугами «Гуманітарної Нової пошти».
Нагадаємо, що «Нова пошта» нагородила українських волонтерів: хто отримав відзнаку «Варті».
Фото: Наталія Комаренко
Суспільство

Учасники черкаського забігу MHP Run4Victory зібрали 718 602 гривні під час реєстрації на подію. Усі кошти передадуть на закупівлю дронів для 118-ї бригади територіальної оборони, яка нині виконує бойові завдання на кількох напрямках фронту.
Про це повідомили організатори забігу.
Мета благодійного забігу
Подію організовували компанія МХП, БФ «МХП — Громаді» та спортивний партнер NewRun. Забіг мав відбутися 6 квітня, але його скасували через національну жалобу за загиблими у Кривому Розі та обстріли українських міст.
«Ми планували провести благодійний забіг, щоб об’єднати людей навколо допомоги військовим. Але з огляду на національну жалобу за загиблими в Кривому Розі та ранкові ворожі обстріли, ми ухвалили непросте, але правильне рішення — скасувати масовий захід. Натомість ми не скасували головне — підтримку наших захисників. Усі кошти передаємо 118-й бригаді, яка сьогодні на передовій. Щиро дякуємо кожному учаснику. Разом — ми сила», — сказав директор БФ «МХП — Громаді» Олександр Пахолюк.
Загалом на подію зареєструвалися 1414 учасників. Понад 718 тисяч гривень спрямують на закупівлю дронів для військових 118-ї бригади, які захищали Україну в Попасній, Бахмуті, Вугледарі, та Кураховому, а зараз виконують бойові завдання на Запорізькому напрямку, північному кордоні та Курщині.
Читайте також: Перо з фільмів Антоніо Лукіча продали за півмільйона гривень: кошти передали на ППО (ФОТО)
«Підтримка від цивільних і благодійних ініціатив, таких як забіг MHP Run4Victory, є неймовірно важливою для нашої бригади. Вона не лише матеріально-технічно підсилює нас, але й додає моральної сили. Кожен такий захід надихає нас робити все можливе задля перемоги», — зазначив комбриг Ярослав Попко.
Організатори закликали всіх учасників звернутися на [email protected], щоб отримати свої медалі поштою.
Наступний забіг
Серію благодійних забігів MHP Run4Victory 2025 року продовжуватимуть. Наступна подія відбудеться 18 травня у Києві. Кошти спрямують на підтримку 13-ї бригади НГУ «Хартія». Зареєструватися на забіг можна за посиланням.
Нагадаємо, що два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч гривень призових.
Фото обкладинки: 118 бригада Сил територіальної оборони ЗСУ
Суспільство

Українська режисерка Таню Муіньо здобула премію Hollywood Music Video Awards 2025 за створення кліпу Disease для американської співачки Леді Гаги.
Про це повідомили на сайті премії.
Українка стала здобула звання найкращої режисерки року. У кліпі Леді Гага занурюється в символічну боротьбу з внутрішніми демонами. Вона зустрічається з різними версіями самої себе, що втілюють її найглибші страхи та переживання.
Відео виклали в інтернет наприкінці жовтня 2024 року. Наразі ця робота на ютубі зібрала понад 36 мільйонів переглядів.
Таню Муіньо створювала кліпи для Дуа Ліпи, Cardi B, Гаррі Стайлза, гурту Foals, Сема Сміта, The Weeknd, Дженніфер Лопез, Dorofeeva й інших музикантів. Також вона зняла кліп для американського рок-музиканта Ленні Кравіца. У 2024 році режисерка ставила номер для Alyona Alyona & Jerry Heil на «Євробачення».
Читайте також: Українська ілюстраторка здобула міжнародну премію Болонської виставки

Про премію
The Hollywood Music Video Awards — щорічний міжнародний фестиваль та церемонія нагородження, що проходить у Лос-Анджелесі, Каліфорнія. Захід об’єднує творців музичних відео, музикантів, акторів, операторів та інших фахівців, щоб відзначити найкращі роботи.
Премії присуджують в різноманітних категоріях — від режисури та монтажу до найкращого відео в конкретних жанрах.
Нагадаємо, що українка Таню Муіньо здобула японську премію MTV за кліп для Леді Гаги (ВІДЕО).
Фото обкладинки: інстаграм-сторінка Тані Муіньо