Суспільство
Три київські компанії пересадили співробітників на байки. Навіщо це їм?
“Я раніше чого такий злий був? Бо у мене велосипеда не було!”. У багатьох київських офісах працівники задоволені, бо їздять на роботу на велосипедах, а працедавці створюють для цього всі умови. У Києві є навіть конкурс “Велопрацедавець року“, який організовує U-Cycle (ГО “Асоціація велосипедистів Києва”).
Конкурс відзначає найбільш зручні для користувачів велосипеда офіси і заохочує роботодавців створювати для співробітників та клієнтів умови, які дають змогу приїжджати в офіс велосипедом. А ми поспілкувались з учасниками конкурсу минулих років, які їздять на роботу “з вітерцем” без заторів та заповнених маршруток, і дізнались про всі переваги роверів.
Владислав Ткачук
Менеджер з маркетингу ІТ-компанії GlobalLogic
Компанія GlobalLogic стала переможцем конкурсу “Велопрацедавець” у 2010 році. Владислав стверджує, що одне з головних завдань компанії – прагнення створити максимально комфортні умови для всіх спеціалістів. Якщо потрібно – то і обладнати інфраструктуру для велосипедів.
“Ми бачимо, що багато українських ІТ-спеціалістів люблять їздити на велосипедах. І у них для цього різні причини: турбота про навколишнє середовище чи власне здоров’я, економія часу пересування по місту. Ми намагаємось враховувати потреби наших співробітників, адже для нас головне – здорові, щасливі працівники. Тому створили необхідні умови:
- Офіси облаштовані велопарковками, де люди абсолютно безпечно зможуть залишити свій транспорт і піти на роботу;
- У всіх офісах є душові, якими люди можуть скористатись, коли приїжджають в офіс;
- У нас офіс працює 24 на 7. Тому люди можуть приїжджати і виїжджати у будь-який зручний для них час.
Андрій Тодоров
Менеджер з маркетингу БЦ Іллінський на Подолі
Бізнес-центр “Іллінський” брав участь у конкурсі “Велопрацедавець” у 2014-2018 роках.
“У нас є підземний паркінг та дві велопарковки. Також облаштували душові і поставили шкафчики для зберігання особистих речей. Ми надаємо такий безкоштовний сервіс для наших працівників і клієнтів. Був попит – зробили парковки. І додатково розробили веломаршрут на роботу та карту з велоінфраструктурою поруч. Перш за все, турбуємось про те, щоб люди могли зручно добиратись додому”
Андрій розповів, що поставити велопарковки – недорого. Їм це обійшлось у 2-8 тисяч гривень, душова кімната з необхідних обладнанням – у 100 тисяч гривень.
Олександр Ружицький
Партнер юридичної компанії EVERLEGAL
Компанія EVERLEGAL перемогла у конкурсі “Велопрацедавець” у 2017 році як компанія, що має найкомфортніші умови для співробітників-велосипедистів. Офіс юридичної фірми має велопарковку з відеоспостереженням, вечірнім освітленням, а також душ. Компанія придбала і забрендувала корпоративні велосипеди, якими можуть користуватися працівники і гості фірми у будь-який час. Наразі у велопарку компанії – 6 велосипедів.
“Ми заохочуємо наших працівників користуватись велосипедами і часто організовуємо спільні велопоїздки за 30 км від Києва. Ми робимо це з різних причин: турбота про екологію, спосіб життя, користь для здоров’я, вигідність у порівнянні із використанням автомобіля. Ми завжди жартуємо з усіх, хто приєднується до нас у команду, що одне з питань для співбесіди “чи вмієте ви їздити на велосипеді”. І навіть коли отримуємо резюме, то студенти пишуть це у своїх навичках”.
Олександр розповів, як бізнес може заощадити, використовуючи ровери:
- Велосипед замінює автомобіль і таксі – безкоштовно. Тому немає додаткових витрат;
- Поїздки на велосипеді завжди передбачувані по часу. Наприклад, потрібно поїхати кудись у суд, де дорога займає 20 хвилин туди і назад. Але через затори цей час не можна контролювати. Це витрати, бо, за словами Олександра, якщо оплата погодинна, то працедавець же не буде платити, якщо робітник сидить у заторі.
- Це здоров’я. Якщо щодня їздити на велосипеді, людина менше хворіє і краще працює.
“Спочатку не всі співробітники розділяли нашу велоініціативу. Хтось підходив до цього скептично, пізніше це починало подобатись, а потім ставали залежними. Ми створили комфортні умови в офісі, але взяли недорогі велосипеди, щоб не було ризику втратити велику суму, якщо транспорт вкрадуть. Один велосипед у нас коштує до 10 тисяч гривень. Я думаю, що за 20-30 тисяч гривень кожний офіс може створити власний велопарк”.
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі