Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Три київські компанії пересадили співробітників на байки. Навіщо це їм?

Опубліковано

“Я раніше чого такий злий був? Бо у мене велосипеда не було!”. У багатьох київських офісах працівники задоволені, бо їздять на роботу на велосипедах, а працедавці створюють для цього всі умови. У Києві є навіть конкурс “Велопрацедавець року“, який організовує U-Cycle (ГО “Асоціація велосипедистів Києва”). 

Конкурс відзначає найбільш зручні для користувачів велосипеда офіси і заохочує роботодавців створювати для співробітників та клієнтів умови, які дають змогу приїжджати в офіс велосипедом. А ми поспілкувались з учасниками конкурсу минулих років, які їздять на роботу “з вітерцем” без заторів та заповнених маршруток, і дізнались про всі переваги роверів.

 <strong>Владислав Ткачук</strong> ” width=”250″/></div><div class=

Владислав Ткачук

Менеджер з маркетингу ІТ-компанії GlobalLogic

Компанія GlobalLogic стала переможцем конкурсу “Велопрацедавець” у 2010 році. Владислав стверджує, що одне з головних завдань компанії – прагнення створити максимально комфортні умови для всіх спеціалістів. Якщо потрібно – то і обладнати інфраструктуру для велосипедів.

“Ми бачимо, що багато українських ІТ-спеціалістів люблять їздити на велосипедах. І у них для цього різні причини: турбота про навколишнє середовище чи власне здоров’я, економія часу пересування по місту. Ми намагаємось враховувати потреби наших співробітників, адже для нас головне – здорові, щасливі працівники.  Тому створили необхідні умови:

  • Офіси облаштовані велопарковками, де люди абсолютно безпечно зможуть залишити свій транспорт і піти на роботу;
  • У всіх офісах є душові, якими люди можуть скористатись, коли приїжджають в офіс; 
  • У нас офіс працює 24 на 7. Тому люди можуть приїжджати і виїжджати у будь-який зручний для них час. 
 <strong>Андрій Тодоров</strong> ” width=”250″/></div><div class=

Андрій Тодоров

Менеджер з маркетингу БЦ Іллінський на Подолі

Бізнес-центр “Іллінський” брав участь у конкурсі “Велопрацедавець” у 2014-2018 роках.

“У нас є підземний паркінг та дві велопарковки. Також облаштували душові і поставили шкафчики для зберігання особистих речей. Ми надаємо такий безкоштовний сервіс для наших працівників і клієнтів. Був попит – зробили парковки. І додатково розробили веломаршрут на роботу та карту з велоінфраструктурою поруч. Перш за все, турбуємось про те, щоб люди могли зручно добиратись додому”

Андрій розповів, що поставити велопарковки – недорого. Їм це обійшлось у 2-8 тисяч гривень, душова кімната з необхідних обладнанням – у 100 тисяч гривень. 

 <strong>Олександр Ружицький</strong>” width=”250″/></div><div class=

Олександр Ружицький

Партнер юридичної компанії EVERLEGAL

Компанія EVERLEGAL перемогла у конкурсі “Велопрацедавець” у 2017 році як компанія, що має найкомфортніші умови для співробітників-велосипедистів. Офіс юридичної фірми має велопарковку з відеоспостереженням, вечірнім освітленням, а також душ. Компанія придбала і забрендувала корпоративні велосипеди, якими можуть користуватися працівники і гості фірми у будь-який час. Наразі у велопарку компанії – 6 велосипедів.

“Ми заохочуємо наших працівників користуватись велосипедами і часто організовуємо спільні велопоїздки за 30 км від Києва. Ми робимо це з різних причин: турбота про екологію, спосіб життя, користь для здоров’я, вигідність у порівнянні із використанням автомобіля. Ми завжди жартуємо з усіх, хто приєднується до нас у команду, що одне з питань для співбесіди  “чи вмієте ви їздити на велосипеді”. І навіть коли отримуємо резюме, то студенти пишуть це у своїх навичках”.

Олександр розповів, як бізнес може заощадити, використовуючи ровери:

  • Велосипед замінює автомобіль і таксі – безкоштовно. Тому немає додаткових витрат;
  • Поїздки на велосипеді завжди передбачувані по часу. Наприклад, потрібно поїхати кудись у суд, де дорога займає 20 хвилин туди і назад. Але через затори цей час не можна контролювати. Це витрати, бо, за словами Олександра, якщо оплата погодинна, то працедавець же не буде платити, якщо робітник сидить у заторі. 
  • Це здоров’я. Якщо щодня їздити на велосипеді, людина менше хворіє і краще працює.

“Спочатку не всі співробітники розділяли нашу велоініціативу. Хтось підходив до цього скептично, пізніше це починало подобатись, а потім ставали залежними. Ми створили комфортні умови в офісі, але взяли недорогі велосипеди, щоб не було ризику втратити велику суму, якщо транспорт вкрадуть. Один велосипед у нас коштує до 10 тисяч гривень. Я думаю, що за 20-30 тисяч гривень кожний офіс може створити власний велопарк”.

Коментарі

Суспільство

В Ірпені врятували червонокнижних кажанів під час утеплення багатоповерхівки (ФОТО)

Опубліковано

У багатоповерхівці на вулиці Полтавській, 61 в Ірпені виявили цілу колонію кажанів під час капітального ремонту фасаду. Роботи довелося зупинити, адже вони загрожували життю рукокрилих.

Про це повідомила депутатка Ірпінської міської ради Євгенія Антонюк.

Як відбувалася рятувальна операція

Мешканці будинку, побачивши знахідкою, звернулися до депутатки по допомогу. Антонюк розповіла, що спочатку сумнівалася в можливості порятунку, але командна робота принесла успіх.

На місце оперативно прибули фахівці Українського центру реабілітації рукокрилих. Завдяки підтримці підрядної організації, яка надала будівельну люльку, вдалося обстежити фасад і безпечно вилучити 44 кажанів. Тварин оглянули й перевезли до спеціального місця, де вони перебуватимуть до весни.

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Чому це важливо

Євгенія Антонюк нагадала, що всі види кажанів в Україні занесені до Червоної книги й є рідкісними. Подібні випадки потребують оперативного реагування, адже рукокрилі відіграють важливу роль в екосистемі.

Фото: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк

Український центр реабілітації рукокрилих закликає мешканців Києва та області звертатися до них у разі виявлення кажанів, особливо якщо їхньому життю щось загрожує. Залишити повідомлення можна на сайті центру.

Нагадаємо, що у Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз».

Фото обкладинки: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві демонтують 47 радянських та російських символів

Опубліковано

У столиці розпочинають демонтаж пам’ятних об’єктів і декоративних елементів, які несуть у собі радянські й російські наративи.

Про це повідомила Ганна Старостенко, заступниця голови КМДА.

Які об’єкти демонтують повністю

До списку увійшли 27 об’єктів, які підлягають повному демонтажу. Серед них:

  • пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
  • пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
  • постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
  • меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
  • зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Корекція споруд

Ще на 20 об’єктах планують замінити тексти, вилучити пропагандистські елементи або адаптувати українською мовою. Наприклад:

  • цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
  • російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
  • монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: Francisco Anzola (Flickr).

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Опубліковано

У КМДА прийняли проєкт реставрації будинку на вулиці Володимирській, 93. Він розташований у Голосіївському районі Києві, а знають його як «Будинок з комахами» Марії Станіславської.

Про це повідомила директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова, передають у міській адміністрації.

Як реставруватимуть пам’ятку

Під час перших етапів робіт реставратори захистять будинок від руйнування. Після цього його вже почнуть відновлювати.

Читайте також: У Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз»

«Збереження історичних пам’яток – це не лише питання архітектури, а й нашого культурного обов’язку перед наступними поколіннями. Реставрація житлової будівлі на Володимирській, 93 — це важливий крок для збереження автентичності Києва. Концепція, яку було представлено, враховує збереження ключових історичних елементів пам’ятки та забезпечує її подальшу інтеграцію в сучасне життя міста», — зазначила Марина Соловйова.

Цей прибутковий будинок внесли до Держреєстру нерухомих пам’яток України у червні 2023 року.

Нагадаємо, що столичному театру на Подолі присвоїли ім’я його засновника: що про нього відомо.

Фото: вебсайт КМДА

Коментарі

Читати далі