

Суспільство
Транспортний проект Житомира визнали найкращим на світовому рівні
Житомир визнали одним із переможців конкурсу проектів розвитку сталих способів пересування в рамках престижного міжнародного конкурсу TUMI CHALLENGE 2019. Про це повідомили у міській раді.
150 тисяч євро гранту
Житомир – наразі перше та єдине місто в Україні, яке разом з 10 іншими містами світу отримає грантову підтримку на розвиток сталої міської мобільності в рамках TUMI (transformative urban mobility initiative) міжнародної Ініціативи трансформаційної міської мобільності.
Результати конкурсу TUMI CHALLENGE 2019 оголосили на Міжнародному транспортному форумі, який нещодавно пройшов у місті Лейпциг (Німеччина).

“Перемога стала можливою завдяки тісній співпраці Житомирської міської ради з проектом «Інтегрований розвиток міст в Україні», в рамках якого було розроблено План сталої міської мобільності Житомира із залученням професійних експертів Dornier Consulting International GmbH у сфері транспорту та мобільності, під керівництвом Олени Чернишової”, – зазначив співавтор проекту, директор КП “Житомиртранспорт” Іван Фурлет.
«Оцінивши перспективи розвитку транспортної галузі нашого міста, партнери з TUMI виділили грант у 150 тисяч євро на втілення проекту міської мобільності серед школярів, який складатиметься з двох частин — просвітницької та інфраструктурної.
Читайте також: У Житомирі збудують сучасний Палац спорту: яким він буде і скільки коштує
У чому суть проекту?
Загальна мета — стимулювати учнів пересуватися на велосипедах чи громадському транспорті. У рамках проекту будуть проведені просвітницькі заходи, встановлені велопарковки, плануватиметься інша велоінфраструктура. Цей проект не лише про гроші, а про нові підходи до планування та участі житомирян у житті міста.
Дослідження мобільності, проведене у вересні 2018 року під час Європейського тижня мобільності в школах міста Житомира, а також більш глибокий аналіз проблеми показав, що пішохідна та велосипедна інфраструктура навколо шкіл є незадовільною і не заохочує людей обирати сталі способи пересування і бути активнішими. Це досить типова проблема для українських міст, де зростання рівня моторизації та небезпека вуличного середовища змушує батьків частіше відвозити дітей автомобілем до школи.
Проект «Сталий шлях до школи» покликаний забезпечити комплексне рішення шкільної мобільності. Він передбачає вибір пілотних шкіл, які розроблять план сталої мобільності, проведуть комплексну діагностику та розроблять інфраструктурні рішення для покращення мобільності навколо школи.
Що це дасть Житомиру?
Проект «Сталий шлях до школи» дозволить:
– підвищити безпеку та зручність пересування школярів на шляху до школи;
– забезпечити більш стійку структуру пересувань школярів: зменшення кількості поїздок автомобілем, збільшення частки велосипедних пересувань та ходьби;
– забезпечити адміністрацію шкіл інструментами для планування та поліпшення мобільності та включення дітей до процесу прийняття рішень;
– розробити позитивний приклад для управління шкільною мобільністю в Україні та поширити його на інші школи.
TUMI – Ініціатива трансформаційної міської мобільності дозволяє лідерам країн, що розвиваються, та нових країн розвивати сталу міську мобільність. Вона пропонує технічну й фінансову підтримку інноваційних ідей. У TUMI Федеральне міністерство економічної співпраці та розвитку Німеччини (BMZ) об’єднало провідні світові установи, які працюють у сфері сталої мобільності, з міськими мережами та аналітичними центрами довкола виконання найбільш актуальних локальних проектів. Ініціатива об’єднує 1000 лідерів з усього світу.
Суспільство

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.
Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.
Історія хлопця
Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.
Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.
Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)
Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.
Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine
Суспільство

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.
Про це повідомили в компанії.
Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.
Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.
Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.
Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)



Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.
Фото: «Укрпошта»
Суспільство

Фандрейзингова платформа UNITED24 отримала анонімний благодійний внесок у мільйон доларів США. Кошти направлять на гуманітарне розмінування в межах кампанії «Крок за кроком», що охоплює три області України.
Про це повідомили в UNITED24.
Цей донат став одним із найбільших приватних внесків на розмінування з початку повномасштабного вторгнення. Загалом UNITED24 вже зібрала понад 1,4 мільярда гривень на цей напрям, з яких понад 64% надійшло з США.
Мета поточного збору — 1,5 мільйона доларів. Кошти підуть на очищення таких об’єктів:
- Високопільська лікарня (Херсонська область);
- Феневицьке та Макарівське лісництва (Київська область);
- школа, садок, парк та дитячі майданчики в селі Гракове (Харківська область), яке після деокупації виявилося замінованим на 90%.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)
Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.
Фото обкладинки: сайт Міноборони