Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
1504942275 4471 1504942275 4471

Суспільство

Транспортний проект Житомира визнали найкращим на світовому рівні

Опубліковано

Житомир визнали одним із переможців конкурсу проектів розвитку сталих способів пересування в рамках престижного міжнародного конкурсу TUMI CHALLENGE 2019. Про це повідомили у міській раді.

150 тисяч євро гранту

Житомир – наразі перше та єдине місто в Україні, яке разом з 10 іншими містами світу отримає грантову підтримку на розвиток сталої міської мобільності в рамках TUMI (transformative urban mobility initiative) міжнародної Ініціативи трансформаційної міської мобільності.

Результати конкурсу TUMI CHALLENGE 2019 оголосили на Міжнародному транспортному форумі, який нещодавно пройшов  у місті Лейпциг (Німеччина).

“Перемога стала можливою завдяки тісній співпраці Житомирської міської ради з проектом «Інтегрований розвиток міст в Україні», в рамках якого було розроблено План сталої міської мобільності Житомира із залученням професійних експертів Dornier Consulting International GmbH у сфері транспорту та мобільності, під керівництвом Олени Чернишової”,  – зазначив співавтор проекту, директор КП “Житомиртранспорт” Іван Фурлет.

«Оцінивши перспективи розвитку транспортної галузі нашого міста, партнери з TUMI виділили грант у 150 тисяч євро на втілення проекту міської мобільності серед школярів, який складатиметься з двох частин — просвітницької та інфраструктурної.

Читайте також: У Житомирі збудують сучасний Палац спорту: яким він буде і скільки коштує

У чому суть проекту?

Загальна мета — стимулювати учнів пересуватися на велосипедах чи громадському транспорті. У рамках проекту будуть проведені просвітницькі заходи, встановлені велопарковки, плануватиметься інша велоінфраструктура. Цей проект не лише про гроші, а про нові підходи до планування та участі житомирян у житті міста.

Дослідження мобільності, проведене у вересні 2018 року під час Європейського тижня мобільності в школах міста Житомира, а також більш глибокий аналіз проблеми показав, що пішохідна та велосипедна інфраструктура навколо шкіл є незадовільною і не заохочує людей обирати сталі способи пересування і бути активнішими. Це досить типова проблема для українських міст, де зростання рівня моторизації та небезпека вуличного середовища змушує батьків частіше відвозити дітей автомобілем до школи.

Проект «Сталий шлях до школи» покликаний забезпечити комплексне рішення шкільної мобільності. Він передбачає вибір пілотних шкіл, які розроблять план сталої мобільності, проведуть комплексну діагностику та розроблять інфраструктурні рішення для покращення мобільності навколо школи.

Що це дасть Житомиру?

Проект «Сталий шлях до школи» дозволить:

– підвищити безпеку та зручність пересування школярів на шляху до школи;

– забезпечити більш стійку структуру пересувань школярів: зменшення кількості поїздок автомобілем, збільшення частки велосипедних пересувань та ходьби;

– забезпечити адміністрацію шкіл інструментами для планування та поліпшення мобільності та включення дітей до процесу прийняття рішень;

– розробити позитивний приклад для управління шкільною мобільністю в Україні та поширити його на інші школи.

TUMI – Ініціатива трансформаційної міської мобільності дозволяє лідерам країн, що розвиваються, та нових країн розвивати сталу міську мобільність. Вона пропонує технічну й фінансову підтримку інноваційних ідей. У TUMI Федеральне міністерство економічної співпраці та розвитку Німеччини (BMZ) об’єднало провідні світові установи, які працюють у сфері сталої мобільності, з міськими мережами та аналітичними центрами довкола виконання найбільш актуальних локальних проектів. Ініціатива об’єднує 1000 лідерів з усього світу.

Суспільство

В Києві зʼявилася нова скульптура на честь українських військових

Опубліковано

На Аскольдовій могилі у Києві встановлено нову мініскульптуру “Герої”, яка вшановує українських воїнів. В цьому урочищи поховані Дмитро Коцюбайло (Да Вінчі), Андрій Пільщиков (Джус), Марко Паславський (Франко).

Про це повідомляють в Ми – Україна.

Про витвір

Бронзова скульптура під назвою “Герої” відображає воїна, який вклоняється перед українським прапором. Щоб ретельно розглянути її, перехожим доведеться також вклонити коліно, тому що скульптуру встановлено на низькій висоті.

фото: Владислав Паливода

Читати також: Український режисер презентував стрічку “Ми, наші улюбленці та війна” на Doc Kyiv Fest

Меценати проєкту подарували місту скульптуру, а зібрані кошти в розмірі 450 тисяч гривень передадуть підрозділу “На щиті”. Ці кошти будуть використані на закупівлю коліс і мастил для автівок, які перевозитимуть полеглих героїв додому.

Нагадаємо, що Укрпошта випустить марку, присвячену оборонцям Чернігова.

Також ми повідомляли, що Brave1 розробили дистанційний комплекс для розмінування.

Фото: Владислав Паливода

Читати далі

Суспільство

В Києві відбудеться музичний фестиваль “Пожежа”: коли та хто виступатиме?

Опубліковано

7 квітня о 16:00 в київській Малій Опері відбудеться фестиваль Пожежа, цього разу з лайнапом з електронних музикантів. 

Про це повідомляє Лірум з посиланням на організаторів.

Які музиканти візьмуть участь?

7 квітня на сцені Малої Опери виступнять музиканти:

  • Nahaba;
  • Kurs Valüt;
  • Ariadna;
  • Badwor7h;
  • Нестор.

Історія фестивалю “Пожежа”

Все почалося в Київському університеті імені Тараса Шевченка, де студентський парламент Інституту філології організовував університетські заходи. Після вторгнення команді довелося переосмислити масштаби своїх планів. З цього виник проєкт Пожежа.

Фото: Дмитро Черніков

Фестиваль мав на меті популяризацію української культури та музики. Організатори прагнули, щоб український контент був основним, а не просто альтернативою російському.

Читати також: Український режисер презентував стрічку “Ми, наші улюбленці та війна” на Doc Kyiv Fest

Організацією Пожежі займаються четверо людей. Міша Юров – креативний директор, відповідає за технічні аспекти, вибір локацій та комунікації. Іванка Гуменюк – кураторка маркету на фестивалі, також працює над ідеями та нововведеннями. Дизайнерка Настя Карацюпа відповідає за дизайн івенту. Недавно до команди приєдналася Настя Слєпцова, яка займається контентом для TikTok.

Тематика цьогорічного фестивалю

Існують дві версії щодо того, чому темою цьогорічного івенту стала електронна музика. Згідно з офіційною версією, Міша поєднав естетику приміщення з його історією, використовуючи мотиви опери, що підкреслюють металічне звучання артистів електронної сцени.

Фото: Дмитро Черніков

Неофіційна версія говорить, що рішення було прийнято виключно на основі естетичних вподобань команди. Організатори пояснюють, що це типова практика для більшості їхніх івентів: запрошують виконавців, яких справді слухають та люблять. На етапі планування фестивалю команда складає список потенційних виконавців, а потім відбирає найбільш підходящих, враховуючи тематику івенту, технічні можливості місця проведення та гонорари артистів.

Купити квитки на подію можна тут.

Нагадаємо, що Укрпошта випустить марку, присвячену оборонцям Чернігова.

Також ми повідомляли, що вже оголошені переможці премії Jager Music Awards 2024.

Фото: Дмитро Черніков

Читати далі

Суспільство

Український режисер презентував стрічку “Ми, наші улюбленці та війна” на Doc Kyiv Fest

Опубліковано

Перший документальний фільм Антона Птушкіна “Ми, наші улюбленці та війна” вперше був показаний під час урочистої церемонії відкриття триденного фестивалю документального кіно Doc Kyiv Fest.

Про це повідомляє Детектор Медіа.

фото: Ірина Семенюта

Про фільм

“Ми вирішили розповісти про тварин, бо ми шукали кут, під яким можна було б показати війну так, щоб було цікаво дивитись іноземцям. Це насправді дуже прагматичний підхід. Було літо 2022 року – Буча вже відбулася. На жаль, смертю людини вже було нікого здивувати на заході. А тварини – це тема, яка може торкнути серця”, – розповідає режисер.

Фільм створювався для західної аудиторії, тому в стрічці велика кількість людей говорить англійською. Фільм уже придбав найбільший мовник Америки – PBS.

Читати також: “Doc Kyiv Fest”: в Україні стартував фестиваль документального кіно

Партнери фільму

Створювалася стрічка у співпраці з канадською компанією Yap Films. За словами Птушкіна, представники цієї компанії знайшли його за допомогою великої української діаспори в Канаді. Yap Films зацікавив його англомовний ютуб-канал, на якому в той час останнє відео було присвячено псу Патрону.

Нагадаємо, що оголошені переможці премії Jager Music Awards 2024.

Також ми повідомляли, що Укрпошта випустить марку, присвячену оборонцям Чернігова.

Фото: Ірина Семенюта

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 години тому

«Люди квасять огірки, а я — лопухи». Це сімейна гончарна майстерня на Прикарпатті, де виготовляють посуд з відбитками рослин

«Сама собі керамістка» — так називає себе Лілія з Франківщини у власному блозі в Instagram,...

Суспільство2 дні тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство1 тиждень тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство1 тиждень тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

РЕКЛАМА: