Колонки
Торговці – «бариги» і «спекулянти»? Насправді саме вони формують нашу економіку

Зверхнє та принизливе ставлення до торговців залишається навіть зараз. Ми часто чуємо слова «перекупи», «бариги», «посередники», «спекулянти» так, ніби вони наживаються на бідних споживачах і не створюють доданої вартості. Паразити на тлі нашої економіки, не те що там якесь виробництво, фабрика чи завод.
Це хибне уявлення. Торгівля – це і є економіка, і навіть більше – її основа та сутність. Адже економіка – це забезпечення людей товарами та послугами, а торгівля – це ніщо інше, як забезпечення всіх нас тим, чого ми потребуємо.
Торгівля – це обмін товарами та послугами між всіма людьми. Добровільний обмін можливий лише за умов вигідності для обох сторін. Будь-який обмін – це win-win. Що більше відбувається обмінів у суспільстві, то заможнішими стають люди.
Якщо десь стоїть МАФ чи прилавок – він потрібен споживачам, він несе добро та рухає економіку вперед.
Торгівля – це перш за все логістика. Бо товар у Китаї і на полиці магазину чи у відділенні Нової Пошти – два різних товари. Або морозиво на виробництві чи у холодильнику в спекотному парку – два різних морозива.
І продавці роблять все, щоб ми мали необхідні нам товари у потрібний час та потрібному місці. Якщо подивитися на теперішній рітейл – Сільпо, АТБ чи Розетку – ми побачимо високотехнологічні та капіталоємні компанії. Виробничі потужності цих торгових компаній можуть бути більшими і крутішими за великі заводи і виробництва.
Неймовірну вигоду людям приносять і дрібні торговці. Так, внесок кожного підприємця невеликий, але ж їх багато! Тож користь, яку дають людям мільйони підприємців, – величезна. Якщо десь стоїть МАФ чи прилавок – він потрібен споживачам, він несе добро людям та рухає економіку вперед.
Колонки

Видавництво «Основи» готує до випуску оновлене видання фотокниги Олександра Бурлаки Balcony Chic, присвячене українським балконам. Книга, яка стала культовою для поціновувачів архітектури, отримає новий вигляд із доповненнями про реалії воєнного часу.
Про це повідомляє видавництво.
Що нового у Balcony Chic
Перевидання включатиме фотографії 2022–2024 років, які відображають трансформацію балконів під час війни. Серед знімків — зруйновані конструкції, встановлені сонячні панелі та системи Starlink, що стали символами адаптації та відновлення.

Коли чекати на книгу
Оновлене видання Balcony Chic зʼявиться у травні 2025 року. Вартість книги на етапі передзамовлення — 1190 гривень зі знижкою. Оформити замовлення можна вже зараз на сайті видавництва.
Читати також: Кияни можуть здати книги російською та отримати знижку на українські видання: як долучитися
Балкон як дзеркало часу
Олександр Бурлака за допомогою фотографій та текстів досліджує феномен балконів — від їхньої архітектурної функції до культурного та соціального значення. Видання, доповнене реаліями воєнного часу, відкриває нові грані сприйняття української архітектури.
Нагадаємо, що оскароносний режисер Мішель Азанавічус пише книжку про війну в Україні.
Фото: видавництво «Основи».
Колонки
Колонки

Статистика проєкту
