Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
37004013 418400268660492 998325131744903168 n 37004013 418400268660492 998325131744903168 n

Суспільство

Торби й авоськи: українські бренди шиють стильні альтернативи пакетам

Опубліковано

Увесь світ сьогодні, 3 липня, відзначає Міжнародний день відмови від поліетилену – International Plastic Bag Free Day. Людей по всій планеті закликають хоча б на один день відмовитись від використання одноразового пластику і знайти для себе альтернативу.

Читайте також: В Україні проведуть “День без поліетилену”

Пам’ятайте: звичайний одноразовий кульок, який ми за звичкою хапаємо в магазині чи супермаркеті, розкладатиметься в природному середовищі понад 500 років. Нас вже не буде на цій планеті, не стане наших дітей і онуків, а поліетиленовий пакет все ще перегниватиме в землі. А якщо відмовитись від одноразових пакетів не лише один день?

LifeStyle 24 підготував підбірку стильних українських брендів, які виготовляють чудові альтернативи кулькам і кульочкам на усі випадки життя.

Торбинки з тканини

Такі мішечки стануть чудовою заміною одноразовим кулькам. Їх можна використовувати, як на фрукти чи овочі, так і насипати крупи, сухофрукти чи на що вистачить фантазії.

У соцмережах є чимало локальних і загальноукраїнських брендів, де можна замовити такі торбинки.

Ціновий діапазон коливається від кількох до кількадесяти гривень, а широкий вибір кольорів та текстур підійде навіть тим, хто дуже прискіпливо стежить за власним стилем та вибором аксесуарів.

Ось перелік українських брендів, в яких можна замовити торбинки з тканини.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Сумка шопер!!))🌿💚Торба 32х40; бавовна; 200грн . #своятара #торбильвів #збережиприроду #нісміттю #українабезсміття #zerowaste #zerowastelviv #зробленоруками #звідходів #безсміття #letssavetheworld #peacedudes #handmade #handmadebag #ecobag #сумка #торба #екоторба #закупи #зробленовукраїні #сумкашопер #шопер #shopperbag 💚🌿🕊♻️🌏🇺🇦✌🏼 ✌🏼💚🌿🍏🍬🌶🍅🍑🥝🥑🥕🥦🥒🥖🥐🍌🍏🍎🍋🍊🍈🥔🥗🌏✨

Публикация от SVOЯ TARA (@svoia_tara)

Посмотреть эту публикацию в Instagram

🍒Вишенька-черешенька ягідка смачна! Вона не любить пакетики, бо в них швидко псується. Інша справа – мішечок rebag! Зручно і #пакетнепортібен ✌І навіть якщо забруднили його соком ягідки, пляма легко змивається водою без мила. Набір 3 штуки 30*36 см – 100 грн. Щоб замовити – напишіть дірект. Доставка Новою Поштою. #rebag #безпакета #rethink #reusablebag #zerowaste #нульвідходів #безсміття #безпластика #пластик #eco #ecofriendly #no #waste #shopping #fruits

Публикация от rebag (@rebag_ua)

Посмотреть эту публикацию в Instagram

ЗАКІНЧЕНО! Так так, #ecofamily проводить giveaway😍 На цей раз призом буде наша новинка- набір 100% бавовняних мішечків❤️ ⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀ ⠀ ⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀ Умови: • бути підписаним на нашу сторінку; • поставити лайк цьому посту та 3-4 лайки іншим фото; • в коментарях написати про те, як ви знайшли Luffa.store та відмітити друга/подругу🤗 Кількість коментарів необмежена❤️ ⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀ ⠀ ⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀ А вже у цю середу(20.03) ввечері ми оберемо переможця🎉

Публикация от Zero-waste online shop (@luffa.store)

Посмотреть эту публикацию в Instagram

🍀Стильні органайзери для багаторазових мішечків.🌳💚 😊З ними значно зручніше робити покупки🍎🍋🍊 і організовувати зберігання торбиночок👌 ⠀ 🌿Зовнішня тканина органайзера — наметова, вона цупка і водостійка. Внутрішня — бавовна. 🍀Органайзер вміщує 5 торбинок та більше і зашпилюється на зручний гудзик.👍 Торбиночки всередині міцно тримає вузенька резинка👌 ⠀ ✅Вартість органайзера на 5 торбинок — 80 грн. ✅Торбинки: плащівка, бавовна, сіточка -40 грн. ✅Набір з 5-ти торбинок – 190 грн. 👉Для замовлення пишiть у Direct 📝 🌎Доставляємо по всiй Українi «Новою поштою»📦 #Bilka_органайзер

Публикация от ЕКО•ТОРБИНКИ•СУМКИ•БАХІЛИ (@bilka_torbynky)

Посмотреть эту публикацию в Instagram

А ось і наш перший сюрприз! Оновлені фруктовки 🍊 Ми довго придивлялися самі та розпитували клієнтів. ☺️ І відтепер улюблені сіточки D.Pack єдиного розміру та бежевого кольору, у фірмовому блакитному чохольчику та екопакуванні (коробка заклеюється екострічкою з крафтового паперу та клеєм з рослинного крохмалю🌿). ⠀ 🐬Стандартний набір D.Pack: Розмір – 30*26 см Вартість – 250 грн ⠀ 🌱У наборі 5 штук. Якщо хочете більше, тоді +45грн за кожну фруктівку. 🌱Можливий продаж і від 1 до 4 шт., але тоді без чохлу та вартість складатиме 55 грн за кожну сіточку. ⠀ #ecoslid #ec0slid #dpack #zerowaste #нульвідходів #нольотходов #zerowasteshop #noplastic #eco #ecology #екологія #еко #экология #эко #київ #киев #kyiv #kiev #ecologyukraine #ecopack #ecopackaging #екопакування #экоупаковка #торба #торбинка #мішечок #мешочек #ecopouch

Публикация от Роби як слід! (@ecoslid)

Посмотреть эту публикацию в Instagram

КАНИКУЛЫ🌸 Мы идем на короткие каникулы! Будем вдохновляться и перезаряжаться🙌🏻 Последняя отправочка заказов будет в субботу (27.04) в 17.00. После этого заказы принимаются на сайте в обычном режиме, но будут отправлены 2 мая. Всем спасибо за понимание❤️ _____________ На фото многоразовые прозрачные мешочки для продуктов. Размер мешочка: 26*30 см. Материал: полиэстер. Стоимость: 180грн за набор из 3 мешочков. Доставка: почтой по Украине. Заказать можно на нашем сайте careful-store.com✨ Активная ссылка в шапке профиля.

Публикация от Careful Store Экотовары (@careful.store)

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура6 години тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...