Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
37004013 418400268660492 998325131744903168 n 37004013 418400268660492 998325131744903168 n

Суспільство

Торби й авоськи: українські бренди шиють стильні альтернативи пакетам

Опубліковано

Увесь світ сьогодні, 3 липня, відзначає Міжнародний день відмови від поліетилену – International Plastic Bag Free Day. Людей по всій планеті закликають хоча б на один день відмовитись від використання одноразового пластику і знайти для себе альтернативу.

Читайте також: В Україні проведуть “День без поліетилену”

Пам’ятайте: звичайний одноразовий кульок, який ми за звичкою хапаємо в магазині чи супермаркеті, розкладатиметься в природному середовищі понад 500 років. Нас вже не буде на цій планеті, не стане наших дітей і онуків, а поліетиленовий пакет все ще перегниватиме в землі. А якщо відмовитись від одноразових пакетів не лише один день?

LifeStyle 24 підготував підбірку стильних українських брендів, які виготовляють чудові альтернативи кулькам і кульочкам на усі випадки життя.

Торбинки з тканини

Такі мішечки стануть чудовою заміною одноразовим кулькам. Їх можна використовувати, як на фрукти чи овочі, так і насипати крупи, сухофрукти чи на що вистачить фантазії.

У соцмережах є чимало локальних і загальноукраїнських брендів, де можна замовити такі торбинки.

Ціновий діапазон коливається від кількох до кількадесяти гривень, а широкий вибір кольорів та текстур підійде навіть тим, хто дуже прискіпливо стежить за власним стилем та вибором аксесуарів.

Ось перелік українських брендів, в яких можна замовити торбинки з тканини.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Сумка шопер!!))🌿💚Торба 32х40; бавовна; 200грн . #своятара #торбильвів #збережиприроду #нісміттю #українабезсміття #zerowaste #zerowastelviv #зробленоруками #звідходів #безсміття #letssavetheworld #peacedudes #handmade #handmadebag #ecobag #сумка #торба #екоторба #закупи #зробленовукраїні #сумкашопер #шопер #shopperbag 💚🌿🕊♻️🌏🇺🇦✌🏼 ✌🏼💚🌿🍏🍬🌶🍅🍑🥝🥑🥕🥦🥒🥖🥐🍌🍏🍎🍋🍊🍈🥔🥗🌏✨

Публикация от SVOЯ TARA (@svoia_tara)

Посмотреть эту публикацию в Instagram

🍒Вишенька-черешенька ягідка смачна! Вона не любить пакетики, бо в них швидко псується. Інша справа – мішечок rebag! Зручно і #пакетнепортібен ✌І навіть якщо забруднили його соком ягідки, пляма легко змивається водою без мила. Набір 3 штуки 30*36 см – 100 грн. Щоб замовити – напишіть дірект. Доставка Новою Поштою. #rebag #безпакета #rethink #reusablebag #zerowaste #нульвідходів #безсміття #безпластика #пластик #eco #ecofriendly #no #waste #shopping #fruits

Публикация от rebag (@rebag_ua)

Посмотреть эту публикацию в Instagram

ЗАКІНЧЕНО! Так так, #ecofamily проводить giveaway😍 На цей раз призом буде наша новинка- набір 100% бавовняних мішечків❤️ ⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀ ⠀ ⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀ Умови: • бути підписаним на нашу сторінку; • поставити лайк цьому посту та 3-4 лайки іншим фото; • в коментарях написати про те, як ви знайшли Luffa.store та відмітити друга/подругу🤗 Кількість коментарів необмежена❤️ ⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀ ⠀ ⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀ А вже у цю середу(20.03) ввечері ми оберемо переможця🎉

Публикация от Zero-waste online shop (@luffa.store)

Посмотреть эту публикацию в Instagram

🍀Стильні органайзери для багаторазових мішечків.🌳💚 😊З ними значно зручніше робити покупки🍎🍋🍊 і організовувати зберігання торбиночок👌 ⠀ 🌿Зовнішня тканина органайзера — наметова, вона цупка і водостійка. Внутрішня — бавовна. 🍀Органайзер вміщує 5 торбинок та більше і зашпилюється на зручний гудзик.👍 Торбиночки всередині міцно тримає вузенька резинка👌 ⠀ ✅Вартість органайзера на 5 торбинок — 80 грн. ✅Торбинки: плащівка, бавовна, сіточка -40 грн. ✅Набір з 5-ти торбинок – 190 грн. 👉Для замовлення пишiть у Direct 📝 🌎Доставляємо по всiй Українi «Новою поштою»📦 #Bilka_органайзер

Публикация от ЕКО•ТОРБИНКИ•СУМКИ•БАХІЛИ (@bilka_torbynky)

Посмотреть эту публикацию в Instagram

А ось і наш перший сюрприз! Оновлені фруктовки 🍊 Ми довго придивлялися самі та розпитували клієнтів. ☺️ І відтепер улюблені сіточки D.Pack єдиного розміру та бежевого кольору, у фірмовому блакитному чохольчику та екопакуванні (коробка заклеюється екострічкою з крафтового паперу та клеєм з рослинного крохмалю🌿). ⠀ 🐬Стандартний набір D.Pack: Розмір – 30*26 см Вартість – 250 грн ⠀ 🌱У наборі 5 штук. Якщо хочете більше, тоді +45грн за кожну фруктівку. 🌱Можливий продаж і від 1 до 4 шт., але тоді без чохлу та вартість складатиме 55 грн за кожну сіточку. ⠀ #ecoslid #ec0slid #dpack #zerowaste #нульвідходів #нольотходов #zerowasteshop #noplastic #eco #ecology #екологія #еко #экология #эко #київ #киев #kyiv #kiev #ecologyukraine #ecopack #ecopackaging #екопакування #экоупаковка #торба #торбинка #мішечок #мешочек #ecopouch

Публикация от Роби як слід! (@ecoslid)

Посмотреть эту публикацию в Instagram

КАНИКУЛЫ🌸 Мы идем на короткие каникулы! Будем вдохновляться и перезаряжаться🙌🏻 Последняя отправочка заказов будет в субботу (27.04) в 17.00. После этого заказы принимаются на сайте в обычном режиме, но будут отправлены 2 мая. Всем спасибо за понимание❤️ _____________ На фото многоразовые прозрачные мешочки для продуктов. Размер мешочка: 26*30 см. Материал: полиэстер. Стоимость: 180грн за набор из 3 мешочков. Доставка: почтой по Украине. Заказать можно на нашем сайте careful-store.com✨ Активная ссылка в шапке профиля.

Публикация от Careful Store Экотовары (@careful.store)

Суспільство

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

Опубліковано

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня БФ «СпівДія заради Дітей» Ксенія Костюченко та її син Юрчик. Вони підготували для ШоТам відповіді на найпоширеніші міфи про розлади аутистичного спектра (РАС), з якими зіштовхуються постійно. Усі фрази, які ви побачите тут, Ксенія часто чула від інших людей. Тепер вона розповідає, що з ними не так.

1. «Ви ж його лікуєте? Треба лікувати, обовʼязково!»

Міф: Аутизм — це хвороба, яку можна вилікувати.

Насправді РАС — це нейровідмінність, а не хвороба. Це вроджена особливість розвитку мозку, яка залишається з людиною на все життя.

Ксенія

У нас немає показів для прийому жодних препаратів. Єдине, що «показано» — це створення умов для гармонійного розвитку та соціалізації, тобто інклюзія.

Юрчик

Я відвідую спеціалістів, з якими вчуся краще розмовляти та спілкуватися, спокійніше реагувати на звуки, контролювати свої рухи та бажання. Якщо чогось не вмію, то я або вже в процесі навчання, або воно в мене на черзі.

2. «У Юрчика талант до музики — напевно, через те, що в нього РАС»

Міф: Усі люди з аутизмом — генії або мають унікальні здібності.

Цей міф популярний завдяки фільмам і серіалам. Насправді лише частина людей з аутизмом має так звані «острівці геніальності», але більшість перебувають на різних рівнях інтелектуальних здібностей, як і нейротипові люди.

Юрчик

У музичній школі кажуть, що я дійсно дуже здібний. Але в нас уся сімʼя музикальна — всі грають на музичних інструментах і співають, — тому батьки вчасно це помітили та намагаються розвивати. Я граю на флейті, співаю дискантом (високим хлопчачим голосом — ред.) і можу підібрати будь-яку мелодію на фортепіано. Але значно більше люблю грати в планшет.

3. «Ви що, робили йому щеплення?» 

Міф: Вакцинація спричиняє аутизм.

Цей міф спростували численні наукові дослідження. Первинну статтю, що пов’язувала аутизм з вакцинами, визнали фальсифікацією, а її автора позбавили ліцензії.

Ксенія

У нас зроблені всі щеплення за календарем, адже син не має жодних протипоказань. 

4. «О, в нашому класі був хлопчик з РАС — я знаю, що це таке!»

Міф: Усі люди з РАС однакові.

Аутизм — це спектр, а не однакова характеристика для всіх. Деякі люди в спектрі можуть бути надзвичайно комунікабельними, інші — навпаки потребують більше простору. Хтось має виражену сенсорну (доторкову) чутливість, а хтось ні. Дехто може вражати феноменальною пам’яттю або глибокими знаннями в певній галузі, а інші потребують значної підтримки в повсякденному житті.

Юрчик

Я маю гіперчутливість до емоцій, зчитую навіть найнепомітніші. Якщо хтось свариться, мені стає дуже страшно й незатишно. 

Ксенія

А один мій учень з РАС міг звернути увагу на чужі емоції, тільки якщо йому про них чітко сказати. 

5. «Ти — героїня, якщо виховуєш дитину з аутизмом»

Міф: Щоб виховувати дитину з РАС, потрібні героїчні зусилля.  

Це один з тих міфів, який звучить ніби з повагою, але насправді може бути дуже шкідливим. Батьки дітей з РАС часто живуть звичайним життям: піклуються про дітей, підтримують, водять на гуртки, сперечаються про виконання домашніх завдань, купують улюблені іграшки. Так, у їхньому житті можуть бути виклики, але, зрештою, виховання дітей — непроста справа для всіх батьків. 

Ксенія

Коли суспільство автоматично записує всіх батьків дітей з РАС у «герої», це створює хибне уявлення, що такі діти — обов’язково «тягар», що з ними завжди складно. Хоча реальність різна: комусь складно, а комусь абсолютно нормально. Для нашої сімʼї, наприклад, виховання дитини з РАС — це просто наше життя, ми не вважаємо його подвигом.

Так, бувають дуже тяжкі випадки, але не лише в сімʼях, де є дитина з РАС. Тому важливо не узагальнювати. 

 

6. «Ми не можемо ризикувати навчальними досягненнями 30 дітей в класі»

Міф: Присутність дітей з аутизмом у класі може негативно впливати на навчання нейротипових учнів. 

На жаль, ця думка популярна в школах. І це не дивно, бо є упередження, що дитина з РАС обовʼязково заважатиме, і з нею неможливо буде впоратись, якщо ти не супергерой. Це хибна та шкідлива думка, яка позбавляє учнів можливості підготуватись до реального життя у світі, де різні люди взаємодіють між собою. 

Ксенія

На щастя, численні дослідження спростовують цей стереотип і показують переваги інклюзивної освіти для всіх учнів. Це, зокрема, формування толерантності та поваги до різноманітності.

Це розвиває соціальні навички: співпрацю, емпатію та взаємодопомогу. І головне, в інклюзивних класах безперечно було зафіксоване покращення академічних результатів — учні мають вищий рівень успішності, бо там використовують різноманітні педагогічні методики та більше індивідуалізованого підходу.

Я постійно працювала в інклюзивних класах, бо бачу переваги й для себе — я розширюю свої педагогічні компетенції, які приносять користь усім учням. 

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів

Опубліковано

«Укрзалізниця» додала на платформі Видубичі-Трипільські в Києві зупинки для двох потягів далекого сполучення. З 10 квітня ці потяги зупинятимуться на платформі в обох напрямках.

Про це повідомили в компанії.

На зупинці зупинятимуться такі потяги:

  • №79/80 «Січеслав» Дніпро – Львів;
  • №793/794 Черкаси – Київ.

Читайте також: Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки

Платформа Видубичі-Трипільські розташована поруч із Південним мостом та транспортною розв’язкою, що робить її зручною для пересадки. Вона входить до транспортного вузла «Видубичі», який об’єднує:

  • станцію метро «Видубичі»;
  • приміську платформу «Видубичі» та кільцеву електричку;
  • автостанцію «Видубичі».

Як зазначили в УЗ, ця зупинка дозволить мешканцям лівобережних районів Києва швидше та зручніше добиратися до Черкащини, Кіровоградщини та Придніпров’я.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» впровадила безплатні пропозиції для пасажирів.

Фото обкладинки: RailGallery

Читати далі

Суспільство

«Спротив триває»: активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО)

Опубліковано

Активісти руху «Жовта стрічка» до початку другого місяця весни розповсюдили у Сімферополі, Севастополі, Бахчисараї, Ялті та Армянську символи спротиву.

Про це повідомили у «Жовтій стрічці».

«Квітень вступає у свої права, а рух спротиву продовжує невтомно доводити, що Крим — це Україна. Бо спротив триває. Бо українці борються. Бо кожного дня на Кримському півострові тривають акції спротиву, і сьогоднішній день не виключення. Бо КРИМ — ЦЕ УКРАЇНА!» — написали у русі.

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

Нагадаємо, що рух активісти «Жовтої стрічки» до 24 лютого провели акцію в окупованих містах (ФОТО).

Раніше ми писали, що у Криму на вершині Пахкал-Кая встановили українські прапори (ФОТО).

Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»

Читати далі

Шопочитати

Суспільство14 години тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня БФ «СпівДія заради...

Технології5 днів тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...

Технології6 днів тому

Ці роботи можуть розмінувати Україну за 10 років. Як українські розробники створили «ЗМІЙ»

Розробників з Rovertech об’єднала війна, а тікток допоміг зустрітися. Усі довкола казали, що їхній задум...

Військо7 днів тому

Бар’єри лише в голові: це ветерани з ампутаціями, які знайшли себе в спорті

Троє українських захисників — Андрій, Олександр і Михайло — втратили на війні кінцівки, але не...