Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
spoons with groats spoons with groats

Економіка

Рейтинг топ-експортерів бакалійних виробів: хто і куди експортує?

Опубліковано

 

Аналітичний відділ Ради з питань експорту продовольства оприлюднив рейтинг топ-експортерів основних бакалійних виробів у 2018 році. Про це йдеться на сайті UFEB.

Згідно з даними Державної служби статистики України, вітчизняні компанії впродовж 2018 року експортували борошна загальним обсягом 307 тис. т, що на 31% менше ніж за аналогічний період 2017 року (444 тис. т). Вартість поставленої продукції становила 72,1 млн USD. Загальний обсяг експорту пшеничного борошна склав 305,4 тис. т, борошна із зерна інших видів (кукурудзи, ячменю, вівса, рису, жита) – 1,6 тис. т.

Топ-експортери пшеничного борошна

Найбільшим компаніями-експортерами пшеничного борошна стали: ТзОВ «Українська-Мукомельна компанія» ― 28,2%, ТОВ «Вінницький комбінат хлібопродуктів №2» ― 14,7%, ТзОВ «Торговий Будинок Нова Агро» ― 9,1%.

 

Варто відзначити, що пшеничного борошна вітчизняні компанії найбільше постачають до Китаю ― 26,3% (80,5 тис. т), Республіки Молдови ― 11,14% (34,04 тис. т) та Палестинської території ― 11,1% (33,95 тис. т).

Топ-експортери борошна інших сортів

Топ-експортери борошна з інших сортів зерна стали ТзОВ «Калуський Комбінат Хлібопродуктів» ― 35,5% всього експорту, ТОВ «Сквирський комбінат хлібопродуктів» ― 33,8%. Топ-покупцями українського борошна з інших сортів зерна у минулому році були такі країни: Республіка Молдова ― 33% від усього ринку (532 т), Ізраїль ― 13,1% (214 т), Словенія ― 11,8% (195 т).

Топ-експортери макаронних виробів

Вітчизняні компанії у 2018 році експортували макаронних виробів загальним обсягом 25,6 тис. т, що на 4% більше ніж  у 2017 році, за що отримали дохід у розмірі 38,34 млн USD.

Лідером в експорті макаронних виробів був ТОВ «Техноком», що має 43% експортного ринку збуту та ТзОВ «Маревен Фуд Україна» ―  34,7% ринку. Варто зазначити, що ТОВ «Техноком» та ТзОВ «Маревен Фуд Україна» виробляють здебільшого макаронні вироби швидкого приготування торгових марок: «Мівіна», «Ролтон», «BIGBON» та  які прагнуть розширювати свої смаки ще й солодкими видами вермішелі.

Згідно з офіційними даними, основними країнами-імпортерами вітчизняних макаронів у 2018 році стали: Російська Федерація ― 16,8% (4,3 тис. т), Республіка Молдова ― 14% (3,6 тис. т), Німеччина ― 10,1% (2,6 тис. т), Велика Британія ― 9% (2,3 тис. т), Румунія ― 6,2% (1,6 тис. т).

Топ-експортери круп

Варто зазначити, що за останні три роки спостерігається падіння в обсягах експорту круп. У 2018 році українським компаніям вдалося відвантажити на зовнішні ринки 1,86 тис. т, загальною вартістю 938,9 тис. USD.

Найбільшими компаніями-експортерами круп’яних виробів стали: ТОВ «Інтерлінк», що має 20,5% ринку збуту, ТОВ «Сквирський комбінат хлібопродуктів» ― 20,4% ринку.

Основними покупцями вітчизняних круп у 2018 році стали: Нідерланди ― 19,5% (363 т), Польща ― 15,5% (289 т), Литва ― 11,7% (219 т) та Словенія ― 11,3% (210 т).

Реклама

Економіка

«Дунайський аграрій» вирощуватиме органічну картоплю за нідерландськими технологіями

Опубліковано

 

Українське підприємство «Дунайський аграрій» вирощуватиме органічну картоплю за нідерландськими технологіями.

Про це пише agrotimes.ua.

Зазначається, що донині підприємство виркористовувало звичайну технологію.

 

За словами директора підприємства Романа Дяжука, підприємство взяло на пробу голландські найновіші ранні сорти Раномі, Алюетт і вже достатньо відомий сорт Арізона.

Читайте також: Як створювалась одна з найбільших органічних ферм в Україні (ВІДЕО)

Урожай виявився хороший, бульби доволі великі, якість висока. Раніше підприємство вирощувало лише українські сорти.

«Дунайський аграрій» замінив хімічні препарати на біо, якими зазвичай працюють на випередження. 

Нагадаємо, Україна стала найбільшим експортером картоплі до Білорусі.

Як ми повідомляли раніше, на Житомирщині з’явився пам’ятник картоплі.

Читати далі

Економіка

Україна має намір побудувати водневий коридор в Німеччину

Опубліковано

 

Компанії-оператори газотранспортних систем Європи, серед яких «Оператор ГТС України», беруть участь в ініціативі «Центральноєвропейський водневий коридор», у рамках якої буде створено водневу магістраль для транспортування альтернативного палива.

Про це повідомили у пресслужбі українського оператора.

За словами представників компанії, через магістраль налагодять транспортування водню із перспективних районів виробництва цього «зеленого» палива через Словаччину і Чехію в райони підвищеного попиту в Європейському союзі.

 

«Водневий коридор також дозволить транспортувати водень з виробничих підприємств споживачам водню в Чеській Республіці та Словаччині», — йдеться у повідомленні.

Читайте такожНа Івано-Франківщині створять сховище нафти та газу

В ініціативі беруть участь «Оператор ГТС України», словацька компанія EUSTREAM, чеська NET4GAS і німецька OGE.

Фото: tsoua.com

Український оператор очікує, що Німеччина стане основним хабом попиту на водень в Європі, який постачатиме великі обсяги палива для забезпечення своїх потреб.

Учасники ініціативи вважають, що водневу магістраль можна створити на базі існуючої газової інфраструктури за допомогою інвестицій.

Читайте також: Британська компанія видобуватиме нафту на Львівщині

Нині організатори проекту вивчають можливість створення «Центральноєвропейського водневого коридору» для поставок водню в обсязі до 120 ГВт-год в день.

Довідка

У 2020 ЄС затвердив Водневу стратегію для кліматично нейтральної Європи до 2050 року, у якій Україна визначена як пріоритетний партнер завдяки її потенціалу з виробництва «зеленого» палива і наявності інфраструктури для поставок. Процес переходу ЄС з газу на водень може зайняти близько 25 років. Iнвестиції для такого переходу для України складуть щонайменше 100 млрд доларів.

Нагадаємо, в Україні вперше сертифікували авто, що заправляється воднем.

Як ми повідомляли раніше, Нафтогаз і німецька RWE підписали меморандум з розвитку водневих проектів.

Головне фото: erece.org.

Читати далі

Економіка

«Мотор Січ» і турецька військова компанія Baykar Makina підписали угоду

Опубліковано

 

Український виробник авіадвигунів «Мотор Січ» і турецька компанія-виробник безпілотників Baykar Makina підписали угоду про співпрацю.

Про це повідомив Укрінформ.

Зазначається, що підписання відбулося під час виставки аерокосмічної техніки та технологій TEKNOFEST у Стамбулі.

 

У турецькій компанії розповіли, про високу ефективність співпраці з Україною по частині двигунів, зокрема з компаніями «Івченко-прогрес» та «Мотор Січ».

Халюк Байрактар

«Сьогодні важливий момент для наших компаній – Bayraktar та Мотор Січ. Як ви знаєте, AKINCI – наша безпілотна система стратегічного рівня, їх уже постачають у ЗС Туреччини. Це продукт найвищого технологічного рівня», – сказав після підписання технічний директор компанії Baykar Makina Халюк Байрактар.

Читайте такожVR з шоломами чи повна темрява: сім незвичних квест-кімнат в Україні

Топменеджер турецької компанії підкреслив, що співпраця між Україною та Туреччиною останніми роками зростає та реалізується за принципом взаємовигідного партнерства «перемога-перемога».

Халюк Байрактар

Деталі угоди не розголошуються.

Читайте такожЗ Парижу у Ладанці. Історія одного священника, який відроджує невеличке село на Львівщині

На виставці аерокосмічних технологій TEKNOFEST було представлено ударний безпілотник Akıncı турецького виробництва, який має двигуни українського виробництва.

На відкритті виставки цей БПЛА здійснив демонстраційний політ спільно з керованим пілотом літаком Hürkuş виробництва турецької авіаційної компанії TUSAŞ.

Нагадаємо, Укроборонпром підписав угоду з британською Babcock про будівництво військових кораблів.

Як ми повідомляли раніше, українські двигуни підняли безпілотник Akinci на 11,5 км і побили рекорд турецької авіації.

Усі фото: ukrinform.ua.

Читати далі