Суспільство
Топ-10 навіжених петицій для Президента України
Як би ви використали двосторонній зв’язок, де на іншому кінці дроту – держава? Які пропозиції, звернення або скарги хотіли б адресувати керівним органам?
Це не утопія, це електронні петиції. Система створювалась, аби громадяни самостійно могли впливати на рішення держави на всіх рівнях.
Е-петиції пишуть звичайні громадяни, громадські організації, групи фахівців. Комусь болить, що дорога Шостка – Ямпіль вже давно потребує ремонту, хтось прагне відмінити ініціативу Кабміну щодо особливих умов оподаткування ІТ-спеціалістів.
Але і інша сторона петицій – крейзі-пропозиції, які як мінімум здивують підписанта. Розсекретити дані про контакт з інопланетянами, декриміналізувати фальшивомонетство, ввести багатоженство. Ми проаналізували 607 петицій за 20 днів листопада на сайті офіційного представництва Президента і підібрали топ-10 найдивніших пропозицій від громадян.
Довідка. Як працювати з петиціями?
Звернутись з пропозицією до Президента або проголосувати за чужу ініціативу можна, зареєструвавшись на сервісі Офіційного інтернет-представництва Президента України.
Для того, щоб вашу петицію розглянули, треба:
- власне, зареєструватись і подати свою ініціативу через спецформу, де треба вказати суть звернення та текст петиції;
- петиція повинна перевірку адміністратора веб-сайту;
- у разі її відповідності вимогам, які прописані у Законі України “Про звернення громадян”, протягом двох робочих днів ініціатива оприлюднюється.
Для того, щоб адресовану Президентові України петицію розглянули, вона повинна зібрати за 90 днів не менше 25 тисяч підписів
Розсекречення контактів з інопланетянами
Погодьтеся, доволі дивно думати, що у цілому всесвіті серед мільярдів-трильйонів-квінтильйонів планет та зірок люди – єдині наділені розумом створіння. Але і зворотні твердження – про те, що уряд приховує від народу контакти з позаземними розумними формами життя – звучать якось конспірологічно. Проте так не вважають 10 людей, які станом на 20 листопада підписали петицію “Оприлюднити усі засекречені дані щодо НЛО”. Є ще 90 днів, аби кількість голосів виросла до необхідних 25 тисяч і Президент хоча би замислився над можливістю розсекречення таких даних.
А ще маємо листопадову е-петицію про те, аби запровадити вивчення теорії палеоконтакту у школах. Щоб, окрім двох основних концепцій створення людини – еволюціонізму (вид Homo Sapiens виник в процесі еволюції) та креаціонізму (людство та Земля були створені Богом), розглядати ще і можливість позаземного походження людини.
Легалізувати багатоженство і запровадити обов’язковий ДНК-тест на батьківство
Раніше на сайті Президента України вже неодноразово з’являлись петицiї з вимогою легалізувати багатоженство в Україні. Попередні ініціатори аргументували свою позицію тим, що:
- подібні шлюби могли б полегшити визнання батькiвства;
- вирiшили би проблему дружин i коханок;
- поліпшили б демографічну ситуацію в країні.
Автор останньої ж просто і без зайвих пояснень декларує: “Дозволити в Україні мати більше однієї дружини”.
Петицію підписало 24 людини з 25 тисяч необхідних, і є ще 83 дні на підписання.
А поки що згідно зі статтею 39 Сімейного кодексу України полігамні шлюби, укладені з людиною, яка одночасно перебуває в іншому зареєстрованому шлюбі, вважаються недійсними.
Полігамія – така штука, що працює в обидві сторони. Мабуть, тому на сайті е-петицій з’явилась ще одна ініціатива – про “Обов’язковий тест ДНК для чоловіків при народженні дитини”. Ініціатор пропонує запровадити таку норму, щоб уникнути фальсифікації при виплаті аліментів. Поки що петицію підписало 84 людини, є ще 85 днів на підписання.
Ілона Маска – в Україну, Лесю Нікітюк – у вчителі географії
Тільки за листопад два автори петицій всерйоз замислилися над тим, щоб завербувати Ілона Маска на українську держслужбу.
Так, автор пропозиції “Запросити Ілона Маска в Україну” пише, що треба направити “запрошення відомому підприємцю та розробнику Ілону Маску відвідати Україну”. Щоб на базі Південного машинобудівного заводу той відкрив виробництво ракет та їх двигунів в Україні.
На випадок, якщо машинобудівний завод у якості нової бази SpaceX буде Ілону не до смаку, у нього є ще вибір взяти участь у будуванні нової української школи і викладати математику з окладом у 20 тисяч доларів на місяць.
А десь у сусідньому кабінеті за таку ж заробітну плату Леся Нікітюк та Марк Цукерберг викладатимуть дітям географію та інформатику. Все це – за державні кошти.
Е-петиція має ще 90 днів на те, аби зібрати ще 24 985 голосів.
Державний прапор пропонують змінити, “шепелявих політиків” – відправити до логопедів
Синьо-жовтий чи жовто-блакитний? Існує такий міф, нібито український прапор насправді повинен бути жовто-блакитним. Ніби така версія стягу – це сонце і вода, а у нинішньому варіанті вода гасить світило. А гетьман Скоропадський у 1918 році затвердив невірний варіант, і тепер на Україну сипляться всі лиха і нещастя спіткають державу.
Дискусії навколо того, який колір повинен бути зверху на стязі, точаться ще й досі.
І от чергова петиція стосовно прапора набрала 32 голоси з усіх можливих.
Проте це ще не всі зміни для блага країни, які пропонують автори петицій. Так, автор петиції “Зобов’язати шепелявих політиків пройти курс логопеда” натякає, що непогано було би тим публічним особам, які мають певні порушення мовлення, пролікуватись у профільного спеціаліста. На восьмий день оприлюднення петиції із автором згодні вже 48 підписантів.
Майклу Джексону – звання Героя України посмертно
Більше за “королеву диско” Донну Саммерс та Майкла Джексона для України ніхто нічого позитивного не зробив, стверджує автор петиції під назвою “Мистер президент я один остался верный” (оригінальний текст – авт.). Поки що пропозиція дати цим двом артистам звання Героїв України має тільки одного прихильника, але у бажаючих є ще 90 днів на те, аби підтримати ініціативу власним голосом.
“Фальшивомонетників – декриміналізувати!”
За оригінальністю з попередньою петицією, напевно, може зрівнятись тільки пропозиція декриміналізувати фальшивомонетство.
“За фальшивомонетство не притягувати до кримінальної відповідальності.
Всі фальшиві гроші, надруковані в достатньо хорошій якості, вважати справжніми”, – пропонують у петиції. Відтак, якщо у людини є гарний кольоровий принтер та спеціальний бавовняний папір, на якому зазвичай друкуються гривні, вона дуже швидко може стати мільйонером. Навряд чи ми дізнаємося, що з цього приводу думає Національний банк, але ще є можливість отримати відповідь від Президента. Треба тільки, щоби за 84 дні петицію підтримало ще 24992 людини.
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Команда та інклюзивність
Коментарі
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі