Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Хто ваш бухгалтер: права рука чи бізнес-кіллер? ТЕСТ

Опубліковано

Безлад у документах знищив не один бізнес. Це дорога до величезних штрафів, після яких компанія може навіть припинити існування. Як давно ваш бухгалтер визирав з-за паперових завалів на робочому столі?

На перший погляд, бухгалтери — люди, які тихо собі сидять за робочим столом. А насправді успішність компанії багато в чому залежить від їх роботи. Фактично, вони в курсі справ компанії більше за власника.

Разом з бухгалтерською компанією Солвенсі ми розробили тест, ким вам доводиться ваш бухгалтер? 

Це людина, яка вправно тримає документообіг на плечах і захистить бізнес від податкової правдами і неправдами? 

Або той, хто під час перевірки кліпає очима і думає “Звідки взялась та прострочена податкова накладна”?

0%

Згадайте давні (або не дуже) часи і скажіть, що обіцяв вам бухгалтер на співбесіді?

Як часто ваш бухгалтер “смикає” вас, вимагаючи додаткові документи?

Коли кидаєте оком на робоче місце вашого економіста, чи видно вам його за паперами?

Тихенько підійдіть до бухгалтера ззаду і запитайте: "Звідки ця цифра у звіті?!" Як довго чекатимете відповіді?

Якщо передасте бухгалтеру платіжку на оплату з помилкою в реквізитах, помітить?

Ви коли-небудь підраховували, чи окупаються ваші витрати на бухгалтера?

Як часто ваш фахівець скаржиться на податкову?

Перевіряєте за бухгалтером усю документацію?

Чи обговорює бухгалтер з вами стратегію, як знизити податкове навантаження?

Ваш бухгалтер: права рука чи бізнес-кіллер?
Він — практично ваш тілоохоронець. Вітні Х’юстон би позаздрила

Цей — завжди прикриє вас від сірих схем і їх наслідків, до останнього буде заперечувати, поки ви думаєте, провертати чи ні ненадійні справи. Але, як ніхто, скаже, як максимально зменшити податки та ризики. Саме такі фахівці приносять найбільшу користь підприємцям. Скільки тисяч-мільйонів гривень зекономив вам цей бухгалтер? Не сумніваємось, що цілі статки. Зазвичай такі професіонали йдуть на аутсорс і економлять там бізнесам цілі мільйони, розповідають у бухгалтерській компанії

Солвенсі

. Пишайтесь, що він працює на зарплатню саме у вас, а не у якійсь із компаній великої четвірки.
Ваш бухгалтер вам просто… бухгалтер

Поганий бухгалтер дорожче, ніж хороший. Звичайний — направду, теж. Такий сумлінно вноситиме дані у програму, вчасно подаватиме звітність до податкової. Словом, вправно слідуватиме посадовим інструкціям, а більше від нього і не чекайте. А справжній фахівець, розповіли нам у “Солвенсі”, повинен ще й захищати бізнес перед держслужбами, тримати документи в порядку і бути готовим до перевірки будь коли. А ще знати золоті стандарти і тенденції розвитку бухобліку та податкове законодавство. Щоби ви точно знали, чи платите податки і в якому розмірі. Думаєте, таких “супербухгалтерів” не існує? У штаті, може, і ні. А от на аутсорсі — є. Нещодавно ми писали про “адвокатів від економіки”, які заощадили компаніям мільйон доларів — надихніться роботою профі за посиланням:

Солвенсі

Він(вона) — дружина, чоловік, родич? Інакше нащо тримати його на роботі?

“Операційники”, — називає таких “колег” по цеху власниця компанії бухгалтерів на аутсорсі Леся Катанова. Ніяких розгорнутих пояснень, ніякого діалогу. Дарма ви думаєте отримати у нього відповіді на елементарні питання, на кшталт: як платити менше податків, чому податкова нарахувала податок на додану вартість більше, ніж розраховували ви. Такі бухгалтери зазвичай відмовляються шукати зручні для бізнесу варіанти — і тому навряд чи підходять підприємствам. До того ж, їх працю скоро повністю автоматизують. Чули, компанія професійних бухгалтерів на аутсорсі розробляє електронний додаток, який прибере низькокваліфіковану працю з посадових інструкцій бухгалтера і дозволить йому розвиватись у крутого фахівця. Прочитайте тут

Солвенсі

, як працюють профі.

Поділіться своїми результатами:

Економіка і бізнес

«Нова пошта» спільно з GIZ запустить мобільні відділення та капсули безпеки для громад біля фронту

Опубліковано

У прифронтових регіонах встановлять 14 мобільних поштових відділень та 28 «капсул безпеки» — спеціальних конструкцій, які захищатимуть працівників і клієнтів під час повітряної тривоги. «Нова пошта» спільно з GIZ втілює проєкт для підтримки громад, що постраждали від війни.

Про це повідомила німецька організація.

Мобільні відділення будуть розгортатися за п’ять хвилин, а поштові послуги можна буде відновити менш ніж за два дні.

«Ці рішення дозволяють швидко налаштувати поштові послуги протягом двох днів у районах, які їх найбільше потребують. Очікується, що співпраця сприятиме впровадженню гуманітарних та бізнес-ініціатив по всій Україні, одночасно забезпечуючи доступ до міжнародного досвіду, стандартів та фінансування інноваційних рішень», — повідомляють у дописі про новий проєкт.

Ініціативу реалізують у межах програми develoPPP, що фінансує Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). Партнерство має на меті відновити доступ до поштових послуг і забезпечити фізичну безпеку в зонах, де інфраструктура постраждала від бойових дій.

Читайте також: «Нова пошта» оперативно доставила плату для ППО, яка допомогла збити «шахед»

Про GIZ Ukraine

GIZ — це державне агентство, засноване в 1975 році згідно з нормами права Німеччини. Основна мета діяльності — розвиток міжнародного співробітництва, забезпечення постійного світового політичного, економічного, екологічного та соціального розвитку, а також сприяння Уряду GIZ в досягненні цілей національної політики розвитку.

GIZ діє в Україні за дорученням п`яти німецьких міністерств, Європейського Союзу (ЄС), а також урядів Великої Британії та Швейцарії. Наприклад, у рамках напряму «Ефективне державне врядування» компанія підтримала систему електронних публічних закупівель ProZorro. Ця система сприяє чесній конкуренції та заощаджує публічні кошти. Мета організації в Україні – сприяння міжнародній співпраці задля сталого розвитку та проведення міжнародної освітньої роботи.

Нагадуємо, що в Україні ухвалили закон, який дозволить отримувати до $1 млрд грантів та інвестицій на відбудову.

Фото обкладинки: cайт «Нової пошти»

Читати далі

Економіка і бізнес

В Україні ухвалили закон, який дозволить отримувати до $1 млрд грантів та інвестицій на відбудову

Опубліковано

Парламент ухвалив у другому читанні закон про публічно-приватне партнерство. Це рішення дозволить залучати гранти та приватні інвестиції до відбудови.

Прийнятий законопроєкт оприлюднили на сайті Верховної Ради України.

Гібридне інвестування у відбудову

Перше читання провели ще в жовтні 2022 року. Міністерка економіки Юлія Свириденко пояснила, що завдяки законопроєкту Україна зможе відновлюватися не тільки з держбюджету, а й у партнерстві з бізнесом та інвесторами.

За словами політикині, попри те, що в Україні приватно-публічне партнерство існує вже давно, але за весь цей час уклали лише два великі концесійні договори.

Ініціатори законопроєкту розраховують, що механізм нарешті запрацює і принесе Україні в найближчі роки до 1 мільярда доларів інвестицій у конкретні проєкти. Свириденко зазначила, що це можуть бути порти, лікарні, муніципальні об’єкти.

Закон запроваджує гібридну модель публічно-приватного партнерства (ППП), яка поєднує бюджетне фінансування, гранти від міжнародних партнерів та приватні інвестиції. 

Читайте також: Посли G7 привітали Україну з ухваленням реформи АРМА

«Маленькі громади тепер зможуть реалізовувати проєкти без дорогих ТЕО — достатньо концепту. Наприклад, маленький реабілітаційний центр, садочок чи доступне житло. А державні компанії, як-от «Укрзалізниця», — запускати публічно-приватне партнерство без бюрократичного лабіринту. Це дозволить їм відновлювати вокзали, а «Укренерго» — електромережі», — пояснила міністерка економіки.

Серед змін Свириденко назвала те, що держава отримає право запускати спрощену процедуру для проєктів відновлення — у медицині, транспорті, енергетиці, освіті, соціальних послугах. Вона діятиме під час воєнного стану та ще сім років після для проєктів будь-якого розміру. 

Крім того, цей закон вводить додаткові гарантії для інвесторів, наприклад, стабільності умов договору. Також рішення про публічно-приватне партнерство оновлює 30 секторальних законів. Механізм можна буде застосовувати у тих сферах, де раніше це було майже неможливо через юридичні бар’єри. Це стосується медицини, освіти, культури, транспорту, житлового господарства.

Нагадуємо, що ексголову Тернопільської обласної ради засудили до 9 років ув’язнення за хабарництво.

Фото: фейсбук-сторінка Наталії Свириденко

Читати далі

Економіка і бізнес

Посли G7 привітали Україну з ухваленням реформи АРМА

Опубліковано

Група послів G7 в Україні привітала Верховну Раду з ухваленням закону про посилення Національного агентства з управління арештованими активами (АРМА), за який проголосували 18 червня.

Про це повідомили на сторінці послів G7.

У заяві посли зазначили, що ухвалення закону — це важливий крок до створення незалежної системи управління арештованим майном. Це допоможе краще боротися з корупцією і дасть змогу збільшити надходження до державного бюджету.

Читайте також: Швеція профінансує екопроєкт відбудови Ірпеня

18 червня парламент ухвалив у другому читанні законопроєкт №12374-д, який передбачає реформу АРМА. Зокрема, документ запроваджує незалежний аудит агентства, нові правила добору його керівництва за участі міжнародних експертів, а також оновлену процедуру обрання управителів арештованим майном.

Ініціаторка законопроєкту, народна депутатка Анастасія Радіна, зазначила, що його ухвалення відкриває шлях до отримання близько 600 мільйонів євро допомоги ЄС у межах програми Ukraine Facility. Зараз закон ще має підписати президент України.

Нагадаємо, що Канада виділить Україні 1,5 мільярда доларів на зброю та запровадить нові санкції проти рф.

Фото обкладинки: сайт Atlantic Council’s

Читати далі