

Військо
В українських кав’ярнях стартує благодійна ініціатива з донатами для українських офіцерів
З 27 травня в кав’ярнях великих міст по всій Україні з’являться брендовані стаканчики «Тактикава». У спільному проєкті Фонд «Повернись живим» і Gemini об’єднали щоденну звичку пити каву з донатами для професійної підготовки українських офіцерів.
Про це повідомили в пресслужбі Фонду.
Смак перемоги в кожній каві
1 гривню з кожного напою в спеціальному стакані спрямують на фінансування курсу «Вишкіл капітанів». Крім того, можна придбати мармеладку Jellini, і на навчання військових перекажуть ще 10 гривень.
«Цей проєкт — про небайдужість, про відповідальність, про підтримку. Компанія Gemini з перших днів повномасштабного вторгнення долучилась до допомоги ЗСУ, і ми вдячні Фонду «Повернись живим» за ще один неймовірний проєкт з підтримки військових. Далі буде!» — каже власник компанії Gemini Олексій Тарнопольський.
Читайте також: «Укрпошта» випустила благодійну марку, аби зібрати гроші на реконструкцію облич військових
«Вишкіл капітанів» — навчання, яке змінює хід бою
Курс «Вишкіл капітанів» — це інтенсивна тримісячна програма для бойових офіцерів ЗСУ та НГУ, створена на основі стандартів НАТО та реального бойового досвіду. У межах навчання офіцери опановують планування бою, командування, ухвалення рішень, сучасну картографію й тактичне маневрування.
Понад 960 командирів рот і взводів, а також офіцерів штабів батальйонів вже пройшли цей курс, і ця цифра постійно зростає. Фонд «Повернись живим» долучився до розробки програми в Силах територіальної оборони ЗСУ у 2022 році.
Керівник інструкторського відділу Фонду «Повернись живим» Юрій Подлєсний говорить, що на курсах підготовки постійно оновлюють програму по кожній з тем: «Ми можемо стверджувати, що навчаємо того, що актуальне буквально на вчора, а не на 2022 чи 2004 рік».
За словами ініціаторів «Тактикава», донати дозволяють навчати більше офіцерів і забезпечувати належні умови для проходження курсу: проживання, відпочинок та обладнання. Спробувати «Тактикаву» можна буде вже 31 травня та 1 червня на Lviv Coffee Festival. Стенд ініціативи працюватиме на фестивалі — там можна дізнатися більше про проєкт, підтримати курс «Вишкіл капітанів» і пригоститися кавою з сенсом.
Аби долучитися до збору, замовляйте будь-яку каву Gemini в стаканчику «Тактикава» в одній з партнерських кав’ярень. Якщо додати до замовлення мармеладку Jellini, внесок у навчання стане ще більшим. Також підтримати збір можна за посиланням.
Нагадумо, що німецька Quantum Systems локалізувала в Україні виготовлення фюзеляжів для дронів.
Фото обкладинки: сайт Фонду «Повернись живим»
Військо

Нідерланди передають Україні 100 радарів для виявлення дронів і 20 безпілотних евакуаційних автомобілів у новому пакеті підтримки на суму близько 175 мільйонів євро. До пакета також увійшли 80 мільйонів євро на закупівлю безпілотних літальних апаратів. Кошти надходитимуть через міжнародну коаліцію з підтримки дронів.
Про це оголосив міністр економіки та клімату Нідерландів Рубен Брекельманс перед початком Форуму оборонної промисловості НАТО в Гаазі.
У межах допомоги Україна отримає:
- 100 радарів для виявлення дронів — системи передаватимуть цю інформацію засобам ППО, які можуть нейтралізувати безпілотники; постачання має завершитися до кінця року;
- 20 евакуаційних автомобілів для транспортування поранених із зони бойових дій;
- 80 мільйонів євро на виробництво дронів, які додали до раніше оголошених 20 мільйонів євро.
Читайте також: Україна та Велика Британія запускають спільне виробництво дронів
Цей пакет на 175 мільйонів євро доповнює нещодавно оголошену допомогу на 400 мільйонів для морської безпеки та контракти з українською промисловістю на 500 мільйонів для виробництва 600 тисяч дронів у рамках ініціативи Drone Line Initiative.
«Безжальні російські авіаудари щодня демонструють, що протиповітряна оборона для України буквально питання життя і смерті. Тому так важливо, щоб ми могли постачати радари виявлення дронів. Крім того, це важливий крок, що ми уклали великі виробничі контракти з українською дрон-індустрією, а також збільшуємо нашу підтримку ще на 80 мільйонів євро. Таким чином дрони та безпілотні системи стають новим списом у нашій підтримці України», — заявив Рубен Брекельманс.
Нагадаємо, що Норвегія інвестує 580 мільйонів доларів у розробку та виробництво морських дронів в Україні.
Фото обкладинки: сайт Міноборони Нідерландів
Військо

Україна та Велика Британія запускають ініціативу зі спільного виробництва дронів. Домовленостей досягли президент Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Кір Стармер.
Про це повідомив міністр оборони Рустем Умєров.
Що відомо про проєкт
У межах нової ініціативи британська сторона протягом перших трьох років фінансуватиме закупівлю цілого спектра українських безпілотників, які будуть налагоджені у Великій Британії.
Завдяки цьому британські оборонні компанії зможуть оперативно проєктувати та виготовляти сучасні дрони у великих обсягах. Поки триває війна, усі зразки продукції спрямовуватимуть на потреби Збройних сил України.
Читайте також: Король Чарльз ІІІ зустрівся з українською правозахисницею Олександрою Матвійчук
Після завершення воєнних дій вироблені безпілотники розподілятимуть між собою Україна та Великобританія. За словами міністра, такий проєкт сприятиме масштабуванню передових технологій, зростанню виробництва дронів і глибшій інтеграції оборонних промисловостей двох країн.
Нагадаємо, що Велика Британія передасть Силам оборони України 100 тисяч дронів.
Фото обкладинки: Pixabay
Військо

У ніч на 23 червня підрозділи Сил спеціальних операцій ЗСУ спільно з Ракетними військами та артилерією завдавали удару по нафтобазі «Комбінат “Атлас”», що використовують для постачання пально-мастильних матеріалів російським військам на Донбасі.
Про це повідомили в Генштабі.
За повідомленням Генштабу, ракети й артилерійські снаряди влучили в район об’єкта, через що спалахнула пожежа. «Комбінат “Атлас”» забезпечує ПММ підрозділи російської армії, залучені у збройній агресії проти України на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей.
Військові підтвердили досягнення наших засобів ураження цілі, на місці зафіксували пожежу. Наразі наслідки удару ще уточнюють.
Нагадаємо, що українські військові уразили об’єкти ВПК росії, що виробляють компоненти для вибухівки.
Раніше ми писали, що Україна отримала легкомоторний літак SHARK для боротьби з російськими дронами (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка СБС