Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Опубліковано

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А ще гарячий душ і вбиральня посеред гір, безперебійний інтернет і навіть гірський кінотеатр просто неба! 

Якщо ні, то можете поїхати в село Дубове на Закарпатті та протягом 3, 6 чи 9 днів спати «в невагомості», ходити в гори без рюкзаків, їсти смачну форель на фермі поблизу та заряджатися енергією від гір.

«Na nebi camp варто обрати, бо це новий унікальний досвід відпочинку на природі з комфортними умовами, де кожен знайде щось для себе: вперше поспить у підвісному наметі, підніметься на вершину гори, поспіває біля багаття чи побуде кілька днів у тиші без гамірного міста», — каже організатор кемпінгу Антон Солоха.

Антон Солоха

засновник Na nebi camp

Перший в Україні кемпінг на деревах

Історія Na nebi camp почалась у 2018 році. Антон Солоха розповідає, що цей кемпінг є першим в Україні саме такого формату: 

«Відпочинок на кемпінгу в Україні поки мало розвинений. Якщо люди хочуть іти в гори, то найчастіше зупиняються в готелі чи обирають ночувати в звичайному наметі. Звісно, є стоянки, де людей забезпечують місцями та електрикою, але це більше локальна історія. В Європі є цілі міста на природі».

Підвісні та наземні намети в таборі Na nebi camp. Фото надав Антон Солоха

Хлопець одразу вирішив, що має організувати щось цікаве, що точно приверне увагу інших. Якось на іноземному сайті побачив підвісні намети від англійського виробника, які можна чіпляти між деревами та жити в них. Антон каже, що ці намети найбільше привертають увагу на кемпінгу та є об’єктом, біля якого туристи найчастіше роблять фото.

Учасники кемпінгу фотографуються з підвісними наметами. Фото надав Антон Солоха 

Якщо люди бояться висоти або не хочуть пробувати спати в такому наметі, то можуть ночувати в наземному. Антон каже, що першу ніч спати в підвісному наметі дуже незвично, адже відчуваєш себе в невагомості, але після ночі чи двох звикаєш.

Гарячий душ, Wi-Fi і вбиральня посеред гір

«Перевага підвісного намету в тому, що можна зняти тент і спати повністю під сіткою. Коли гарна погода, нема вітру та дощу, то можна милуватися з намету лісом і зорями. Проводити ніч у такому наметі дуже цікаво», —  ділиться Антон.

Крім підвісних наметів, на кемпінгу є душ, туалет, приміщення, де люди можуть зберігати свої речі, зона відпочинку та навіть волейбольне поле. Гостей забезпечують смачним триразовим харчуванням, настільними іграми, безперебійним інтернетом і кінопоказами під відкритим небом. І все це посеред гір та лісу!

Душ з гарячою водою в Na nebi camp. Фото надав Антон Солоха

У кемпінг можна приїхати на 3, 6 чи 9 днів. Вартість турів — 3 600, 7 800 і 9 800 гривень відповідно. Антон вважає, що триденний тур — це швидкий варіант відпочинку та перезавантаження. У перший день люди гуляють місцевими стежинами та лісом, купаються в гірській річці, а потім повертаються в кемп, де під гітару біля багаття співають пісні. 

​​

Співочі вечори біля багаття на кемпінгу. Фото надав Антон Солоха

На другий день можна піти в похід у гори без рюкзаків на весь день або ж залишитися в кемпінгу на майстер-класах. Учасники походу піднімаються на гору Апецька, яка має висоту 1500 метрів. Сам кемпінг розташований на висоті 400 метрів над рівнем моря. На третій день тут відвідують ферму форелі та збираються додому.

Туристи кемпінгу під час походу в гори. Фото надав Антон Солоха

У вартість входить усе: проживання в наметах, харчування, супровід гідів, спальне приладдя, ігри, конкурси та всі виїзди, а ще організатори забезпечують трансфер з найближчих міст.

Понад 2 000 туристів за 6 сезонів

Антон стверджує, що за ці шість років не може пригадати поганих відгуків від гостей.

«Я створював це місце для себе й робив усе так, як мені подобається. Дуже стараюся робити все якісно, тому люди завжди задоволені відпочинком. Це можуть підтвердити більше 2 000 туристів, що відвідували кемпінг за ці роки. Наш кемпінг — не лише про підвісні намети, а й про класний відпочинок на природі в гарному колі спілкування», — каже підприємець.

Дорога до підвісного наметового містечка. Фото надав Антон Солоха

Перші сезони кемпінг відвідували по 100-150 людей. За перший рік повномасштабної війни приїхали 80, за другий — 800 туристів, а цьогоріч команда планує прийняти 2 000 гостей за сезон.

На думку організатора кемпінгу, люди їдуть сюди насамперед по знайомства. Переважно вони приїжджають поодинці — ніхто ні про кого нічого не знає, все з чистого аркуша. 

«Коли я приходжу в останній день послухати враження учасників, які вже збираються додому, то це найтепліший спогад. Вони дякують одне одному, пишаються собою за ці дні та домовляються про те, коли приїдуть знову. Це надихає», — каже Антон.

Na nebi camp є табором, як у дитинстві, але для дорослих, адже, як каже Антон Солоха, сюди приїжджають дорослі особистості зі сформованим світоглядом. 

Учасники кемпінгу під час відпочинку на річці. Фото надав Антон Солоха

«Na nebi camp варто обрати, бо це новий унікальний досвід відпочинку на природі з комфортними умовами, де кожен знайде щось для себе: вперше поспить у підвісному наметі, підніметься на вершину гори, поспіває біля багаття чи побуде кілька днів у тиші без гамірного міста», — радить організатор.

Любов до гір і наметів прищепили батьки

До того як створити Na nebi camp, Антон Солоха жив з батьками в Харкові, працював у закладі громадського харчування та мандрував автостопом. Хлопець завжди любив активний відпочинок — щоліта вони з батьками брали намети та їздили на риболювлю. Антон каже, що так і почалася його любов до гір в відпочинку в наметах. 

У селищі Дубове на Закарпатті живуть родичі сім’ї Антона, тому хлопець з батьками часто приїжджав до них в гості. З часом батьки купили собі тут дачу з неймовірними краєвидами. 

Краєвиди в селищі Дубове на Закарпатті. Фото надав Антон Солоха

«Коли до нас приїжджав хтось у гості, то захоплювався цією місциною. Тому ми вирішили розвивати туризм. Я став ідейним натхненником запрошувати сюди туристів, а батьки допомагали з організацією та приготуваннями», — ділиться підприємець.

Хобі, яке перетворилось у великий проєкт

Для Антона Na nebi camp — це люди, гори, активність, спогади та враження.

У перші роки, коли приїжджали туристи та вдавалося не виходити в мінус, хлопець уже був дуже щасливим. «Не було жодної бізнес-стратегії. Люди приїжджають, їм подобається, а мені подобається те, що я роблю. Перші три сезони через нестачу досвіду це було більше хобі», — розповідає організатор кемпінгу.

Гості кемпінгу спілкуються у відпочинковій зоні. Фото надав Антон Солоха

Зараз же Na nebi camp став великий проєктом, до якого залучено багато людей. Крім Антона та його дівчини, які працюють з клієнтами та відповідають за організаційні питання, тут працюють четверо гідів, двоє кухарів, менеджери з продажу та сммники. «Ми ростемо, розвиваємось і стараємося не втратити якість», — каже Антон.

Антон і його дівчина в підвісному наметі. Фото надав Антон Солоха

Найтеплішим для себе Антон вважає спогад про перших туристів. Тоді приїхали шестеро людей, які заплатили гроші, були зовсім незнайомі між собою та не знали, чого очікувати. 

«Я тоді дуже хвилювався, чи людям все сподобається, навіть не спав усю ніч перед першим туром. Але вже за годину після знайомства в мене було таке відчуття, що знаю цих людей років п’ять. І хвилювання переросло в захват від того, як чудово все пройшло. Так це працює і дотепер, бо наші туристи — це золоті люди, які надихають нас працювати далі та ставати кращими», — підсумовує Антон Солоха.

Суспільство

В Україні затвердили Державний стандарт нової соціальної послуги для ветеранів та ветеранок: подробиці

Опубліковано

В Україні затверджено Державний стандарт нової соціальної послуги – соціальна адаптація ветеранів та ветеранок війни та членів їхніх сімей.

Про це повідомила пресслужба Міністерства соціальної політики.

“Соціальна послуга передбачає два етапи, реалізація заходів програми соціального відновлення (перший етап) та індивідуальна адаптація (другий етап). Перший етап соціальної послуги проходить на базі рекреаційного закладу, де ветеран, ветеранка та члени їхніх родин відвідують групові та індивідуальні заходи”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що зі всією родиною працює команда фахівців, щоб напрацювати подальший план переходу до цивільного життя згідно з потребами та проблем родини. Також протягом тижня родина відновлює фізичне та ментальне здоров’я.

Читайте також: Неможливо втримати сліз: Україна повернула з російського полону 90 людей, серед них – 59 оборонців Маріуполя

Другий етап передбачає індивідуальну соціальну адаптацію, яка проходитиме у громаді.

За словами заступника міністра Уляни Токарєвої, успішне пілотування послуги вже відбулося у Полтавській, Черкаській та Вінницькій областях. На наступний рік очікується, що на замовлення зазначеної послуги в бюджетах обласного та локального рівнів будуть передбачені відповідні кошти.

Нагадаємо, відтепер військовий квиток із QR-кодом можна отримати в ЦНАПі.

Фото: З відкритих джерел

Читати далі

Суспільство

Вийшов тизер фільму «Гойдалки»

Опубліковано

Режисер Сергій Малик випустив тизер короткометражного фільму «Гойдалки».

Про це повідомляє swing.short.film.

«Гойдалки» – це історія про людей, які постійно говорять, але не чують одне одного. Це історія про людей у ті періоди їхнього життя, коли вони не знають, чого хочуть, або коли хочуть одне від одного надто багато», – каже Малик.

Головні ролі у фільмі виконали актор театру імені Івана Франка Віталій Ажнов і Тарас Цимбалюк, якого ви можете знали за роллю Карпа Кайдаша у серіалі «Спіймати Кайдаша». До короткометражного фільму ввійшла частина подій зі сценарію до повнометражної картини, для якої наразі шукають партнерів.

Про фільм

Це історія про людей, які говорять, говорять, говорять, говорять, але одне одного не чують. Це історія про людей у ті періоди їхнього життя, коли вони не знають, чого одне від одного хочуть, або коли хочуть одне від одного надто багато.


Це історія про двох людей на пляжі. Ми не знаємо ані того, як і коли вони туди потрапили, ані того, навіщо вони там залишаються. Але вони там залишаються. І розмови, які між ними там відбуваються, схожі не на ті, що до рухаються кудись, а на ті, які рухаються туди-сюди, як безкінечні гойдалки.

Скоро «Гойдалки» почнуть свій фестивальний сезон. 

Тизер за посиланням.

Нагадаємо, у Чернівцях навчатимуть жінок, як створити власний бізнес.

Читати далі

Суспільство

У парку Партизанської слави врятували лося, який потрапив у пастку

Опубліковано

В Дарницькому районі Києва, у парку Партизанської слави врятували дикого лося, який опинився в металевій пастці. 

Про це повідомили представники комунального об’єднання “Муніципальна Охорона”.

У парку Партизанської слави лось вибіг на стадіон та потрапив у пастку: фото

Ввечері, 25 червня, дикий лось прибіг у парк, проломив огорожу футбольного поля та заплутався у металевій сітці. Муніципальні охоронці помітили тварину та викликали службу порятунку. Також вони оточили місце події та обмежили доступ відвідувачів парку до спортивного поля “щоб від непередбачуваних дій дикої тварини не постраждали люди”. 

Читайте також: Епічну роботу українського танкового екіпажу по росіянах зняли з дрона

У парку Партизанської слави врятували лося, який проломив огорожу та потрапив у пастку: фото

Прибувши на місце, зоорятувальники разом з охоронцями помістили лося на брезентову устілку та перенесли в безпечне місце. Наразі життю тварини нічого не загрожує.

Нагадаємо, раніше ми писали, як виглядає історична будівля на Великій Васильківській після демонтажу рекламного банера.

Фото: “Муніципальна Охорона”

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

Суспільство7 днів тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство2 тижні тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

РЕКЛАМА:

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення