Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Опубліковано

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А ще гарячий душ і вбиральня посеред гір, безперебійний інтернет і навіть гірський кінотеатр просто неба! 

Якщо ні, то можете поїхати в село Дубове на Закарпатті та протягом 3, 6 чи 9 днів спати «в невагомості», ходити в гори без рюкзаків, їсти смачну форель на фермі поблизу та заряджатися енергією від гір.

«Na nebi camp варто обрати, бо це новий унікальний досвід відпочинку на природі з комфортними умовами, де кожен знайде щось для себе: вперше поспить у підвісному наметі, підніметься на вершину гори, поспіває біля багаття чи побуде кілька днів у тиші без гамірного міста», — каже організатор кемпінгу Антон Солоха.

Антон Солоха

засновник Na nebi camp

Перший в Україні кемпінг на деревах

Історія Na nebi camp почалась у 2018 році. Антон Солоха розповідає, що цей кемпінг є першим в Україні саме такого формату: 

«Відпочинок на кемпінгу в Україні поки мало розвинений. Якщо люди хочуть іти в гори, то найчастіше зупиняються в готелі чи обирають ночувати в звичайному наметі. Звісно, є стоянки, де людей забезпечують місцями та електрикою, але це більше локальна історія. В Європі є цілі міста на природі».

Підвісні та наземні намети в таборі Na nebi camp. Фото надав Антон Солоха

Хлопець одразу вирішив, що має організувати щось цікаве, що точно приверне увагу інших. Якось на іноземному сайті побачив підвісні намети від англійського виробника, які можна чіпляти між деревами та жити в них. Антон каже, що ці намети найбільше привертають увагу на кемпінгу та є об’єктом, біля якого туристи найчастіше роблять фото.

Учасники кемпінгу фотографуються з підвісними наметами. Фото надав Антон Солоха 

Якщо люди бояться висоти або не хочуть пробувати спати в такому наметі, то можуть ночувати в наземному. Антон каже, що першу ніч спати в підвісному наметі дуже незвично, адже відчуваєш себе в невагомості, але після ночі чи двох звикаєш.

Гарячий душ, Wi-Fi і вбиральня посеред гір

«Перевага підвісного намету в тому, що можна зняти тент і спати повністю під сіткою. Коли гарна погода, нема вітру та дощу, то можна милуватися з намету лісом і зорями. Проводити ніч у такому наметі дуже цікаво», —  ділиться Антон.

Крім підвісних наметів, на кемпінгу є душ, туалет, приміщення, де люди можуть зберігати свої речі, зона відпочинку та навіть волейбольне поле. Гостей забезпечують смачним триразовим харчуванням, настільними іграми, безперебійним інтернетом і кінопоказами під відкритим небом. І все це посеред гір та лісу!

Душ з гарячою водою в Na nebi camp. Фото надав Антон Солоха

У кемпінг можна приїхати на 3, 6 чи 9 днів. Вартість турів — 3 600, 7 800 і 9 800 гривень відповідно. Антон вважає, що триденний тур — це швидкий варіант відпочинку та перезавантаження. У перший день люди гуляють місцевими стежинами та лісом, купаються в гірській річці, а потім повертаються в кемп, де під гітару біля багаття співають пісні. 

​​

Співочі вечори біля багаття на кемпінгу. Фото надав Антон Солоха

На другий день можна піти в похід у гори без рюкзаків на весь день або ж залишитися в кемпінгу на майстер-класах. Учасники походу піднімаються на гору Апецька, яка має висоту 1500 метрів. Сам кемпінг розташований на висоті 400 метрів над рівнем моря. На третій день тут відвідують ферму форелі та збираються додому.

Туристи кемпінгу під час походу в гори. Фото надав Антон Солоха

У вартість входить усе: проживання в наметах, харчування, супровід гідів, спальне приладдя, ігри, конкурси та всі виїзди, а ще організатори забезпечують трансфер з найближчих міст.

Понад 2 000 туристів за 6 сезонів

Антон стверджує, що за ці шість років не може пригадати поганих відгуків від гостей.

«Я створював це місце для себе й робив усе так, як мені подобається. Дуже стараюся робити все якісно, тому люди завжди задоволені відпочинком. Це можуть підтвердити більше 2 000 туристів, що відвідували кемпінг за ці роки. Наш кемпінг — не лише про підвісні намети, а й про класний відпочинок на природі в гарному колі спілкування», — каже підприємець.

Дорога до підвісного наметового містечка. Фото надав Антон Солоха

Перші сезони кемпінг відвідували по 100-150 людей. За перший рік повномасштабної війни приїхали 80, за другий — 800 туристів, а цьогоріч команда планує прийняти 2 000 гостей за сезон.

На думку організатора кемпінгу, люди їдуть сюди насамперед по знайомства. Переважно вони приїжджають поодинці — ніхто ні про кого нічого не знає, все з чистого аркуша. 

«Коли я приходжу в останній день послухати враження учасників, які вже збираються додому, то це найтепліший спогад. Вони дякують одне одному, пишаються собою за ці дні та домовляються про те, коли приїдуть знову. Це надихає», — каже Антон.

Na nebi camp є табором, як у дитинстві, але для дорослих, адже, як каже Антон Солоха, сюди приїжджають дорослі особистості зі сформованим світоглядом. 

Учасники кемпінгу під час відпочинку на річці. Фото надав Антон Солоха

«Na nebi camp варто обрати, бо це новий унікальний досвід відпочинку на природі з комфортними умовами, де кожен знайде щось для себе: вперше поспить у підвісному наметі, підніметься на вершину гори, поспіває біля багаття чи побуде кілька днів у тиші без гамірного міста», — радить організатор.

Любов до гір і наметів прищепили батьки

До того як створити Na nebi camp, Антон Солоха жив з батьками в Харкові, працював у закладі громадського харчування та мандрував автостопом. Хлопець завжди любив активний відпочинок — щоліта вони з батьками брали намети та їздили на риболювлю. Антон каже, що так і почалася його любов до гір в відпочинку в наметах. 

У селищі Дубове на Закарпатті живуть родичі сім’ї Антона, тому хлопець з батьками часто приїжджав до них в гості. З часом батьки купили собі тут дачу з неймовірними краєвидами. 

Краєвиди в селищі Дубове на Закарпатті. Фото надав Антон Солоха

«Коли до нас приїжджав хтось у гості, то захоплювався цією місциною. Тому ми вирішили розвивати туризм. Я став ідейним натхненником запрошувати сюди туристів, а батьки допомагали з організацією та приготуваннями», — ділиться підприємець.

Хобі, яке перетворилось у великий проєкт

Для Антона Na nebi camp — це люди, гори, активність, спогади та враження.

У перші роки, коли приїжджали туристи та вдавалося не виходити в мінус, хлопець уже був дуже щасливим. «Не було жодної бізнес-стратегії. Люди приїжджають, їм подобається, а мені подобається те, що я роблю. Перші три сезони через нестачу досвіду це було більше хобі», — розповідає організатор кемпінгу.

Гості кемпінгу спілкуються у відпочинковій зоні. Фото надав Антон Солоха

Зараз же Na nebi camp став великий проєктом, до якого залучено багато людей. Крім Антона та його дівчини, які працюють з клієнтами та відповідають за організаційні питання, тут працюють четверо гідів, двоє кухарів, менеджери з продажу та сммники. «Ми ростемо, розвиваємось і стараємося не втратити якість», — каже Антон.

Антон і його дівчина в підвісному наметі. Фото надав Антон Солоха

Найтеплішим для себе Антон вважає спогад про перших туристів. Тоді приїхали шестеро людей, які заплатили гроші, були зовсім незнайомі між собою та не знали, чого очікувати. 

«Я тоді дуже хвилювався, чи людям все сподобається, навіть не спав усю ніч перед першим туром. Але вже за годину після знайомства в мене було таке відчуття, що знаю цих людей років п’ять. І хвилювання переросло в захват від того, як чудово все пройшло. Так це працює і дотепер, бо наші туристи — це золоті люди, які надихають нас працювати далі та ставати кращими», — підсумовує Антон Солоха.

Суспільство

«Культурні сили» провели захід на тему підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні

Опубліковано

«Культурні сили» та платформа «Меморіал» 26 березня провели захід, який присвятили розвитку культури підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні. На події відбувся відкритий діалог між лідерками громадянського суспільства, представниками патронатних служб, військовими, волонтерами та митцями.

Про це повідомили в «Культурних силах».

Що обговорили на заході

Подію організували для того, аби почати діалог на важливу тему, яку можуть оминати у суспільстві через її важкість. Спікери обговорювали, як не залишати жінок, які втратили коханих наодинці з горем, а також як навчитися не шкодити, натомість вміти підтримувати і турбуватися.

На панелі «Культура підтримки» керівниця психологічного простору «ПроЖИТИ» Катерина Чижик розповіла:

«Для мене особисто одним із тригерних слів було “тримайся”. Нема мені за що триматися, нема за кого триматися. І ще, коли сусіди або хтось кажуть: “та молода, ще вийдеш заміж” це саме болюче, що можна сказати жінці, яка втратила свого коханого чоловіка».

Катерина втратила свого чоловіка у 2023 році. Аби пережити цю подію, жінка почала створювати власне місце сили. У цей період виник психологічний простір «ПроЖИТИ».

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

У «Культурних силах» зазначили, що саме в громадському секторі започатковують проєкти, які можуть полегшувати проживання горя втрати.

«Якби не громадський сектор, я взагалі не уявляю, що було б з багатьма членами родин загиблих. Громадським організаціям, які підтримують рідних і близьких загиблих воїнів, треба об’єднувати зусилля, бо державним органам та суспільству часто байдуже на їх проблеми»‚ — розповіла очільниця фонду «Маємо жити» Оксана Боркун.

Також важливою темою для жінок, які втратили своїх чоловіків, є збереження пам’яті про них. Керівниця патронатної служби «Азов.Супровід» Ріна Рєзнік зазначила:

«Є величезна кількість онлайн-петицій про присвоєння звання Героїв України. І ми з одного боку розуміємо, що кожен з загиблих герой цієї країни, а з іншого боку також розуміємо, що не можемо забезпечити кожному цю державну нагороду, назву міста, назву вулиці й таке інше. Зараз це є найбільшим випробуванням, як весь цей обсяг горя акумулювати і дати кожній індивідуальній, величезній, серйозній трагедії достатньо простору і місця для того, щоб це вшанування було достатньо гідним і великим». 

Презентація кліпу «Місто наречених»

На події «Культурні сили» представили новий кліп на пісню Саші Чемерова «Місто наречених». Його присвятили жінкам, які пережили втрату. У кліпі знялася Таті Сонце (Тетяна Мельник).

«Головна героїня цього кліпу не актриса, це жінка, котра втратила свого коханого на війні. І тут на екрані ми можемо бачити не гру, а власне проживання втрати», — зазначив засновник платформи «Культурні сили» Миколай Сєрга.

Автор пісні Саша Чемеров поділився своїми емоціями від переглядання кліпу:

«Як і всі присутні, я вперше дивився цей кліп. І мені важко було втримати сльози. Моїм завданням було не констатувати факт втрати, а дати надію. Тому що життя все ж таки продовжується, все ж таки життя має сенс». 

Відео: ютуб-канал «Культурних сил»

Довідка

«Культурні сили» — це платформа, що об’єднує військових творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. До цієї платформи входять такі проєкти та бренди:

  • «Культурний десант»;
  • «Книга на фронт»;
  • «Фронтова студія»;
  • «Оркестр 59» тощо.

«Культурні сили» формують та розвивають воїнську культуру, забезпечують морально-психологічну підтримку військових, підтримують родини загиблих, розвивають культурну дипломатію та впроваджують стратегії впливу через культуру та мистецтво.

Нагадаємо, що «Культурні сили» провели у Києві відкриту розмову, присвячену колективній пам’яті.

Фото: «Культурні сили»

Читати далі

Суспільство

На Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО)

Опубліковано

У Києві відкриють новий креативний простір MLYN design hub, присвячений сучасному українському дизайну. Відвідувати простір можна буде щодня та безплатно. Відкриття MLYN design hub запланували на квітень 2025 року.

Про це повідомили у команді простору.

Що буде в MLYN design hub

Простір працюватиме у стінах колишнього заводу «КиївМлин», у якого й запозичили частину назви. Головна мета проєкту — знайомити українців з якісними предметами інтер’єру, що виробили в Україні, та популяризувати їх.

Українські виробники та дизайнери зможуть представляти свої роботи у межах експозицій інтер’єрних предметів. Виставкова зала оновлюватиметься кожні три-чотири місяці.

«В MLYN design hub ми прагнемо зробити сучасний український дизайн більш помітним для широкої аудиторії. Тому відкрили цей простір — затишний, дружній, наповнений подіями, який щоденно дає можливості для розвитку і популяризації дизайну. Тут українські виробники і дизайнери можуть представити свої роботи на постійній основі, а відвідувачі — відкрити для себе якісні, естетично довершені предмети інтер’єру, створені в Україні», — зазначив засновник MLYN design hub Роман Михайлов.

Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Перша експозиція

Першою виставкою у просторі стане експозиція під назвою «Зерно». Її створили під кураторством артдиректорки простору Ярослави України.

«Експозиція “Зерно” представить інсталяції різних інтер’єрних зон, скомпонованих з предметів українського виробництва. В ній ми переосмислимо традиції нашого дизайну в потоці сучасних тенденцій», — розповіла Ярослава Україна.

MLYN design hub працюватиме щодня, вхід для відвідувачів вільний. Експозиційна зона працюватиме з 10:00 до 19:00, а подієва зала прийматиме заходи до 23:00. Простір розташований за адресою вулиця Спаська, 36/31, на другому поверсі.

Раніше ми писали, що анонімний митець зі Львова зібрав понад мільйон гривень на військо за допомогою картин.

Фото: MLYN design hub

Читати далі

Суспільство

11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Опубліковано

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.

Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.

Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:

«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко

Читати далі