Суспільство
Суд у Гаазі почав розслідувати підрив Каховської ГЕС
Міжнародний кримінальний суд у Гаазі почав розслідувати теракт російських окупантів на Каховській ГЕС.
Про це повідомив у відеозверненні глава держави.
Зазначається, що у перший же день після підриву дамби генпрокурор України відправив звернення до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду з проханням розслідувати теракт.
Нещодавно представники Міжнародного кримінального суду відвідали Херсонщину і почали працювати над розслідуванням.
«Дуже важливо, що представники міжнародного правосуддя на власні очі побачили наслідки цього російського теракту», — йдеться у повідомленні.
Наголошується, що Україна максимально сприятиме незалежному та об’єктивному розслідуванню, а правоохоронні органи та інші інституції максимально долучені до цього процесу.
Читайте також: Захистити ідею чи дати заробити іншому? Чому бізнес напряму залежить від захисту інтелектуальної власності
В Офісі Генерального прокурора України відзначили, що представники Міжнародного кримінального суду відвідали затоплену Антонівку та Херсон.
«Надаємо усі необхідні докази та інформацію. Усе, щоб Офіс Прокурора МКС мав можливість провести незалежне та об’єктивне розслідування. Це розслідування матиме надзвичайне значення для безпеки в усьому світі», — відзначили в Офісі Генпрокурора України.
Відзначимо, що да даними ДСНС, станом на ранок 12 червня, рівень води у затоплених населених пунктах Херсонщини знизився і становить 3,29 метра.
Нагадаємо, у ніч на 6 червня росіяни підірвали заміновану дамбу Каховської ГЕС.
У Державному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури заявили, що Україна побудує водогони до постраждалих від підриву Каховської ГЕС населених пунктів.
Фото: twitter.com/IntlCrimCourt.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі