Суспільство
Студентка зі Львова перетворює кульбаби та фіалки на допомогу для ЗСУ (ВІДЕО)
Вона хотіла більше донатити на ЗСУ й тепер може робити це завдяки… кульбабам і фіалкам! Коли росія напала на повну міць, Валерія Попович перетворила хобі на бізнес: почала виготовляти та продавати смачні корисні сиропи з польових квітів.
Про історію неймовірної дівчини розповідає ШоТам.
Студентка зі Львова перетворює кульбаби та фіалки… на допомогу для ЗСУ! Готує кульбабовий мед, фіалковий сироп, варення, а 15% з продажу донатить для військових.
«Це давня мрія вже 3 років. Поштовхом до неї стало повномасштабне вторгнення та бажання донатити більше», — Валерія Попович, власниця крамнички «ЛісоСтеп».
Валерія — студентка ветеринарного факультету та екоактивістка. Спочатку велосипедом збирала у людей в Ужгороді сортоване сміття та відвозила на станцію вторсировини. А коли росія напала на повну міць, волонтерила на пункті харчування для переселенців. Але хотіла більше допомагати та донатити на армію, і тому наважилася перетворити хобі на заробіток.
Читайте також: Хліб не на смітник, а тваринам у притулки: як платформа No bread waste рятує харчові відходи
Відкрила онлайн-крамничку із сиропами з польових квітів власного приготування. Трави для сиропів збирає в екологічно чистих місцях на Закарпатті, а потім експериментує та створює рецепти.
«Найбільше мені подобається збирати кульбабки. Це така перша рання квітка весни, і саме з них я зварила свій перший продукт — кульбабовий сироп», — Валерія Попович, власниця крамнички «ЛісоСтеп».
На одну баночку сиропу йде аж 100 кульбаб! Виготовлення займає 2 доби. Але воно того варте, адже сироп містить багато вітаміну С й ідеально смакує до чаю чи млинців.
Ще в крамничці є варення з персика, червоної та чорної смородини, груші та слив і леквар з черешні.
«Лавандовий сироп, сироп з м’яти, хвойний сироп і варення з різних ягід та фруктів. Також з троянди, або виноградне варення, або гарбузово-апельсинове варення», — Валерія Попович, власниця крамнички «ЛісоСтеп».
Валерія дбає про екологію, тому всім, хто повертає баночку з її варення, робить знижку на наступне замовлення.
«Усі наші баночки упаковані в папір з перероблених тетрапаків, тобто є наслідком перероблення упаковки», — Валерія Попович, власниця крамнички «ЛісоСтеп».
У крамничці можна придбати віночки з польових трав і квітів, а ще вощанку — заміну поліетиленовій плівці на кухні.
Читайте також: Своя Швейцарія у дворі — як одесит започаткував школу добросусідства
«Це бавовняна тканина, просочена бджолиним воском, яка зберігає свіжість вашого продукту, не приносячи шкоди вашому здоров’ю», — Валерія Попович, власниця крамнички «ЛісоСтеп».
«Це можуть бути овочі, фрукти, сир, щось інше. А потім просто промити вощанку, висушити, і вона готова до майбутніх використань», — Валерія Попович, власниця крамнички «ЛісоСтеп».
Валерія радіє, що завдяки крамничці може донатити на ЗСУ — вже віддала 6 000 гривень з прибутку.
«Найчастіше це збори друзів і знайомих, які зараз у лавах ЗСУ. А також ми часто долучаємося до благодійних ярмарків у місті Ужгород, де збирають кошти для закарпатських військових», — Валерія Попович, власниця крамнички «ЛісоСтеп».
Тож швидше замовляйте смакоту до столу та долучайтеся до підтримки наших котиків-військових!
«Якщо ви замовляєте щось у нашій крамничці, просто пам’ятайте, що ви одночасно донатите на ЗСУ, не завдаєте шкоди природі, а також відкриваєте для себе щось цікаве», — Валерія Попович, власниця крамнички «ЛісоСтеп».
Нагадаємо, майстриня з Ніжина створила корисний шоколад на меду.
Також у Вінниці виготовляють дієтичні макарони.
Раніше ми повідомляли, як презентували гастрономічну книгу «Україна. Їжа та історія»: доступна онлайн.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі