Суспільство
Студент із Житомира розробив унікальну мобільну платформу для дослідження якості води (ФОТО)
Студент третього курсу Житомирської політехніки Микита Нєвєдров розробив проєкт мобільної платформи для проведення геодезичних та екологічних досліджень води.
Про це пише Суспільне.
За словами керівниці проєкту Марії Гриневич, Микита працював над ідеєю впродовж трьох місяців.
«Суть роботи платформи в тому, що вона може швидко та якісно проводити вимірювання кислотності води. І не лише кислотності. Ми швидко можемо дізнатися про якість води на конкретній точці у водоймі. Аналогів такої платформи немає», – зазначає Гриневич.
Мобільна платформа, винайдена студентом, здатна вимірювати температуру, кислотність та глибину в певній точці водойми. Усі ці показники вона записує на SD-карту, а потім ці дані можна обробити і візуалізувати на комп’ютері за допомогою спеціальних програм.
«Микита загорівся ідеєю створити таку платформу, ми були раді йому допомогти. Ідея була повністю його, але він консультувався, якщо у нього були якісь запитання і щось було незрозуміле. Або просто хотілося поради, то він звертався і ми йому допомагали. Ось такий чудовий результат ми маємо», – додає Марія Гриневич.
Микита презентував цей проєкт на міжнародному конкурсі студентських наукових робіт Black sea science, де здобув сертифікат другого ступеня. Участь у конкурсі брали студенти з 12 країн світу.
«Унікальність цієї розробки полягає в тому, що це така мобільна платформа, яка дозволяє легко проводити екологічні дослідження водойм і робити оцінку якості води. Це потребує мало ресурсів і мало часу для проведення таких досліджень», – пояснює автор ідеї.
У майбутньому Микита планує оснастити платформу спеціальним модулем, який дозволяє вимірювати ще й рівень радіаційного забруднення.
«Я вважаю, що це буде важливий етап модернізації даної установки. В післявоєнний час це буде актуально і можна буде за допомогою таких модернізацій дуже легко і просто проводити аналіз якості води», – додає Микита.
Нагадаємо, у Кривому Розі на Дніпропетровщині місцеве підприємство створило розміновувальний трал, що допоможе очищувати землі від небезпечних боєприпасів.
Крім того, українські інженери міжнародної компанії GlobalLogic презентували на форумі Unbroken у Львові інноваційні розробки в галузі медичних технологій — «розумні» дефібрилятори та систему моніторингу стану пацієнта через «хмару».
Фото: suspilne.media.
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі