Суспільство
Струтинський спиртзавод на Львівщині продали на аукціоні за 100 млн грн
Відбулася приватизація Струтинського спиртзаводу на Львівщині. Підприємство продали з фінальною ставкою 100 млн гривень.
Про це повідомив Фонд держмайна України.
Відомо, що за актив змагалися 2 підприємці. Під час торгів вартість об’єкта зросла в 3,2 рази.
Окрім фінальної ставки, переможець аукціону повинен сплатити 31,3 млн гривень боргів підприємства – перед бюджетом та працівниками.
Струтинський спиртзавод заснований у 1906 році, остання модернізація активу відбулася в 2019 році. Підприємство займається виготовленням етилового спирту і може щоденно виробляти 22 тисячі літрів.
Читайте також: Навіщо продавати державні порти? А заводи? Хіба це не зрада? 15 наївних питань про приватизацію. Відповідає ФДМУ
Приватизація такого об’єкта – можливість залучити приватні інвестиції у розвиток активу, створити нові робочі місця та повернути борги, які накопичувались роками.
На підприємствах спиртової галузі можна виробляти не лише алкогольні напої. Підприємці також використовують ці активи для виробництва газованої води, розчинників для хімічної промисловості, біоетанолу, косметичних засобів та зберігання зерна.
Зазначається, що саме через широкі можливості для подальшого виду діяльності спиртзаводи стали одними з найпопулярніших активів малої приватизації. За рік в Україні продали 14 спиртзаводів та залучили 965 мільйонів до держбюджету – це понад 25% від усіх надходжень малої приватизації.
Нагадаємо, в Україні з’явився дашборд зі статистикою продажу держмайна в реальному часі.
Також відомо, що Фонд держмайна виставив на аукціон Мурафський кар’єр на Вінниччині.
Раніше ми повідомляли, що Фонд держмайна за перший квартал заробив рекордну суму для держбюджету.
Фото: facebook.com/spfu.gov.ua.
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі