Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Спорт

Спорт дав зрозуміти, що не все втрачене. Це історії ветеранок, які представлятимуть Україну на «Іграх Нескорених»

Опубліковано

«Ігри Нескорених» стали символом незламності духу наших воїнів. 35 учасників — ветеранів та військовослужбовців, які увійшли до складу Національної збірної України, — будуть змагатися на «Іграх» у Канаді з 8 по 16 лютого.

ШоТам розповідає історії двох учасниць «Ігор Нескорених», які є прикладом того, як сила волі та підтримка можуть допомогти подолати будь-які труднощі.

Інна Короленко

молодша сержантка ЗСУ, представниця України на «Іграх Нескорених». З 2015 року вона доглядала поранених у військовому шпиталі, а під час повномасштабного вторгнення стала бойовою медикинею.

Хочу присвятити медаль своєму ротному

Багато моїх друзів загинули в перші два тижні повномасштабного вторгнення — це було дуже боляче. Я не знайшла відповіді, чому так сталось — лише знала, що маю піти на війну, бо можу врятувати людей. 

Під час служби організовувала евакуацію поранених і загиблих з поля бою. Так я простояла у Вовчанську, Бахмуті, Соледарі, Мар’янці. Минулого року отримала вогнепальне осколкове поранення в шию та контузію.

Інна під час проходження служби. Фото надала Інна Короленко

Я йшла на відбір «Ігор Нескорених» у дуже розбитому стані. Тоді лежала в психоневрології після тяжкої ротації та вже задумувалась над звільненням зі служби, бо не відчувала в собі сил продовжувати — моє тіло та мозок казали, що більше не витримують. Побратим, який увесь час був поруч, просив мене взяти участь у змаганнях. Зараз він є моїм тренером і наставником. Тож коли я потрапила на «Ігри Нескорених», зрозуміла — це шанс зайнятися собою. 

На відборі до «Ігор» мені хотілося сховатись, тому друзі відходили в бік разом зі мною, щоб стабілізувати мій стан. Вони постійно зі мною на зв’язку, і якщо щось трапляється, то перші біжать. 

Тепер я перебуваю в середовищі, яке мене розуміє та допомагає зцілитися. Спорт пробудив емоції, яких я давно не відчувала. У мене не було ні радості, ні злості, ні печалі, коли поверталася з бойових завдань — наче не жила, а існувала. Спорт дав мені зрозуміти, що не все втрачене — я ще можу щось відчувати. 

Під час відбору я змагалася в плаванні та стрільбі з лука, а на «Іграх» виступатиму в таких видах спорту, як скелетон, гірські лижі та плавання.

Якщо вдасться на міжнародних змаганнях зайняти призове місце, то хочу присвятити медаль своєму ротному, який загинув, коли я лежала в лікарні. Він був єдиний, хто під час відбору подзвонив і сказав, що пишається мною, а через декілька тижнів його не стало. Він був мені, наче тато.

Інна під час стрільби з лука. Фото надала Інна Короленко

Окрім спорту, одужувати допомагає музика — коли погано, беру до рук музичні інструменти. Я з чотирьох років виступала на сцені. Раніше я була музичною терапевткою, а коли почалося вторгнення, взяла з собою гітару — приходила з позицій і співала. 

Гітара Інни, яку вона брала з собою на війну. Фото надала Інна Короленко

Алла Сенченко

ветеранка, представниця України на «Іграх Нескорених». За контрактом доєдналася до лав ЗСУ у 2018 році. 24 лютого 2022 року жінка знов одягнула військову форму, та в травні отримала травму й потрапила в полон.

Нас об’єднує війна, любов до Батьківщини та спорт

У 2018 році я пішла на фронт — спочатку на посаду кухарки, а згодом перевелася в інший підрозділ і стала стрільчинею. Підписати контракт із ЗСУ — це було складне й імпульсивне рішення. 

У 45 років я проживала армійські будні. У зону виконання бойових завдань ми виїжджали на сім-вісім місяців — це також виклик. Я адаптовувалася і як цивільна до військової служби, і як жінка, бо тоді нас не сприймали серйозно.  

Алла позує у військовій формі. Фото надала Алла Сенченко 

У перший день повномасштабного вторгнення я знову пішла у військо. Мій підрозділ спершу відрядили в Слов’янськ, а тоді перевели у Лиман, де я отримала травму під час виконання завдання. Далі був полон — пробула в ньому 8 місяців та 11 днів. Додому повернулася 4 лютого 2023 року під час обміну. 

Мені запропонували продовжити службу в моєму підрозділі. Я розуміла, що на бойові чергування вже не будуть відправляти, а виконувати інші завдання мені не хотілося. Тоді сказали, що можу працювати в ТЦК. Мені потрібна була реабілітація, тому я пішла на службу у своєму місті, а коли ухвалили закон про звільнення зі служби колишніх полонених, звільнилася.  

Цього року я розпочала навчання — здобуваю ступінь магістра з клінічної психології. Обрала цей фах не просто так: багато моїх побратимів скептично та з недовірою ставляться до психологів без бойового досвіду, тому вирішила допомогти військовим. Мені ж також завжди спричиняють біль думки про втрати — ми платимо високу ціну за нашу свободу.

Алла перевіряє результати своєї стрільби з лука. Фото надала Алла Сенченко 

Вперше я спробувала стріляти з лука в Центрі реабілітації учасників бойових дій на Волині. Цей вид спорту мені сподобався тим, що потребує сконцентрованості та душевної рівноваги.

Тренер надіслав мені посилання на реєстрацію до відбору на «Ігри Нескорених». Згодом я отримала на електронну пошту підтвердження, що потрапила у відбірковий тур і спортивний кемпінг — лише частина учасників могли спробувати себе на кемпінгу в різних видах спорту.

Алла на відборі «Ігор Нескорених». Фото надала Алла Сенченко 

У відбірковому турі я виступила в стрільбі з лука, волейболі сидячи та веслуванні. Я не ставила для себе високої цілі під час відбору, проте в колі своїх побратимів і людей, які драйвують, зарядилася їхньою енергетикою. У тяжкі часи згадую, що все можна подолати. Я потоваришувала з багатьма учасниками — ми стали спортивною родиною, в якій одне з одним діляться досвідом.

Тепер ветерани тренуються в командних видах спорту — баскетболі на кріслах колісних, сидячому волейболі та керлінгу. Окрім як у команді з керлінгу, я також представлятиму Україну в змаганнях сноубордистів, веслувальників і скелетоністів. 

Ми будемо старатися показати якнайкращий результат на змаганнях. Наш народ стійкий, тому ми покажемо силу духу, не скореного тисячоліттями. У той же час ми радіємо за здобутки одне одного, а не конкуруємо, — ми різні, але водночас нас об’єднує війна, любов до Батьківщини та спорт.

Про «Ігри Нескорених»

Міжнародний захід з адаптивних видів спорту був заснований герцогом Сассекським Гаррі у 2014 році. Перші «Ігри» відбулися в Олімпійському парку королеви Єлизавети у Лондоні. Наступні змагання в Канаді стануть першими в історії зимовими гібридними «Іграми», у яких братиме участь 550 учасників з 25 країн.

До програми увійшли 11 адаптивних видів спорту. Учасники змагатимуться в плаванні, веслуванні на тренажерах, волейболі сидячи, баскетболі та регбі на кріслах колісних. Серед зимових видів спорту додалися гірські лижі, сноуборд, біатлон, бігові лижі, скелетон і керлінг на кріслах колісних.

За результатами Ігор збірна здобула 12 золотих, 14 срібних та 8 бронзових медалей.

Національні відбіркові змагання до збірної України з «Ігор Нескорених 2025». Фото: сайт «Ігор Нескорених»

Коментарі

Спорт

Гросмейстер із Харківщини став віцечемпіоном міжнародних змагань з блискавичної гри в шашки

Опубліковано

Юрій Анікєєв здобув «срібло» Чемпіонату світу з шашок-100 серед чоловіків, який проходив у китайському місті Лішуй.

Про це повідомили у Міністерстві молоді та спорту.

Чинний чемпіон світу з шашок-100 (класична гра) набрав за дев’ять турів 13 очок. Такий же результат продемонстрував і Олександр Шварцман з Ізраїлю, та він вийшов уперед через додаткові показники.

Фото: Міністерство молоді та спорту

Читайте також: Дівчина з України перемогла на міжнародному турнірі з шашок

У міністерстві вказують, що Юрій Анікєєв змагатиметься за звання чемпіона світу-2024. Цей матч відбудеться з 19 по 30 грудня у Вагенінгені (Нідерланди). Суперником українця стане голландець Ян Грунендейк, вони зіграють 12 партій.

Нагадаємо, що українка стала однією з найсильніших жінок на чемпіонаті світу серед рятувальників.

Фото: Міністерство молоді та спорту

Коментарі

Читати далі

Спорт

Українка стала однією з найсильніших жінок на чемпіонаті світу серед рятувальників

Опубліковано

Марія Лебединська є рятувальницею ДСНС, на чемпіонаті світу World Firefighter Challenge Championship 2024 вона здобула першість у п’яти змаганнях.

Про це повідомили в Головному управлінні ДСНС України у Рівненській області.

Рятувальниця стала найшвидшою серед усіх у п’яти категоріях:

  • 1 місце в тандемі з Джоді Реймі (Нова Зеландія) у жіночій категорії до 40 років;
  • 1 місце у складі національної збірної міксованої естафетної команди;
  • 1 місце у складі міжнародної збірної естафетної команди «Powerand Hot»;
  • 1 місце у складі національної жіночої естафетної команди;
  • 1 місце в загальному командному заліку серед жінок у жіночій категорії до 40 років.

Читайте також: Бійці ГУР подолали маратон морської піхоти США: його присвятили захисникам України (ФОТО)

Фото: ДСНС

«Марія Лебединська, частина великої родини рятувальників Рівненщини стала справжньою сенсацією на чемпіонаті світу World Firefighter Challenge Championship 2024. Ця молода та талановита спортсменка, яка лише кілька років тому почала займатися пожежним спортом, досягла вершин, про які мріють багато досвідчених спортсменів», — написали в ДСНС.

Раніше ми писали, що українські рятувальники встановили чотири світові рекорди та здобули 12 нагород у США

Також нагадаємо, що в Україні вийшов трейлер фільму про роботу ДСНС, Повітряних сил та енергетиків «Битва за світло» (ВІДЕО).

Фото: ДСНС

Коментарі

Читати далі

Спорт

Українські майстри з таїландського боксу здобули чотири ліцензії на Всесвітні ігри

Опубліковано

На чемпіонаті Європи з Таїландського боксу Муей Тай серед дорослих, молоді та юніорів українська збірна посіла друге командне місце.

Про це повідомили в Міністерстві молоді та спорту.

Результати українських спорстменів

На змаганнях у Косово, які проходили з 7 по 14 листопада, українські спортсмени здобули 19 медалей. Серед них такі:

  • 6 «золотих» медалей: Нікіта Куц (дорослі, 54 кг); Дмитро Шелесько (дорослі, 57 кг); Богдан Студнєв (дорослі, 60 кг); Єгор Скуріхін (дорослі, 81 кг); Тарас Балахтар (дорослі, 86 кг); Анастасія Михайленко (дорослі, 48 кг).
  • 10 «срібних» медалей: Михайло Сердюк (U23, 57 кг); Дмитро Занін (U23, 60 кг); Назар Біленко (U23, 63,5 кг); Олег Безпятий (U23, 67 кг); Гліб Чабан (U23, 71 кг); Анна Мошинець (U23, 60 кг); Вікторія Соколова (юніори, 51 кг); Гончукова Вікторія (юніори, 54 кг); Іван Балан (юніори, 67 кг); Валерій Денисов (дорослі, 63,5 кг).
  • 3 «бронзових» медалей: Єфіменко Олександр (дорослі, 71 кг); Антон Черніков (дорослі, 75 кг); Ростислав Герасименко (дорослі, 67 кг).

Читайте також: Українські фехтувальники з інвалідністю здобули 11 нагород на Кубку світу

Хто здобув ліцензії

Ліцензії на Всесвітні ігри-2025 отримали:

  • Анастасія Михайленко (48 кг);
  • Дмитро Шелесько (57 кг);
  • Олександр Єфіменко (71 кг);
  • Тарас Балахтар (86 кг).

«Вітаємо наших призерів континентальної першості та їх тренерів з успішним виступом на ЧЄ!» — написали в міністерстві.

Наступні Всесвітні ігри пройдуть з 7 по 17 серпня 2025 року у місті Ченду, Китай. Учасники змагатимуться у 35 видах спорту.

Нагадаємо, що українська збірна з кікбоксингу виборола 36 медалей на чемпіонаті Європи.

Фото: Міністерство молоді та спорту

Коментарі

Читати далі