Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Стейк для вегана? Так! Це 10 українських брендів рослинної їжі

Опубліковано

Зараз в нашій країні кількість людей, які свідомо відмовилися від їжі тваринного походження, значно зростає, а культура рослинних продуктів набирає популярності серед населення. З кожним днем асортимент продуктів на рослинній основі збільшується. Українські виробники також пропонують смачну та корисну їжу для веганів та вегатеріанців.

Редакція ШоТам пропонує ознайомитися з брендами, які варті вашої уваги!

Vegetus

VEGETUS – це український виробник продуктів на рослинній основі, який почав свою історію в Харкові на початку 2000-х років. Спочатку компанія виробляла соєве молоко і йогурти, але з часом асортимент значно розширився.

Тепер під торговою маркою Vegetus на ринку представлені різноманітні plant-based продукти, зокрема ковбасні вироби на рослинній основі, паштети на основі тофу, серія бургерних котлет на пшеничному та соєвому протеїнах, майонезні соуси і сам тофу.

З початку війни евакуювали фабрику та робітників з Харкова до Чеської Республіки, де заснували виробництво і весь цей час випускали продукцію і для українського, і для європейського ринку. У вересні 2023 року відновлено роботу фабрики VEGETUS у Харкові, і на українському ринку знову є вітчизняна продукція під брендом VEGETUS.

Де замовити: сайт

Eat me at

Лінійка продуктів Eat Me At базується на фарші, виготовленому з текстурованого соєвого білка. Цей фарш насичений рослинними білками та мінералами коджі, що робить його не тільки смачним, але й корисним.

Де замовити: сайт

Wanted vegan

Wanted Vegan – український бренд рослинних страв, який був заснований у 2020 році. Компанія спеціалізується на виробництві веганських бургерів, нагетсів, котлет по-київськи та фаршу. Основними інгредієнтами всіх страв є пшеничний та гороховий білок, і жоден з продуктів не містить сої.

У січні 2022 року Wanted Vegan представив своє перше веганське сашимі зі смаком лосося, продовжуючи дивувати споживачів інноваційними та смачними рішеннями у світі рослинної їжі.

Де замовити: сайт

Green smile

Гречане, ванільне, рисове та мигдальне — це все асортимент НЕмолока від українського виробника. Green smile стане корисним та поживним не тільки для веганів та вегетаріанців, а й для тих, хто не переносить лактозу чи має алергію на білок із коров’ячого молока.

Український виробник представив ринку 100% рослинний напій без лактози, холестерину, ГМО та доданого цукру. Натомість у ньому є вітаміни групи В, а ще необхідний запас клітковини — джерела здоров’я, що регулює обмінні процеси та наповнює енергією.

Де замовити: сайт

Fineorganic

У асортименті бренду – рослинні сир, сметана, масло, веганські риба та м’ясо. Також Fineorganic створив сметану з кешʼю, аналогів якій немає в Україні. 

Також Fineorganic створює повноцінну альтернативу курячим котлетам. Рослинна курятина створена на 78% з інгредієнтів вирощених на власній фермі. У складі – унікальна комбінація спецій, великий вміст легкозасвоюваного білка та клітковини, на 50% менше насичених жирів і на 30% менше жиру, ніж у звичайному курячому мʼясі.

Де замовити: сайт

Korusni

Бренд спеціалізується на виготовленні солодощів без цукру, які поєднують смак і користь. Їхні цукерки виготовлені із сушених фруктів, горіхів та насіння, багатих на вітаміни, мінерали та ненасичені жири, що підтримують ваше здоров’я та додають енергії. Шоколад створений на основі керобу – висушених плодів ріжкового дерева, які мають природний солодкуватий присмак і не потребують додавання цукру.

Їхня продукція підходить вам, якщо ви діабетик, веган, спортсмен, вагітна жінка, дитина або просто людина, яка обирає турботу про себе та своїх близьких.

Де замовити: сайт

VEGA’S

Рослинні веган альтернативи від українського виробника Vega’s використовують, зокрема, мережі “Білий Налив” Дмитра Борисова та стріт-фуд мережа “ШоШо Vegan”. У лінійці м’ясних альтернатив можна знайти сосиски з сиром, мисливські сосиски, сервелат, соєвий паштет та альтернативу вареної ковбаси.

Де замовити: сайт

GreenGo

Українська компанія веганських продуктів GreenGo у 2021 році представила свою першу розробку – рослинні котлети для бургерів GreenBeef. З того часу асортимент розширився і тепер виробник пропонує рослинні креветки GreenShrimps, кальмари, лосось, тунець, фарш “курячий”, “рибний” та “яловичий й бокси для барбекю.

До складу рослинного стейку входить соєвий білок, кукурудзяний крохмаль, пшеничний білок, соняшникова та кокосова олії.

Де замовитисайт

Green Chef

Green Chef створює смачне, стильне та корисне харчування, яке пасує кожному бізі дню. Хелсі батончики та цукерки без білого цукру, йогурти без лактози та plant based страви, котрі закривають усі потреби організму.

Де купити: сайт

Meet Not Meat 

М’ясо тваринного походження бренд розклав на компоненти та заново зібрав використовуючи рослинні аналоги. У продукції відзначається високий вміст солей альгінової кислоти, ламінарину, маніту, клітковини, амінокислот, трохи спецій, крохмалю та дріжджового екстракту для смаку, а червоний колір котлетам та сосискам надає буряк та рис.

Де купити: сайт

Коментарі

Суспільство

В Одесі активісти демонтували зображення Леніна: «Не має жодної культурної цінності»

Опубліковано

У ніч на 7 вересня в Одесі на площі було демонтовано зображення Леніна та радянську зірку.

Світлини з місця події опублікував громадський діяч Дем’ян Ганул на своїй сторінці у Facebook.

фото: Дем’ян Ганул

Він наголосив, що ці символи не охороняються законом і не мають культурної цінності.

Читати також: Активісти реставрують мозаїку на дитячій художній студії імені Осташинського: фото та як подопомгти

На фото Ганул стоїть поруч з активістом Владиславом Балінським. У своєму дописі Ганул зазначив: «В Одесі впав Ленін, проходив повз, в шоці з цієї новини. А я просив владу зняти його толерантно, ну влада не завжди чує громадськість».

Нагадаємо, що в Києво-Печерській лаврі встановлять пам’ятник Івану Мазепі з «Курчем»: фото.

Фото: Дем’ян Ганул.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Netflix вийде документальний фільм «Яремчук: Незрівнянний світ краси»

Опубліковано

11 вересня на Netflix вийде документальний фільм студії Knife! Films «Яремчук: Незрівнянний світ краси».

Про це повідомляється Netflix.ua.

Усі, хто має підписку на стримінговий сервіс, зможуть переглянути стрічку, яка розповідає про невідомі факти з біографії Назарія Яремчука — «першої української попзірки» та народного артиста УРСР. У фільмі зібрані спогади рідних, друзів і колег про легендарного виконавця.

Читати також: Понад ₴10 мільйонів у прокаті: фільм про Яремчука став найкасовішим в Україні

«Завдяки безмежному таланту, ентузіазму й праці Назарій Яремчук зробив українську пісню модною й відомою по всьому світу», — зазначають автори проєкту.

Фільм «Яремчук: Незрівнянний світ краси» встановив рекорд як найкасовіша документальна стрічка в Україні, зібравши 9,9 мільйона гривень за три вікенди прокату. Це більше, ніж результат фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова, який зібрав дев’ять мільйонів гривень.

Нагадаємо, що Такфлікс випускає добірку короткого метру «Літувати».

Фото: «Яремчук: Незрівнянний світ краси».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українські безпілотники ГУР тепер можуть знищувати цілі на відстані до 1800 км

Опубліковано

Головне управління розвідки України (ГУР) отримало нову зброю — ударні безпілотники, здатні вражати цілі на відстані до 1800 кілометрів.

Про це повідомив начальник ГУР Кирило Буданов, зазначивши, що над розвитком цих дронів працюють найкращі фахівці, зокрема спеціалісти самого ГУР.

«Ці ударні безпілотники використовуються для ураження аеродромів та російських об’єктів, які «працюють на війну», — підкреслив Буданов. — «Військові аеродроми, які є джерелом постійної загрози для мирних українських міст, здригаються від повітряних атак».

Читати також: Уряд спрощує доступ до ринку вибухівки для українських виробників зброї

До повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року в Україні не було виробництва ударних далекобійних безпілотників. Однак із початком війни ринок дронів в Україні зріс у рази.

Однією з причин цього зростання стало обмеження з боку західних партнерів, які не дозволяють Україні використовувати свою зброю для ударів углиб території РФ. Це стимулювало розвиток вітчизняного виробництва далекобійних дронів, які стали важливою частиною української оборони та атакуючого потенціалу.

Нагадаємо, що в Україні відкрили офіс протимінної діяльності ДСНС: які у нього функції.

Фото: ДП «КБ Південне».

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство2 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство1 місяць тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...

РЕКЛАМА: