Суспільство
Стейк для вегана? Так! Це 10 українських брендів рослинної їжі
Опубліковано
6 місяців тому
Зараз в нашій країні кількість людей, які свідомо відмовилися від їжі тваринного походження, значно зростає, а культура рослинних продуктів набирає популярності серед населення. З кожним днем асортимент продуктів на рослинній основі збільшується. Українські виробники також пропонують смачну та корисну їжу для веганів та вегатеріанців.
Редакція ШоТам пропонує ознайомитися з брендами, які варті вашої уваги!
Vegetus
VEGETUS – це український виробник продуктів на рослинній основі, який почав свою історію в Харкові на початку 2000-х років. Спочатку компанія виробляла соєве молоко і йогурти, але з часом асортимент значно розширився.
Тепер під торговою маркою Vegetus на ринку представлені різноманітні plant-based продукти, зокрема ковбасні вироби на рослинній основі, паштети на основі тофу, серія бургерних котлет на пшеничному та соєвому протеїнах, майонезні соуси і сам тофу.
З початку війни евакуювали фабрику та робітників з Харкова до Чеської Республіки, де заснували виробництво і весь цей час випускали продукцію і для українського, і для європейського ринку. У вересні 2023 року відновлено роботу фабрики VEGETUS у Харкові, і на українському ринку знову є вітчизняна продукція під брендом VEGETUS.
Де замовити: сайт
Eat me at
Лінійка продуктів Eat Me At базується на фарші, виготовленому з текстурованого соєвого білка. Цей фарш насичений рослинними білками та мінералами коджі, що робить його не тільки смачним, але й корисним.
Де замовити: сайт
Wanted vegan
Wanted Vegan – український бренд рослинних страв, який був заснований у 2020 році. Компанія спеціалізується на виробництві веганських бургерів, нагетсів, котлет по-київськи та фаршу. Основними інгредієнтами всіх страв є пшеничний та гороховий білок, і жоден з продуктів не містить сої.
У січні 2022 року Wanted Vegan представив своє перше веганське сашимі зі смаком лосося, продовжуючи дивувати споживачів інноваційними та смачними рішеннями у світі рослинної їжі.
Де замовити: сайт
Green smile
Гречане, ванільне, рисове та мигдальне — це все асортимент НЕмолока від українського виробника. Green smile стане корисним та поживним не тільки для веганів та вегетаріанців, а й для тих, хто не переносить лактозу чи має алергію на білок із коров’ячого молока.
Український виробник представив ринку 100% рослинний напій без лактози, холестерину, ГМО та доданого цукру. Натомість у ньому є вітаміни групи В, а ще необхідний запас клітковини — джерела здоров’я, що регулює обмінні процеси та наповнює енергією.
Де замовити: сайт
Fineorganic
У асортименті бренду – рослинні сир, сметана, масло, веганські риба та м’ясо. Також Fineorganic створив сметану з кешʼю, аналогів якій немає в Україні.
Також Fineorganic створює повноцінну альтернативу курячим котлетам. Рослинна курятина створена на 78% з інгредієнтів вирощених на власній фермі. У складі – унікальна комбінація спецій, великий вміст легкозасвоюваного білка та клітковини, на 50% менше насичених жирів і на 30% менше жиру, ніж у звичайному курячому мʼясі.
Де замовити: сайт
Korusni
Бренд спеціалізується на виготовленні солодощів без цукру, які поєднують смак і користь. Їхні цукерки виготовлені із сушених фруктів, горіхів та насіння, багатих на вітаміни, мінерали та ненасичені жири, що підтримують ваше здоров’я та додають енергії. Шоколад створений на основі керобу – висушених плодів ріжкового дерева, які мають природний солодкуватий присмак і не потребують додавання цукру.
Їхня продукція підходить вам, якщо ви діабетик, веган, спортсмен, вагітна жінка, дитина або просто людина, яка обирає турботу про себе та своїх близьких.
Де замовити: сайт
VEGA’S
Рослинні веган альтернативи від українського виробника Vega’s використовують, зокрема, мережі “Білий Налив” Дмитра Борисова та стріт-фуд мережа “ШоШо Vegan”. У лінійці м’ясних альтернатив можна знайти сосиски з сиром, мисливські сосиски, сервелат, соєвий паштет та альтернативу вареної ковбаси.
Де замовити: сайт
GreenGo
Українська компанія веганських продуктів GreenGo у 2021 році представила свою першу розробку – рослинні котлети для бургерів GreenBeef. З того часу асортимент розширився і тепер виробник пропонує рослинні креветки GreenShrimps, кальмари, лосось, тунець, фарш “курячий”, “рибний” та “яловичий й бокси для барбекю.
До складу рослинного стейку входить соєвий білок, кукурудзяний крохмаль, пшеничний білок, соняшникова та кокосова олії.
Де замовити: сайт
Green Chef
Green Chef створює смачне, стильне та корисне харчування, яке пасує кожному бізі дню. Хелсі батончики та цукерки без білого цукру, йогурти без лактози та plant based страви, котрі закривають усі потреби організму.
Де купити: сайт
Meet Not Meat
М’ясо тваринного походження бренд розклав на компоненти та заново зібрав використовуючи рослинні аналоги. У продукції відзначається високий вміст солей альгінової кислоти, ламінарину, маніту, клітковини, амінокислот, трохи спецій, крохмалю та дріжджового екстракту для смаку, а червоний колір котлетам та сосискам надає буряк та рис.
Де купити: сайт
Вам може сподобатися
-
Різдвяна класика і незламні жінки: 7 книжкових новинок на зиму від видавництва Vivat
-
Ретрит в горах чи танцювальна терапія: це 5 варіантів для військових, де відновити сили
-
11 українських фільмів, які варто подивитися у 2025 році
-
«Потяг прибуває за розкладом»: 5 історій, які назавжди змінять ваше ставлення до залізничників
-
Намисто-ковбаса та сережки, що «пахнуть»: це 5 брендів оригінальних крафтових прикрас
-
«Мати міст руських» і «колиска народів»: 4 міфи про Київ, історію якого росіяни приписують собі
Суспільство
Опубліковано
12 години тому21.11.2024
Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.
Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі.
ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.
Вирішили створювати свою громадську організацію
Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим.
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.
Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.
Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня
«Юстина», бо справедливість
Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.
Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення.
Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство.
Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня
Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду
Спільний запит у селі — велопарковка
У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.
Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.
Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня
Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.
Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.
Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня
Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.
Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.
Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня
Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття.
Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.
Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
15 години тому21.11.2024
Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.
Про це повідомляє УЗ.
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.
Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра
Що змінюється для пасажирів?
Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.
Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.
Фото обкладинки: УЗ.
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
18 години тому21.11.2024
15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.
Про це повідомляють представники благодійного фонду.
Які діти отримають подарунки?
Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування.
Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».
«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.
Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків
Про цьогорічну акцію
Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф.
Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта».
З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.
Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).
Фото обкладинки: Freepik.
Коментарі
Шопочитати
Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло
Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...
Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар
У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...
Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями
Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...
«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи
Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...
Коментарі