Суспільство
Стартував відбір до Школи енергетичної кооперації для лідерів громад і підприємців
Українська мережа енергетичних інновацій Greencubator спільно з UCU Business School розпочинає відбір учасників до 2-ї Школи Енергетичної Кооперації.
Про це Greencubator повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
Відбір відбувається на конкурсній основі та триватиме до 5 лютого 2022 року. Навчання стартує у лютому. Форма реєстрації за посиланням.
Про курс
Школа Енергетичної Кооперації – це двомісячний навчальний інтенсив, що поєднує онлайн та офлайн компоненти, надає українцям практичні знання та інструменти для створення енергетичних кооперативів. Це дозволить українським громадам, подібно до громад у ЄС та Північній Америці, використовувати механізм кооперації для збільшення власної енергетичної стійкості та створення нових точок економічного зростання.
Навчання на курсі містить фахову теорію, практичний розгляд «енерго-кейсів», бізнес моделювання кооперативних структур.
Читайте також: З війни – у бізнес. Історії українських ветеранів, які відкрили власну справу після повернення з фронту
Учасники Школи Енергетичної Кооперації, які презентують життєздатні бізнес-плани, матимуть можливість взяти участь у Енергетичному Акселераторі Громад. Ця чотиримісячна програма дозволяє командам енергетичних кооперативів пройти шлях від написання попереднього бізнес-плану до початку залучення інвестицій.
Для кого цей проєкт
Організатори прагнуть працювати з лідерами громад, підприємцями, представниками громадського сектору. Основним критерієм для співпраці є ваша зацікавленість у запуску проєктів з енергетичної кооперації в Україні.
Особлива увага приділяється залученню представників громад зі східного регіону України (Харківська, Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Запорізька, Полтавська та Херсонська області), а також залученню до енергетичної кооперації жінок. Окремі компоненти ініціативи спрямовані на допомогу ветеранам АТО/ООС із запуском енергетичних кооперативів.
Більше про Школу, викладачів та проєкт загалом тут.
Нагадаємо, Українські підприємці можуть отримати грант до 50 тис. євро на розробку кліматичних інновацій.
Як ми повідомляли раніше, український стартап постачатиме світовому бренду L’Oréal пакувальний папір з опалого листя.
Фото: energycooperative.org.ua.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі