

Суспільство
Стартував набір на безоплатний курс креативних професій для молоді з інвалідністю від платформи Сareer Hub
Платформа кар’єрних можливостей Career Hub ГО Центр «Розвиток КСВ» у межах програми USAID «Мріємо та Діємо» продовжують безоплатний освітній курс Career Hub Pro: фриланс для молоді з інвалідністю».
Програма курсу розроблена з урахуванням потреб студентів та студенток. Заняття супроводжуються перекладом жестовою мовою та субтитруванням, а навчальні матеріали адаптовані для сприйняття людьми з порушеннями зору.
Про програму
Навчальна програма містить три напрями на вибір: копірайтинг, графічний дизайн та відеомонтаж і триває 2 місяці. Додатково студенти та студентки отримують знання з просування власних послуг у соціальних мережах, особливостей роботи на фрилансі та проходять тренінг з психологічної стійкості.
Під час курсу всім надається можливість співпраці з реальними замовниками – бізнесом, громадськими та волонтерськими організаціями. Курс також став переможцем міжнародного конкурсу інклюзивних проєктів ZeroProjectCall24 з поміж 523 поданих заявок.
Читайте також: «Оцінки не є показником успіху». Вчителька з Маріуполя відкрила на Дніпропетровщині центр для дітей, аби розвивати їхні таланти
Запуск проєкту став відповіддю на актуальні виклики українського ринку праці в умовах війни. За офіційними даними Міністерства соціальної політики, кількість людей з інвалідністю за півтора року війни збільшилась до 3 мільйонів осіб. Натомість здатність самостійного фінансового забезпечення такої категорії людей залишається обмеженою через неможливість працевлаштування у зв’язку зі станом здоров’я, браком робочих місць з належними умовами або відсутністю у кандидатів профільного досвіду.
Завдання курсу
Саме тому ключове завдання курсу — надати молодим людям можливість професійно розвиватися у сферах, які мають попит та забезпечувати власну фінансову самостійність у гнучкому форматі. Навчальна програма дозволяє молодим людям за 3 місяці опанувати технічні навички, створити професійне портфоліо та навіть отримати досвід співпраці з реальними замовниками.
«Наші студенти/ки — це молодь віком від 18 до 35 років з різними видами інвалідності, серед яких: порушення зору, слуху, опорно-рухового апарату тощо. Попри це, ми доводимо їм, що в житті немає обмежень на шляху до мрії. За три навчальні потоки наші студенти виконали понад 600 практичних завдань, створили власні портфоліо та знайшли підхід до понад 50 вибагливих замовників. Відтак, сьогодні ми маємо майже 100 випусників/ць курсу, які з гордістю сказали на випускному: “Так, я це зміг/змогла” і “В мене все вийшло”», — розповідає менеджерка курсу «Career Hub Pro: Фриланс» Анастасія Ковальчук.
У планах Career Hub CSR Ukraine реалізувати ще щонайменше дві навчальні програми, найближча з яким розпочнеться вже у лютому 2024 року, а подати заявку на участь можна вже зараз.
Як взяти участь
Курс «Career Hub Pro: фриланс для молоді з інвалідністю 3.0» успішно завершили 48 людей з інвалідністю. Реєстрація на курс 4.0, який стартує вже у лютому 2024 року відкрита за посиланням.
Нагадаємо, в Україні розробили курс про становлення національної ідентичності.
Раніше ми повідомляли, що вступники зможуть безплатно готуватися до НМТ на онлайн-платформі iLearn.
Суспільство

У Львові розробили інтерактивну мапу, на якій можна знайти актуальні місця цвітіння квітів та дерев. «Квіткову карту Львова» створили в управлінні туризму спільно з управлінням екології міста.
Про це повідомили у Lviv Travel.
Мапа містить понад 50 локацій по всьому місту, які постійно оновлюють. Користувачі зможуть знайти місця цвітіння тюльпанів, сакур, магнолій, слив, груш Шантаклер тощо.
«Львів на весні особливо чудовий. Ми хочемо, щоб спостереження за цвітінням квітів та дерев стало додатковою можливістю для львів’ян та гостей міста, наповнитися позитивними енергією та емоціями. Карта допоможе скласти індивідуальний маршрут квітковим Львовом, відвідати маловідомі локації та ще краще познайомитися з містом», — розповіла начальниця управління туризму Львова Христина Лебедь.
Мапу можна переглянути за посиланням.
Читайте також: Два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч грн призових

Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт Lviv Travel
Суспільство

«Укрзалізниця» завершила капітальну модернізацію електропоїзда ЕД9М, який у 2021 році відставили від експлуатації через пожежу. Потяг курсуватиме між Києвом та Черніговом.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Як оновили електричку
Ремонт розпочали в січні 2025 року, і він тривав трохи більше ніж два місяці. Роботи проводили на власних виробничих потужностях компанії. Оновлений електропоїзд обладнали:
- пандусами;
- інклюзивними вбиральнями;
- місцями для людей з інвалідністю;
- кріпленнями для велосипедів;
- камерами відеоспостереженням;
- навігацією шрифтом Брайля;
- зарядними портами Type-C і USB.


Читайте також: «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів
У кабіні машиніста встановили новий ергономічний пульт керування, кондиціонер і мікрохвильову піч. Окрему увагу приділили безпеці: відеокамери виводять зображення на екран у кабіні, зокрема й із зони струмоприймача, що дозволятиме оперативно реагувати на нестандартні ситуації.

Де курсуватиме потяг
Електропоїзд складається з восьми вагонів і вміщує 792 пасажири. Незабаром він курсуватиме за маршрутом Київ – Чернігів – Київ. Натомість руховий склад цього напрямку передадуть на приміський маршрут Київ – Ніжин, де також продовжують оновлення транспорту.
Завдяки цьому між Києвом та Ніжином їздитимуть п’ять модернізованих потягів. Загалом на маршруті курсує дев’ять електричок.

Нагадаємо, що два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч гривень призових.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

З тимчасово окупованих територій та росії повернули 11 українських дітей віком від 2 до 17 років разом із їхніми рідними. Серед них є вагітна жінка, яка народила вже в Україні, та хлопчик, чий тато нещодавно вийшов з полону.
Про це повідомили в Офіс омбудсмана України.
Кого вдалося повернути
Цього разу вдалось повернути дев’ятеро дітей з тимчасово окупованих територій України та ще двох — із території РФ. Усім їм довелося жити під тиском окупаційної влади, яка переслідувала родини через їхню проукраїнську позицію, позбавляла базових прав і створювала небезпечні умови для життя.
Серед повернутих була вагітна жінка з маленькою дитиною. Через відсутність російських документів вона не могла отримати медичну допомогу, а після евакуації жінка змогла народити здорову доньку в безпечному середовищі.
Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі
Також додому повернувся 11-річний хлопчик, який довгий час разом із мамою ховався від окупантів на ТОТ. Його тато був у полоні. Коли чоловіка звільнили, родина звернулась по допомогу до Офісу омбудсмана — і тепер усі троє знову разом.
«Щиро дякую нашим міжнародним партнерам та партнерським організаціям за допомогу і сприяння! Це неймовірно цінно — діти зможуть рости у вільній Україні», — зазначив Дмитро Лубінець.




Раніше ми писали, що з окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Офісу омбудсмана України