Суспільство
Стартував набір на безоплатний курс креативних професій для молоді з інвалідністю від платформи Сareer Hub
Платформа кар’єрних можливостей Career Hub ГО Центр «Розвиток КСВ» у межах програми USAID «Мріємо та Діємо» продовжують безоплатний освітній курс Career Hub Pro: фриланс для молоді з інвалідністю».
Програма курсу розроблена з урахуванням потреб студентів та студенток. Заняття супроводжуються перекладом жестовою мовою та субтитруванням, а навчальні матеріали адаптовані для сприйняття людьми з порушеннями зору.
Про програму
Навчальна програма містить три напрями на вибір: копірайтинг, графічний дизайн та відеомонтаж і триває 2 місяці. Додатково студенти та студентки отримують знання з просування власних послуг у соціальних мережах, особливостей роботи на фрилансі та проходять тренінг з психологічної стійкості.
Під час курсу всім надається можливість співпраці з реальними замовниками – бізнесом, громадськими та волонтерськими організаціями. Курс також став переможцем міжнародного конкурсу інклюзивних проєктів ZeroProjectCall24 з поміж 523 поданих заявок.
Читайте також: «Оцінки не є показником успіху». Вчителька з Маріуполя відкрила на Дніпропетровщині центр для дітей, аби розвивати їхні таланти
Запуск проєкту став відповіддю на актуальні виклики українського ринку праці в умовах війни. За офіційними даними Міністерства соціальної політики, кількість людей з інвалідністю за півтора року війни збільшилась до 3 мільйонів осіб. Натомість здатність самостійного фінансового забезпечення такої категорії людей залишається обмеженою через неможливість працевлаштування у зв’язку зі станом здоров’я, браком робочих місць з належними умовами або відсутністю у кандидатів профільного досвіду.
Завдання курсу
Саме тому ключове завдання курсу — надати молодим людям можливість професійно розвиватися у сферах, які мають попит та забезпечувати власну фінансову самостійність у гнучкому форматі. Навчальна програма дозволяє молодим людям за 3 місяці опанувати технічні навички, створити професійне портфоліо та навіть отримати досвід співпраці з реальними замовниками.
«Наші студенти/ки — це молодь віком від 18 до 35 років з різними видами інвалідності, серед яких: порушення зору, слуху, опорно-рухового апарату тощо. Попри це, ми доводимо їм, що в житті немає обмежень на шляху до мрії. За три навчальні потоки наші студенти виконали понад 600 практичних завдань, створили власні портфоліо та знайшли підхід до понад 50 вибагливих замовників. Відтак, сьогодні ми маємо майже 100 випусників/ць курсу, які з гордістю сказали на випускному: “Так, я це зміг/змогла” і “В мене все вийшло”», — розповідає менеджерка курсу «Career Hub Pro: Фриланс» Анастасія Ковальчук.
У планах Career Hub CSR Ukraine реалізувати ще щонайменше дві навчальні програми, найближча з яким розпочнеться вже у лютому 2024 року, а подати заявку на участь можна вже зараз.
Як взяти участь
Курс «Career Hub Pro: фриланс для молоді з інвалідністю 3.0» успішно завершили 48 людей з інвалідністю. Реєстрація на курс 4.0, який стартує вже у лютому 2024 року відкрита за посиланням.
Нагадаємо, в Україні розробили курс про становлення національної ідентичності.
Раніше ми повідомляли, що вступники зможуть безплатно готуватися до НМТ на онлайн-платформі iLearn.
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі
Суспільство
Що вдалося зробити
- 565 медичних закладів відновлено повністю.
- 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.
Де відновлення наймасштабніше
- Миколаївській;
- Дніпропетровській;
- Київській;
- Харківській;
- Херсонській;
- Чернігівській.
Коментарі