Суспільство
США передадуть Україні три катери типу «Айленд»
Виходять на фінішну пряму домовленості про передачу від США Україні три катери типу «Айленд». Про це повідомляє armyinform.com.ua.
Як зазначається, в Одесі триває робоча зустріч представників Берегової охорони США та Командування Військово-Морських Сил ЗС України стосовно обговорення умов домовленості щодо передачі Україні ще трьох катерів типу «Айленд».
Коли відбудеться передача?
Начальник управління кораблебудування командування ВМС ЗС України капітан 1 рангу Василь Радчук розповів, що на сьогодні два катери вже готуються до перебазування в місто Балтимор. Що ж до третього – він надійде трішки пізніше.
“Це процес тривалий й займе декілька місяців. Після перебазування буде підготовлено комплектувальне обладнання, яке, зрозуміло, не все є на складах, його потрібно буде замовляти, а це також певний час. Тому ми очікуємо, що до кінця 2020 року катери будуть повністю готові до прийому екіпажів, які ми відправимо на підготовку в перших числах 2021 року. І приблизно у квітні Військово-Морські Сили ЗС України поповнять ще два катери типу «Айленд»”, – розповідає капітан 1 рангу Василь Радчук.
Читайте також: США передали Україні два патрульні катери типу Island
Технічні характеристики “Айлендів”
Патрульні катери типу Island — швидкохідні судна для берегової охорони, можуть розвивати швидкість до 54,6 км/год. На його озброєнні є автоматична артилерійська установка Mk 38 Mod 0 Bushmaster калібру 25 мм і два кулемети М2НВ калібру 12,7 мм. Катер також обладнаний радіолокаційною станцією, на його борту є моторний човен.
Вигідні умови
Також офіцер відмітив, що їх передадуть Україні на значно вигідніших умовах, ніж перші два.
“«Слов’янськ» та «Старобільськ» були передані нам у стані, в якому перебували на той момент на базі зберігання, безкоштовно. А за відновлення технічного стану, підготовку екіпажів та всі види відряджень платила українська сторона. Стосовно цих трьох катерів розглядають питання стовідсоткової оплати з боку США. Тобто ми оплачуватимемо виключно переліт від України до США й у зворотному напрямку”, – говорить капітан 1 рангу Василь Радчук.
Програма передачі американських катерів передбачає повний комплекс: підготовку самих катерів, їх ремонт, відновлення технічного стану до стану «як нові», тобто повністю відновлюються всі механізми та системи. У цей же час проходитиме відбір екіпажів та їхня фахова підготовка за спеціальністю, а також мовна підготовка в Україні. Далі українські моряки поїдуть у Балтимор, де проходитимуть десятитижневу фахову підготовку на базі Берегової охорони США. Після цього всі вони отримають відповідні сертифікати.
Також під час робочої зустрічі обговорювалось питання щодо відправлення, поза межами цієї програми, двох інструкторів: офіцера-оператора та офіцера-механіка, які додатково отримають підготовку в США та пройдуть відповідну сертифікацію. Надалі вони зможуть забезпечити повний цикл підготовки майбутніх екіпажів на базі вже отриманих катерів «Айленд» безпосередньо в Україні.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі