Суспільство
США нададуть Україні $522 млн на зміцнення енергосистеми
Україна та США підписали меморандум щодо взаєморозуміння і співпраці для стійкості енергосистеми. Угода передбачає виділення 522 млн доларів, з яких 100 млн – за виконання певних умов.
Про це повідомляється на сайті посольства США в Україні.
Угода передбачає співпрацю з метою покращення стійкості енергетичної системи України, зокрема шляхом відновлення критичної інфраструктури, запровадження розподіленої генерації, реформування енергетичного сектору та сприяння післявоєнному переходу України до низьковуглецевої, конкурентоспроможної та інтегрованої до ЄС енергетичної економіки.
Угода передбачає такі напрямки
- відновлення пошкодженої електро-, теплоенергетичної та газової інфраструктури України; встановлення магістральних автотрансформаторів;
- посилення стійкості енергетичної системи до перебоїв у постачанні електрики;
- встановлення розподіленої газової генерації (зокрема, турбіни CCGT виробництва США);
- впровадження розподіленої генерації з відновлюваних та інших джерел енергії в електроенергетиці та теплоенергетиці;
- посилення фізичного зв’язку України з європейськими газовими та електричними мережами.
- Також меморандумом передбачена співпраця у сфері цивільної ядерної енергетики та захист найбільш важливої енергетичної інфраструктури України, зокрема фізичний антидроновий та антиракетний захист, кібербезпека.
Які умови?
Умовами надання додаткових 100 млн доларів є здійснення урядом України низки кроків.
Зокрема Кабмін має до 30 жовтня затвердити новий статут та створити Наглядову раду ТОВ «Оператор ГТС України». Також до 30 листопада — розпочати процедури проведення конкурсу на обрання членів Наглядової ради НАЕК «Енергоатом», а також до 31 грудня утворити ПАТ «Енергоатом».
Читайте також: «Як це – не сіяти пшеницю? Це ж наш хліб!». Історія фермерів з Дніпропетровщини, які під час війни працюють втричі більше
Окрім того, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, до 1 квітня 2024 року має встановити порядок, обсяг, ступінь та періодичність подання інформації про оптову торгівлю енергоносіями.
«Наша нова енергетична угода з Україною передбачає 522 мільйони доларів США на зміцнення мережі, посилення євроінтеграції та покращення корпорації. управління енергетичними державними підприємствами. Півмільярда доларів США на модернізацію, захист і підвищення прозорості та конкурентоспроможності енергетичного сектора України: це важливо для перемоги в майбутньому», — прокоментувала підписання меморандуму пані посол США в Україні Бріджит Брінк.
Our new energy agreement w/ Ukraine includes $522m to strengthen the grid, boost Euro integration, and improve corp. governance of energy SOEs. Half a $billion to modernize, protect, & make Ukraine’s energy sector more transparent & competitive: essential to winning the future.… pic.twitter.com/IM91ngHI8V
— Ambassador Bridget A. Brink (@USAmbKyiv) September 25, 2023
Нагадаємо, Укренерго отримає від Світового банку 240 млн доларів грантової допомоги.
Фото: president.gov.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі