Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Спіруліна з Запоріжжя. Як українці вирощують найкориснішу водорість

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

“Їжа майбутнього”- це одна з багатьох назв , якою останнім часом експерти у сфері здорового харчування характеризують спіруліну. Про чудотворні властивості цього продукту чути все частіше і частіше. Але, на полицях еко-лавок спіруліну можна зустріти у вигляді порошку, або таблеток. Проте,  в такому вигляді вона не приносить для організму ніякої користі.

В цьому переконані засновники компанії “Фуд Факторі”, яка виготовляє спіруліну під торговою маркою “Spirulinka“. Їх спіруліна- заморожена, що дозволяє  зберегти всі корисні властивості цієї водорості. Таку продукцію облюбували і за кордоном, а власники планують виготовляти до 12 тонн продукту на місяць.

 Алім Кунах

Алім Кунах

Засновник компанії “Фуд Факторі”. Раніше займався переробкою зернових та олійних культур.  Заснував компанію разом з Вадимом Кірічко та Володимиром Іщуком.

Водорості, що корисні для здоров’я

Спіруліна – одноклітинна бактерія, або ж мікроводорость, яка набрала популярність за останні часи, коли люди поринули в тему здорового харчування. На конгресі ООН в 1974 році вона була визнана кращою їжею для майбутнього людства.

В Україні поширена спіруліна у вигляді порошку, чи таблеток іноземного виробництва. Але у такому вигляді вона втрачає всі корисні властивості, тому ми пішли далі і пропонуємо заморожену спіруліну.

Іншої такої субстанції у світі не існує. Є багато мікроводоростей, які мають тільки однобоку дію. А спіруліна містить у собі все,  щоб засвоїтися людиною на 100%. Це м’ясо, овочі, фрукти та ягоди в одному флаконі. Чомусь, багато хто вважає, що спіруліна – це бад, або суперфуд. Ми ж дотримуємося іншої думки, що це повноцінний продукт, яким можна замінити один прийом їжі.

Загалом, спіруліна допомагає підвищити імунітет. Крім цього, має багато корисних властивостей. 

  • Водорість містить незамінні амінокислоти. Це єдиний рослинний продукт, білки якого містять весь повний набір амінокислот в необхідних пропорціях, включно з 8 незамінними.
  • Спіруліна містить майже всі види вітамінів, крім двох: вітамін С і D.
  • Це найбагатше джерело вітамінів А, В12, Е і F.
  • У спіруліни в 5 разів більше заліза, ніж в пивних дріжджах або кропі.
  • Водорість містить селен і кремній – антиоксидантні речовини, внаслідок чого перешкоджають розвитку раку.
  • Синій пігмент фикоцианин в спіруліни – єдина відома речовина, здатна зупиняти зростання ракових клітин.
  • Уповільнює старіння організму та забезпечує роботу підшлункової залози.

Все, що було на ринку – невідомого виробництва і смерділо болотом

Ще в 2015 році у мене виникла ідея спробувати зробити спіруліну для себе, щоб покращити здоров’я. Продукт, який був в той час на ринку був неякісний- невідоме походження,  відсутність протоколу дослідів на наявність небезпечних металів, неприємний смак і жахливий запах.

Я почав експериментувати. Спочатку це відбувалось у мене вдома на підвіконні, я шукав інформацію, підбирав підходяще середовище. Потім поділився ідеєю з Володимиром Іщуком, з яким тоді ми разом проводили експерименти по вирощуванні рослин у закритому просторі.

Так ідея переросла у масштабний проект, до якого потім приєднався Вадим Кірічко. Ми втрьох створили бізнес, але поки ще не розуміли, чи буде попит на такий продукт на ринку.

Півтора роки ми за допомогою вчених та спеціалістів вивчали спіруліну,  її корисні властивості. Ми чудово розуміли, що цей продукт популярний за кордоном і сподівалися,  що і українці захочуть спробувати. Вже у 2016 році створили компанію “Фуд Факторі” та вже вирощували спіруліну під ТМ “Spirulinka”.

На дослідження та створення виробництва ми витратили близько $100 тис. А виготовляємо її поблизу Запоріжжя. 

Технологія вирощування

До нашої появи в Україні можна було придбати лише сушену китайську спіруліну. Перед транспортуванням її обробляють спеціальними розчинниками. При висушуванні вона втрачає близько 60% корисних властивостей. А ми ж вирішили робити заморожену спіруліну,  яка засвоюється на 100% і може втратити лише 3%.

Спіруліна росте дуже швидко і регулярно генерує операційний потік. Уже через місяць можна збирати урожай. Ми вирощуємо спіруліну у біореакторах. Це такі спеціальні ємності, де створюється та підтримується спеціальне середовище для водоростей. 

Щоб отримати продукт, який не має болотного запаху та смаку, ми створили спеціальні умови,  подібні до лабораторних.

За консистенцією спіруліна нагадує сметану. Ми її збираємо, фільтруємо потім вимиваємо водою і чисту біомасу у вигляді сметани фасуємо. Кожна спірулінка 0,1 мм, тому коли їх дуже багато, вони стають такої консистенції.

Далі нам треба було придумати, як доставляти заморожений продукт. Ми розробили свої хладоелементи – охолоджувачі, які створені з їстівних матеріалів, які тримають температуру від – 21°С до -5°С. Тобто до нашого клієнта потрапляє заморожена спіруліна у герметичних пакетах. Її не можна розморозити,  а потім знову покласти у морозильну камеру, бо при нагріванні розпадається білок і втрачаються корисні властивості. Її можна залити водою, або соком і так вживати. Важливо,  що ви навіть не відчуєте смаку спіруліни. А можна просто погризти.

Скільки коштує спіруліна?

Основні канали продажу продукції – інтернет. Ми є і в Facebook, Instagram, YouTube, але частіше приймаємо замовлення саме через сайт. Є і в спеціалізованих магазинах.  Ми намагались продаватись і в аптеках, але через специфіку продажу і недотримання правил зберігання товару, поки відмовились. 

Ми ведемо перемовини з Сільпо, щоб продаватись у них. Але представлятись у торгових мережах не є нашою головною метою.

Ми продаємо спіруліну у певних порціях. Наприклад, 60 порцій на 30 днів прийому коштує 1425 гривень, а спіруліна для всієї сім’ї на 500 порцій – 10 000 гривень.

Поки спіруліна доїде до США, то пропаде

Найближчими нашими планами є налагодження поставок продукції у США. 

Поки ми не продаємось масово, бо у нас немає технології доставки.  На кордоні часто затримують товари, а без дотримання температурного режиму поставляти спіруліну просто неможливо. Експрес-доставка займає п’ять днів,  а нам потрібно два.

Нашу спіруліну часто замовляють з Америки чи Еміратів, тому намагаємося знаходити пасажирів, які би взяли нашу посилку і доставили за кордон.

У вересні 2017 року ми пройшли реєстрацію у FDA (Food and Drug Administration – Американське федеральне управління із нагляду за якістю харчових і лікувальних препаратів). Завдяки цьому ми можемо поставляти продукцію в Америку. Ми отримали первинну акредитацію — тобто на сайті організації ми отримали окремий аккаунт.

Арабський ринок є також перспективним для нас, адже там розвивається тенденція здорового харчування. Але, щоб освоїти нові ринки, варто саме на цих ринках  відкривати виробництво.

Інвестори хочуть забагато

Поки  мене не цікавить бізнес модель b2b. Я хочу працювати на кінцевого споживача. Мене просто вразило відношення інвесторів, які хочуть заробляти 100%. А дохід у 15-20% річних у валюті – не цікаво. При цьому,  ніхто не враховує те, як продукт буде доставлятись і зберігатись. Всім плювати на споживача і якість.

Ми готові працювати навіть без великих доходів. Головне – давати людям якісний продукт. Зараз плануємо розширювати свій асортимент.  Нас вразило, наскільки може бути корисною спіруліна, а далі плануємо вирощувати й інші мікроводорості.

Суспільство

Нідерланди передали правоохоронцям Київщини 11 собак-саперів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Поліція Київщини отримала 11 службових собак, які пройшли тренування у Нідерландах.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці відомства.

За інформацією, правоохоронці Київщини прийняли до кінологічного центру дев’ять бельгійських вівчарок малінуа та дві німецькі вівчарки.

«Усі вони пройшли відбір та початковий курс тренування у кінологічному центрі Police Dogs Centre у Нідерландах за напрямом “пошук вибухових речовин та зброї”», — наголошується в повідомленні.

Після проходження навчання ці вівчарки будуть задіяні у спеціальних операціях поліції в Київській області та на прифронтових територіях. Вони нададуть допомогу силовим структурам у виявленні незаконного переміщення та зберігання вибухових речовин, а також зброї та боєприпасів, а також допоможуть у розмінуванні.

Читайте також: Хто такий Ігор Сікорський, або Як РФ вкрала українця, який подарував світу гелікоптери (ТЕСТ)

Вівчарок передали з Нідерландів за сприяння фонду Говарда Баффета, який раніше передав кінологам Київщини чотири спеціалізовані автомобілі для перевезення службових собак.

Відзначимо, що Говард Баффет очолює фундацію Howard G. Buffett Foundation, робота якої спрямована на вирішення  питань військових конфліктів, продовольчої безпеки та забезпечення громадської безпеки.

Торік у листопаді фонд передав поліції Київщини 10 собак Малінуа для роботи під час воєнного стану та відновлення потенціалу центру. Згодом правоохоронців забезпечили термокомплектами та взуттям від компанії Under Armour. Спеціалісти-криміналісти отримали два новітні апарати ANDE 6C, за допомогою яких можливо виділити ДНК-профіль та встановити особу.

Нагадаємо, Фонд американського мецената Говарда Баффета передав Україні надпотужні генератори загальною вартістю 30 мільйонів доларів.

Фото: facebook.com/pol.kyivregion.

Читати далі

Суспільство

Сили оборони отримали 13 позашляховиків від благодійників з Європи та США

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Десять бригад Сил оборони отримали тринадцять позашляховиків від пересічних громадян із близько 10 країн ЄС та США.

Про це повідомляє Укрінформ.

Зазначається, що головним організатором заходу виступила команда Help99, яку в Україні представляє благодійний фонд «69 Сніффінг Бригада» – волонтерський проєкт естонського стартап-підприємця Рагнара Сасса. 

«Було передано сьогодні 13 автомобілів, загалом ми вже передали 161 одиницю. Допомогу отримають різні бригади, наприклад такі як “Кракен”, “Госпітальєри”, 92-га бригада та інші. Авто будуть використовуватись в різних цілях, найчастіше це евакуація, а також для розвідувальних цілей, аби під’їхати ближче до лінії фронту тощо», – повідомив Сасс.

Фото: ukrinform.ua

Наразі кошти на закупівлю 13 позашляховиків зібрали у 10 країнах: Естонії, Латвії, Швеції, Фінляндії, Канаді, США, Австралії, Німеччині, Бельгії та Україні. Крім того, повідомили учасники заходу, кошти збирають і в інших країнах, тож громадяни практично всіх країн Євросоюзу долучаються до збору коштів на потреби українських захисників.

Читайте також: Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Своєю чергою представники військових підрозділів, які приїхали отримати позашляховики, наголосили, що автівки в «червоній зоні» на лінії фронту – це розхідний матеріал, тому потреба в них постійно зростає. Крім того, важливою є і закупівля спеціальних камер нічного бачення, які допомагають військовим пересуватись на автівці з вимкненими фарами.

Фото: ukrinform.ua

Нагадаємо, українські рятувальники отримали 18 повнопривідних пікапів у межах ініціативи Unite with Ukraine від Світового Конґресу Українців.

Крім того, рятувальники Тернопільщини отримали 7 укомплектованих спецавтівок.

Фото: ukrinform.ua

Читати далі

Суспільство

Національний мультитест можна буде скласти у щонайменше 21 країні світу

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Вже 21 країна світу підтвердила проведення основної сесії національного мультипредметного тесту.

Про це повідомляє Міністерство освіти й науки.

Зазначається, що основну сесію НМТ можна буде скласти у таких країнах: Австрія, Азербайджан, Болгарія, Велика Британія, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Канада, Латвія, Литва, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, США, Фінляндія, Франція, Чехія і Швеція.

Також учні, які потребуватимуть участі в додатковій сесії, зможуть скласти тест в Іспанії, Італії, Німеччині, Польщі та Чехії.

Читайте також: «Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор

«Під час реєстрації з 3 квітня до 3 травня включно вступники, які планують складати тестування за кордоном, матимуть змогу вибрати із наданого переліку найзручніший для доїзду населений пункт», – кажуть у міністерстві.

Якщо з’явиться більш зручна для учасника локація, до 7 травня включно можна змінити реєстраційні дані й вибрати ближчий до місцеперебування населений пункт. Про нові локації буде оприлюднено на сайті УЦОЯО. 

«За кордоном існує обмеження щодо кількості учасників, які можуть проходити оцінювання, тож варто не зволікати з вибором і реєструватися доки є місця», – наголошують у міністерстві.

Що таке національний мультипредметний тест?

Для вступу на перший курс для здобуття ступеня бакалавра (магістра з медичних та ветеринарних спеціальностей) та молодшого бакалавра у 2023 році будуть використовувати результати національного мультипредметного тесту (НМТ).

НМТ – це комп’ютерний онлайн-тест, що складатиметься з трьох блоків:

  • українська мова;
  • математика;
  • предмет на вибір (історія України, біологія, фізика, хімія, іноземні мови (англійська, французька, німецька, іспанська).

Нагадаємо, у вільний доступ виклали вже 1288 онлайн-підручників для школярів та вчителів. 

Також ми повідомляли, що в Україні створили платформу дистанційного навчання «Професійна освіта онлайн».

Фото: pixabay.com

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Спіруліна з Запоріжжя. Як українці вирощують найкориснішу водорість
Отримайте наш веб-додаток. Це не займе місце на телефоні.
Встановити
Перегляньте цю публікацію в...
Спіруліна з Запоріжжя. Як українці вирощують найкориснішу водорість
Chrome
Додати Спіруліна з Запоріжжя. Як українці вирощують найкориснішу водорість на Початковий екран
Закрити

Для оптимізації роботи на мобільному пристрої додайте ярлик Спіруліна з Запоріжжя. Як українці вирощують найкориснішу водорість на головний екран мобільного пристрою

1) Натисніть кнопку поділитися на панелі меню вашого браузера
2) Натисніть «На Початковий екран».
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення.
Відхилити
Дозволити сповіщення