Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Слухай та допомагай! 6 подкастів про волонтерство й добрі справи

Опубліковано

Волонтери — це нові супергерої та супергероїні сучасності, адже привозять для військових ледь не зірку з неба, допомагають тим, хто опинився в біді, та щиро діляться своєю енергією.

ШоТам зробили добірку подкастів про волонтерство, які можна послухати під час поїздки чи на ранковій прогулянці й самим надихнутися на добрі справи.  

«Голоси волонтерства» від Radio SKOVORODA

Де послухати: Soundcloud, Spotify, Google podcasts, Apple podcasts

Скільки епізодів: 10 

«Голоси волонтерства» — це подкаст про волонтерство в різних напрямках. Веде його засновниця та керівниця Української Волонтерської Служби Анна Бондаренко. У кожному епізоді є гість або гостя, що розповідає про свою організацію та можливість долучатися до допомоги іншим у різноманітних проявах. Ідеться й про культурне волонтерство та поширення українських традицій, і про евакуацію людей з прифронтових територій, і про відновлення наших сіл і міст, і про волонтерство в окупації чи долучення до допомоги дітей.

«У подкасті “Голоси волонтерства” ми почули людей, які після 24 лютого 2022 року відкрили в собі надздібності, щоб рятувати свою країну та своїх людей. Вони не мають спеціальних костюмів, але можуть знайти фінансування, скоординувати, купити й привезти з сьогодні на сьогодні та врешті-решт ризикувати собою, бо “хто, якщо не я”», — пишуть у проєкті.

«Один одному» від «Центру спільних дій» 

Де послухати: YouTube, Spotify, Soundcloud, Apple Podcasts, Google Podcasts, НВ Подкасти

Скільки епізодів: 29 

«Один одному» — це подкаст про міста й містечка України, які зіштовхнулися з викликами війни. Його запустили ще у квітні 2022 року, тож саме ці епізоди фіксують історії спротиву й допомоги на самому початку повномасштабного вторгнення та впродовж року великої війни. Автори розповідають про населені пункти по всій Україні: Ічню, Димер, Ужгород, Тростянець, Острог та інші.

«У подкасті ви почуєте історії людей, які діляться своїм житлом, налагоджують волонтерські процеси, ведуть соціально відповідальний бізнес, допомагають новим жителям громади інтегруватися в її життя. Усі вони формують найдієвіші спільноти, які виборюють Україну на власному фронті», — пишуть творці.

«Наволонтерили» від БУР

Де послухати: Apple Podcasts, Google Podcasts, Youtube

Скільки епізодів: 9 епізодів

«Наволонтерили» — це спроба осмислити волонтерський рух як явище та поговорити про стереотипи навколо теми. Ведучою стала Мар’яна Фариняк. Записали подкаст ще у 2021 році, але це не робить його неактуальним, адже волонтерство існує не лише у військовій сфері. У проєкті встигли поговорити про молодіжні центри, а також про те, чи буває волонтерство шкідливим, що таке гранти та які цінності виокремлюють волонтерів.

«А ви точно знаєте всі міфи про волонтерство? Ми часто чуємо міфи про секту, що у волонтерів немає прав чи вони взагалі безкоштовна робоча сила. Але чи знаємо ми, що волонтерство може приносити шкоду або ж що не всі волонтери є щирими у своїх намірах?», — кажуть автори, закликаючи послухати випуски подкасту. 

«Волонтерські байки» від ДемСокири

Де послухати: Apple Podcasts, Google Podcasts, YouTube, Spotify, Podcast addict

Скільки епізодів: 5 епізодів

«Волонтерські байки» — це подкаст про волонтерство в умовах війни, про те, як дістати рідкісну річ і провезти через митницю, про тактичну медицину й капеланство. Ведучою стала Анастасія Хлібник, а гостями біля мікрофону — видавець мальописів Богдан Кордоба, активістка Анна Бару, Олеся Винник, що повернулася з-за кордону, аби допомагати військовим, та інші волонтери. Запис нових епізодів триває. 

«Зустрічі перед мікрофонами відбуваються між ротаціями, проєктами, зйомками та мандрівками. І вони, як каже Антон (звукач), завжди додають сил і віри в людей. Адже ми запрошуємо до студії неймовірних гостей — волонтерів різних напрямків (іншими словами, вельми натхненних і відверто попаяних особистостей), які щиро розповідають про мотивацію та власний шлях. Зазвичай то цікаво та щемко», — пише ведуча в соцмережах, анонсуючи другий сезон подкасту. 

«Фактори стійкості» від Radio SKOVORODA

Де послухати: Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Soundcloud

Скільки епізодів: 6 епізодів

«Фактори стійкості» — це спільна робота Radio SKOVORODA та Української Волонтерської Служби (УВС). У межах бесід з волонтерами зачіпають різні питання — від підтримки онкохворих дітей до допомоги військовим, адже волонтерство в Україні доволі глобально розвинене. Автори називають цей проєкт подкастом-підзарядкою, бо він має єднати й підтримувати українців.

«Стійкість — це те, що тримає нас у купі, як клейка стрічка, попри втому чи брак ресурсу. Ми вирішили віднайти її в людях і поділитися з вами. Протягом Всеукраїнського форуму волонтерської стійкості ми записали 7 епізодів мандрівного подкасту “Фактори стійкості” з відвертими розмовами про внутрішню силу волонтерів та її джерела в тривалій роботі», — пишуть у проєкті. 

«Вільні» від Людмили Тягнирядно

Де послухати: Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Soundcloud, Youtube

Скільки епізодів: 10 епізодів

Подкаст «Вільні» розповідає історії волонтерів та активістів — про те, як сміливі люди допомагають на звільнених територіях. В гостях у ведучої — засновники фондів, організатори евакуацій, волонтери технічного спрямування, психологи. Разом вони розмірковують про те, якою є зараз Україна, і хто вони — вільні люди. 

«Продовжую розказувати про невтомних волонтерів та активістів, які вже другий рік поспіль роблять свій неоціненний внесок у нашу перемогу. У цьому сезоні ви почуєте всім відомі голоси, а також нові — від яких захоплює дух, які наповнюють життя надією та вірою в краще. Ми говоримо про те, що болить усім нам: про ціну війни, людей, які постраждали, і те, як кожен на своєму місці може бути відповідальним, небайдужим і власноруч вирішувати проблеми», — пише авторка подкасту Людмила в соцмережах. 

Коментарі

Суспільство

В «Охматдиті» відновили бомбосховище — тепер там фентезійні малюнки (ФОТО)

Опубліковано

У київській лікарні «Охматдит» відкрили оновлене бомбосховище, стіни якого тепер прикрашають фантазійні малюнки. Авторками цього чарівного проєкту стали ізраїльські мисткині Регіна Шафір і Зоя Север.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці НДСЛ Охматдит.

Про ініціативу

Малюнки з’явилися у відділенні дитячої ендокринології завдяки підтримці посольства Ізраїлю в Україні. Проєкт отримав символічну назву — «Вікно в Мир». Його мета — допомогти дітям, які змушені ховатися під час тривог, почуватися спокійніше та зберігати віру в краще.

Сюжети для настінних ілюстрацій художниці вигадували разом із маленькими пацієнтами. Діти малювали, мріяли, а потім разом із мисткинями переносили фантазії на стіни укриття. У результаті з’явилися зображення, які створюють затишну атмосферу та нагадують дітям про чарівний світ мрій.

Читати також: У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Стіни, які розповідають історії

В оновленому укритті тепер живуть чарівні герої, казкові пейзажі та вигадані світи. За словами Регіни Шафір, цей проєкт — проєкція надії та підтримки:

«Ми прагнули, щоб кожна дитина, яка опиниться тут, відчувала, що стіни укриття — це не лише захист, а й портал до світу, де панують мир і фантазія».

Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит
Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит
Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит

Нагадаємо, що на Київщині будують нову багатоповерхівку замість зруйнованої росіянами: у ній житимуть 78 родин.

Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Одружувала молодят під обстрілами: історія відновлення ДРАЦС на Харківщині (ВІДЕО)

Опубліковано

У Балаклії, що на Харківщині, війна не змогла зламати духу місцевих жителів. Попри обстріли, тут не лише відновлюють інфраструктуру, а й повертають до життя традиції весільних святкувань. Історію коруючої ДРАЦСу Тетяна Кунденко ми розповіли у випуску на ютуб-каналі ШоТам.

Історія Тетяни Кунденко

Балаклійський ДРАЦС, яким понад п’ять років керувала Тетяна Кунденко, зазнав значних пошкоджень під час російських атак. Будівля постраждала від уламків і вибухової хвилі, але попри це місцеві працівники продовжують проводити церемонії — навіть у тимчасових умовах.

«Молоді люди створюють сім’ї, а ми допомагаємо їм зробити цей день особливим, незалежно від того, що відбувається навколо», — розповідає Тетяна.

Фото: скріншот з відео ШоТам

Читати також: У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Весілля, що стало символом віри в майбутнє

Однією з таких урочистостей стало весілля Олександра та Олени. Їхнє знайомство почалося ще до війни, а кохання витримало всі випробування. Пара вирішила одружитися у місцевому парку, де під звуки сирен обмінялася клятвами вірності та одягла обручки.

«Ми відчували щастя, бо цей день був про нас, про наше майбутнє», — ділиться Олена.

Відео: ШоТам

Святкування супроводжувалося танцями, піснями й щирими емоціями, які нагадували про важливість любові навіть у найскладніші часи.

Детальніше довідатися про те, як Тетяна вистояла у важких умовах війни можна у нашому відео на ютубі.

Нагадаємо, що

Фото обкладинки: скріншот з відео ШоТам.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Опубліковано

У Лозовій на Харківщині розпочинають капітальний ремонт дитячої поліклініки.

Про це повідомив міський голова Сергій Зеленський.

Про відбудову

Проєкт «Дитяча поліклініка майбутнього» реалізують завдяки Програмі розвитку ООН. Виконавця робіт обрали через електронну систему публічних закупівель.

«Малеча отримає свій простір — окремо від дорослих пацієнтів. Нові приміщення будуть яскравими, щоб лікарі сприймалися як дружні супергерої, які завжди готові допомогти», — зазначив мер.

Читати також: Нідерланди оголосили про грантовий проєкт для виробників з України: деталі програми

Що планують зробити?

Дитячу поліклініку розмістять у триповерховій прибудові до міської поліклініки. Новий простір включатиме:

  • кабінети лікарів;
  • приміщення для щеплень;
  • зону реабілітації.

Роботи розпочнуть вже наступного тижня. Тимчасово кабінет для щеплення та прийоми лікарів перенесуть в основний корпус. Пацієнтів обіцяють поінформувати про зміни.

Нагадаємо, як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім.

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура3 дні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...