Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Слухай та допомагай! 6 подкастів про волонтерство й добрі справи

Опубліковано

Волонтери — це нові супергерої та супергероїні сучасності, адже привозять для військових ледь не зірку з неба, допомагають тим, хто опинився в біді, та щиро діляться своєю енергією.

ШоТам зробили добірку подкастів про волонтерство, які можна послухати під час поїздки чи на ранковій прогулянці й самим надихнутися на добрі справи.  

«Голоси волонтерства» від Radio SKOVORODA

Де послухати: Soundcloud, Spotify, Google podcasts, Apple podcasts

Скільки епізодів: 10 

«Голоси волонтерства» — це подкаст про волонтерство в різних напрямках. Веде його засновниця та керівниця Української Волонтерської Служби Анна Бондаренко. У кожному епізоді є гість або гостя, що розповідає про свою організацію та можливість долучатися до допомоги іншим у різноманітних проявах. Ідеться й про культурне волонтерство та поширення українських традицій, і про евакуацію людей з прифронтових територій, і про відновлення наших сіл і міст, і про волонтерство в окупації чи долучення до допомоги дітей.

«У подкасті “Голоси волонтерства” ми почули людей, які після 24 лютого 2022 року відкрили в собі надздібності, щоб рятувати свою країну та своїх людей. Вони не мають спеціальних костюмів, але можуть знайти фінансування, скоординувати, купити й привезти з сьогодні на сьогодні та врешті-решт ризикувати собою, бо “хто, якщо не я”», — пишуть у проєкті.

«Один одному» від «Центру спільних дій» 

Де послухати: YouTube, Spotify, Soundcloud, Apple Podcasts, Google Podcasts, НВ Подкасти

Скільки епізодів: 29 

«Один одному» — це подкаст про міста й містечка України, які зіштовхнулися з викликами війни. Його запустили ще у квітні 2022 року, тож саме ці епізоди фіксують історії спротиву й допомоги на самому початку повномасштабного вторгнення та впродовж року великої війни. Автори розповідають про населені пункти по всій Україні: Ічню, Димер, Ужгород, Тростянець, Острог та інші.

«У подкасті ви почуєте історії людей, які діляться своїм житлом, налагоджують волонтерські процеси, ведуть соціально відповідальний бізнес, допомагають новим жителям громади інтегруватися в її життя. Усі вони формують найдієвіші спільноти, які виборюють Україну на власному фронті», — пишуть творці.

«Наволонтерили» від БУР

Де послухати: Apple Podcasts, Google Podcasts, Youtube

Скільки епізодів: 9 епізодів

«Наволонтерили» — це спроба осмислити волонтерський рух як явище та поговорити про стереотипи навколо теми. Ведучою стала Мар’яна Фариняк. Записали подкаст ще у 2021 році, але це не робить його неактуальним, адже волонтерство існує не лише у військовій сфері. У проєкті встигли поговорити про молодіжні центри, а також про те, чи буває волонтерство шкідливим, що таке гранти та які цінності виокремлюють волонтерів.

«А ви точно знаєте всі міфи про волонтерство? Ми часто чуємо міфи про секту, що у волонтерів немає прав чи вони взагалі безкоштовна робоча сила. Але чи знаємо ми, що волонтерство може приносити шкоду або ж що не всі волонтери є щирими у своїх намірах?», — кажуть автори, закликаючи послухати випуски подкасту. 

«Волонтерські байки» від ДемСокири

Де послухати: Apple Podcasts, Google Podcasts, YouTube, Spotify, Podcast addict

Скільки епізодів: 5 епізодів

«Волонтерські байки» — це подкаст про волонтерство в умовах війни, про те, як дістати рідкісну річ і провезти через митницю, про тактичну медицину й капеланство. Ведучою стала Анастасія Хлібник, а гостями біля мікрофону — видавець мальописів Богдан Кордоба, активістка Анна Бару, Олеся Винник, що повернулася з-за кордону, аби допомагати військовим, та інші волонтери. Запис нових епізодів триває. 

«Зустрічі перед мікрофонами відбуваються між ротаціями, проєктами, зйомками та мандрівками. І вони, як каже Антон (звукач), завжди додають сил і віри в людей. Адже ми запрошуємо до студії неймовірних гостей — волонтерів різних напрямків (іншими словами, вельми натхненних і відверто попаяних особистостей), які щиро розповідають про мотивацію та власний шлях. Зазвичай то цікаво та щемко», — пише ведуча в соцмережах, анонсуючи другий сезон подкасту. 

«Фактори стійкості» від Radio SKOVORODA

Де послухати: Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Soundcloud

Скільки епізодів: 6 епізодів

«Фактори стійкості» — це спільна робота Radio SKOVORODA та Української Волонтерської Служби (УВС). У межах бесід з волонтерами зачіпають різні питання — від підтримки онкохворих дітей до допомоги військовим, адже волонтерство в Україні доволі глобально розвинене. Автори називають цей проєкт подкастом-підзарядкою, бо він має єднати й підтримувати українців.

«Стійкість — це те, що тримає нас у купі, як клейка стрічка, попри втому чи брак ресурсу. Ми вирішили віднайти її в людях і поділитися з вами. Протягом Всеукраїнського форуму волонтерської стійкості ми записали 7 епізодів мандрівного подкасту “Фактори стійкості” з відвертими розмовами про внутрішню силу волонтерів та її джерела в тривалій роботі», — пишуть у проєкті. 

«Вільні» від Людмили Тягнирядно

Де послухати: Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Soundcloud, Youtube

Скільки епізодів: 10 епізодів

Подкаст «Вільні» розповідає історії волонтерів та активістів — про те, як сміливі люди допомагають на звільнених територіях. В гостях у ведучої — засновники фондів, організатори евакуацій, волонтери технічного спрямування, психологи. Разом вони розмірковують про те, якою є зараз Україна, і хто вони — вільні люди. 

«Продовжую розказувати про невтомних волонтерів та активістів, які вже другий рік поспіль роблять свій неоціненний внесок у нашу перемогу. У цьому сезоні ви почуєте всім відомі голоси, а також нові — від яких захоплює дух, які наповнюють життя надією та вірою в краще. Ми говоримо про те, що болить усім нам: про ціну війни, людей, які постраждали, і те, як кожен на своєму місці може бути відповідальним, небайдужим і власноруч вирішувати проблеми», — пише авторка подкасту Людмила в соцмережах. 

Суспільство

Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки

Опубліковано

Нещодавно на «Укрзалізницю» здійснили масштабну кібератаку, внаслідок якої упродовж кількох днів не можна було купити квитки онлайн. Більше того — в частини пасажирів, які вже мали електронні проїзні документи, вони зникли.

Якщо ви зайшли в застосунок, а там немає ваших квитків, не панікуйте — ШоТам розповідає, що робити в цій ситуації.

Що сталося

23 березня 2025 року на офіційних сторінках «Укрзалізниці» почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків, та залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня. 

Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням поїзда. Окрім цього, в «Укрзалізниці» запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безкоштовне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Джерело: «Укрзалізниця»

Та постраждала не тільки купівля — також у багатьох користувачів у додатку зникли квитки, придбані до 22 березня. Щоб впоратися з цією проблемою, «Укрзалізниця» склала алгоритм дій.

Читайте також: У шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції

Де шукати квитки: поради «Укрзалізниці»

Якщо ви не знайшли свого електронного квитка, насамперед перевірте, чи до вашого акаунту в застосунку привʼязана email-адреса. Якщо так — найімовірніше, документ у PDF-форматі прийшов на цю пошту. Та може виявитися, що там його немає, — у такому випадку не забудьте переглянути папку «Спам».

Джерело: «Укрзалізниця»

Якщо цей варіант вам не доступний, «Укрзалізниця» пропонує приїхати на вокзал без квитка принаймні за 20 хвилин до відправлення потяга. Таким чином провідник зможе підтвердити оплату проїзного документа у вашому банківському застосунку або за квитанцією.

Окремий алгоритм дій стосується військових, які купували свій квиток через застосунок «Армія+». Таким пасажирам радять написати коментар на фейсбук-сторінці компанії, щоб спеціалісти допомогли якомога швидше підібрати місце.

Як повернути гроші

Якщо у вас змінилися плани щодо поїздки, отримати назад кошти за вже придбаний квиток можна, заповнивши заявку на повернення за посиланням. В «Укрзалізниці» попереджають, що зробити це можна не пізніше, ніж за годину до відправлення потяга.

Та раптом ви скористалися функцією автоматичної купівлі квитка, повернути зарезервовані гроші також можливо. Для цього потрібно заповнити й надіслати ось цю форму.

В обох випадках після підтвердження даних ваші кошти повернуться на картку протягом наступних 30 банківських (робочих) днів.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі

Суспільство

У Києві на Майдані Незалежності демонтують рекламні конструкції

Опубліковано

З 31 березня по 4 квітня працівники КП «Київреклама» у двох районах столиці приберуть рекламні конструкції, встановлені з порушеннями правил. Демонтуватимуть рекламу і на Майдані Незалежності.

Про це повідомили в КП «Київреклама».

Що демонтуватимуть

Бригада комунального підприємства прибере 178 об’єкт у Голосіївському та Шевченківському районах, серед них:

  • спеціальні рекламні конструкції на фасадах будинків;
  • вивіски;
  • банери, панно на фасаді будинку;
  • відеоекрани на фасадах будинків;
  • електронні табло з «рядком, що біжить»;
  • конструкції на елементах огородження (банери, панно тощо);
  • конструкції у підземних переходах та тунелях.

Нагадаємо, що у Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО).

Також ми писали, що на Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО).

Фото обкладинки: сайт Kyiv Guide

Читати далі

Суспільство

Українські лікарі першими у світі провели надскладну операцію на серці немовляти

Опубліковано

Лікарі дитячої та дорослої обласних лікарень Одещини успішно виконали першу у світі операцію з імплантації електрода у серце восьмимісячного немовляти.

Про це повідомив очільник Одеської ОВА Олег Кіпер.

Операцію на серці восьмимісячного Гліба провели для того, щоб забезпечити правильну роботу серцевого м’яза хлопчика. До цього у світі ніколи не робили подібну операцію дітям до одного року.

Олег Кіпер вказав, що це історичний прорив у кардіохірургії, а проведеною операцією зацікавилися міжнародні фахівці. Українських лікарів уже запросили до Чиказького університету для публікації цього випадку в авторитетних медичних виданнях.

Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі

Фото: сайт «Суспільне Одеса»

«Дякую нашим медикам за їхню майстерність, відданість і силу духу! Ви — справжні рятівники людських життів і гордість України! Бажаю маленькому Глібу швидкого одужання та міцного здоров’я. Він уже переможець!» — написав очільник Одеської ОВА.

Нагадаємо, що Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО).

Фото обкладинки: ютуб-канал «Суспільне Одеса»

Читати далі