Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Скринінгові технології на основі ШІ використовуватимуть для навчання сімейних лікарів 

Опубліковано

CheckEye співпрацюватиме з Академією Сімейної Медицини України для раннього виявлення хронічних захворювань. Використовуватимуть технології скринінгу на основі штучного інтелекту.

Про це повідомляє пресслужба Академії сімейної медицини.

Де з’являться технології

Спільний проєкт стартуватиме в чотирьох медичних університетах України. Наразі відомо, що це буде Національний університет імені О.О.Богомольця в Києві, а також три навчальні заклади в Дніпрі, Одесі та Харкові. Додатково скринінгові технології застосовуватимуть для  активностей професійної спільноти академії. Також найближчим часом процедура з’явиться  в одній із громад на Миколаївщині.

CheckEye та АСМУ говорять, що прагнуть ввести інновації в повсякденну практику лікарів, а також розвивати дослідницькі й освітні ініціативи. У співпраці планують оцінити економічний ефект технології та проаналізувати, які є бар’єри для її впровадження.

Про процедуру 

Компанія CheckEye розробила хмарне рішення для визначення діабетичної ретинопатії за допомогою фотографічних зображень очного дна алгоритмом ML\AI. Для фотографій не потрібні спеціальні умови. Також у компанії зазначають, що знімок для завантаження в систему діагностики зможе зробити навіть людина без медичної освіти.

Читайте також: Українські науковці вперше втілять проєкти на замовлення держави: які саме

За даними Міжнародної діабетичної федерації, понад 537 мільйонів людей у всьому світі живуть із діабетом. У майбутньому він може розвинутися в ту чи іншу форму ретинопатії, що викликає зниження гостроти зору або, у складних випадках, сліпоту.

Про АСМУ та CheckEye

Академія Сімейної Медицини України – це мережа лікарів, які щодня працюють із пацієнтами та прагнуть підвищувати якість первинної медичної допомоги.

«Ми віримо, що технології можуть значно покращити якість сімейної медицини, допомагаючи лікарям у прийнятті клінічних рішень і профілактиці тяжких ускладнень. Впровадження скринінгових точок у медичних університетах та громадах — це шлях до змін, які вже сьогодні впливають на здоров’я українців», — говорить директорка АСМУ Ірина Волошина.

CheckEye — інноваційна платформа на основі штучного інтелекту для масового скринінгу хронічних захворювань. Компанія стверджує, що профілактична медицина може стати доступною для кожного.

Нагадуємо, що українці здобули всі призові місця на «Іграх Нескорених» в одній із дисциплін.

Фото: пресслужба АСМУ

Технології

В Україні створили безплатний застосунок для підтримки ментального здоров’я жінок

Опубліковано

Застосунок FABU розробили айтівці українського стартапу SUITSME з екосистеми бізнесів Genesis. У ньому поєднали техніки турботи про себе з елементами гри.

Про це повідомили в Dev.ua.

Як працює застосунок

Користувачі можуть фіксувати власні емоції та події, які їх спричинили. У застосунку також додали календар для систематичного аналізу свого стану, техніки дихання тощо. Після того, як користувачі запишуть свої емоції, вони зможуть прочитати позитивну афірмацію.

«Ідея FABU з’явилася з усвідомлення важливості ментального добробуту — мого, команди та спільноти гравців SUITSME. Багато користувачів писали, що фешн-гра допомагає їм зменшити стрес і пережити складні періоди. Особливо надихнула історія військовослужбовиці, яка розповіла, як SUITSME допомогла їй здолати стрес і переналаштувати мислення. Я зрозуміла: ми можемо створити ще більш цільовий застосунок, який відповідатиме подібним запитам», — поділилася CEO SUITSME Галина Єфремова. 

Фото: сайт Dev.ua

Читайте також: В Україні запрацював безплатний ШІ-сервіс для вивчення англійської

Розробники вказують, що застосунок надає можливість висловити свої переживання через креатив, зокрема завдяки одяганню віртуальної моделі відповідно до настрою. Після трекінгу емоцій програма підбирає кольори одягу для опису стану користувача.

«Уся нація перебуває в складному емоційному стані, тож важливо мати інструменти, які допомагають триматися. Налагодити звичку піклуватися про себе може бути складно, але ігрові механіки роблять цей шлях простішим», — сказала Галина Єфремова. 

Цільовою авдиторією застосунку є жінки, тому поки що розробники додали лише жіночий аватар. Та чоловіки також можуть завантажувати FABU й використовувати техніки для покращення свого ментального добробуту.

Про SUITSME

SUITSME — це femtech-компанія в екосистемі Genesis, фахівці якої створюють продукти для добробуту жінок в усьому світі. Компанію заснувала Галина Єфремова у 2020 році в Києві.

Нагадаємо, що безплатний курс від Netpeak Group про ШІ отримав премію Diia.City Awards.

Фото обкладинки: сайт Dev.ua

Читати далі

Технології

Безплатний курс від Netpeak Group про ШІ отримав премію Diia.City Awards

Опубліковано

Курс «Від початківця до експерта в ШІ», який розробили фахівці Netpeak Group, отримав відзнаку Diia.City Awards у номінації «Соціальна відповідальність».

Про це повідомили в Netpeak Group.

Що відомо про курс

Навчання «Від початківця до експерта в ШІ» запустили 10 вересня 2024 року. Відтоді його пройшли 41 855 студентів. Курс став частиною стратегії Міністерства цифрової трансформації до 2030 року вивести Україну в трійку передових країн за розробкою та впровадженням рішень на основі ШІ.

«Штучний інтелект не замінить людину, але спеціаліст зі знанням ШІ-інструментів замінить того, хто їх не використовує. Саме тому ми відкрили курс для всіх українців. Наша мета — допомогти їм не лише опанувати ШІ, але й розширити кар’єрні можливості», — зазначив CAIO Netpeak Group Сергій Саута.

Фото: пресслужба Netpeak Group

Навчання з ШІ можуть пройти учасники з 72 країн світу безплатно та дистанційно. У Netpeak Group вказали, що 51% учасників — це жінки, що сприяє зменшенню гендерного розриву в tech-освіті.

Читайте також: У «Дії» можна буде поспілкуватися з ШІ-помічником та оформити техпаспорт на авто

Програма курсу

Для курсу створили 64 уроки, які присвячені таким темам:

  • основи роботи зі штучним інтелектом;
  • виконання рутинних робочих та творчих завдань;
  • створення ШІ-помічників, ШІ-агентів та асистентів;
  • донавчання (файнтюнінг) ШІ.

Також творці освітнього курсу стежить за оновленням ШІ-інструментів та актуалізує контент.

Як пройти навчання

Розпочати навчання можна після проходження тесту в телеграм-боті. У ньому визначать початковий рівень знань користувача, після чого надішлють посилання на курс і рекомендації, з якого модуля розпочати навчання. Детальніше про курс можна прочитати на сайті за посиланням.

Творці курсу

Курс створили фахівці компаній кар’єрного розвитку в digital Choice31, хмарної навчальної платформи AcademyOcean та IT-рекрутингової агенції Netpeak Talent, що входять до групи IT-компаній Netpeak Group. Навчання створили за підтримки Мінцифри та Міністерства освіти і науки.

Нагадаємо, що в Україні запрацював безплатний ШІ-сервіс для вивчення англійської.

Фото обкладинки: пресслужба Netpeak Group

Читати далі

Технології

Міноборони створить полігон для тестування ШІ-технологій в розмінуванні

Опубліковано

Міністерство оборони України створить випробувальний полігон для тестування новітніх технологій, які використовують під час розмінування. У межах проєкту тестуватимуть зокрема й розробки із залученням ШІ.

Про це повідомили в оборонному відомстві.

Що відомо про проєкт

Новітні технології дозволятимуть суттєво пришвидшувати процес нетехнічного обстеження територій та гуманітарного розмінування. Завдяки цьому проєкту можна буде підвищити безпеку демінерів та зменшити ризики для цивільного населення.

Разом із українськими спеціалістами на полігоні зможуть працювати й іноземні партнери.

Читайте також: ГУР шукає зразки російської техніки для створення українського озброєння

У межах проєкту обговорили також і нові підходи для аналізу супутникових та аерофотознімків територій, які необхідно розмінувати. ШІ використовуватимуть для автоматичного розпізнавання мінних полів, а також планування завдань і безпечного розмінування.

Проєкт ініціювало Головне управління протимінної діяльності цивільного захисту та екологічної безпеки. Створення сучасного полігону обговорювали під час зустрічі фахівців Міноборони, Мінекономіки, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Програми розвитку ООН та інші спеціалісти.

Нагадаємо, що в Україні створили дрон TROPA для дистанційного розмінування (ВІДЕО).

Фото обкладинки ілюстративне: фейсбук-сторінка UADamage

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«У нього така старість, якої хотілося б і мені». Це дідусь із Тернопільщини, що почав власну справу після 70

У свої 73 Ярослав Мельничук не любить сидіти на місці: він опанував смартфон, допомагає онучці...

Військо5 днів тому

Готові досягати вершин навіть після поранень: це українські військові, які зійшли на Кіліманджаро

Четверо українських військових з протезами нижніх кінцівок і військова, яка пережила важкі бойові поранення, здійснили...

Економіка і бізнес1 тиждень тому

Ремонтував техніку знайомому, а потім співпрацював із «Запоріжсталлю»: історія успіху підприємців із Сум

Випускники інженерного факультету Сумського державного університету Віталій Липовий і Дмитро Казнієнко успішно розвивають власні підприємства:...

Культура1 тиждень тому

Чи пробували купити книгу наосліп? Ці дівчата зробили бізнес на таємних обкладинках

«Детектив, у якому все одразу очевидно, а потім не зрозуміло, що в біса відбувається» або...