Суспільство
Скільки коштує оренда житла в Києві, Одесі та Львові
У третьому кварталі вартість довгострокової оренди в Києві зросла до 26% залежно від району, а кількість пропозицій значно збільшилася. За ціною однокімнатної квартири в столиці можна винайняти двокімнатні або трикімнатні апартаменти в Одесі чи Львові.
З початком адаптивного карантину ціни на довгострокову оренду житла в Києві зросли на 2-26%. У другому кварталі (квітень-червень) цього року квартири стартували з 6, 5 тис. грн за однокімнатні апартаменти в Деснянському районі та досягали максимальних 45,6 тис. грн за трикімнатну квартиру на Печерську. Про це йдеться в дослідженнях OLX Нерухомість.
Скільки коштує оренда житла в Києві?
В третьому кварталі (липень-вересень) діапазон цін склав 7 тис. грн — 49,4 тис. грн. Найсуттєвіше подорожчали однокімнатні квартири — на 6-26% в залежності від району, на їхньому фоні двокімнатні та трикімнатні апартаменти зросли в ціні не так сильно — на 2-12% і 4-12% відповідно.
Не змінилася лише вартість оренди двокімнатних квартир у Деснянському (8 тис. грн. на місяць), Оболонському (12 тис. грн), Солом’янському (12 тис. грн) районах, та оренди трикімнатних квартир в Оболонському (16 тис. грн) та Подільському (20 тис. грн. на місяць).
Найвигідніший для оренди район — як і раніше Деснянський: однокімнатна квартира коштуватиме приблизно 7 тис. грн, двокімнатна — 8 тис. грн, трикімнатна — 10 тис. грн. на місяць.
Яким житлом цікавляться в Одесі?
Оренда не подешевшала і в Одесі. З другого по третій квартал подорожчали однокімнатні квартири в Малиновському та Суворовському районах — на 10%, двокімнатні в Малиновському — на 11% і однокімнатні в Київському — на 17%. Кількість пропозицій цих квартир, навпаки, трохи зменшилася.
Проте Суворовський, як і раніше, вважається найбюджетнішим районом Одеси. Однокімнатну квартиру можна винайняти в середньому за 5,5 тис. грн. (варіантів у липні-вересні було понад 1,4 тис.), двокімнатну — за 6 тис. грн (670 варіантів), трикімнатну — за 7 тис. грн (190 варіантів) на місяць. У Малиновському однокімнатні квартири здають за ті ж 5,5 тис. грн, проте пропозицій більше — 2,2 тис. Двокімнатні апартаменти тут здають за 7 тис. грн на місяць, оголошень же 1,2 тис. А за трикімнатну просять у середньому 8 тис. грн, а самих квартир у липні-вересні було 290.
Пропозиції у Львові
Львів — єдине з трьох міст, де в останні три місяці житло коштувало навіть дешевше, ніж у квітні-червні. Ціни знизилися на двокімнатні в Залізничному (-7%) та Шевченківському (-6%) і на трикімнатні в Галицькому (-4%) районах. Пропозицій, за даними OLX Нерухомість, стало більше.
Найвигідніше оселитися в Залізничному районі, де однокімнатна квартира в третьому кварталі коштувала в середньому 6 тис. грн на місяць, двокімнатна — 7 тис. грн, трикімнатна — 9 тис. грн. Досить бюджетний Сихівський район — тут здавали 690 однокімнатних квартир у середньому по 7 тис. грн. За двокімнатну просили 7,8 тис. грн на місяць, за трикімнатну — 8,4 тис. грн. на місяць. У липні-вересні пропонували 650 і 200 варіантів відповідно.
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі