Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

«Штучний інтелект у медицині»: Мінцифри відкрило реєстрацію на онлайн-конференцію

Опубліковано

Під час конференції лікарі, студенти та розробники дізнаються, як використовувати штучний інтелект у медицині. Вона пройде 24 і 25 жовтня.

Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.

Як зазначають у міністерстві, ШІ вже допомагає рятувати життя людей: проводити хірургічні операції, надавати першу допомогу на полі бою та виявляти хвороби на ранніх етапах.

Теми, які обговорюватимуть

Учасники конференції дізнаються: 

  • які існують ШІ-інструменти для медицини в Україні та Сінгапурі;
  • про можливості штучного інтелекту в діагностиці, хірургії та клінічній практиці;
  • як використовувати віртуальну реальність у військово-медичній підготовці;
  • як ШІ може дистанційно консультувати пацієнтів і навіть проводити хірургічні операції на відстані.

Читайте також: 10 тисяч учасників і 10 мільйонів гривень: в Україні пройшов масштабний марафон (ФОТО)

Фото: телеграм-канал Мінцифри

Для кого конференція

Конференція буде цікава студентам медичних спеціальностей, лікарям, розробникам medtech-продуктів, професорам медичних університетів, військовим і всім, хто пов’язаний з темою медицини.

«Щоб українські медики навчилися ефективно використовувати інновації, проводимо міжнародну конференцію Штучний інтелект у медицині”. Серед спікерів — провідні українські та сінгапурські лікарі, професори та експерти з медичних інновацій», — написали в Мінцифри.

Деталі події

  • Дата проведення: 24 та 25 жовтня;
  • мова конференції: англійська;
  • формат: онлайн;
  • реєстрація: за посиланням.

Організатори події

Конференція проводиться Мінцифрою в партнерстві з Національним медичним університетом імені О. О. Богомольця, Національним університетом Сінгапуру, Національним університетським центром травматології та Національною університетською лікарнею Сінгапуру за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID i UK Dev. Партнер проєкту — Фонд Східна Європа.

Нагадаємо, що до Глобального тижня медіаграмотності в Україні проведуть тест із винагородами.

Фото: Freepik

Коментарі

Можливості

Де в Україні безкоштовно допомагають постраждалим з травмами війни

Опубліковано

Всесвітній день травм, який відзначають 17 жовтня, для українців має особливий сенс. ШоТам зібрав кілька ініціатив, до яких можна звернутися по допомогу з травмою, отриманою внаслідок вибухів чи інших поранень.

Благодійна організація «Заграва»

На початку своєї діяльності проєкт надавав людям з травмами інформаційну підтримку, та згодом ініціатива переросла в обʼєднання 50 клінік у 17 регіонах України, де постраждалим від воєнних поранень та опіків безкоштовно надають допомогу в зовнішній реабілітації.

Спеціалісти організації лікують опіки, рубці, уламкові ураження, поранення тощо. Звернутися по допомогу можуть військові та цивільні від 14 років, які отримали поранення внаслідок воєнних дій. Заповнити анкету можна за посиланням.

Представники БО «Заграва» на медичній конференції у Першому медобʼєднанні Львова. Фото: інстаграм БО

Місія реконструктивних хірургів Face to Face

На початку жовтня 2024 року вже вчетверте відбулася тижнева місія хірургів із США в Україні, де ті безкоштовно оперували людей з тяжкими травмами обличчя. Раніше ми писали про студента Гліба Іваньковича, якому лікарі місії допомагали відновитися після ракетного удару, під час якого тіло та обличчя хлопця пошкодило осколками.

Для участі в проєкті необхідно подати заявку в месенджері Telegram/Viber/WhatsUp за номером телефону + 38093 781 4304. Учасників обиратимуть американські хірурги спільно з українськими лікарями.

Більше про місію можна дізнатися за посиланням.

Хірурги місії Face to Face. Фото: інстаграм платформи INgenius

Реабілітаційний центр Superhumans

Superhumans — це відомий український центр реабілітації, протезування, реконструктивної хірургії та психологічної підтримки для постраждалих від війни. Послуги центру — безкоштовні. Зокрема, допомогу в закладі отримала Вікторія Хемич, яка після протезування вирішила залишитися в центрі менторкою й тепер підтримує та консультує людей, які переживають втрату кінцівки та вчаться жити за нових обставин.

Фахівці реабілітаційного центру постійно навчаються, аби впоратися з викликами війни, а також приймають у себе закордонні місії хірургів — остання французько-українська місія відбулася в кінці вересня. 

Зареєструватися для протезування чи отримання послуг реконструктивної хірургії можна за посиланням.

Французькі фахівці проводять реконструктивне втручання у межах місії в Superhumans. Фото: інстаграм центру

Національний реабілітаційний центр UNBROKEN

У львівському центрі виконують хірургічні втручання, лікують опікові травми, займаються ортопедією, протезуванням. Крім цього, тут займаються фізичною, психологічною та психосоціальною реабілітацією постраждалих військових та цивільних. Щоб отримати медичні послуги, потрібно заповнити заявку на сайті.

Наразі благодійний фонд UNBROKEN разом з платформою dobro.ua збирає 67 мільйонів гривень для створення Центрів лікування болю і закупівлі необхідного медичного обладнання, адже за статистикою, близько 70% ветеранів потребують лікування від хронічного болю після мінно-вибухових травм, полону, носіння спорядження тощо. 

Фахівці центру працюють над виготовленням протеза. Фото: інстаграм UNBROKEN

Нагадаємо, раніше ШоТам розповідав про те, як відбувається протезування в Україні.

Коментарі

Читати далі

Можливості

Понад 20 тисяч людей отримали гранти: як узяти участь у програмі «Власна справа»

Опубліковано

Після дев’ятнадцятої хвилі програми «Власна справа» визначили ще 447 переможців конкурсу. Вони отримають гранти на старт або розвиток бізнесу на 110 мільйонів гривень. За весь час дії програми гранти отримали понад 20 тисяч підприємців на понад 5 мільярдів гривень.

Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Хто отримав гранти

Серед отримувачів мікрогрантів дев’ятнадцятої хвилі 57% жінок, 33% чоловіків та 10% юридичних осіб. Понад 70% з них мають вищу освіту.

Найбільше грантоотримувачів із Львівської (60), Івано-Франківської та Рівненської (по 31), Харківської (30), Київської (29) областей, а також міста Києва (36). Переважна більшість грантоотримувачів планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу. 

Читайте також: Українська студентка розробила мобільний застосунок для туристів, які хочуть мандрувати без групових екскурсій

Сфери, у яких працюють переможці

Найпопулярніші сфери, у яких працюватимуть переможці, це:

  • оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів — 151 людина;
  • тимчасове розміщування й організація харчування — 71 людина;
  • переробна промисловість — 63 людини;
  • надання інших видів послуг — 47 людей.

Як податися на грантову підтримку

За грантовою програмою «Власна справа» українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тисяч гривень. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення.

Отримати мікрогрант може як підприємець, що вже працює, так і людина без досвіду такої діяльності. Для отримання гранту понад 75 тисяч гривень обов’язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту. 

Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес-планом. Адмініструє програму Державна служба зайнятості. 

Інформацію щодо отримання гранту за програмою «Власна справа» можна знайти на сайті програми.

Нагадаємо, що індустріальні парки на Київщині та Вінниччині отримали фінансування: на що підуть гроші.

Фото: Unsplash

Коментарі

Читати далі

Можливості

В Україні відкрили реєстрацію на освітньо-грантову програму для фермерок: як взяти участь

Опубліковано

Corteva Agriscience розпочинає реєстрацію на освітньо-грантову програму для фермерок TalentA-2024 із загальним фондом в один мільйон гривень.

Про це повідомили у Міністерстві аграрної політики.

Про програму TalentA

Навчальну програму створили спеціально для жінок-фермерок, щоб допомогти їм успішно розвивати свій бізнес під час війни. Завдяки новим знанням вони зможуть започаткувати проєкти з перероблювання сільгосппродукції та збільшити місцеве виробництво харчових продуктів.

TalentA — це міжнародна освітньо-грантова програма, яку Corteva Agriscience в Україні реалізує вже вп’яте. Corteva — компанія-виробник насіння та засобів захисту рослин, яка підтримує жіноче підприємництво в сільському господарстві.

Читайте також: Вікіпедія проводить «Тиждень української мови»: як долучитися та отримати подарунки

Гранти на власний бізнес

Власниці сертифікатів про навчання TalentA-2024 також матимуть можливість взяти участь у грантовій частині програми, де змагатимуться за фінансову підтримку від Corteva Agriscience для розвитку свого бізнесу та допомоги громадам.

Сукупний грантовий фонд програми для збільшення локального виробництва готових харчових продуктів під час війни становить майже один мільйон гривень. Імена переможниць оголосять у березні 2025 року.

Критерії для учасниць

Взяти участь у програмі можуть жінки, які відповідають встановленим критеріям відбору:

  • вік від 18 років;
  • працює в аграрному виробництві, або є власницею чи співвласницею сільськогосподарського підприємства не менше року;
  • проживання в населеному пункті до 10 000 осіб або робота на підприємстві, яке зареєстроване в такому населеному пункті.

Викладачі курсу

Викладатимуть програму відомі експерти з освіти та бізнесу, а також спеціалісти з Corteva Agriscience, які поділяться своїм досвідом і знаннями, накопиченими компанією за багато років роботи в понад 120 країнах світу.

Реєстрація

Реєстрація на програму розпочинається 15 жовтня і триватиме до 8 листопада 2024 року. Залишити заявку можна онлайн за посиланням.

Нагадаємо, що у Дії з’явився сканер для «Національного кешбеку».

Фото: Pixabay

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство7 години тому

«Донори віддають частинку себе, аби врятувати інших». Історія харків’янки, яка вже 8 років здає кров

Коли Ольга Маканєєва з Харкова працювала в лікарні, вона вперше наважилася на донорство, аби допомогти...

Суспільство1 день тому

«У відповідальній роботі гендер не має жодного значення»: як працює перша жінка-машиністка харківської підземки

Ще кілька років тому побачити жінку за кермом поїзда метро було неможливо. Проте 25-річна Анастасія...

Спорт1 тиждень тому

Спорт дав зрозуміти, що не все втрачене. Це історії ветеранок, які представлятимуть Україну на «Іграх Нескорених»

«Ігри Нескорених» стали символом незламності духу наших воїнів. 35 учасників — ветеранів та військовослужбовців, які...

Суспільство2 тижні тому

Почав вчити інших у 17 і вже заробив мільйон. Як працює одна з найбільших онлайн-шкіл для підлітків

У свої 17 років Ілля Літун з Чернівців відмовлявся від прогулянок з друзями, а весь...

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Швидкий доступу до ШоТам
Встановити
Додати «Штучний інтелект у медицині»: Мінцифри відкрило реєстрацію на онлайн-конференцію на Початковий екран
Закрити

Для оптимізації роботи на мобільному пристрої додайте ярлик «Штучний інтелект у медицині»: Мінцифри відкрило реєстрацію на онлайн-конференцію на головний екран мобільного пристрою

1) Натисніть кнопку поділитися на панелі меню вашого браузера
2) Натисніть «На Початковий екран».
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення
Відхилити
Дозволити сповіщення