Суспільство
Шлаки Дніпровського меткомбінату використовуватимуть для будівництва доріг в Україні
Шлаки і золу Дніпровського меткомбінату, що у Кам’янському, братимуть для будівництва і ремонту доріг у Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій, Луганській, Миколаївській та Кіровоградській областях.
Про це повідомили у пресслужбі Кам`янської міської ради.
Зазначається, що в результаті господарської діяльності накопичилося близько восьми мільйонів тонн екологічно безпечних металургійних шлаків.
Уряд ухвалив рішення «Про застосування відходів виробництва в дорожньому будівництві». Це стосується виключно відходів, що відповідають нормативним документам з питань екологічного маркування та декларації.
Читайте також: В Україні відремонтують вдвічі більше доріг
Як повідомили в прес-центрі металургійного комбінату, на шлаки розроблені технічні умови «Шлаки доменні для загальнобудівельних робіт» та «Шлак сталеплавильний для загальнобудівельних робіт».
Про сировину
Шлаки – це не зовсім відходи, а стабільний, інертний матеріал, який є прекрасним замінником природного щебню.
Щорічно комбінат продає і використовує у власному виробництві близько 60% доменних і сталеплавильних шлаків, які утворюються в результаті технологічних процесів виплавки чавуну та сталі.
Читайте також: Оприлюднили свіжі фото будівництва першої української бетонки
Шлаки розміщуються на шлакових відвалах, площа яких становить 99,5 гектарів.
На шлаковий відвал розроблений і затверджений в установленому законодавством порядку Паспорт місця видалення відходів.
Щорічно проводиться ревізія Паспорту з внесенням змін щодо обсягів накопичених шлаків і результатами екологічного моніторингу навколишнього середовища, тобто лабораторних досліджень ґрунту, атмосферного повітря, а також поверхневих і ґрунтових вод».
Відтепер, згідно з рішенням Уряду, під час здійснення державних закупок робіт з будівництва та послуг з поточного ремонту автомобільних доріг загального користування обов’язково передбачатиметься застосування нецінового критерію «Заходи щодо захисту навколишнього середовища» з питомою його вагою не менше 10%.
Нагадаємо, уряд затвердив розпорядження «Щодо застосування відходів виробництва в дорожньому будівництві».
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі
Суспільство
Що вдалося зробити
- 565 медичних закладів відновлено повністю.
- 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.
Де відновлення наймасштабніше
- Миколаївській;
- Дніпропетровській;
- Київській;
- Харківській;
- Херсонській;
- Чернігівській.
Коментарі