Суспільство
Школа в смартфоні. Як стартап HUMAN реформує українську освіту
Оцінки у журналах, теми уроків в особистих записниках, електронна документація на ноутбуці в асистента, а спілкування у Фейсбуці. Саме так сьогодні виглядає українська система освіти. Нагадує, дуже об’ємний пазл. Освітні процеси розкидані на різноманітних сайтах, ресурсах та соціальних мережах. Засновник освітньої компанії HUMAN Євгеній Боровик вирішив скласти його в цілісну систему. І ось, що з цього вийшло.
Євгеній Боровик
Засновник освітньої екосистеми HUMAN
У 20 років заснував компанію освітніх технологій HUMAN. Об’єднує освітян, урядовців, громадські організації та бізнес заради створення української освіти 4.0.
Покинути навчання для того, щоб його вдосконалювати
Євгеній Боровик покинув навчання у провідному університеті для того, щоб змінити систему освіти. Під час навчання у нього виникло питання: чому в Четверту індустріальну революцію учні та студенти досі навчаються так само, як і їхні батьки?
З риторичного питання народилась ініціатива об’єднати освіту у єдине електронне середовище. Ідея полягала у створенні діджиталізованої школи, яка б візуалізувала у віртуальному просторі всі освітні процеси. Сьогодні ця ідея повністю реалізована на платформі HUMAN, засновником якої і є Євгеній Боровик.
Разом із створенням віртуальної школи, з’являються нові можливості навчання, які раніше були недоступними. Уся освітня інформація в одному місці, аналітика навчання, рефлексія та візуалізація особистої освітньої траєкторії.
Десятки шкіл Києва вже під’єдналися до єдиної освітньої екосистеми та тестують її функції. Але команда компанії HUMAN не планує зупиняється на цьому. У намірах під’єднати до єдиної освітньої мережі усі навчальні заклади країни.
Фейсбук на рівні школи або безпека перш за все
У наш час без соцмереж не обходиться ні один навчальний заклад. Для швидкої комунікації та обміну матеріалами учні та вчителі створюють групи у фейсбуці та телеграмі. Але що станеться зі всією цією інформацією, якщо соціальну мережу, наприклад, заблокують, як це сталося з ВКонтакті? Правильно, усі дані та зв’язки будуть втрачені.
HUMAN пропонує соціальну мережу, яка буде спеціально призначена для спілкування між вчителем та учнем.
Усі учасники освітнього процесу, які сьогодні підключені до HUMAN, можуть швидко зв’язатися один з одним, адже усі потрібні контакти автоматично з’являються в їхній базі. Їхнє спілкування здійснюється на безпечному рівні в єдиній захищеній системі школи. Сторонні особи не матимуть доступу до особистих даних дитини та не зловживатимуть їхньою довірою, як це відбувається у соціальних мережах.
Разом з соцмережою вчителі та учні отримують нові можливості. Усі школи, з якими співпрацює команда HUMAN, раніше вручну надсилали купи навчальних матеріалів через е-пошти. Сьогодні ж за один клік вчитель історії у 133 школі може поділитися цікавим документальним фільмом з учнями, які цікавляться цією темою.
А класний керівник 275 школи у стрічці свого класу створює опитування про те, куди учні хочуть піти на екскурсію. Адміністрації всіх підключених шкіл у разі змін у розкладі без додаткових зусиль повідомляють про це всю школу.
Освіта впродовж усього життя
Навчання дитини після школи не закінчується. Не закінчується воно і після завершення університету чи коледжу. Адже ми постійно вдосконалюємо наші знання у репетиторів та на різноманітних курсах. Уся ця інформація буде збережена у вашому HUMAN ID. І ваш майбутній роботодавець навіть зможе побачити усі ваші здобутки.
Тому після зміни школи, або ж вступу до закладу вищої освіти ваш акаунт HUMAN збереже усі ваші попередні дані (разом з оцінками та іншими успіхами) і їх зможуть побачити ваші нові вчителі. Вони з найпершого заняття будуть розуміти рівень ваших знань та «освітню історію».
Таким чином формується особиста освітня траєкторія, яка не переривається між школою та університетом.
Твоя оцінка — це твій особистий прогрес у навчанні
Хто сказав, що у XXI столітті рівень знань має оцінюватися за стандартною 12-бальною шкалою? Кожен учень в класі — це особистість зі своїм темпом навчання. Тому саме особистий прогрес має стати справжньою оцінкою.
Коли у класі один вчитель та тридцять учнів, оцінити прогрес кожного — це дійсно важко. Але не з HUMAN. Система фіксує особисті успіхи учня та повідомляє про це вчителя. Для когось 10 балів з англійської — це застій, а для когось і 6 балів стане справжньою перемогою у навчанні.
HUMAN повідомить вчителя або ж класного керівника, якщо рівень успішності учня різко впаде. І навіть «припустить», чому так сталось. Можливо, це пов’язано з пропусками уроків, або ж з новим викладачем?
Школяр і сам може розповісти системі про своє сприйняття навчання. Після кожного уроку учень за бажанням може оцінити урок: «це надто важко», «незрозуміло», «надто легко для мене». Завдяки зворотному зв’язку вчитель зможе швидко адаптувати свої уроки під реальні запити окремого учня або ж цілого класу. І після контрольної роботи вчитель не буде дивуватися оцінкам його учнів, адже система ще до оцінювання передбачить їх.
Як реагують на ініціативу?
Впровадження HUMAN у навчальні заклади підтримує місто, зокрема департамент інформаційних-комунікаційних технологій КМДА. Завдяки цій співпраці державні школи Києва можуть користуватися системою абсолютно безкоштовно.
Рекомендує впроваджувати HUMAN у школи ініціатива Kyiv Smart City. Оскільки у 2018 році на акселераторі міських проєктів Kyiv Smart City система HUMAN (під назвою Evolution) увійшла до рейтингу найважливіших стартапів року.
Самі ж освітяни спочатку дивляться на HUMAN з пересторогою. Особливо вчителі старшого покоління. Але після впровадження освітньої платформи в їхній школі педагоги швидко звикають до системи.
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі