Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Що подивитися у вихідні? «Життя на межі», «Я працюю на цвинтарі» і «Толока». 10 українських фільмів – радять ШоТам і Такфлікс

Опубліковано

Якщо ви вже подивилися «Памфір» та застигли в очікуванні прем’єри «Люксембург, Люксембург», у нас є вихід! ШоТам разом із першим українським онлайн-кінотеатром Такфлікс зібрали добірку з 10 українських фільмів, які ідеально підійдуть для перегляду у вихідні. Про війну, традиції, українських геніїв та Карпати. Не бійтеся читати описи сюжетів – там жодних спойлерів.

Життя на межі

Воєнний, драма, 2022 рік.
Режисер: Павло Пелешок.

Про що фільм? Від Революції Гідності до повномасштабної війни: успішні українські кінопродюсери взяли до рук зброю, щоб боронити країну, та камери задля фіксації моторошної реальності. З уламків спогадів та власного кіноархіву ветерани Павло та Юрко збирають мозаїку причин та наслідків, з яких складається сьогоднішня російсько-українська війна – від кінця 2013 року до сьогодні.

Автори пішли добровольцями на фронт, побували в гарячих точках Донбасу, створили саморобний дрон «Фурія», назву якого зараз носить один з найкращих підрозділів аеророзвідки. І весь цей час вони продовжували творити, аби показати світові правду про жахливу війну, яка стала можлива у XXI столітті.

Де дивитися? Стрічка на «Такфліксі».

Я працюю на цвинтарі

Трагікомедія, 2021 рік.
Режисер: Олексій Тараненко.

Про що фільм? Саша – чоловік приблизно 35 років – працює в конторі, яка встановлює пам’ятники на цвинтарі. У нього багато клієнтів, кожен з яких переживає особисту трагедію. Однак Саша сповнений цинізму та іронії. Одного разу його донька-підліток повертається до життя батька.

Саша також зустрічає самотнього літнього чоловіка, який замовив собі пам’ятник, і молоду бізнес-леді, яка щойно поховала свого сина. Саша втягується в боротьбу за владу на цвинтарі. І в цьому вихорі особистих трагедій і кримінальних зіткнень поступово стає зрозуміло, що у Саші важка психологічна травма через його минуле.

Де дивитися? Стрічка на «Такфліксі».

Толока

Драма, історичний, фантасмагорія, 2020 рік.
Режисер: Михайло Іллєнко.

Про що фільм? У Тараса Шевченка є маленька балада про те, як закохалися у Катерину троє козаків. Свій вибір Катерина довірила долі: пообіцяла стати дружиною тому, хто визволить з полону її брата. Двоє з трьох козаків загинули, намагаючись виконати умови договору, третьому вдалося врятувати брата, але брат Катерини виявився не братом, а її коханим… Фінал поезії відсувається надовго – чекати Катерині доведеться не одне століття, не старіючи та не втрачаючи надії.

Ця розповідь, наче притча, пролітає крізь історію України, відтворює її драматичні та героїчні епізоди. Кожне випробування руйнує й хату Катерини. Але вона вперто, як і сотні поколінь українців, знову й знову підіймає її з руїн. Вік української хати короткий — від війни до війни. Якби не толока, не було б де й зустріти свого коханого. Завдяки толоці жодна хата в Україні ніколи не була «скраю», завжди у центрі громади.

Де дивитися? Стрічка на «Такфліксі».

Чи вмієте ви жити?

Драма, класика, урбаністика, 1970 рік.
Режисер: Олександр Муратов.

Про що фільм? «Чи вмієте ви жити?» – історія любовного трикутника в Україні 1970-х. Харківська піаністка Наталя планує одружитися з місцевим інженером Дмитром, але закохується в московського музиканта Олександра. Їй належить прийняти складне рішення і обрати чоловіка, місто та спосіб життя.

Надихаючись італійським неореалізмом та французькою «новою хвилею», Муратов зафільмував нетипову для СРСР мелодраму, яка доречніше вписується у традиції тогочасного західноєвропейського кіно, ніж кіно радянського. Тут і велика увага до стосунків між чоловіком та жінкою, і дослідження міського побуту та простору, і теми самотності та екзистенційної кризи, і незвичні для тогочасного радянського кіно вишуканість та естетизація кадру і портретів людей на екрані.

Де дивитися? Стрічка на «Такфліксі».

Водуруду

Експериментальний, музичний, 2021 рік.
Режисер: Анатолій Сачівко.

Про що фільм? «Водуруду» – це народно-імпровізаційний кіно-балет, витоками якого є оточення та час. Цей фільм є актом відродження національної культури, крізь виразність таких самостійних елементів народної творчості як музика і танець, зафіксованих у рамки кінокадру, що трансформує їх дію у динамічну картину, яка буде випробовуватися лише вірою та часом.

У місті збирається група вуличних різножанрових артистів-танцівників, яких об’єднує імпульс пластичного руху, а рух пошуку приводить до творчості Миколи Леонтовича, котрий гармонією своїх творів увінчав образ творення живої дії. Їхня роль – провідників (трансляторів). Метою слугує відродження (генетичної) Великої пам’яті національного мелосу і поезії, яка повертає первородний дух, характер і волю нашого народу у сучасному світі. Цей пластичний твір-роздум присвячується 100-річчю з дня жорстокого вбивства батька української мелодії Леонтовича.

Де дивитися? Стрічка на «Такфліксі».

Між небом та горами

Карпати, етнографія, 2022 рік.
Режисер: Дмитро Грешко.

Про що фільм? 2020 рік, світу загрожує пандемія нового та невідомого коронавірусу. У цей час гірське село Колочава на Закарпатті продовжує жити буденним життям, адже люди тут стикаються з труднощами постійно. Єдина станція швидкої допомоги в селі та чотири жінки фельдшерки працюють в звичайному режимі. Марію, Тетяну, Анну та Світлану, які працюють фельдшерами на швидкій, в селі дуже добре знають. Вони вже багато років працюють на станції швидкої допомоги, та самі живуть в цьому ж селі.

Попри пандемію, більшість викликів в цьому селі – це хвороби, які нікуди не зникли: інсульти, гіпертонія і серцево-судинні захворювання, панкреатит, алкогольна інтоксикація та інші. Люди і далі страждають від більш важких хвороб, які стають ще небезпечнішими в переповнених ковідними хворими лікарнях.

Де дивитися? Стрічка на «Такфліксі».

В. Силь­вес­тров

Фільм-портрет, музичний, 2020 рік.
Режисер: Сергій Буковський.

Про що фільм? У київських музичних колах ходить чутка: одного разу у приватній розмові Єлизавета ІІ назвала Валентина Сильвестрова одним зі своїх улюблених композиторів сучасності. Королівська пресслужба нічого не повідомляла з приводу, проте особистість Сильвестрова дає всі підстави для подальшого переказу цієї історії. 

Документальна стрічка «В. Сильвестров» присвячена творчості українського композитора і розповідає про основні віхи його життя. Автори приділяють належну увагу періодам творчості Сильвестрова: авангарду 1960-х, що був відсунений радянською епохою соцреалізму на маргінес, постмодернізму, метафоричній музиці, а також найновішим творам, що зачаровують інтелектуальну публіку по всьому світу.

Де дивитися? Стрічка на «Такфліксі».

Домашні ігри

Спорт, 2018 рік.
Режисерка: Аліса Коваленко.

Про що фільм? Історія Аліни, 20-річної дівчини з бідної київської родини, яка має шанс вирватися з нетрів життя завдяки футболу. Юна спортсменка на піку своєї кар’єри й очікує на запрошення до національної збірної України. Але життя приготувало для неї випробування: мама дівчини помирає, залишивши на неї молодших брата та сестру. Аліна мусить зробити вибір: футбол або сім’я.

Де дивитися? Стрічка на «Такфліксі».

Земля блакитна, ніби апельсин

Воєнний, 2020 рік.
Режисерка: Ірина Цілик.

Про що фільм? Фільм розповідає про сім’ю, яка живе в «червоній зоні» Донбасу, де воєнні дії тривають вже шостий рік. Буденність багатьох цивільних людей у прифронтовій зоні докорінно змінилася. 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей.

Обстріли у Красногорівці, де живуть наші герої, не припиняються. Але, незважаючи на всі труднощі, ця родина є дуже дружною і життєрадісною. Мама й діти мають різні захоплення, грають на різних музичних інструментах і навіть знімають самотужки фільми про своє життя під час війни.

Де дивитися? Стрічка на «Такфліксі».

Жива ватра

Екологія, 2016 рік.
Режисер: Остап Костюк.

Про що фільм? Це історія про трьох чоловіків різних поколінь, які живуть в українських Карпатах. Та настане весна й усі троє піднімуться в гори вслід за вівчарським покликанням, якому все важче слідувати в сучасному світі.

Де дивитися? Стрічка на «Такфліксі».

Коментарі

Суспільство

В Одесі активісти демонтували зображення Леніна: «Не має жодної культурної цінності»

Опубліковано

У ніч на 7 вересня в Одесі на площі було демонтовано зображення Леніна та радянську зірку.

Світлини з місця події опублікував громадський діяч Дем’ян Ганул на своїй сторінці у Facebook.

фото: Дем’ян Ганул

Він наголосив, що ці символи не охороняються законом і не мають культурної цінності.

Читати також: Активісти реставрують мозаїку на дитячій художній студії імені Осташинського: фото та як подопомгти

На фото Ганул стоїть поруч з активістом Владиславом Балінським. У своєму дописі Ганул зазначив: «В Одесі впав Ленін, проходив повз, в шоці з цієї новини. А я просив владу зняти його толерантно, ну влада не завжди чує громадськість».

Нагадаємо, що в Києво-Печерській лаврі встановлять пам’ятник Івану Мазепі з «Курчем»: фото.

Фото: Дем’ян Ганул.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Netflix вийде документальний фільм «Яремчук: Незрівнянний світ краси»

Опубліковано

11 вересня на Netflix вийде документальний фільм студії Knife! Films «Яремчук: Незрівнянний світ краси».

Про це повідомляється Netflix.ua.

Усі, хто має підписку на стримінговий сервіс, зможуть переглянути стрічку, яка розповідає про невідомі факти з біографії Назарія Яремчука — «першої української попзірки» та народного артиста УРСР. У фільмі зібрані спогади рідних, друзів і колег про легендарного виконавця.

Читати також: Понад ₴10 мільйонів у прокаті: фільм про Яремчука став найкасовішим в Україні

«Завдяки безмежному таланту, ентузіазму й праці Назарій Яремчук зробив українську пісню модною й відомою по всьому світу», — зазначають автори проєкту.

Фільм «Яремчук: Незрівнянний світ краси» встановив рекорд як найкасовіша документальна стрічка в Україні, зібравши 9,9 мільйона гривень за три вікенди прокату. Це більше, ніж результат фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова, який зібрав дев’ять мільйонів гривень.

Нагадаємо, що Такфлікс випускає добірку короткого метру «Літувати».

Фото: «Яремчук: Незрівнянний світ краси».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українські безпілотники ГУР тепер можуть знищувати цілі на відстані до 1800 км

Опубліковано

Головне управління розвідки України (ГУР) отримало нову зброю — ударні безпілотники, здатні вражати цілі на відстані до 1800 кілометрів.

Про це повідомив начальник ГУР Кирило Буданов, зазначивши, що над розвитком цих дронів працюють найкращі фахівці, зокрема спеціалісти самого ГУР.

«Ці ударні безпілотники використовуються для ураження аеродромів та російських об’єктів, які «працюють на війну», — підкреслив Буданов. — «Військові аеродроми, які є джерелом постійної загрози для мирних українських міст, здригаються від повітряних атак».

Читати також: Уряд спрощує доступ до ринку вибухівки для українських виробників зброї

До повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року в Україні не було виробництва ударних далекобійних безпілотників. Однак із початком війни ринок дронів в Україні зріс у рази.

Однією з причин цього зростання стало обмеження з боку західних партнерів, які не дозволяють Україні використовувати свою зброю для ударів углиб території РФ. Це стимулювало розвиток вітчизняного виробництва далекобійних дронів, які стали важливою частиною української оборони та атакуючого потенціалу.

Нагадаємо, що в Україні відкрили офіс протимінної діяльності ДСНС: які у нього функції.

Фото: ДП «КБ Південне».

Коментарі

Читати далі