Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Що не так з антибіотиками? Вийшла третя серія вебсеріалу про доказову медицину «Яся знає краще»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Нова серія українського комедійно-освітнього вебсеріалу «Яся знає краще» вийшла онлайн. У третьому епізоді лікарка Яся розвінчує міф про «всесильність» антибіотиків та пояснює, чому не можна зловживати цими препаратами.

Серія «Яся проти супербактерії» вже доступна на всіх платформах медіа «ШоТам»: Facebook, Instagram та Youtube

Про новий епізод

У серії «Яся проти супербактерії» лікарка простою і зрозумілою мовою пояснює своєму колезі Пилипу Антоновичу та таксисту Валєрчику, що не так з антибіотиками та чому пити їх за будь-яких симптомів – не надто хороша ідея. А ще Ясі вдається зруйнувати міф про те, що антибіотики начебто здатні вилікувати будь-яку хворобу. 

Про серіал

«Яся знає краще» – це новий український вебсеріал виробництва Shotam Production. У центрі сюжету – фанатка доказової медицини та представниця нового покоління українських медиків Яся, сімейний лікар старої формації Пилип Антонович та постійний пацієнт районної лікарні, таксист-іпохондрик Валєрчик. 

Протягом 12 серій Ясі доводиться спростувати найпоширеніші медичні міфи. Зокрема у першій серії лікарка вже розкрила вакцинальну змову Пилипа Антоновича та Валєрчика, а в другій – врятувала їх від «народної» медицини.

Хто в ролях

Головну роль «променя світла доказової медицини» зіграла учасниця «Жіночого Кварталу» та низки гумористичних шоу Олександра Машлятіна. Роль лікаря старої «закалки» Пилипа Антоновича дісталася українському актору і телеведучому, заслуженому артисту України Валерію Астахову. А ось «вічного пацієнта» зіграв актор театру та кіно Володимир Кравчук.

«На роль Валєрчика ми одразу прописували Володимира Кравчука, тобто фактично писали образ під нього. Хоча сам Володимир про це навіть не здогадувався. На роль Пилипа Антоновича було кілька кандидатур, але Валерій Астахов просто перевершив харизмою всіх конкурентів. Але найбільше акторів ми перебрали на роль Ясі. Десятки людей! Лишався вже тиждень до зйомок, аж тут ми знаходимо Олександру Машлятіну – і це просто неймовірно!», – розповідає шоуранер серіалу Сергій Колесніков.

Аби втримати увагу глядачів, команда серіалу обрала доволі стислий формат – 2-3-хвилинні серії. За цей час головна героїня не лише спростовує один із міфів, а й встигає навести аргументи з надійних та перевірених джерел.

Ідея проєкту та формат

Ідея «Ясі» виникла кілька років тому в шоуранерів серіалу й засновників медіа «ШоТам» Сергія Колеснікова та Артема Іпатова. Тоді стало очевидно, що доказова медицина програє у війні з міфами. Зокрема й через надто складний формат аргументації, порівняно з «новинами» адептів нетрадиційної медицини.

«Ми помітили, що міфи про нетрадиційну медицину поширюються в максимально простій формі. Болить горло чи нежить – подихай над картоплею, температура – біжи купувати антибіотики. А ось достовірна інформація подавалася в форматі нудних бюлетенів та складних пояснень від експертів. Тому вирішили загорнути факти в комедійний формат, говорити з глядачами максимально зрозумілою мовою, висміювати всі ці фейкові нісенітниці через комічні ситуації. Вебсеріал про Ясю – це наш внесок в розвиток доказової медицини в Україні», – зазначає співавтор ідеї Сергій Колесніков.

Вебсеріал «Яся знає краще» створено за підтримки проєкту Transformation Communications Activity. Команда ShoTam Production отримала фінансування після перемоги в конкурсі соціально вагомого контенту про єдину та різноманітну Україну PITCH UA 3.

Суспільство

У Києві відкрили Подільський міст для спецтранспорту (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Києві відкрили Подільський міст для спецтранспорту з метою забезпечення життєдіяльності міста під час воєнного стану.

Про це повідомив у телеграмі міський голова Києва.

«Сьогодні ми відкрили рух спецтранспорту, автомобілів екстрених служб та автобусне сполучення для пасажирів з лівого берега на правий Подільсько-Воскресенським мостовим переходом», — йдеться у повідомденні.

На першому етапі тут працюватиме автобусний маршрут №111 за напрямком «Станція метро «Площа Українських Героїв» – станція метро «Лівобережна».

Читайте такожНе ігнорувати нову реальність. Експерти про те, як бізнесу комунікувати в кризу

Подільсько-Воскресенський мостовий перехід – це найбільший з обʼєктів транспортної інфраструктури Києва та України. Протяжність мостового переходу – понад 10 км.

Водночас будівництво цього мостового переходу триває. Адже це важливий об’єкт для життєдіяльності міста, а також для його обороноздатності.

Наступним етапом будуть роботи, які забезпечать проїзд на вул. О. Бальзака.

Про міст

Подільсько-Воскресенський мостовий перехід – мостовий перехід, що споруджується в Києві через річку Дніпро та має з’єднати Поділ з лівобережними районами Воскресенка та Райдужний масив.

Після добудови Подільсько-Воскресенський міст має стати найбільшим арковим мостом у Європі. На мосту буде облаштовано шість смуг для автомобільного руху та дві колії метро.

Нагадаємо, у 2020 році стало відомо, що Подільсько-Воскресенський міст у Києві почнуть асфальтувати.

Також у 2020 році на Подільсько-Воскресенському мосту забетонували перші шарніри для арки.

Фото: t.me/vitaliy_klitschko.

Читати далі

Суспільство

Вінниця отримала твердопаливну модульну котельню від USAID

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Комунальне підприємство «Вінницяміськтеплоенерго» отримало мобільну котельню від Проєкту енергетичної безпеки USAID.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.

Твердопаливна мобільна котельня оснащена котлом, необхідними насосами, системами очищення води, електропостачання і дренажу. Котельня працюватиме на біомасі, і навіть має резервне джерело живлення – генератор.

Зазначається, що передана мобільна котельна – ще один вагомий внесок у стале функціонування комунального підприємства не тільки впродовж цього, а й на майбутні опалювальні сезони.

У випадку надзвичайних ситуацій та блекауту вона забезпечуватиме теплом заклади соціальної сфери.

Читайте такожУкраїнські бренди переосмислюють етнічну спадщину України. Ось чому це нормально і правильно

З минулої зими Проєкт енергетичної безпеки USAID передав «Вінницяміськтеплоенерго» 41 генератор, 1 екскаватор для виконання аварійно-ремонтних робіт, труби, арматуру і 200 т промислової солі. Загальна вартість допомоги, наданої USAID для «Вінницяміськтеплоенерго», становить 5,2 млн грн.

Про USAID в Україні

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) співпрацює з Україною з 1992 року. Нині 42 проєкти USAID сприяють вирішенню нагальних потреб і довгостроковому розвитку України як незалежного, суверенного, демократичного та заможного суспільства. Від 24 лютого 2022 року USAID надав 16,75 млрд доларів прямої бюджетної підтримки, 1,4 млрд доларів гуманітарної допомоги та понад 1 млрд доларів допомоги на розвиток.

Нагадаємо, Сполучені Штати передали українським громадам 22 мобільні котельні для проходження зими в умовах війни, та готують нові такі поставки.

Також у Бучі на Київщині побудували нову котельню, яка забезпечить теплом 14 багатоповерхівок.

Раніше ми повідомляли, що Миколаїв отримав три блочно-модульні котельні від Агентства США з міжнародного розвитку USAID.

Фото: facebook.com/usaidesp.

Читати далі

Суспільство

Закохана ще зі школи пара одружилася на фронті (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Ця історія кохання почалася зі шкільної парти, а дійшла до весілля на фронті.

Про історію кохання Анатолія і Наталії розповідає ШоТам.

Анатолій і Наталія, навчаючись у школі, не наважувалися зізнатися в почуттях одне одному.

Випускний розлучив їх на роки, однак у 2021 доля звела їх знову: випадково зустрілися на пляжі в Скадовську. Відтоді вони почали спілкуватися, а згодом і зустрічатися.

Коли почалася повномасштабна війна, Наталія була першою, кому зателефонував Анатолій. Він запропонував дівчині жити разом і спільно проходити всі випробування. Кохана погодилася.

Анатолій вступив до бригади «Лють», аби захищати країну. Саме тоді закохані вирішили, що весілля відбудеться на фронті. Військова форма та білосніжна сукня нареченої — все відбулося за фронтовими традиціями.

Читайте також: Замість Tinder – вечорниці. Як залицялися та фліртували наші предки? (ТЕСТ)

Відтепер Анатолій боронить від ворогів не тільки рідну землю, а й законну дружину.

Про проєкт

Ця історія є частиною проєкту про кохання українців під час війни «Я тебе … війна». Попри всі спроби ворога знищити нашу націю, ми не лише завзято боремося, а й продовжуємо любити і закохуватися всупереч усьому! І проєкт «Я тебе … війна» — це 100 історій про любов, які варті, аби про них почули.

Нагадаємо, українські військові врятували подружжя за допомогою дрона.

Також ШоТам розповідав, як хореографиня створює музичні відео і допомагає ЗСУ, поки чоловік на фронті.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство22 години тому

«Центром Львова я ще обов’язково погуляю»: історія переселенки на кріслі колісному, яка працює на себе та майже не виходить з дому

Стара 9-поверхова панелька, ліфт голосно приїздить на 4-й поверх. Двері відчиняє невисока жінка: «Доброго дня!...

Суспільство23 години тому

«Лайк» з операційної та нове життя на Харківщині: як підприємиця стала бойовою медикинею

Божену Гринько з Києва мобілізували навесні 2022 року. Жінка сама пішла до військкомату як медикиня....

Суспільство2 дні тому

Росіяни жили в кімнаті для дошкільнят: на Київщині волонтери відновили сільську бібліотеку

На столі в бібліотеці села Дружня Анна Михайлівна зберігала папку з документами наших військових. Коли...

Суспільство2 дні тому

Бочки з томатною пастою були пробиті снарядами й уламками. На Херсонщині відновив роботу консервний завод, який майже знищили росіяни

Георгій та Ольга Червєнкови — підприємці та власники консервного заводу на Херсонщині, якому понад дев’ять...

РЕКЛАМА: