Суспільство
Що не так з антибіотиками? Вийшла третя серія вебсеріалу про доказову медицину «Яся знає краще»
Нова серія українського комедійно-освітнього вебсеріалу «Яся знає краще» вийшла онлайн. У третьому епізоді лікарка Яся розвінчує міф про «всесильність» антибіотиків та пояснює, чому не можна зловживати цими препаратами.
Серія «Яся проти супербактерії» вже доступна на всіх платформах медіа «ШоТам»: Facebook, Instagram та Youtube.
Про новий епізод
У серії «Яся проти супербактерії» лікарка простою і зрозумілою мовою пояснює своєму колезі Пилипу Антоновичу та таксисту Валєрчику, що не так з антибіотиками та чому пити їх за будь-яких симптомів – не надто хороша ідея. А ще Ясі вдається зруйнувати міф про те, що антибіотики начебто здатні вилікувати будь-яку хворобу.
Про серіал
«Яся знає краще» – це новий український вебсеріал виробництва Shotam Production. У центрі сюжету – фанатка доказової медицини та представниця нового покоління українських медиків Яся, сімейний лікар старої формації Пилип Антонович та постійний пацієнт районної лікарні, таксист-іпохондрик Валєрчик.
Протягом 12 серій Ясі доводиться спростувати найпоширеніші медичні міфи. Зокрема у першій серії лікарка вже розкрила вакцинальну змову Пилипа Антоновича та Валєрчика, а в другій – врятувала їх від «народної» медицини.
Хто в ролях
Головну роль «променя світла доказової медицини» зіграла учасниця «Жіночого Кварталу» та низки гумористичних шоу Олександра Машлятіна. Роль лікаря старої «закалки» Пилипа Антоновича дісталася українському актору і телеведучому, заслуженому артисту України Валерію Астахову. А ось «вічного пацієнта» зіграв актор театру та кіно Володимир Кравчук.
«На роль Валєрчика ми одразу прописували Володимира Кравчука, тобто фактично писали образ під нього. Хоча сам Володимир про це навіть не здогадувався. На роль Пилипа Антоновича було кілька кандидатур, але Валерій Астахов просто перевершив харизмою всіх конкурентів. Але найбільше акторів ми перебрали на роль Ясі. Десятки людей! Лишався вже тиждень до зйомок, аж тут ми знаходимо Олександру Машлятіну – і це просто неймовірно!», – розповідає шоуранер серіалу Сергій Колесніков.
Аби втримати увагу глядачів, команда серіалу обрала доволі стислий формат – 2-3-хвилинні серії. За цей час головна героїня не лише спростовує один із міфів, а й встигає навести аргументи з надійних та перевірених джерел.
Ідея проєкту та формат
Ідея «Ясі» виникла кілька років тому в шоуранерів серіалу й засновників медіа «ШоТам» Сергія Колеснікова та Артема Іпатова. Тоді стало очевидно, що доказова медицина програє у війні з міфами. Зокрема й через надто складний формат аргументації, порівняно з «новинами» адептів нетрадиційної медицини.
«Ми помітили, що міфи про нетрадиційну медицину поширюються в максимально простій формі. Болить горло чи нежить – подихай над картоплею, температура – біжи купувати антибіотики. А ось достовірна інформація подавалася в форматі нудних бюлетенів та складних пояснень від експертів. Тому вирішили загорнути факти в комедійний формат, говорити з глядачами максимально зрозумілою мовою, висміювати всі ці фейкові нісенітниці через комічні ситуації. Вебсеріал про Ясю – це наш внесок в розвиток доказової медицини в Україні», – зазначає співавтор ідеї Сергій Колесніков.
Вебсеріал «Яся знає краще» створено за підтримки проєкту Transformation Communications Activity. Команда ShoTam Production отримала фінансування після перемоги в конкурсі соціально вагомого контенту про єдину та різноманітну Україну PITCH UA 3.
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі