Суспільство
Sex & Drugs & Корвалол: як одеські дизайнери тролять бренди і заробляють на цьому
Louis Bidon, Chavel, Gussi і Kinza. Такими принтами хлопці з Benya & Zubrik просто порвали всіх фанатів креативних футболок у світі.
Хлопцям вдалось набрати більше 98 тисяч підписників у соціальних мережах, вийти на всі континенти, крім Антарктиди, та стати тими, кого київський ЦУМ сам запрошує продаватись у них. І все це з мінімальним першим вкладом – $200.
За цим юмористичним брендом стоять два одесити – Олексій Бенціановський та Станіслав Зубрицький. Хоча ще з дитинства вони називають себе Беня і Зубрік (такі прізвиська їм дали в одному з одеських двориків).
Фешен-Шмешен, або стьоб над брендами
Ми вдвох любимо жартувати, тому і вирішили заробляти на цьому. Наша колекція Фешен-Шмешен – це стьоб над відомими брендами типу Louis Vuitton, Kenzo, Chanel і тд.
Ми побачили брендоманію і те, що люди витрачають просто шалені гроші на дорогі речі. Тому вирішили поприкалуватися і показати, що одна буква може перетворити пафосну річ у смішний жарт. Так у нас з’явились принти Louis Bidon, Kinza, Gussi, Chavel, Sex & Drugs & Корвалол та інші.
Ми побачили, що люди, які одягнені з голови до ніг у дорогущі бренди, носять наші футболки – це було круто.
Ми дуже любимо нашу Одесу і в неї є всі шанси стати туристичним центром. Тому вирішили зробити ще й тематичні футболки. Але “I love Odessa” і “Таки да!” – це все вчорашній день. Ми випустили футболку з принтом “Сохо — Молдаванка”. Сохо – це щось модне, а Молдаванка – старий нетряний район Одеси.
А ще робили принт “Шаббат”. що поєднує традиційне свято та похід до окуліста. Такий безневинний жарт над традицією. До речі, такий принт є одним з найпопулярніших.
Скільки коштує?
Зараз у нас на сайті більше 60 принтів, а в асортименті не тільки футболки, а й худі, світшоти, пов’язки для сну та багато іншого. Футболки коштують – 695 гривень, худі – 995 гривень, а шапки – 550 гривень.
Немає нічого приємнішого, ніж замовляти через власний сайт. Тому наші футболки можна купити або на сайті, або в офлайн-магазинах Одеси та Києва.
Бізнес за $200
Розпочали ми свій бізнес ефектно та стрімко. Нічого не віщувало біди, ми сиділи розкинувши ноги кожний у себе в офісі, листувались у Фейсбуці. Та стало скучно і ми почали думати, чим би розважитись, щоб було до душі.
Ми дикі фанати футболок з цікавими принтами, тому не дивно, що саме цю нішу зайняли. Вирішили зробити пробну версію і глянути на реакцію. А раптом вийде. Накидали жартів і вперед.
На свою першу партію футболок з 50 штук витратили $200. Спочатку все, що ми придумали пройшло кастинг серед друзів та знайомих,, а коли вперше презентували футболки на благодійному маркеті, то побачили позитивний фідбек і від інших. Тоді зрозуміли, що рухаємось у правильному напрямку і посипались замовлення.
Перші склади з товаром спочатку були в квартирі, потім на дачі. Пошивом займалась одна маленька приватна компанія і коли ми приходили до швачок і казали, який об’єм потрібно пошити, то вони таращили очі від здивування.
Стало ясно, що потрібен підрядник. Ми швидко його знайшли і співпрацюємо й досі. На налагодження процесів знадобилось 2,5 місяці. Були моменти, коли нам просто не вистачало рук і доводилось кликати своїх друзів на допомогу.
До речі, 98% з них тепер співпрацюють с нами. Кажуть, що могли б заробляти більше, але у нас весело. Ще б пак, у нас є і кальянщик, і команда жонглерів і танцівниці гоу-гоу. Такий собі дитячий варіант гугла 🙂
Один пост = 18 000 підписників
У нас в календарі дата 18 серпня відмічена червоним. А все тому, що саме тоді про нас рознеслась слава. Ми презентували свою колекцію футболок на Фейсбук і це спрацювало. Після перших фото за три дні кількість підписників виросла з 1500 до 18000. За тиждень ми отримали 20 000 репостів. Для маленького одеського бренду це було просто вау.
Ми одразу отримали предзамовлення майже з усіх континентів на місяць вперед. Доводилось і телефон вимикати, бо він розривався від дзвінків.
Чому так вийшло? Нам пощастило. В той час, у 2016 році, у соціальних мережах була сіра капость, а тут з’явились ми зі своїми жартами. То чому б не порадувати друзів? Коли ми заходили у Фейсбук, то кожний другий сказав, що бачив нас і зробив репост.
Спрацювало сарафанне радіо і люди стали все активніше і активніше замовляти наші футболки. Ми були в шоці від всього цього. Якби ми вигадали те саме, але сьогодні,то воно б могло так не спрацювати.
Над назвою довго не думали. Беня запропонував назвати “Беня і Зубрік”. Хоча спочатку це здалось не скромним. Але ця назва викликала посмішку. Якби назвали Антон і Геннадій, то все – фіаско. А так ніяких вигадок, наші прізвиська з дитинства.
Лише Антарктида про нас ще не знає
Наша аудиторія постійно розширюється, як за межі Одеси, так і України.
Після першої публікації на Фейсбук на наступний день ми отримали замовлення з Парижу. Потім були замовлення в Ізраїль, а ще клієнти з’явились і у Занзібарі.
Сарафанне радіо – наше все. Спочатку інформацію розповсюджували наші друзі, які живуть в інших країнах. Пішло поїхало і так сформувалась армія наших закордонних прихильників.
Ми навіть не розраховували на таке. Зараз нас купує більше 52 країн. Є багато смішних випадків, коли, наприклад, знайома наша спілкувалась з другом, він повертає телефон, а там наш чохол. А він взагалі з Чикаго!
Найцікавіше замовлення було практично в Тайгу, кудись в Сибір. Ми не розуміли, куди відправляти і лише коли загуглили, то побачили, що до найближчого відділення пошти людині треба їхати 50 км. Ми навіть перепитали, чи це не жарт. Це місце було складно навіть на карті знайти. І таких замовлень в екзотичні країни безліч.
А ще, на наших футболках намагались викладати англійську мову! Це дивовижно, але якось нам написав хлопець, який поїхав викладати в Корею. Якось він дізнався про нас і хотів провести заняття на наших футболках. Такий собі експеримент, який не вдався. Бо корейці не зрозуміли, в чому ж фішка.
І Полякова носить, і ЦУМ запрошує
Дуже приємно бачити, що зірки носять наші футболки. Нещодавно Святослав Вакарчук приїжджав в Одесу з концертом і заскочив і до нас в магазин. У нашій футболці і виступав.
Полякова теж не оминула нас і опублікувала фото у футболці з принтом “Louis Bidon”.
Приємно, що дівчата, які з голови до ніг у брендах, поділяють наш гумор. Певно, практично у всіх зірок щось та є з нашого магазину.
Знаємо точно, що і американські зірки полюбляють наш бренд. Бачили футболку на актрисі Даян Кітон. Може скоро і Вілл Сміт одягне, ми ж ходили в футболках з його зображенням=)
Дуже приємним для нас, для маленького одеського бренду було те, що ЦУМ сам запропонував нам продаватись у них. Чому? Певно, що їх професіонали здатні розгледіти бренд ще до його зародження. Побачили в нас потенціал, адже самоіронія – це круто.
Всі питають в чому ж наш секрет? Головне ставити перед собою ціль – робити круті речі, які б ти носив сам, а не заробити гроші. Люди ж відчувають, де фальш, а де справжня любов до своєї справи.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі