Суспільство
Sex & Drugs & Корвалол: як одеські дизайнери тролять бренди і заробляють на цьому
Louis Bidon, Chavel, Gussi і Kinza. Такими принтами хлопці з Benya & Zubrik просто порвали всіх фанатів креативних футболок у світі.
Хлопцям вдалось набрати більше 98 тисяч підписників у соціальних мережах, вийти на всі континенти, крім Антарктиди, та стати тими, кого київський ЦУМ сам запрошує продаватись у них. І все це з мінімальним першим вкладом – $200.
За цим юмористичним брендом стоять два одесити – Олексій Бенціановський та Станіслав Зубрицький. Хоча ще з дитинства вони називають себе Беня і Зубрік (такі прізвиська їм дали в одному з одеських двориків).
Фешен-Шмешен, або стьоб над брендами
Ми вдвох любимо жартувати, тому і вирішили заробляти на цьому. Наша колекція Фешен-Шмешен – це стьоб над відомими брендами типу Louis Vuitton, Kenzo, Chanel і тд.

Ми побачили брендоманію і те, що люди витрачають просто шалені гроші на дорогі речі. Тому вирішили поприкалуватися і показати, що одна буква може перетворити пафосну річ у смішний жарт. Так у нас з’явились принти Louis Bidon, Kinza, Gussi, Chavel, Sex & Drugs & Корвалол та інші.
Ми побачили, що люди, які одягнені з голови до ніг у дорогущі бренди, носять наші футболки – це було круто.

Ми дуже любимо нашу Одесу і в неї є всі шанси стати туристичним центром. Тому вирішили зробити ще й тематичні футболки. Але “I love Odessa” і “Таки да!” – це все вчорашній день. Ми випустили футболку з принтом “Сохо — Молдаванка”. Сохо – це щось модне, а Молдаванка – старий нетряний район Одеси.
А ще робили принт “Шаббат”. що поєднує традиційне свято та похід до окуліста. Такий безневинний жарт над традицією. До речі, такий принт є одним з найпопулярніших.
Скільки коштує?
Зараз у нас на сайті більше 60 принтів, а в асортименті не тільки футболки, а й худі, світшоти, пов’язки для сну та багато іншого. Футболки коштують – 695 гривень, худі – 995 гривень, а шапки – 550 гривень.

Немає нічого приємнішого, ніж замовляти через власний сайт. Тому наші футболки можна купити або на сайті, або в офлайн-магазинах Одеси та Києва.
Бізнес за $200
Розпочали ми свій бізнес ефектно та стрімко. Нічого не віщувало біди, ми сиділи розкинувши ноги кожний у себе в офісі, листувались у Фейсбуці. Та стало скучно і ми почали думати, чим би розважитись, щоб було до душі.
Ми дикі фанати футболок з цікавими принтами, тому не дивно, що саме цю нішу зайняли. Вирішили зробити пробну версію і глянути на реакцію. А раптом вийде. Накидали жартів і вперед.
На свою першу партію футболок з 50 штук витратили $200. Спочатку все, що ми придумали пройшло кастинг серед друзів та знайомих,, а коли вперше презентували футболки на благодійному маркеті, то побачили позитивний фідбек і від інших. Тоді зрозуміли, що рухаємось у правильному напрямку і посипались замовлення.
Перші склади з товаром спочатку були в квартирі, потім на дачі. Пошивом займалась одна маленька приватна компанія і коли ми приходили до швачок і казали, який об’єм потрібно пошити, то вони таращили очі від здивування.

Стало ясно, що потрібен підрядник. Ми швидко його знайшли і співпрацюємо й досі. На налагодження процесів знадобилось 2,5 місяці. Були моменти, коли нам просто не вистачало рук і доводилось кликати своїх друзів на допомогу.
До речі, 98% з них тепер співпрацюють с нами. Кажуть, що могли б заробляти більше, але у нас весело. Ще б пак, у нас є і кальянщик, і команда жонглерів і танцівниці гоу-гоу. Такий собі дитячий варіант гугла 🙂
Один пост = 18 000 підписників
У нас в календарі дата 18 серпня відмічена червоним. А все тому, що саме тоді про нас рознеслась слава. Ми презентували свою колекцію футболок на Фейсбук і це спрацювало. Після перших фото за три дні кількість підписників виросла з 1500 до 18000. За тиждень ми отримали 20 000 репостів. Для маленького одеського бренду це було просто вау.
Ми одразу отримали предзамовлення майже з усіх континентів на місяць вперед. Доводилось і телефон вимикати, бо він розривався від дзвінків.
Чому так вийшло? Нам пощастило. В той час, у 2016 році, у соціальних мережах була сіра капость, а тут з’явились ми зі своїми жартами. То чому б не порадувати друзів? Коли ми заходили у Фейсбук, то кожний другий сказав, що бачив нас і зробив репост.
Спрацювало сарафанне радіо і люди стали все активніше і активніше замовляти наші футболки. Ми були в шоці від всього цього. Якби ми вигадали те саме, але сьогодні,то воно б могло так не спрацювати.
Над назвою довго не думали. Беня запропонував назвати “Беня і Зубрік”. Хоча спочатку це здалось не скромним. Але ця назва викликала посмішку. Якби назвали Антон і Геннадій, то все – фіаско. А так ніяких вигадок, наші прізвиська з дитинства.
Лише Антарктида про нас ще не знає
Наша аудиторія постійно розширюється, як за межі Одеси, так і України.
Після першої публікації на Фейсбук на наступний день ми отримали замовлення з Парижу. Потім були замовлення в Ізраїль, а ще клієнти з’явились і у Занзібарі.
Сарафанне радіо – наше все. Спочатку інформацію розповсюджували наші друзі, які живуть в інших країнах. Пішло поїхало і так сформувалась армія наших закордонних прихильників.
Ми навіть не розраховували на таке. Зараз нас купує більше 52 країн. Є багато смішних випадків, коли, наприклад, знайома наша спілкувалась з другом, він повертає телефон, а там наш чохол. А він взагалі з Чикаго!

Найцікавіше замовлення було практично в Тайгу, кудись в Сибір. Ми не розуміли, куди відправляти і лише коли загуглили, то побачили, що до найближчого відділення пошти людині треба їхати 50 км. Ми навіть перепитали, чи це не жарт. Це місце було складно навіть на карті знайти. І таких замовлень в екзотичні країни безліч.
А ще, на наших футболках намагались викладати англійську мову! Це дивовижно, але якось нам написав хлопець, який поїхав викладати в Корею. Якось він дізнався про нас і хотів провести заняття на наших футболках. Такий собі експеримент, який не вдався. Бо корейці не зрозуміли, в чому ж фішка.
І Полякова носить, і ЦУМ запрошує
Дуже приємно бачити, що зірки носять наші футболки. Нещодавно Святослав Вакарчук приїжджав в Одесу з концертом і заскочив і до нас в магазин. У нашій футболці і виступав.
Полякова теж не оминула нас і опублікувала фото у футболці з принтом “Louis Bidon”.

Приємно, що дівчата, які з голови до ніг у брендах, поділяють наш гумор. Певно, практично у всіх зірок щось та є з нашого магазину.
Знаємо точно, що і американські зірки полюбляють наш бренд. Бачили футболку на актрисі Даян Кітон. Може скоро і Вілл Сміт одягне, ми ж ходили в футболках з його зображенням=)
Дуже приємним для нас, для маленького одеського бренду було те, що ЦУМ сам запропонував нам продаватись у них. Чому? Певно, що їх професіонали здатні розгледіти бренд ще до його зародження. Побачили в нас потенціал, адже самоіронія – це круто.
Всі питають в чому ж наш секрет? Головне ставити перед собою ціль – робити круті речі, які б ти носив сам, а не заробити гроші. Люди ж відчувають, де фальш, а де справжня любов до своєї справи.
Суспільство

У Києві відкриють новий креативний простір MLYN design hub, присвячений сучасному українському дизайну. Відвідувати простір можна буде щодня та безплатно. Відкриття MLYN design hub запланували на квітень 2025 року.
Про це повідомили у команді простору.
Що буде в MLYN design hub
Простір працюватиме у стінах колишнього заводу «КиївМлин», у якого й запозичили частину назви. Головна мета проєкту — знайомити українців з якісними предметами інтер’єру, що виробили в Україні, та популяризувати їх.
Українські виробники та дизайнери зможуть представляти свої роботи у межах експозицій інтер’єрних предметів. Виставкова зала оновлюватиметься кожні три-чотири місяці.
«В MLYN design hub ми прагнемо зробити сучасний український дизайн більш помітним для широкої аудиторії. Тому відкрили цей простір — затишний, дружній, наповнений подіями, який щоденно дає можливості для розвитку і популяризації дизайну. Тут українські виробники і дизайнери можуть представити свої роботи на постійній основі, а відвідувачі — відкрити для себе якісні, естетично довершені предмети інтер’єру, створені в Україні», — зазначив засновник MLYN design hub Роман Михайлов.
Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Перша експозиція
Першою виставкою у просторі стане експозиція під назвою «Зерно». Її створили під кураторством артдиректорки простору Ярослави України.
«Експозиція “Зерно” представить інсталяції різних інтер’єрних зон, скомпонованих з предметів українського виробництва. В ній ми переосмислимо традиції нашого дизайну в потоці сучасних тенденцій», — розповіла Ярослава Україна.
MLYN design hub працюватиме щодня, вхід для відвідувачів вільний. Експозиційна зона працюватиме з 10:00 до 19:00, а подієва зала прийматиме заходи до 23:00. Простір розташований за адресою вулиця Спаська, 36/31, на другому поверсі.



Раніше ми писали, що анонімний митець зі Львова зібрав понад мільйон гривень на військо за допомогою картин.
Фото: MLYN design hub
Суспільство

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.
Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.
Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:
«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.




Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко
Суспільство

Американська акторка Анджеліна Джолі поспілкувалася з 14-річною Поліною, яка дістала тяжкі поранення внаслідок російського удару по Харківщині. Акторка також передала Поліні записку зі словами підтримки.
Про це повідомили в UNITED24.
Поліна отримала тяжкі поранення в лютому 2025 року в Ізюмі. Зараз дівчина проходить лікування в дитячій лікарні «Охматдит». Найбільша мрія дівчини — знову ходити. Їй допомагають у цьому українські лікарі.
Також дівчина розповіла психологам, що вона дуже хотіла б зустрітися з Анджеліною. До втілення цієї мрії Поліни долучилися в UNITED24. Американська акторка поспілкувалася з Поліною онлайн. Разом із цим дівчина отримала від Анджеліни Джолі записку зі словами підтримки та побажаннями залишатися сильною.
Читайте також: «Ви надихнули весь світ!»: Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО)



Нагадаємо, що принц Вільям зустрівся з українськими дітьми у школі в Естонії.
Фото обкладинки: Harald Krichel