Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Sex & Drugs & Корвалол: як одеські дизайнери тролять бренди і заробляють на цьому

Опубліковано

Louis Bidon, Chavel, Gussi і Kinza. Такими принтами хлопці з Benya & Zubrik просто порвали всіх фанатів креативних футболок у світі.    

Хлопцям вдалось набрати більше 98 тисяч підписників у соціальних мережах, вийти на всі континенти, крім Антарктиди, та стати тими, кого київський ЦУМ сам запрошує продаватись у них. І все це з мінімальним першим вкладом – $200.

За цим юмористичним брендом стоять два одесити – Олексій Бенціановський та Станіслав Зубрицький. Хоча ще з дитинства вони називають себе Беня і Зубрік (такі прізвиська їм дали в одному з одеських двориків).

Фешен-Шмешен, або стьоб над брендами

Ми вдвох любимо жартувати, тому і вирішили заробляти на цьому. Наша колекція Фешен-Шмешен – це стьоб над відомими брендами типу Louis Vuitton, Kenzo, Chanel і тд.

Ми побачили брендоманію і те, що люди витрачають просто шалені гроші на дорогі речі. Тому вирішили поприкалуватися і показати, що одна буква може перетворити пафосну річ у смішний жарт. Так у нас з’явились принти Louis Bidon, Kinza, Gussi, Chavel, Sex & Drugs & Корвалол та інші.

Ми побачили, що люди, які одягнені з голови до ніг у дорогущі бренди, носять наші футболки – це було круто. 

“Ми вигадали найвеселіший путівник по Одесі і приурочили його до туристичного сезону. Там немає інформації в якому році побудований будинок і скільки років 18-му воєначальнику. Лише найкрутіші місця. Це наша маленька гумористична гордість

Ми дуже любимо нашу Одесу і в неї є всі шанси стати туристичним центром. Тому вирішили зробити ще й тематичні футболки. Але “I love Odessa” і “Таки да!” – це все вчорашній день. Ми випустили футболку з принтом “Сохо — Молдаванка”. Сохо – це щось модне, а Молдаванка – старий нетряний район Одеси.

А ще робили принт “Шаббат”. що поєднує традиційне свято та похід до окуліста. Такий безневинний жарт над традицією. До речі, такий принт є одним з найпопулярніших.

Скільки коштує?

Зараз у нас на сайті більше 60 принтів, а в асортименті не тільки футболки, а й худі, світшоти, пов’язки для сну та багато іншого.  Футболки коштують – 695 гривень, худі – 995 гривень, а шапки – 550 гривень.

У Бені і Зубріка у речі з оригінальними принтами одягнені навіть діти

Немає нічого приємнішого, ніж замовляти через власний сайт. Тому наші футболки можна купити або на сайті, або в офлайн-магазинах Одеси та Києва.

Бізнес за $200

Розпочали ми свій бізнес ефектно та стрімко. Нічого не віщувало біди, ми сиділи розкинувши ноги кожний у себе в офісі, листувались у Фейсбуці. Та стало скучно і ми почали думати, чим би розважитись, щоб було до душі.

Ми дикі фанати футболок з цікавими принтами, тому не дивно, що саме цю нішу зайняли. Вирішили зробити пробну версію і глянути на реакцію. А раптом вийде. Накидали жартів і вперед.

На свою першу партію футболок з 50 штук витратили $200. Спочатку все, що ми придумали пройшло кастинг серед друзів та знайомих,, а коли вперше презентували футболки на благодійному маркеті, то побачили позитивний фідбек і від інших. Тоді зрозуміли, що рухаємось у правильному напрямку і посипались замовлення. 

Перші склади з товаром спочатку були в квартирі, потім на дачі. Пошивом займалась одна маленька приватна компанія і коли ми приходили до швачок і казали, який об’єм потрібно пошити, то вони таращили очі від здивування. 

Стало ясно, що потрібен підрядник. Ми швидко його знайшли і співпрацюємо й досі. На налагодження процесів знадобилось 2,5 місяці. Були моменти, коли нам просто не вистачало рук і доводилось кликати своїх друзів на допомогу.

До речі, 98% з них тепер співпрацюють с нами. Кажуть, що могли б заробляти більше, але у нас весело. Ще б пак, у нас є і кальянщик, і команда жонглерів і танцівниці гоу-гоу. Такий собі дитячий варіант гугла 🙂 

Один пост = 18 000 підписників

У нас в календарі дата 18 серпня відмічена червоним. А все тому, що саме тоді про нас рознеслась слава. Ми презентували свою колекцію футболок на Фейсбук і це спрацювало. Після перших фото за три дні кількість підписників виросла з 1500 до 18000. За тиждень ми отримали 20 000 репостів. Для маленького одеського бренду це було просто вау.

Ми одразу отримали предзамовлення майже з усіх континентів на місяць вперед. Доводилось і телефон вимикати, бо він розривався від дзвінків.

Чому так вийшло? Нам пощастило. В той час, у 2016 році, у соціальних мережах була сіра капость, а тут з’явились ми зі своїми жартами. То чому б не порадувати друзів? Коли ми заходили у Фейсбук, то кожний другий сказав, що бачив нас і зробив репост.  

Спрацювало сарафанне радіо і люди стали все активніше і активніше замовляти наші футболки. Ми були в шоці від всього цього. Якби ми вигадали те саме, але сьогодні,то воно б могло так не спрацювати.

Над назвою довго не думали. Беня запропонував назвати “Беня і Зубрік”. Хоча спочатку це здалось не скромним. Але ця назва викликала посмішку. Якби назвали Антон і Геннадій, то все – фіаско. А так ніяких вигадок, наші прізвиська з дитинства.

Лише Антарктида про нас ще не знає

Наша аудиторія постійно розширюється, як за межі Одеси, так і України. 

Після першої публікації на Фейсбук на наступний день ми отримали замовлення з Парижу. Потім були замовлення в Ізраїль, а ще клієнти з’явились і у Занзібарі.

Сарафанне радіо – наше все. Спочатку інформацію розповсюджували наші друзі, які живуть в інших країнах. Пішло поїхало і так сформувалась армія наших закордонних прихильників.

Ми навіть не розраховували на таке. Зараз нас купує більше 52 країн. Є багато смішних випадків, коли, наприклад, знайома наша спілкувалась з другом, він повертає телефон, а там наш чохол. А він взагалі з Чикаго!

У них можна купити крутий аксесуар для телефону за 349 гривень

Найцікавіше замовлення було практично в Тайгу, кудись в Сибір. Ми не розуміли, куди відправляти і лише коли загуглили, то побачили, що до найближчого відділення пошти людині треба їхати 50 км. Ми навіть перепитали, чи це не жарт. Це місце було складно навіть на карті знайти. І таких замовлень в екзотичні країни безліч.

А ще, на наших футболках намагались викладати англійську мову! Це дивовижно, але якось нам написав хлопець, який поїхав викладати в Корею. Якось він дізнався про нас і хотів провести заняття на наших футболках. Такий собі експеримент, який не вдався. Бо корейці не зрозуміли, в чому ж фішка.

І Полякова носить, і ЦУМ запрошує

Дуже приємно бачити, що зірки носять наші футболки. Нещодавно Святослав Вакарчук приїжджав в Одесу з концертом і заскочив і до нас в магазин. У нашій футболці і виступав. 

Полякова теж не оминула нас і опублікувала фото у  футболці з принтом “Louis Bidon”.

Приємно, що дівчата, які з голови до ніг у брендах, поділяють наш гумор. Певно, практично у всіх зірок щось та є з нашого магазину.

Знаємо точно, що і американські зірки полюбляють наш бренд. Бачили футболку на актрисі Даян Кітон. Може скоро і Вілл Сміт одягне, ми ж ходили в футболках з його зображенням=)

Дуже приємним для нас, для маленького одеського бренду було те, що ЦУМ сам запропонував нам продаватись у них. Чому? Певно, що їх професіонали здатні розгледіти бренд ще до його зародження. Побачили в нас потенціал, адже самоіронія – це круто.

Всі питають в чому ж наш секрет? Головне ставити перед собою ціль – робити круті речі, які б ти носив сам,  а не заробити гроші. Люди ж відчувають, де фальш, а де справжня любов до своєї справи. 

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі