Військо
Сергій Стерненко створив благодійний фонд для ефективнішої підтримки війська

Волонтер і громадський діяч Сергій Стерненко масштабує роботу своєї команди, що допомагає війську, започаткувавши власний благодійний фонд «Спільнота Стерненка».
Про це повідомив Сергій Стерненко.
Як вказує волонтер, за останні три роки його спільнота зібрала мільярди гривень, зокрема на FPV-дрони. Увесь цей час команда Сергія складалася з п’яти людей. Фонд «Спільнота Стерненка» започаткували для більшої та ефективнішої допомогти війську.
«Створення фонду — це не просто інституалізація, це необхідність. Це дасть нам можливість працювати ще більш системно: залучати нових партнерів та додаткові ресурси, ще швидше реагувати на потреби фронту та ефективніше підтримувати наших воїнів», — написав Стерненко.
Читайте також: Що нас тримало: це 24 добрі новини за 3 роки повномасштабної війни
Наразі спільнота волонтера передала Силам оборони понад 150 000 FPV-дронів, а також автівки, мавіки, рації, старлінки, морські дрони та засоби ураження великої дальності. Ця допомога охоплює понад 550 підрозділів.
Підтримати збір на FPV-дрони можна за посиланням. Інші реквізити можна знайти за цим посиланням.
Раніше ми писали, що «Русоріз» став першим збором, на який можна оформити підписку через «Монобазу» — новий сервіс Monobank.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Сергія Стерненка
Військо

Береговий ракетний комплекс «Нептун» — це одна з ключових розробок української оборонної промисловості, яка дозволила посилити захист узбережжя та завдати точкових ударів по об’єктах противника як на морі, так і на суходолі. Комплекс вже показав свою ефективність під час бойових дій, зокрема ураженням флагмана Чорноморського флоту РФ — крейсера «Москва».
Про «Нептуна» розповіли на сайті Міністерства оборони України.
Історія створення
Ракетний комплекс «Нептун» розробляли для контролю територіальних вод та зон із підвищеним ризиком висадки ворожого десанту, а також для захисту військово-морських баз, берегових об’єктів та об’єктів прибережної інфраструктури. Основне його призначення — знищення бойових кораблів класів крейсер, есмінець, фрегат, корвет, а також десантних кораблів.
Проєкт створення комплексу «Нептун» започаткувало Міністерством оборони України у 2013 році з метою зміцнення спроможностей Військово-морських сил Збройних сил України. У 2020 році «Нептун» офіційно прийняли на озброєння наказом Міноборони.
Комплекс складається з таких елементів:
- уніфікованих пускових установок,
- транспортно-заряджаючих машин,
- транспортні машини;
- рухомий командний пункт.
Читайте також: Він створив «Нептун». Що відомо про легендарного конструктора Олега Коростильова (ВІДЕО)
Бойове застосування
У квітні 2022 року ракети комплексу «Нептун» вперше використали в бойових умовах. Першим влучанням стала атака на фрегат «Адмірал Ессен» на початку місяця. Найбільш резонансним стало ураження 13 квітня 2022 року, коли дві українські протикорабельні ракети успішно знищили крейсер «Москва» — флагман чорноморського флоту РФ.
Станом на сьогодні офіційно зафіксовано велику кількість уражених цілей завдяки застосуванню крилатих ракет «Нептун». Серед них не лише морські, а й наземні об’єкти, зокрема зенітно-ракетні комплекси, а також інші елементи військової інфраструктури в тилу супротивника.
У Міноборони вказують, що ракети української розробки продемонстрували здатність діяти в умовах активної вогневої та радіоелектронної протидії противника, як вдень, так і вночі, за будь-яких погодних умов.
Перспективи розвитку
Наразі Департамент розвитку ракетного озброєння та системи протиракетної оборони МОУ спільно з Головним управлінням супроводження ракетних програм веде активну роботу над подальшим розвитком українського ракетного озброєння. Зокрема, фахівці працюють над збільшенням дальності ураження та розширення платформи для розміщення крилатих ракет.
Нагадаємо, що нова українська ракета «Довгий Нептун» успішно вразила ціль на відстані 1000 кілометрів.
Фото обкладинки: сайт Міноборони
Військо

До Великодня 13-та бригада Нацгвардії «Хартія» розпочала благодійний проєкт, щоби зібрати кошти на дрони «Вампір». У межах ініціативи бригада за допомогою дрона відправила бійцям на позиціях не тільки їжу та воду, але й паски.
Про це повідомили в «Хартії».
«У відео ми показуємо увесь процес доставки пасок на позиції: запакування, відправлення на “Вампірах” та першу дегустацію. Символічно, що цьогоріч збігаються дати католицької та православної Пасхи, тож до дегустації на фронті долучилися не лише українські військові, а й бійці іноземного підрозділу “Хартії” під назвою “Гуахіро”», — розповіли у бригаді.
«Паскадрон» до Великодня від «Хартії»Ініціативу «Паскадрон» на Великодень запустила 13-та бригада Національної гвардії України «Хартія» та низка закладів Києва, Харкова та Дніпра. До Великодня дрон «Вампір» відправив бійцям «Хартії» не позиції не лише їжу й воду, а й паску. Із простою метою – щоб навіть на бойових позиціях захисники могли відзначити це світле свято. У відео ми показуємо увесь процес доставки пасок на позиції: запакування, відправлення на «Вампірах» та першу дегустацію. Символічно, що цьогоріч збігаються дати католицької та православної Пасхи, тож до дегустації на фронті долучилися не лише українські військові, а й бійці іноземного підрозділу «Хартії» під назвою «Гуахіро». Хочете, щоб у «Хартії» було ще більше «Вампірів?» Купуйте паски та інші позиції, що беруть участь в ініціативі, в цих закладів: 1654 (Харків) «Улюблений дядя» (Київ) «Дублер» (Київ) «Дилетант» (Київ) Spell (Київ) «Кафе Марія» (Київ) Leilia Bakery (Київ) «Франик» (Київ, Харків) ТC Pizza (Київ) Bakehouse (Київ) «Багряний» (Київ) «19|20» (Дніпро) Intermezzo (Дніпро) «Репортер» (Дніпро) «Артист» (Дніпро) Частину прибутку або фіксовані суми вони передають на великий збір хартійців на «Вампіри» для придбання одного комплекта важкого дрона українського виробництва. Також ви можете підтримати збір «Хартії» на «Вампіри» за посиланням у коментарях.
Опубліковано 13 Бригада Національної гвардії України «Хартія» Вівторок, 15 квітня 2025 р.
Читайте також: На залізничному вокзалі у Києві військовий відкрив пекарню мережі Lviv Croissants (ФОТО)
Як долучитися до збору
Долучитися до благодійної ініціативи можна у таких закладах Києва:
- «Улюблений дядя»;
- «Дублер»;
- «Дилетант»;
- Spell;
- «Кафе Марія»;
- Leilia Bakery;
- ТC Pizza;
- Bakehouse;
- «Багряний».
Також можна допомогти бійцям бригади у харківських закладах 1964 та «Франик» (останній працює і в Києві).
Підтримати збір можна і в Дніпрі:
- «19|20»;
- Intermezzo;
- «Репортер»;
- «Артист».
У «Хартії» вказали, що всі ці заклади передаватимуть частину прибутку або фіксовані суми на великий збір на «Вампіри» для купівлі одного комплекту важкого дрона українського виробництва.
Нагадаємо, що у Львові бригада «Хартія» відкрила свій перший хаб (ФОТО).
Раніше ми писали, що Etnodim та «Хартія» випустили благодійні вишиті сорочки (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Хартії»
Військо

Українські інженери розробили новий БпЛА В-1 для ураження цілей на передовій і в тилу ворога. Міністерство оборони України кодифікувало дрон і дозволило його використання у Збройних силах.
Про це повідомили в Міноборони.
Особливості БпЛА
Цей надлегкий ударний дрон створили для ураження живої сили, автомобільної та броньованої техніки, а також військових об’єктів як на лінії бойового зіткнення, так і в тилу противника.
БпЛА В-1 оснастили малошумним потужним двигуном, що дозволяє йому перебувати в повітрі протягом декількох годин. Він здатний нести боєприпаси різних типів та ефективно виконувати бойові завдання.
Читайте також: Учасники Brave1 провели масштабне тестування роботизованих платформ (ФОТО)
Особливістю комплексу є його підвищена стійкість до засобів радіоелектронної боротьби противника, а також можливість швидкого розгортання і згортання, що зменшує ризик для екіпажу під час виконання місій.
Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: сайт Міноборони