

Військо
СБУ оприлюднила нове відео з плануванням та реалізацією «Павутини» (ВІДЕО)
Служба безпеки України оприлюднила нове відео масштабної спецоперації «Павутина», під час якої уразили 41 військовий літак на чотирьох російських аеродромах — «Олєнья», «Іваново», «Дягілєво» та «Бєлая». Загальна вартість ураженої техніки перевищує 7 мільярдів доларів США.
Про це повідомили в СБУ.
Операцію здійснили у глибокому тилу противника. СБУ попередньо переправила до росії FPV-дрони, сховані у дерев’яних модульних будиночках, які пізніше дистанційно активували для ураження стратегічної авіації держави-агресора. Під удар потрапили літаки «А-50», «Ту-95», «Ту-22», «Ту-160», «Ан-12» та «Іл-78».
Операція стала відповіддю на масовані обстріли українських міст і об’єктів інфраструктури. Її планування відбувалося в умовах суворої секретності за участі голови СБУ Василя Малюка та за дорученням президента України.
Читайте також: Юна волонтерка на концерті гурту «Жадан і Собаки» передала FPV-дрон для «Хартії» (ФОТО)
Нагадаємо, що у Дніпрі містяни допомогли викрити російського агента, який готував теракт.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка СБУ
Військо

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер оголосив про новий пакет військової допомоги для України на 70 мільйонів фунтів, який профінансують коштом доходів від заморожених російських активів. Велика Британія надасть Україні 350 сучасних ракет для протиповітряної оборони.
Про це повідомив Кір Стармер, передає The Guardian.
Ракети запускатимуть з британської установки Raven. П’ять додаткових установок цієї системи вже на шляху до Києва, що збільшить їх загальну кількість до 13. Ракети ASRAAM, які спочатку розробили як ракети класу «повітря-повітря», модифікували інженери Королівських ВПС і MBDA UK для запуску з британських вантажівок. Конверсія зайняла лише три місяці.
«Росія, а не Україна, має платити ціну за варварську та незаконну війну Путіна. Цілком правильно, що ми використовуємо знерухомлені російські активи для зміцнення протиповітряної оборони України. Безпека України життєво важлива для нашої власної» — заявив Кір Стармер перед початком саміту НАТО в Гаазі.
Читайте також: На території Данії розбудують спільне виробництво української зброї
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі зазначив, що ракети врятують життя і є доказом того, що британська військова та промислова база здатна адаптуватися до потреб сучасної війни. Він також підкреслив, що Москва продовжує безрозсудно обстрілювати мирні міста, і зробив висновок, що «Путін не серйозно ставиться до миру».
Цей пакет допомоги є частиною найбільшої в історії Великої Британії річної військової підтримки Україні на 4,5 мільярда фунтів, що також включає попередні угоди на 1,6 мільярда фунтів для постачання понад п’яти тисяч ракет для протиповітряної оборони і 350 мільйонів для значного збільшення постачання дронів.
Нагадаємо, що Україна та Велика Британія запускають спільне виробництво дронів.
Фото обкладинки: сайт Міноборони Британії
Військо

Нідерланди передають Україні 100 радарів для виявлення дронів і 20 безпілотних евакуаційних автомобілів у новому пакеті підтримки на суму близько 175 мільйонів євро. До пакета також увійшли 80 мільйонів євро на закупівлю безпілотних літальних апаратів. Кошти надходитимуть через міжнародну коаліцію з підтримки дронів.
Про це оголосив міністр економіки та клімату Нідерландів Рубен Брекельманс перед початком Форуму оборонної промисловості НАТО в Гаазі.
У межах допомоги Україна отримає:
- 100 радарів для виявлення дронів — системи передаватимуть цю інформацію засобам ППО, які можуть нейтралізувати безпілотники; постачання має завершитися до кінця року;
- 20 евакуаційних автомобілів для транспортування поранених із зони бойових дій;
- 80 мільйонів євро на виробництво дронів, які додали до раніше оголошених 20 мільйонів євро.
Читайте також: Україна та Велика Британія запускають спільне виробництво дронів
Цей пакет на 175 мільйонів євро доповнює нещодавно оголошену допомогу на 400 мільйонів для морської безпеки та контракти з українською промисловістю на 500 мільйонів для виробництва 600 тисяч дронів у рамках ініціативи Drone Line Initiative.
«Безжальні російські авіаудари щодня демонструють, що протиповітряна оборона для України буквально питання життя і смерті. Тому так важливо, щоб ми могли постачати радари виявлення дронів. Крім того, це важливий крок, що ми уклали великі виробничі контракти з українською дрон-індустрією, а також збільшуємо нашу підтримку ще на 80 мільйонів євро. Таким чином дрони та безпілотні системи стають новим списом у нашій підтримці України», — заявив Рубен Брекельманс.
Нагадаємо, що Норвегія інвестує 580 мільйонів доларів у розробку та виробництво морських дронів в Україні.
Фото обкладинки: сайт Міноборони Нідерландів
Військо

Україна та Велика Британія запускають ініціативу зі спільного виробництва дронів. Домовленостей досягли президент Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Кір Стармер.
Про це повідомив міністр оборони Рустем Умєров.
Що відомо про проєкт
У межах нової ініціативи британська сторона протягом перших трьох років фінансуватиме закупівлю цілого спектра українських безпілотників, які будуть налагоджені у Великій Британії.
Завдяки цьому британські оборонні компанії зможуть оперативно проєктувати та виготовляти сучасні дрони у великих обсягах. Поки триває війна, усі зразки продукції спрямовуватимуть на потреби Збройних сил України.
Читайте також: Король Чарльз ІІІ зустрівся з українською правозахисницею Олександрою Матвійчук
Після завершення воєнних дій вироблені безпілотники розподілятимуть між собою Україна та Великобританія. За словами міністра, такий проєкт сприятиме масштабуванню передових технологій, зростанню виробництва дронів і глибшій інтеграції оборонних промисловостей двох країн.
Нагадаємо, що Велика Британія передасть Силам оборони України 100 тисяч дронів.
Фото обкладинки: Pixabay