Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Сайт для зоознайомств. Як GladPet допоможе вам знайти друга, не виходячи з дому

Опубліковано

Якщо раптом ви вирішили завести домашнього улюбленця, не поспішайте звертатися в зоомагазин чи брати титулованих тварин з розплідника. Ми у #ШоТам впевнені майже на сто відсотків, что на всеукраїнському сайті Gladpet ви знайдете чотирилапого друга безкоштовно серед майже двох тисяч тварин, яким необхідна домівка.

Тільки обережно, півредакції “ШоТам” так ледь не гайнули за одним кошенятком із Києва в Одесу.

Яна Кікнадзе

керівник проекту GladPet , сервісу для адопції і допомоги бездомним тваринам.

Дівчина переїхала до Одеси з Запоріжжя, де активно волонтерила, доглядаючи зовсім маленьких цуциків. GladPet запустився в 2016 році на базі одеської краудфандингової платформи «Моє місто» під керівництвом Любові Ждан. Сьогодні сайт працює на всю Україну і містить інформацію про притулки, волонтерські та зоозахисні кожного міста країни. Завдяки йому вже 2091 тварина знайшла затишну домівку.

Створили GladPet , бо інформація про тварин не знаходила відгуку 

Сайт gladpet.org запрацював в Одесі в 2016 році. Він задумувався як благодійний проект, за допомогою якого люди могли знайти собі домашнього улюбленця, не виходячи з дому. Або ж допомогти прилаштувати когось із бездомних тварин. Ініціювала проект одеська краудфандінгова платформа “Моє місто”.

Коротка і зручна назва GladPet прийшла пізніше, а спочатку ресурс називався громіздко: “Системне рішення проблеми безпритульних тварин”.

Знайомтесь, це Льоха з сайту gladpet.org. Льоха любить гарно поїсти, а після – добряче помурчати. Це зараз він хлопець хоч куди, а знайшли його кошенятком – пораненого і виснаженого

Моя попередниця Любов Ждан взялася систематизувати в проекті всю інформацію про бездомних тварин. Адже повідомлення про знайд або загублених улюбленців є скрізь – і на Фейсбуці, і на OLX, на форумах або банально на кожному стовпі. А от майданчиків з перевіреною інформацією, яка б об’єднала всі ці питання,не вистачало. Таким майданчиком і став проект GladPet.

Можливості GladPet

Головне завдання нашого ресурсу – підшукати хазяїна для кожного з бездомних тваринок, анкети яких розміщені на сайті. Проте будь-хто може також і самостійно створити анкету для дворового кота чи кошенятка, яке підібрав на дорозі.

І породисті, і дворові – тут є ціла галерея з фотографіями кішок і собак, які шукають домівку. 

Аби швидше знайти, хто вам потрібний – руда кішечка, якій виповнилось кілька місяців чи дорослий пітбуль чорного кольору – на сайті є фільтри, які значно полегшать пошук. Окремо позначаємо тварин з особливостями – для тих, хто відчуває, що готовий піклуватись про таких тваринок. 

Коли чотирилапі кандидати на прилаштування не сидять в онлайні, вони виходять на фестиваль Home me Fest (теж справа рук команди Gladpet). І тут же закохують у себе відвідувачів

Бувають ситуації, коли можливості забрати тварину у відвідувача ресурсу немає, але є бажання допомогти. Керівники проекту GladPet передбачили для таких людей можливість опікунства. Для того, аби стати опікуном, треба зв’язатися з притулком тварини і передавати чотирилапому їжу та ліки, а за бажання – і відвідувати його. 

Також на GladPet знайдете поради від ветеринарів або волонтерів про те, як правильно піклуватись про тварин.

Замість фейсбуку та сайтів оголошень

Іноді, коли на olx.ua вводите слово “котик” – вам видають штани, посуд, техніка.

У цьому плані шукати на GladPet зручно. Бо якщо ти шукаєш кота – конкретно рудого, конкретно якоїсь породи (так, у нас навіть породисті є), ти знайдеш рудого котика потрібної породи, а не штани чи ще якусь маячню.  

Групи у Фейсбук також малоефективні, це не те місце, де люди цілеспрямовано шукають собі тварин, там реально важко знайти господаря для тварини.

А по-друге, там дуже багато сумних фотографій чотирилапих. Звичайній людині, яка не пов’язана із зоозахисниками, важко це витримувати морально – якщо вона бачить фото лапи з відкритою кісткою, вона не захоче взяти тварину додому. Єдине, чого ви досягнете – людина буде шокована. 

Не сперечаюся, такі пости в соцмережах статистично показують класний результат, але у той же час і відштовхують людей. 

Ми вирішили, що від такої практики потрібно відходити і робити тільки красиві і класні анкети, які будуть заохочувати людей дізнатись більше про тварину. Який характер, що вона любить, що не любить, побажання щодо прилаштування.

Модерацією фото займаюсь я разом з волонтерами і “криваві” фото у нас на сайті видаляються. Я можу зателефонувати власнику анкети і попросити опублікувати його більш красиву фотографію. Або сама видаляю цю фотографію, і пояснюю власнику анкети, з яких причин це зробила. Буває таке, коли видно тільки хвостик або вушко тварини. 

Словом, на мені зараз модерація сайту, те ж саме з консультаціями і реєстраціями – всі питання до мене.

Складнощі у взаємодії з зоозахисниками

Суспільство не дуже любить зоозахисників, багато хто вважає їх аферистами.

Підтверджую, деякі дійсно такі –  використовують фотографії чужих тварин, збирають гроші нібито для допомоги…

Зоозахисники, в свою чергу, не дуже довіряють людям, далеким від теми захисту тварин. І коли говориш їм, що є повністю безкоштовний ресурс, на якому можна розмістити фото тварин для адопції, не вірять.

Цей похмурий хлопчина, названий на честь іспанського футбольного клубу. Життя його покидало, тому тікає від обіймів та люблячих сердець. Треба щось з цим робити

Проект GladPet, як ви знаєте, з Одеси. І тут на щастя, нам довіряють. А от взаємодіяти з іншими містами інколи набагато складніше.

Львів я дуже люблю: система допомоги та взаємодії між волонтерами там працює ідеально! І  є протилежний Харків та Миколаїв, де взаємодіяти з волонтерськими спільнотами та притулками надскладно!

Не сайтом єдиним

Зрозуміло, інколи одного сайту недостатньо, аби розчулити людину, показати їй, що цей песик чи кішечка – це той чотирилапий, який чекав на неї все життя. Для цього ми і влаштовуємо уже третій рік поспіль фестиваль Home Me Fest у Одесі.

Участь у ньому можуть брати і притулки, і просто небайдужі люди, які хочуть віддати собаку чи кота у добрі руки. Тут же волонтери, ветеринари та кінологи діляться своїм досвідом, розповідають про правила догляду, виховання і турботи про тварин.

І це працює – у минулому році нам вдалось знайти родину для 38 тварин. А ще за частиною люди потім вертались до притулків, просто побачивши чотирилапого на фестивалі.

Колись напівдикого Моню витягали з-під машини четверо людей. Тепер він ділиться успішним кейсом “Як бути всиновленим” на фестивалі Home me

Ми так прилаштували щеня – витягли його з сусідами з-під машини, віддали у притулок. А потім побачили його на фестивалі ділового,з нашийничком і його власною людиною. 

Здається, моїй команді вдається донести людям головне: мовчазні чотирилапі біля вас – це не речі, а такі ж створіння, які відчувають біль та емоції. І готові любити вас просто за те, що ви є. 

Коментарі

Суспільство

В «Охматдиті» відновили бомбосховище — тепер там фентезійні малюнки (ФОТО)

Опубліковано

У київській лікарні «Охматдит» відкрили оновлене бомбосховище, стіни якого тепер прикрашають фантазійні малюнки. Авторками цього чарівного проєкту стали ізраїльські мисткині Регіна Шафір і Зоя Север.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці НДСЛ Охматдит.

Про ініціативу

Малюнки з’явилися у відділенні дитячої ендокринології завдяки підтримці посольства Ізраїлю в Україні. Проєкт отримав символічну назву — «Вікно в Мир». Його мета — допомогти дітям, які змушені ховатися під час тривог, почуватися спокійніше та зберігати віру в краще.

Сюжети для настінних ілюстрацій художниці вигадували разом із маленькими пацієнтами. Діти малювали, мріяли, а потім разом із мисткинями переносили фантазії на стіни укриття. У результаті з’явилися зображення, які створюють затишну атмосферу та нагадують дітям про чарівний світ мрій.

Читати також: У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Стіни, які розповідають історії

В оновленому укритті тепер живуть чарівні герої, казкові пейзажі та вигадані світи. За словами Регіни Шафір, цей проєкт — проєкція надії та підтримки:

«Ми прагнули, щоб кожна дитина, яка опиниться тут, відчувала, що стіни укриття — це не лише захист, а й портал до світу, де панують мир і фантазія».

Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит
Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит
Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит

Нагадаємо, що на Київщині будують нову багатоповерхівку замість зруйнованої росіянами: у ній житимуть 78 родин.

Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Одружувала молодят під обстрілами: історія відновлення ДРАЦС на Харківщині (ВІДЕО)

Опубліковано

У Балаклії, що на Харківщині, війна не змогла зламати духу місцевих жителів. Попри обстріли, тут не лише відновлюють інфраструктуру, а й повертають до життя традиції весільних святкувань. Історію коруючої ДРАЦСу Тетяна Кунденко ми розповіли у випуску на ютуб-каналі ШоТам.

Історія Тетяни Кунденко

Балаклійський ДРАЦС, яким понад п’ять років керувала Тетяна Кунденко, зазнав значних пошкоджень під час російських атак. Будівля постраждала від уламків і вибухової хвилі, але попри це місцеві працівники продовжують проводити церемонії — навіть у тимчасових умовах.

«Молоді люди створюють сім’ї, а ми допомагаємо їм зробити цей день особливим, незалежно від того, що відбувається навколо», — розповідає Тетяна.

Фото: скріншот з відео ШоТам

Читати також: У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Весілля, що стало символом віри в майбутнє

Однією з таких урочистостей стало весілля Олександра та Олени. Їхнє знайомство почалося ще до війни, а кохання витримало всі випробування. Пара вирішила одружитися у місцевому парку, де під звуки сирен обмінялася клятвами вірності та одягла обручки.

«Ми відчували щастя, бо цей день був про нас, про наше майбутнє», — ділиться Олена.

Відео: ШоТам

Святкування супроводжувалося танцями, піснями й щирими емоціями, які нагадували про важливість любові навіть у найскладніші часи.

Детальніше довідатися про те, як Тетяна вистояла у важких умовах війни можна у нашому відео на ютубі.

Нагадаємо, що

Фото обкладинки: скріншот з відео ШоТам.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Опубліковано

У Лозовій на Харківщині розпочинають капітальний ремонт дитячої поліклініки.

Про це повідомив міський голова Сергій Зеленський.

Про відбудову

Проєкт «Дитяча поліклініка майбутнього» реалізують завдяки Програмі розвитку ООН. Виконавця робіт обрали через електронну систему публічних закупівель.

«Малеча отримає свій простір — окремо від дорослих пацієнтів. Нові приміщення будуть яскравими, щоб лікарі сприймалися як дружні супергерої, які завжди готові допомогти», — зазначив мер.

Читати також: Нідерланди оголосили про грантовий проєкт для виробників з України: деталі програми

Що планують зробити?

Дитячу поліклініку розмістять у триповерховій прибудові до міської поліклініки. Новий простір включатиме:

  • кабінети лікарів;
  • приміщення для щеплень;
  • зону реабілітації.

Роботи розпочнуть вже наступного тижня. Тимчасово кабінет для щеплення та прийоми лікарів перенесуть в основний корпус. Пацієнтів обіцяють поінформувати про зміни.

Нагадаємо, як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім.

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі