Суспільство
Сапер-доброволець пережив вибух одразу 84 мін (ВІДЕО)
Рік тому українці зібрали 5 000 000 грн, аби повернути зір саперу Владу Самураю. А сьогодні він рятує зір інших військових, і йому знову потрібна наша підтримка.
Про історію військового розповідає ШоТам.
«Ми за 11 місяців роботи доволі немало зробили, але, на жаль, фінансово виснажилися. І ми на шляху пошуку постійного фінансування: донорів, спонсорів, інвесторів», — Владислав «Самурай» Єщенко, голова БО «Побачимо Перемогу».
Пережив повну втрату зору
У серпні 2022 історія сапера-добровольця Влада відгукнулася мільйонам українців. У свої 24 роки він пережив вибух одразу 84 мін, кому, операції, а найтяжче — повну втрату зору.
Але тільки-но Влад фізично відновився, він одразу вирішив створити благодійну організацію. Відчув, що його досвід і допомога потрібні іншим військовим, які теж зазнали поранень очей.
«У якийсь вечір я набираю [друга] Артема Пахомова й кажу: “Тьом, треба БО [благодійну організацію] робити”. Він: “Можемо”. Я кажу: “Тільки ж досвіду немає” — “Та зробимо!”, — Владислав «Самурай» Єщенко, голова БО «Побачимо Перемогу».
Створив БФ «Побачимо Перемогу»
Так з’явився БФ «Побачимо Перемогу», який допоміг уже 11 захисникам. Шістьом придбав рогівки для пересадки, ще п’ятьом оплатив реабілітаційний табір. З кожним з них Влад особисто тримає зв’язок — підтримує та консультує.
А ще організація Влада почала підтримку кінологічного центру, який виховує собак-поводирів. Весь цей час БО трималася завдяки трьом внескам.
Перший розміром 1,6 млн грн Влад спрямував з грошей, які йому зібрали на реабілітацію. Другий — 15 000 доларів. Передачу цих коштів організував посол України в Японії. А третій — 1000 доларів від благодійного фонду «Після служби». Також надходили невеликі донати, але кошти скінчилися, тому Влад шукає постійне фінансування.
«Я хочу вийти на рівень, коли великий бізнес може якоюсь малою частиною на постійній основі щомісячно чи щорічно донатити в нашу організацію, знаючи, що вони — частина тієї благодійності, спрямованої на допомогу нашим хлопцям вже пораненим», — Владислав «Самурай» Єщенко, голова БО «Побачимо Перемогу».
Читайте також: «Вони бачать моїми очима». Як описати жести, міміку і колір? Історія коментатора театральних вистав
«Навіть якийсь 1% від прибутку, виділяючи на місяць на пожертви фонду від десятка організацій, — це була б непогана сума, завдяки якій ми б могли не тільки врятувати зір тим, кому його ще можна врятувати, але й дати якісну реабілітацію для тих, хто її зараз потребує», — Владислав «Самурай» Єщенко, голова БО «Побачимо Перемогу».
Через війну росії в Україні щодня стає дедалі більше людей, які повністю чи частково втрачають зір. Заради них Влад мріє привезти в Україну найновіші технології з відновлення зору.
«Я молодий, я ще встигну спробувати якусь технологію і знову побачити батька, знову побачити дружину. Але більше сподіваюся на те, що в мене буде достатньо сил допомагати іншим хлопцям», — Владислав «Самурай» Єщенко, голова БО «Побачимо Перемогу».
Закликає розповісти про організацію іншим захисникам
Але для цього банально потрібні гроші. Влад закликає бізнес і донорів відгукнутися. А ще просить розказати про його організацію іншим захисникам, які мають проблеми з зором. Підтримати БФ «Побачимо Перемогу» можна донатом — сторінку ми прикріпили в дописі у відео.
«Можливо, ви знайомі з фразою «Очі бояться, а руки роблять». У мене немає очей, і мені немає чого боятися — мої руки просто роблять. Ми рухаємося вперед у допомозі цим хлопцям», — Владислав «Самурай» Єщенко, голова БО «Побачимо Перемогу».
Нагадаємо, українець на протезі здобув «срібло» Чемпіонату світу «Комбат ICO».
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі