

Економіка і бізнес
Родина з Донеччини перевезла молочну ферму і відновила справу
Родина Кіріченків із Донеччини перевезла молочну ферму на Полтавщину та майже з нуля відродити справу.
Історію родини розповів у фейсбуці заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Максим Калінін.
Із початком повномасштабного вторгнення Олена Кіріченко разом із родиною переїхала на Полтавщину. Спочатку думали тільки про дітей, потім вирішили вивезти й бізнес.
Корів допомогла перевезти громада. Відкрили власну молочну ферму в орендованому приміщенні. На фермі працює вся родина: 8 дорослих – троє рідних сестер, брат, їхні батьки та 9 дітей.
Спочатку виробляли традиційну молочну продукцію. Через грантові програми купили обладнання й розширили виробництво крафтового сироваріння. За добу переробляють від 200 до 250 літрів молока.
Читайте також: Як захисник між бойовими завданнями піклувався про покинутих тварин в Ірпені
Нині хочуть оновити стадо для збільшення поголів’я. Вже на новому місці народилося 10 теличок. У планах розширити виробництво.

Зазначається, що загалом на Полтавщину з 2022 року з зони активних бойових дій переїхало понад 40 підприємств, які працюють у сферах оптової та роздрібної торгівлі, будівництва, а також у IT компаніях.
«Щоб область могла допомагати ЗСУ, підтримувати переселенців, має працювати економіка. Тож на Полтавщині підтримуємо бізнес, зокрема й релокований з інших регіонів», — йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, на Тернопільщині з’явилась перша ферма з буйволами.
Також ми розповідали, як сироварня стала притулком для тварин і врятувала крокодила.
Фото: facebook.com/kalinin.maksim.1.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay