

Економіка і бізнес
Рівнеторф продали на аукціоні за 205 млн грн
Фонд державного майна продав держпідприємство Рівнеторф на аукціоні за 205 млн грн. Ціна лоту під час торгів зросла у 4,3 рази.
Про це повідомили у пресслужбі ФДМУ.
«Під час аукціону вартість Рівнеторфу зросла у 4,3 разу (з 47,1 млн грн стартової ціни до 205 млн грн переможної)», — йдеться у повідомленні.
У торгах змагалися 12 учасників. Переможець аукціону має 20 робочих днів на сплату вартості лота. Окрім переможної ставки, він повинен сплатити ПДВ – 41 млн грн. У разі відмови від сплати, він втратить 9,4 млн грн гарантійного внеску.
Читайте також: Навіщо продавати державні порти? А заводи? Хіба це не зрада? 15 наївних питань про приватизацію. Відповідає ФДМУ
У ФДМУ пояснили, чому виставив підприємство на приватизацію.
- По-перше, в державній власності мають залишитися лише стратегічні та прибуткові активи. Торф не є стратегічним – його частка в енергетичному балансі становить менше 0,3%.
- По-друге, станом на 31 березня 2023 року кредиторська заборгованість підприємства становить 6,9 млн грн, зокрема по заробітній платі – 1,8 млн грн.
- По-третє, підприємство потребує інвестицій. За майже 60 років роботи обладнання «Рівнеторфу» зношене і потребує модернізації. З 2012 року жодних інвестицій у розвиток не залучалося.
- По-четверте, у приватного власника більше можливостей для встановлення ринкових зарплат керівникам. Це мінімізує використання активів у сірих схемах виведення прибутків із підприємства.
- Повідомляється, що покупець Рівнеторфу зобов’язаний протягом шести місяців погасити борги із заробітної плати і перед бюджетом, а також не зможе звільняти робітників за власною ініціативою протягом цього періоду.
Нагадаємо, на аукціон виставили найдорожчий лот з моменту відновлення малої приватизації. Йдеться про хімзавод «Смоли», який продають за 190,3 млн грн.
Також ми розповідали, що київський завод «Електронмаш» продали на аукціоні за 121 млн грн.
Фото: Рівненська ОВА.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay